NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 10 11 12 13 14 »
WOŚP !!! co księżom przeszkadza?????,
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 19:22  
Cytuj
Takich spreparowanych "perełek" pełno w internecie.

Nie warte komentarza.

korwin - piotrowska - dobre ok - biorąc pod uwage co ona sama sobą reprezentuje to gratuluję owsiakowi takiego "komitetu poparcia"

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 19:22  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
Natomiast msze tyłem do ludzi nie były ale są jeszcze odprawiane, to msze trydenckie.

Skąd ta zmiana? Doszli do wniosku że Bóg jest wszędzie?
Pytam poważnie.
edit. Zrewsztą nieistotne, zaraz ktoś mnie do książek odeśle a nie mam ochoty czas tracic na rozkminianie takich bzdur jezyk

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 20:47  
Cytuj
Mirku, a na jakiej podstawie twierdzisz, że jest to spreparowane? Może jest, a może nie. Przecież równie dobrze może to być autentyczne pismo. Czy raczej nie dopuszczasz takiej myśli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 12 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 20:50  
Cytuj
Który kościół jest tym "dużym", bo nie słyszałem o takim w stw?

StalowyRynek.eu - Twój portal z ogłoszeniami lokalnymi.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
korwin - piotrowska - dobre - biorąc pod uwage co ona sama sobą reprezentuje to gratuluję owsiakowi takiego "komitetu poparcia"


Widzisz Mirku kobitka ma jaja, czego nie jednemu facetowi brakuje.potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 21:11  
Cytuj
Jestem zauroczony zapałem z jakim osoby podajace się za katolików szerzą swoją wiarę ,ale też pełen podziwu dla ateistów \"nawracających\" na swoje poglądy.good
Trud daremny dla obu stron gdyż w grę wchodzą osobiste animozje obu stron.sciana
Najlepiej byłoby zapytać Boga czy istnieje ale...Skoro nie odpowiada to znaczy że go nie ma,albo że jest ,ale woli nie zabierać głosu.co
Oznacza to iż obie strony mają rację.Kwestia interpretacji.
Ciekaw jestem jak wyglądałaby krytyka islamistów(bombowa propozycja)albo wyznawców judaizmu.W tym drugim przypadku jestem pewien że najmniejsza krytyka skończyłaby się posądzeniem o antysemityzm(dziwne,ale tego słowa używają jedynie \"bracia starsi w wierze).ok
Pierwszy przykład natomiast skończyc mogłby się wizytą przedstawiciela handlowego z paczką z firmy \"Dżihad\".potluczony

Wracając do WOSP.Kilka faktów.Łatwo sprawdzić.
\"Państwowy propagandowy cyrk przypominający gierkowskie turnieje miast\"-Rafał Ziemkiewicz\"Rzeczpospolita.
\"Charytatywny terroryzm\"-Tomasz Terlikowski z\"Frondy\"
...\"polactwo\"i\"żebractwo\"-Samuel Pereira z \"Gazety Polskiej\"(tym porównaniem mnie wqr@ił).mlotek
Janusz Wojciechowski zapelował aby finanse sprawdziła NIK !!!:szok:Był prezesem,powinen to zrobic.
WOSP zatrudnia etatowo 24 pracowników -średnio za 3.600 zł brutto.
Wynagrodzenie otrzymują z bankowych odsetek z zebranej corocznie kwoty.Utrzymywane jest też biuro itp.smiech2

Jacek Karnowski z\"Uważam Rze\" miał pretensje o zaangażowanie państwa poprzez \"serce\"na Pałacu Prezydenckim a że jednocześnie jest dyskryminowany\"Caritas\" i inne organizacje.placze
Ma rację JEST TO JAWNE DYSKRYMINOWANIE tylko że w odwrotny sposób.
W 2010 r.\"Caritas\"otrzymał dotacje(sprawozdanie tej fundacji)-Kancelaria Senatu-1,9 mln.zł.,MSWiA-600.000zł.,Agencja Rynku Rolnego-1 mln.zł.,PFRON-2,2 mln.zł, i inne...A mogli dać więcej!wykrzyknik
Jeszcze jedna sprawa.Planowane są w postalu wPolityce.pl a zorganizowane w przyszłym roku ,ogólnopolskie zbiórki pieniędzy przez osoby z nim związane.zaklopotany
W tym samym dniu ,co będzie to robiła WOSP.wykrzyknik
Chyba wiem o co ten krzyk .To-kasa,kasiora,pieniążki,dutki,diengi,jełro dolce...odmieniane przez wszystkie formy.neutralny

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 21:31  
Cytuj
Zgadza się jusek.


Historia uczy że wojny, pogromy, masowe mordy, zamachy, samosądy i prześladowania to domena wyznaniowców. Nawet na nasz kraj stonka siadła i nie wypadało odmówic bo byłoby kuku.

Bawi mnie argument z Islamowcami ekstremistami, a widzę go już nie pierwszy raz. Używany jest aby kogoś przestraszyc? Właściwie to on wskazuje nam powód dlaczego powinniśmy byc przeciw.

temat się posypał, można mnie moderowac

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Sty 2012r. 21:48  
Cytuj
Progres...
Z islamistami nie chodzi o zastraszanie.Miałem na myśli równe traktowanie wszystkich nacji.Debile,ekstremiści itp.są wszędzie.zaklopotany
Ja jak już tu ktoś kiedyś powiedział-Jestem tolerancyjny i wszystkich nie lubię jednakowo.potluczony
Co do wyznawców religii...
Mało tego,że Polacy to nie Naród wybrany,to jeszcze okazuje się że ludzkość wcale nie jest jedyna we wszechświecie.:szok:
Ktoś powie nie ma dowodów.Tak,nie ma.Jeszcze nie ma...
Kiedyś nie było na potwierdzenie co i wokół czego się kręci.smiech2

To co?Mnie też moderujemy...ok

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2012r. 00:10  
Cytuj
CYTAT

Bawi mnie argument z Islamowcami ekstremistami, a widzę go już nie pierwszy raz. Używany jest aby kogoś przestraszyc?


Dokładnie tak.
To jest często linia obrony katolików przed sekularyzacją państwa - próbują nam wmówić że islamiści zagrażają Europie i tylko oni mogą nas obronić.

Śmieszne, bo w konflikcie o świeckie państwo nasz kler jest po tej samej stronie barykady co islamiści. We Francji muzułmanie walczą o szariat itp, a u nas czarni o utrzymanie fundowanych z budżetu etatów, emerytur itp.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2012r. 10:04  
Cytuj
CYTAT
próbują nam wmówić że islamiści zagrażają Europie


A co? jest inaczej?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2012r. 11:05  
Cytuj
kosmal - dla niektórych islam, kojarzy się tylko z arabskimi terrorystami - gdzies tam daleko - nie mają pojęcia o postepującej islamizacji Europy.

O państwie wyznaniowym też pojecia nie mają.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2012r. 11:42  
Cytuj
Zastanówmy się lepiej, czy po zakończeniu okresu ochronnego w LiuGong Machinery nie powstanie pracownicze China Town w StW.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2012r. 12:15  
Cytuj
CYTAT

O państwie wyznaniowym też pojecia nie mają.


Mamy bo w nim żyjemy umiech

We Francji islamiści walczą żeby reguły ich religii obowiązywały wszystkich obywateli.

U nas to samo - tylko wyznanie inne - np w kwestii aborcji czarni chcą żeby zasady ich religii stanowiły prawo.

Widzisz podobieństwa?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 20:33  
Cytuj
Kłamstwo ma krótkie nogi.
Kamieniami rzuca kto belki dojrzec nie potrafi...

CYTAT

Przekręty finansowe w Watykanie? Dziś ujawnią dowody
W Watykanie panują nieprzejrzyste zasady finansowe, oparte na niejasnych powiązaniach, dochodzi do korupcji przy przetargach, zawyżania kosztów i ogromnych strat - taki obraz sytuacji przedstawił arcybiskup Carlo Maria Vigano w liście do papieża Benedykta XVI. O ujawnieniu sensacyjnych szczegółów przez obecnego nuncjusza apostolskiego w USA, do niedawna sekretarza generalnego Gubernatoratu Państwa Watykańskiego poinformowały włoskie media, powołując się na program telewizyjny, który nada wieczorem tego dnia stacja La7.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/376599,przekrety-finansowe-w-watykanie-dzis-ujawnia-dowody.html

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 20:47  
Cytuj
CYTAT
U nas to samo - tylko wyznanie inne - np w kwestii aborcji czarni chcą żeby zasady ich religii stanowiły prawo.


koleżko, przykład w ogolę ci nie wyszedł.

Rozumiem jednak, ze trzeba gdzieś leczyć kompleksy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 20:48  
Cytuj
Pomódlmy się za najuboższych... Ile razy się to słyszy?

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 20:48  
Cytuj
Subagazi, a ja myślę, że przykład idealnie odwzorował realia. Uzasadnij jak możesz swój zarzut.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 21:29  
Cytuj
CYTAT
Subagazi, a ja myślę, że przykład idealnie odwzorował realia. Uzasadnij jak możesz swój zarzut.


1) żyjemy w kraju gdzie nie "czarni" decydują o prawie. Politycy sa za prawo odpowiedzialni, nikt nie każe im niczego przyjmować czy zakazywać. To ze politycy w PL są okrutnie nieudolni to nie jest wina "czarnych"
2) Temat aborcji jest wielce mało istotny, wobec innych problemow. jest przynajmniej 1000000000000000000000000000 problemow ważniejszych, przede wszystkim gospodarczo-finansowych
3) żaden facet nie wie co to znaczy aborcja, bo jej nie zaznał. A 80 % głosów w tej sprawie zabierają faceci. jeśli jakikolwiek facet był bezpośrednim uczestnikiem aborcji to już go nie ma.
4) Wszystkie największe religie świata wypowiadają się przeciwko aborcji, a wiec nie jest to tylko problem "czarnych"
5) ogromnym błędem jest sprowadzanie tej kwestii to rangi rywalizacji wiara-ateizm, mało mówi ze o dramacie kobiety i jej przyszłego potomstwa
6) aborcja powinna być rozpatrywana w kategoriach czysto moralnych, mieszanie problemu w religia szkodzi wszystkim stronom
7) Polskie prawo zezwala w konkretnych przypadkach na aborcje
8) ostatnio jest moda atakowania kościoła z każdej strony, z mojej perspektywy dużo gorsze sa związki zawodowe, uprzywilejowane emerytalne grupy społeczne, zachłanność i obłuda górników, nadętą do granic możliwości administracje, 12 godzinny tydzień pracy i 4 miesiące wolnego w roku nauczycieli, brak płacenia podatków przez rolników, biurokracja w agendach UE itd itp... w porównaniu z funduszem kościelnym, wpływem kościoła na politykę, działalnością polityczna rydzyka, to sprawa kosciola i "czarnych" to male piwo, ktore mozna po zajeciu sie autentycznymi problemami rozwiazac w jeden dzien.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 21:37  
Cytuj
CYTAT
. w porównaniu z funduszem kościelnym, wpływem kościoła na politykę, działalnością polityczna rydzyka, to sprawa kosciola i "czarnych" to male piwo, ktore mozna po zajeciu sie autentycznymi problemami rozwiazac w jeden dzien.

...a świstak siedzi i zawija w te sreberka...

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 21:41  
Cytuj
CYTAT
...a świstak siedzi i zawija w te sreberka...

Ciekawe...
myślę ze akurat odebranie funduszu kościelnego i i wyraźne oddzielenie kościoła od państwa, wyszłaby przede wszystkim na dobre kościołowi, tylko żaden polityk nie ma jaj na to, bo u nas żaden polityk nie ma jaj... liczą się słupki poparcia a nie realne rządzenie krajem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2012r. 21:47  
Cytuj
CYTAT

5) ogromnym błędem jest sprowadzanie tej kwestii to rangi rywalizacji wiara-ateizm, mało mówi ze o dramacie kobiety i jej przyszłego potomstwa
6) aborcja powinna być rozpatrywana w kategoriach czysto moralnych, mieszanie problemu w religia szkodzi wszystkim stronom


I tu się w pełni zgadzam.
Jako człowiek słabej wiary uważam, że aborcja powinna stanowić większy problem dla ateistów (nigdy nim nie byłem) niż ludzi wierzących w życie wieczne.

Przy założeniu, że nie ma Boga i życia po śmierci widmo wyskrobania jest przerażające - usuwamy świadomie istotę czy też kombinację genów (jak kto woli) niepowtarzalną w czasie i przestrzeni.
To jest dla niej absolutny koniec wszystkiego.
Człowiek wierzący w życie wieczne jest w o tyle lepszej sytuacji, że kilka-kilkadziesiąt lat w tą czy w tamtą stronę nie robi większej różnicy w porównaniu z wiecznością, w którą wierzy.

Post nie na temat, więc się nie obrażę o skasowanie go.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 00:16  
Cytuj
CYTAT
Subagazi

8) ostatnio jest moda atakowania kościoła z każdej strony, z mojej perspektywy dużo gorsze sa związki zawodowe, uprzywilejowane emerytalne grupy społeczne, zachłanność i obłuda górników, nadętą do granic możliwości administracje, 12 godzinny tydzień pracy i 4 miesiące wolnego w roku nauczycieli, brak płacenia podatków przez rolników, biurokracja w agendach UE itd itp... w porównaniu z funduszem kościelnym, wpływem kościoła na politykę, działalnością polityczna rydzyka, to sprawa kosciola i \"czarnych\" to male piwo, ktore mozna po zajeciu sie autentycznymi problemami rozwiazac w jeden dzien.


Racja, srał pies aborcję, to marginalny problem.
Ale właśnie ładnie ująłeś/aś w powyższej wypowiedzi skąd bierze się tak z 95% antyklerykalnych nastrojów w społeczeństwie.

Kler jest dużo gorszy niż związki zawodowe, ma przywileje emerytalne, ulgi podatkowe, komisja majątkowa, etaty w szkołach, kapelani w wojsku. Za to wszystko my płacimy. Ile godzin w tygodniu pracuje ksiądz? A ma etat w szkole plus taca, kolęda, itp itd. Skarbówce oczywiście zadeklaruje że ledwo na chleb zarobi.

Rydzyk przy akcji ratowaniu stoczni zakosił z min. 10 razy więcej niż sumy przy aferze Rywina, i co? I nic, gościu stoi ponad prawem, nikt go nie ruszy.

Czy wiecie w ogóle że w Polsce jeśli chodzi o ilość posiadanych gruntów to zaraz po państwie jest Watykan? Obcy kraik z dalekiej Italii. Tak lubicie teksty o tym ile w Polsce ma "judeopolonia", ja idę o zakład że katabasy mają jednak więcej.

Wystarczy skrytykować kościół a już ktoś nazwie cię komuchem.
Ale co to za różnica czy doi nas Moskwa jak w PRL czy Watykan jak teraz?
Jeden ch.j, obcy kraj doi nasz majątek narodowy...

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 00:32  
Cytuj
Pięknie powiedziane Fractal, chylę czoła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 07:38  
Cytuj
A to też fakt, że okupacja trwa, tylko kolor okupanta się zmienia.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 08:27  
Cytuj
CYTAT

Wystarczy skrytykować kościół a już ktoś nazwie cię komuchem.


Tak i nie.
Taki dajmy na to PiS ideologicznie i w kwestiach gospodarczych siedzi wg mnie na lewo od SLD.umiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 10 11 12 13 14 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »