NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 ... » »»
WOŚP !!! co księżom przeszkadza?????,
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 01:35  
Cytuj
CYTAT

Nie rozumiesz słowa pisanego. Analfabeto!!! Czytasz ale nie rozumiesz. Rzucasz się na szerokie morze. Może najpierw lżejsze lektury ?Stary, Pokój z Toba.


Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. Co ładnie tu zastosowałeś. Rozumiem, że już niedzielną mantrę w kościele odwaliłeś i to dało Ci patent na wszechwiedzę. Rozumiem, że tylko Ty masz prawo dokonywac interpretacji słowa pisanego. Nie wiedziałem, że na stalowym można spotkac tak wybitne, acz ukrywające się, jednostki.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 01:35  
Cytuj

 
 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 01:45  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

CARITAS POLSKA

Działalność w 2006 roku:

1017 placówek Caritas w Polsce i na świecie,
4495 pracowników,
69440 wolontariuszy,
109 tys. dzieci, którym sfinansowano wakacje,
1,5 mln osób potrzebujących, którym udzielono pomocy różnego rodzaju,
150 tys. dzieci dożywianych codziennie,
47 tys. dzieci uczęszczających do świetlic socjoterapeutycznych,
1086 dzieci objętych indywidualną opieką w programie wyrównywania szans edukacyjnych \\\\\\\"Skrzydła\\\\\\\",
38 tys. dzieci uczęszczających na zabiegi rehabilitacyjne,
pomoc zagraniczna skierowana do ofiar trzęsień ziemi w Indonezji, Pakistanie i Azji Południowo-Wschodniej
Finanse w 2006 roku:

wpływy w sumie - 239,8 mln zł,
pomoc w sumie udzielona w kraju i za granicą - 234 mln zł,
pomoc udzielona w Polsce - 229 mln zł
Źródło: Raport roczny Caritas 2006[2].

Aktualniejszych nie znalazłem. Przynajmniej widze z czym walcza. Na Owsiakowym sprzecie i tak nie zrobisz badan z dnia na dzien chyba ze zaplacisz łapówke.


Caritas działa cały rok - WOŚP jeden dzień. Caritasowi w 2006 roku wyszło 0,62 mln zł a WOŚP w 2006 (jeden dzień) 30 mln :]. I jeszcze jedna mała uwaga, Caritas działa na całym świecie 24/h - 7 dni na tydzień - przez cały rok. Nie można Caritasu porównywać do WOŚP-u, jak już tak chcesz to widać przecież, że WOŚP wypada lepiej.

HE HE 365 dni razy 30 mln. Ty głupi jesteś.
30 mln to ich dochód a ile wydali? Sprawdziłeś? Czepiamy się ? Myślisz że jakby grali dłużej więcej by było ? Nie chodzi o to co kto ile ..... tylko dlaczego porównywanie? My lepsi wy gorsi....
Caritas Polska (MAŁA POPRAWKA) nie działa na całym świecie. Czasami pomaga w przypadku klęsk żywiołowych z innymi krajami w innych krajach. WOŚP wydaje kase może nie cały rok....Ale jakby nie Caritas w 20 - leciu miedzywojennym Twoich przodków zjadłyby wszy i nie mielibyśmy teraz moderatora który nie umie czytać. Jeszcze raz. CARITAS POLSKA. Pozdrawiam.

 
 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 01:49  
Cytuj
Hate przyjacielu

Ludzie nie powinni zabierać głosu w sprawach o których nawet nie pomysleli. Wikipeda tam jest raport. Zachęcam. Myślisz że jak odwołasz się do encykliki której nie rozumiesz jesteś mądzrzejszy ? Pozdrawiam

 
 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 01:58  
Cytuj
A co to przyjaciela podszywającego sie pod moim nickiem. Tu nie chodzi o blizniego. Tak mozesz zaatakowac kazdego i w kazdym temacie. Staram sie bronic innym organizacji które sa tak bardzo krytykowane. A mimo wszystko daja rade. Nikogo nie obrazam ( poza moderatorem sorki). WOŚP jest zjawiskiem fenomenalnym i oby tak dalej. A pisze do Was patałachy którzy wypowiadacie się na tematy o których nie macie pojęcia!!!!!!!! Aby cos napisac poczuc sie waznym miec wylacznosc oceny. Tak ten jest spoko on prawdziewie pomaga Ci to złodziej.... A tak naprawde gówno wiecie. Nie zwazysz tego ani nie zmierzysz. Życze miłości o której tu tak głośno ....???

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:01  
Cytuj
CYTAT
Hate przyjacielu

Ludzie nie powinni zabierać głosu w sprawach o których nawet nie pomysleli. Wikipeda tam jest raport. Zachęcam. Myślisz że jak odwołasz się do encykliki której nie rozumiesz jesteś mądzrzejszy ? Pozdrawiam


Nie rozumiem dlaczego zakładasz, że nie rozumiem tego dokumentu. Jest napisana w sposób zwięzły, logiczny i zawiera nawiązania do greckiej koncepcji miłości nie wyłączając z niej erosa w związku małżeńskim. Zaś co do działalności zawiera stwierdzenie expressis verbis, że chrześcijanin powinien na każdą formę pomocy bliźniemu, nawet tę wychodzącą spoza organizacji kojarzonych z tą religią, serdecznym okiem.

Powtórzę się - cieszę się, że jest i Caritas i WOŚP. Obie instytucje czynią dobro. Tyle, że różnica opiera się na braku jakichkolwiek dotacji dla WOŚP, która ma charakter jednorazowej zbiórki.

Odwzajemniam pozdrowienia.

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:12  
Cytuj
CYTAT
HE HE 365 dni razy 30 mln. Ty głupi jesteś.

Nie pomnożyłem tego ani razu i nie miałem zamiaru. Głupków szukaj w rodzinieumiech nie znasz mnie więc wstrzymaj się z takim pisaniem.umiech

CYTAT
30 mln to ich dochód a ile wydali? Sprawdziłeś?

93% z uzbieranych pieniędzy idzie na te cele. 7% pokrywa wszystkie opłaty, które wynikły podczas organizacji Orkiestry, no i reszta dla Owsiaka zapewne - należy mu się.

CYTAT
Myślisz że jakby grali dłużej więcej by było ?

Tak, sądzę, że więcej by było i to suma trzycyfrowa by się pojawiła na spokojnie.

CYTAT
Caritas Polska (MAŁA POPRAWKA) nie działa na całym świecie.


Z tego co widzę wcześniej to pisałeś inaczej? Nagle zmiana zdania? Dziwne...

CYTAT
Ale jakby nie Caritas w 20 - leciu miedzywojennym Twoich przodków zjadłyby wszy i nie mielibyśmy teraz moderatora który nie umie czytać. Jeszcze raz. CARITAS POLSKA. Pozdrawiam.


Co do czytania to stwierdziłbym, że to Ty masz problemy z czytaniem - napisałem coś złego na temat Caritasu? Ke? Co do moich przodków to się odwal za przeproszeniemumiech Bardziej się martw o siebie i swoich przodków. Swoją drogą - naucz się lepiej czytać, to nie jest trudne. Caritas działa na całym świecie - to raz. Dwa - dziwisz się, że Caritas ma takie a nie inne przychody? Wystarczy, że zobaczysz to
http://www.caritas.pl/sponsorzy.php i powinieneś zrozumieć. Chyba, że dalej masz problemy z czytaniem :] I ostatnia sprawa - zanim coś napiszesz - zastanów się - pierw piszesz, że działa na całym świecie, później gdzie zostało to wykorzystane po części przeciwko Twojej wypowiedzi to nagle zmieniłeś zdanie. Wiem, że Ci chodziło o Caritas Polska ale mowa była wcześniej o ogólnym Caritasie. Więc problemy z czytaniem się kłaniają. Swoją drogą te wszystkie podarunki np w postaci jedzenia, chemii, odzieży (itp) pochodzą od sponsorów gdzie później przeliczane jest to na pieniądze i dlatego też powstają takie piękne sumy. Popieram Caritas i WOŚP ponieważ dla mnie ważne jest to, że ludziom pomagają. Dobranoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:17  
Cytuj
CYTAT
Nikogo nie obrazam ( poza moderatorem sorki)


Kwestia przyzwyczajenia - 'moderator' działa jak płachta na byka. Obrażać nie musisz, do niczego Ci to nie jest potrzebne. umiech Tylko źle to o Tobie świadczy umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:21  
Cytuj
CYTAT
[cytat]
Nie rozumiem dlaczego zakładasz, że nie rozumiem tego dokumentu. Jest napisana w sposób zwięzły, logiczny i zawiera nawiązania do greckiej koncepcji miłości nie wyłączając z niej erosa w związku małżeńskim. Zaś co do działalności zawiera stwierdzenie expressis verbis, że chrześcijanin powinien na każdą formę pomocy bliźniemu, nawet tę wychodzącą spoza organizacji kojarzonych z tą religią, serdecznym okiem.

Powtórzę się - cieszę się, że jest i Caritas i WOŚP. Obie instytucje czynią dobro. Tyle, że różnica opiera się na braku jakichkolwiek dotacji dla WOŚP, która ma charakter jednorazowej zbiórki.

Odwzajemniam pozdrowienia.


Cieszę się przyjacielu. Twoje poprzednie wypowiedzi odebrałem jako wrogo nastawione do społeczności której jestem częścią. W rzeczy samej, i Ci i Ci są potrzebni. Caritas to nie tylko datki. Zobacz sponsorów tych instytucji. To ci sami którzy wspieraja WOŚP!!!! To są firmy Skarbu Państwa. Brak dotacji? Przyjacielu kto loży na te firmy ??? Czy to nie jest dotacja ?
Staram się tylko wykazać że obie instytucje korzystają z tym samych źródeł. ( Nie mieszaj w to konkordatu bo to nie to samo). zachęcam do lektury. Pozdrawiam.

 
 
 
 
~~bobikdo Callist
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:38  
Cytuj
1)Nie ponmożyłeś ale podzieliłeś. Podziel 30 mln na 365 ile wyjdzie ?

2) Oczywiście że się należy. Ale nie ma o tym wzmianki że wydaliśmy tylko zebraliśmy.

3) Tego Im życze.

4) kiedy wcześniej? Cały czas tak pisze CARITAS POLSKA. Znowu potwierdzasz analfabetyzm. Brak rozumienia co czytasz
no i 5) właśnie Ci sami sponsorzy, kur.. Stary to nie boli zaznajomić się z .... Piszesz o czyms o czym nie masz pojęcia!!!! Caritas jest organizacją międzynarodową to prawda ale tak jak zmieniłem zdanie? czytasz to co cytujesz imbecylu ???? Że pomaga w razie kataklizmów ? A jak Polska przeżyła powódź kto pomagał ? Polemizujesz ze mna? Nie wyrywaj z kontekstu !!!! Dobrej nocy.
Jakie forum taki moderator.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:40  
Cytuj
CYTAT

Cieszę się przyjacielu. Twoje poprzednie wypowiedzi odebrałem jako wrogo nastawione do społeczności której jestem częścią. W rzeczy samej, i Ci i Ci są potrzebni. Caritas to nie tylko datki. Zobacz sponsorów tych instytucji. To ci sami którzy wspieraja WOŚP!!!! To są firmy Skarbu Państwa. Brak dotacji? Przyjacielu kto loży na te firmy ??? Czy to nie jest dotacja ?
Staram się tylko wykazać że obie instytucje korzystają z tym samych źródeł. ( Nie mieszaj w to konkordatu bo to nie to samo). zachęcam do lektury. Pozdrawiam.


Sponsorzy zgoda, są to spółki Skarbu Państwa, jednakże działające na zasadzie przedsiębiorstw wypracowywujących zysk. One wypracowywują określony zysk, którym, w określonym zakresie, mogą samodzielnie dysponowac. Sponsorów się tu nie czepiam, bowiem jak firma chce wyłożyc pieniądze na szczytny cel i odliczyc sobie co nieco od podatku - nie ma sprawy.
Natomiast mi chodzi o dotacje bezpośrednio z samorządów i rządówki - Caritas otrzymuje takie pieniądze na realizacje celów z pomocy społecznej (prawo przewiduje taką możliwośc). Chodzi mi tu wyłącznie o tą kategorię darczyńców, która nie występuje w WOŚPie. I tym tylko się te dwie organizacje faktycznie różnią.
Nie jestem wrogo nastawiony do żadnej społeczności tak długo jak długo szanuje ona fakt, że są ludzie myślący inaczej i mają do tego pełne prawo. A niestety Polacy nie umieją wymieniac poglądów tylko usiłują się zakrzyczec.

 
 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:46  
Cytuj
Właśnie Hate. WOŚP nie korzysta z samorządów i budżetówki ? Czyżby ? Pokój z Tobą.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:53  
Cytuj
CYTAT
Właśnie Hate. WOŚP nie korzysta z samorządów i budżetówki ? Czyżby ? Pokój z Tobą.


a mówisz o tych groszach wydawanych na promocję (jak koncert parę lat temu z miasta) i o tych paru PLN dotacji na WOŚP z powiatu? Zaspokoiło to potrzeby kulturalne miasta, mieliśmy coś więcej niż Dni Stalowej Woli i Dożynki. A Caritas jak Monar - działa cały rok w sferze opieki społecznej, zaś WOŚP prowadzi zakup sprzętu medycznego oraz działalnośc szkoleniową z zakresu pierwszej pomocy. Nie ma więc ta ostatnia zapotrzebowania na dotacje na np. utrzymanie DPSu czy noclegowni.

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:54  
Cytuj
CYTAT
1)Nie ponmożyłeś ale podzieliłeś. Podziel 30 mln na 365 ile wyjdzie ?

2) Oczywiście że się należy. Ale nie ma o tym wzmianki że wydaliśmy tylko zebraliśmy.

3) Tego Im życze.

4) kiedy wcześniej? Cały czas tak pisze CARITAS POLSKA. Znowu potwierdzasz analfabetyzm. Brak rozumienia co czytasz
no i 5) właśnie Ci sami sponsorzy, kur.. Stary to nie boli zaznajomić się z .... Piszesz o czyms o czym nie masz pojęcia!!!! Caritas jest organizacją międzynarodową to prawda ale tak jak zmieniłem zdanie? czytasz to co cytujesz imbecylu ???? Że pomaga w razie kataklizmów ? A jak Polska przeżyła powódź kto pomagał ? Polemizujesz ze mna? Nie wyrywaj z kontekstu !!!! Dobrej nocy.
Jakie forum taki moderator.


Heh, dlaczego mam dzielić 30/365 jak oni to zbierają "jeden" dzień? Co do wydatków to przeczytaj sobie :] http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/18/2, zaznajom się :]

CYTAT
CARITAS POLSKA

Działalność w 2006 roku:

1017 placówek Caritas w Polsce i na świecie,


Caritas Polska działa tylko w Polsce :] współpracuje z Caritas Internationalis i Caritas Europa :] Jak korzystasz z materiałów to czytaj dokładniej. O to mi chodziło "imbecylu". I czy ja idioto piszę coś o kataklizmach? O tym, że Caritas pomaga czy nie? Jesteś rasowym debilem :] Przypieprzasz się do mnie o coś, czego nawet nie napisałem i nie miałem zamiaru pisać:] Z czytaniem masz problem - wciąż sądzisz, że mam złe zdanie o Caritasie :] Kolejny dowód na to, że jesteś kretynem :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:56  
Cytuj
Masz racje te instytucje są nie potrzebne. Pierd... bezdomnych chorych i starców. Nie pozdrawiam.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 02:58  
Cytuj
CYTAT
Masz racje te instytucje są nie potrzebne. Pierd... bezdomnych chorych i starców. Nie pozdrawiam.


skoro WOŚP takich ośrodków nie prowadzi to po co ma brac na to dotacje??
Otrzymują je inne instytucje. I git.

 
 
 
 
~~bobikdo Callist
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 03:03  
Cytuj
Caritas Polska działa tylko w Polsce :] współpracuje z Caritas Internationalis i Caritas Europa :] Jak korzystasz z materiałów to czytaj dokładniej. O to mi chodziło \\\"imbecylu\\\". I czy ja idioto piszę coś o kataklizmach? O tym, że Caritas pomaga czy nie? Jesteś rasowym debilem :] Przypieprzasz się do mnie o coś, czego nawet nie napisałem i nie miałem zamiaru pisać:] Z czytaniem masz problem - wciąż sądzisz, że mam złe zdanie o Caritasie :] Kolejny dowód na to, że jesteś kretynem :] [/cytat]
Nie. Zarzuciłeś mi że pisze o Caritasie jako instytucji międzynarodowej. A pisałem tylko o działaniach a Polsce. Ktoś zarzucił mi że pomaga w Indiach. Tak po trzęsieni u ziemi i innych kataklizmach. I Będzie pomagał. Co w tym złego? Inwektyw y jak najbardziej aktualne ( oczywiście pod Twoim adresem. I masz złe zdanie o Caritasie. Nie Zycze Ci źle abyś nie musiał korzystać z Ich noclegowni. Pozdrawiam

 
 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 03:10  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Masz racje te instytucje są nie potrzebne. Pierd... bezdomnych chorych i starców. Nie pozdrawiam.


skoro WOŚP takich ośrodków nie prowadzi to po co ma brac na to dotacje??
Otrzymują je inne instytucje. I git.



Masz racje dyskusja zmierza na złe tory. Znowu porównywanka. Ale mysle że osiągnałem swój cel. Chciałem pokazac jak można wykreowac jedna instytucje charytatywną negując inne bez względu na to co robią. Niestety nie udało mi się tu przeczytac że jedni sa potrzebni i drudzy bez podkreślania którzy sa wazniejsi. Zawsze sie konczyło ŻE CI??? MY???

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 03:13  
Cytuj
CYTAT
Nie. Zarzuciłeś mi że pisze o Caritasie jako instytucji międzynarodowej. A pisałem tylko o działaniach a Polsce. Ktoś zarzucił mi że pomaga w Indiach. Tak po trzęsieni u ziemi i innych kataklizmach. I Będzie pomagał. Co w tym złego? Inwektyw y jak najbardziej aktualne ( oczywiście pod Twoim adresem. I masz złe zdanie o Caritasie. Nie Zycze Ci źle abyś nie musiał korzystać z Ich noclegowni. Pozdrawiam


Heh, mogą być nadal aktualne, to Twoje sprawa. Jak już pisałem wcześniej, jestem za Caritasem i WOŚP-em dlatego, że pomagają ludziom w potrzebie. Za to ich cenie i tyle. Czy mam coś do zarzucenia Caritasowi? Nie. Czy przeszkadza mi to, że pomagali w Indiach? Niech pomagają. Takie sobie wyznaczyli zadanie, więc niech się tego trzymają. Nie korzystałem z ich noclegów, więc się nie wypowiem na ich temat ale jeżeli uprzedzasz mnie przed nimi, nie życzysz mi ich, to mogę się domyślać, że z nich korzystałeś. Nie mój interes. Nie wnikam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 03:28  
Cytuj
cool girl w takim razie odważę się i spytam - co myślicie o "pajacyku" ??? cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 03:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Nie. Zarzuciłeś mi że pisze o Caritasie jako instytucji międzynarodowej. A pisałem tylko o działaniach a Polsce. Ktoś zarzucił mi że pomaga w Indiach. Tak po trzęsieni u ziemi i innych kataklizmach. I Będzie pomagał. Co w tym złego? Inwektyw y jak najbardziej aktualne ( oczywiście pod Twoim adresem. I masz złe zdanie o Caritasie. Nie Zycze Ci źle abyś nie musiał korzystać z Ich noclegowni. Pozdrawiam


Heh, mogą być nadal aktualne, to Twoje sprawa. Jak już pisałem wcześniej, jestem za Caritasem i WOŚP-em dlatego, że pomagają ludziom w potrzebie. Za to ich cenie i tyle. Czy mam coś do zarzucenia Caritasowi? Nie. Czy przeszkadza mi to, że pomagali w Indiach? Niech pomagają. Takie sobie wyznaczyli zadanie, więc niech się tego trzymają. Nie korzystałem z ich noclegów, więc się nie wypowiem na ich temat ale jeżeli uprzedzasz mnie przed nimi, nie życzysz mi ich, to mogę się domyślać, że z nich korzystałeś. Nie mój interes. Nie wnikam.


Gratuluje! Przygotowanie istne dobrego polityka w tym kraju. Wycinasz fragment wypowiedzi i zmieniasz temat. Wogóle wcinasz sie podnoszac swoje EGO od samego poczatku tej dyskusji. Merytorycznie banalnie. Zgodne jest tylko jedno. To dwie inne od siebie działające charytatywnie instytucje. I tylko dlatego że jedna jest kościelna a druga świecka jedna jest negowana kosztem drugiej. Ja nic nie zarzucam WOŚP. Tylko tu Wam. Ksiądz wyrzuca spod kościoła czyżby? Kogo? Jeżeli Owsiak i WOŚP atakuje inne inicjatywy Kościoła a jednocześnie wysyła na zbiórke do tych samych członków tego Kościoła ? Czy przystanek Woodstock nie jest częścią Orkiestry ? Jak nazwać ? Gdzie jest ta miłość bliźniego w całej tej inicjatywie której brak mi ktoś tu zarzucił ?
Więcej trzeźwości umysłu i dobrej woli życze Wszystkim ( nie tylko w tym temacie) uczestnikom tego forum.

 
 
 
 
~~MWu
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 08:19  
Cytuj
Nie jest o nich tak głośno, jak o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, ale zbierają dziesięć razy więcej pieniędzy i pomagają setkom tysięcy osób.




W 2007 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała 30 377 334, 95 złotych. To dużo - jednak w tym samym roku wpływy Caritas Polska wyniosły 331 671 122,10 złotych, czyli 11 razy więcej. Przez cały rok, bez gigantycznej reklamy w mediach, katolicka organizacja charytatywna pomaga chorym dzieciom, niepełnosprawnym, bezdomnym, uchodźcom i osobom pozbawionym dorobku całego życia przez klęski żywiołowe. Caritas nie funduje swoim wolontariuszom festiwalu rockowego, darczyńcom nie wręcza serduszek, a i tak współpracuje z nim prawdziwa armia wolontariuszy - ponad 80 tys. osób. Organizacja działa z wielkim rozmachem. Opisanie wszystkich projektów Caritasu nie jest możliwe w niewielkim artykule, ale wspomnijmy przynajmniej o kilku inicjatywach.

W ramach wolontariatu w 2007 roku funkcjonowało 4159 Parafialnych Zespołów Caritas oraz ponad 1600 Szkolnych Kół Caritas (nie licząc kół akademickich oraz przedszkolnych w diecezji łódzkiej). Ludzie dobrej woli zrzeszający się w tych kołach wydają odzież i żywność ubogim, opiekują się osobami starszymi i chorymi, biorą udział w cyklicznych i doraźnych akcjach Caritasu.

W swoich dziełach Caritas współpracuje także z fundacjami charytatywnymi kierowanymi przez inne kościoły chrześcijańskie. Sztandarową akcją organizacji jest prowadzone wspólnie z ewangelicko-augsburską „Diakonią\" i prawosławnym „Eleos\" Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W 2007 roku sprzedano 4,5 mln świec wigilijnych, z których wpływy zostały przeznaczone na edukacyjną pomoc dla dzieci z najuboższych rodzin. Inną ekumeniczną akcją była „Jałmużna Wielkopostna\". Trzy organizacje rozdały 1,6 mln dzieci skarbonki, do których maluchy mogły wrzucać pieniądze zaoszczędzone w Wielkim Poście na rozrywce i słodyczach. Dzięki tym środkom Caritas, Diakonia i Eleos mogły pomóc osobom wymagającym trudnej i kosztownej rehabilitacji.

Caritas to także sieć poradni. Program „Indywidualne Ścieżki kariery zawodowej szansa dla osób niepełnosprawnych\", współfinansowany przez EFS i PFRON miał pokazać osobom, które z niego skorzystają, że nie są skazane jedynie na pomoc ludzi dobrej woli i mogą samodzielnie rozpocząć pracę zawodową. Efekty? Aż 40 procent uczestników programu rozpoczęło pracę, a część z nich założyła nawet własną działalność gospodarczą.

http://www.carit(...)874&d=59 - Raport roczny.

 
 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 2 Gru 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 08:24  
Cytuj
S P O K Ó J D Z I E C I !!!good

wieś się bawi \' : )
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 12:04  
Cytuj
CYTAT
Gratuluje! Przygotowanie istne dobrego polityka w tym kraju. Wycinasz fragment wypowiedzi i zmieniasz temat. Wogóle wcinasz sie podnoszac swoje EGO od samego poczatku tej dyskusji. Merytorycznie banalnie. Zgodne jest tylko jedno. To dwie inne od siebie działające charytatywnie instytucje. I tylko dlatego że jedna jest kościelna a druga świecka jedna jest negowana kosztem drugiej. Ja nic nie zarzucam WOŚP. Tylko tu Wam. Ksiądz wyrzuca spod kościoła czyżby? Kogo? Jeżeli Owsiak i WOŚP atakuje inne inicjatywy Kościoła a jednocześnie wysyła na zbiórke do tych samych członków tego Kościoła ? Czy przystanek Woodstock nie jest częścią Orkiestry ? Jak nazwać ? Gdzie jest ta miłość bliźniego w całej tej inicjatywie której brak mi ktoś tu zarzucił ?
Więcej trzeźwości umysłu i dobrej woli życze Wszystkim ( nie tylko w tym temacie) uczestnikom tego forum.


Księża wyrzucają spod kościołów. Kogo? Wolontariuszy. W mediach nadają o tym od lat, że kościół stworzył sobie taką wew. rywalizację. I nie mów, że nie słyszałeś o tym! Jeżeli nie, poczytaj. Owsiak atakuje Kościół? Wolontariusze z własnej inicjatywy idą pod kościół. Przystanek nie jest częścią Woodstock-u. Jeden organizator ale to nie jest część Orkiestry. Trzeźwości także Tobie życzę. Jeszcze jedno, gdzie jak gdzie ale na forum nie sądzę, żeby komuś udało się przestawić inną osobę w podejściu do jakiegoś tematu. Każdy ma swoją rację i tyle. =] pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 12:46  
Cytuj
CYTAT
[cytat]. Owsiak atakuje Kościół? Wolontariusze z własnej inicjatywy idą pod kościół. Przystanek nie jest częścią Woodstock-u. Jeden organizator ale to nie jest część Orkiestry.


Poczytaj http://www.wosp.org.pl/przystanek/.

 
 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 12:47  
Cytuj
Jednak wklje Ci.

" Od 1995 roku w połowie wakacji organizujemy wielkie letnie koncerty "Przystanek Woodstock". Ich ideą jest podziękowanie wszystkim wolontariuszom biorącym udział w naszych kolejnych Finałach za ogromne zaangażowanie.
Są to dni niebiletowanej zabawy dla kilkudziesięciu tysięcy osób pod hasłem:

"Miłość, Przyjaźń i Muzyka"
Cały koncert jest organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To ona pokrywa wszystkie koszty i co roku bardzo skrupulatnie podajemy je do publicznej wiadomości."

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »