NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
WOŚP !!! co księżom przeszkadza?????,
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 12:51  
Cytuj
Nie wiedziałem. umiech Gdzieś czytałem, że jest inaczej dlatego tak napisałem. W takim razie zwracam honor co do Woodstocku. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 12:51  
Cytuj

 
 
 
 
~~bobik
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 14:17  
Cytuj
Wyganiali wolontariuszy z innego kościoła - TESCO.

 
 
 
 
~~ktośśś
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 16:31  
Cytuj
Ja jestem tego zdania, ze wy chodzcie zbieracie do puszek a Owsiak ma z tego kase.... jeden dzien zrobi sobie jakiegos WOŚPa i żyje jak Pan przez cały rok... tylemlotekmlotek

 
 
 
 
~~anka
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 20:46  
Cytuj
CYTAT
Ja jestem tego zdania, ze wy chodzcie zbieracie do puszek a Owsiak ma z tego kase.... jeden dzien zrobi sobie jakiegos WOŚPa i żyje jak Pan przez cały rok... tylemlotekmlotek
Też tak uważam a głupie ludzie dają kase!!!!

 
 
 
 
~~dfgdg
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 21:29  
Cytuj
Hej brudnowlosi dredziarze z wospu. Bedziecie teraz licytowac ktora organizacja jest lepsza? Gdzie wasza milosc? Gdzie wasz pokoj? Jak widze te skaczace malpy na woodstocku to mnie na zygi zbiera. Slucha taki jakis wygibancow i mysli ze ma monopol na ocenianie innych. Jeden slucha zympolenia na gitarze a drugi techno i ch.. jednemu i drugiemu co slucha drugi. Ale wy zawsze macie cos do powiedzenia.
Na dzieci nie bede zalowal obojetnie komu bym nie dal swoich pieniedzy. Czy to bedzie owsik czy caritas...Jak nie mam za duzo kasy to rozmienie 5 zl w zabce i wrzuce tu i tu po 2,50. Proste? I nie skomle tak jak wy ze swiat jest zly bo to zlo od was wychodzi.

 
 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 21:30  
Cytuj
"Człowiek wierzący, dając Wielkiej Orkiestrze pieniądze popełnia grzech, bo bierze udział w sprawach diabelskich” – przeczytali parafianie z Poniatowej w ulotkach wyłożonych na stoliku w Kościele św. Ducha podczas dzisiejszych mszy świętych.

Obrazek

O wymierzonych przeciwko Owsiakowi i WOŚP ulotkach w poniatowskiej świątyni poinformował nas zbulwersowany Czytelnik. Przysłał nam także zdjęcie ulotki. Dodał też, że na zewnątrz kościoła ktoś rozlepił plakaty o podobnej treści.

Parafianie z lektury ulotki dowiedzieli się też, że Jerzy Owsiak to autor amoralnego hasła " Róbta co chceta” i organizator Woodstocków, uznanych za przedsionek "piekła na ziemi”.

Według ulotek jest powiązany z Hare Kryszną, deklaruje się jako nie chodzący do kościoła katolik, a wychował się w ateistycznym środowisku. A i tak wyrósł na "wielkiego człowieka”, chociaż jak sam przyznaje w szkole przebijał nauczycielom opony w samochodach i palił dzienniki.

Kto zdaniem autora ulotki wylansował Owsiaka? Liberalno-lewicowe media ogłosiły go jako największego specjalistę od dobroczynności. Po co? Aby przesłonić ogromną pracę charytatywną Caritasu.

źródło: Dziennik Wschodni.pl
06.01.2012

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 22:01  
Cytuj
A czym Caritas się pochwali? Ile w rok zebrali? co kupili?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 22:11  
Cytuj
WOŚP musi księżom przeszkadzać, taka polityka. Każdy gra tak jak lubi słuchać jego fan. Większość babć i dziadków jest przeciwna orkiestrze a dla kleru babcia to $

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 23:00  
Cytuj
CYTAT
Dobroczynność to ogromny przemysł korzystający z wszelkich technik manipulacyjnych i marketingowych.





Pani Barbara Jackiewicz, matka mężczyzny, który od 25 lat leży w śpiączce, występując z apelem o eutanazję dla syna uzyskała od władz pewną pomoc. Można powiedzieć, że pani Barbara na własnej skórze poznała, czym różni się pomoc odświętna od codziennej. Dziennikarze, politycy i przedstawiciele organizacji charytatywnych ustawiali się do niej przez kilka dni w kolejce.

Przez 25 lat pani Barbara była pozbawiona zarówno z ich strony, jak i powołanych do tego służb, które finansujemy przecież z naszych podatków, najmniejszego zainteresowania. Była również pogardliwie odprawiana w wielu instytucjach i organizacjach pozarządowych, w tym w fundacjach takich jak fundacja Dymnej czy fundacja „ Budzik”.



Fundacja „Budzik” buduje za pieniądze z publicznej zbiórki szpital dla kilkorga dzieci w śpiączce, w tym dla dziecka założycielki. To znana aktorka, którą spotkało wielkie nieszczęście i nie widzę nic złego w tym, że troszczy się o własne dziecko. Jak to zresztą z prostacką bezpośredniością wyraził kiedyś Pawlak, pomoc dla własnej rodziny i przyjaciół jest najistotniejszym zadaniem każdego, w tym każdego polityka. A najlepiej pomagając innym, pomagać sobie. Dobrze to rozumiał senator Misiak, który pomagał stoczniowcom zlikwidować ich miejsca pracy, żeby móc ofiarnie im pomagać w znalezieniu następnych. Oczywiście za wielkie pieniądze.

Można również chyba przyjąć, że osoby, które dobrowolnie wspomagają fundację „ Budzik” wiedzą, co robią, choć niewątpliwie wysyłając, w ramach odświętnej dobroczynności, swoją złotówkę przez telefon, budują najdroższe łóżka szpitalne świata.



Zjawisko odświętnej dobroczynności jest stare jak świat i zupełnie zrozumiałe.

O wiele łatwiej wrzucić parę złotych do puszki WOŚP niż ugotować obiad dla chorej sąsiadki. Dobroczynność to ogromny przemysł korzystający z wszelkich technik manipulacyjnych i marketingowych w tym, z ludzkiej potrzeby publicznego pokazywania się i ocierania się o osoby znane. Po reklamowanego przez TV psa z wypadku ustawiają się kolejki osób, które nigdy nie podniosłyby go z ulicy. Z tych samych przyczyn kwestujący na Powązkach uzyskują kwoty wprost proporcjonalne do czasu prezentowania się przez nich w telenowelach.

Dla polityków, a przede wszystkim żon polityków dobroczynność to również bezpieczna forma autoprezentacji. Szczególnie użyteczne są tu chore dzieci, bo ich interes zamyka usta krytykom.



Jeżeli ktoś próbuje zapytać na przykład o sens organizowanych przez Owsiaka zbiorowych imprez dla młodzieży, połączonych z nadużywaniem alkoholu i tarzaniem się w błocie, albo interesuje się, kto i z jakich pieniędzy remontował dla niego pałac na Mazurach, jako argument pada zawsze liczba zakupionych przez jego fundację respiratorów i tomografów. Dyskutanci nie rozumieją, że za tomografy i respiratory płacą poprzez składkę zdrowotną i za skandaliczną należy uznać sytuację, w której w cywilizowanym kraju, życie i zdrowie małych pacjentów ma zależeć od fantazji i dobrej woli jednego człowieka, nawet człowieka orkiestry. Nie chcą również zrozumieć, że gdyby sprzedać czas antenowy ofiarowywany za darmo Owsiakowi i dochody z tej sprzedaży przeznaczyć na wyposażanie dziecięcych szpitali, efekt finansowy byłby zapewne wielokrotnie większy.



I zasada termodynamiki w fizyce to inaczej niemożliwość perpetum mobile pierwszego rodzaju. Nie istnieje urządzenie, które produkuje więcej energii niż samo pobiera, nie da się wytwarzać energii z niczego. Podobna zasada w życiu społecznym, (w sformułowaniu Anglików) mówi, że nie istnieje darmowy lunch. Za wszystko ktoś musi zapłacić.



II zasada termodynamiki bywa formułowana jako niemożliwość perpetum mobile II rodzaju. Niemożliwe jest korzystanie z energii rozproszonej, na przykład z energii ruchu cząstek pary wodnej, bez specjalnego urządzenia zwanego silnikiem. W życiu społecznym zachodzi ścisła analogia. Rozproszoną energię społeczną jakiś silnik, na przykład fundacja Owsiaka, musi zamienić na prace użyteczną. Silniki cieplne charakteryzuje sprawność definiowana jako stosunek energii uzyskanej do energii włożonej. Instytucje społeczne i charytatywne też mają określoną sprawność. Na przykład sprawność Unicefu jest rzędu 3% , bo jak wynika z oficjalnych sprawozdań 97% zdobytych funduszy instytucja ta przeznacza na cele wewnętrzne a nie statutowe: na pensje personelu, podróże, wynajem lokali, reklamę. Dlatego nigdy nie przyszłoby mi do głowy wspieranie tej znanej instytucji charytatywnej. Podejrzewam, że WOŚP ma sprawność tego samego rzędu lub niższą.



Obrońcy Owsiaka podnoszą zawsze wychowawcze znaczenie jego działalności. Tymczasem tak naprawdę pedagogika społeczna w wydaniu WOŚP to antypedagogika. Uczy młodych ludzi jak można zabłysnąć i wspaniale się bawić zasłaniając się szlachetnym celem. Ma tyle wspólnego z uczeniem empatii i współczucia, co siusiająca lalka z nauką opieki nad dzieckiem lub elektroniczny piszczący piesek z miłością do zwierząt. Wątpię czy ktoś z młodych ludzi biegających po mieście z puszką ( i często wyciągających z tej puszki pieniądze w bramie) byłby skłonny siedzieć w nocy z umierającym dzieckiem. A przecież jest cała armia bezimiennych wolontariuszy, którzy to robią nie oczekując nagrody ani poklasku.

Gdyby firmy i banki, które w ramach reklamy futrują organizację Owsiaka policzyły ile z ich ( a pośrednio naszych) pieniędzy idzie, zamiast na respiratory, na hałaśliwe imprezy, stałoby się jasne, że gra nie jest warta świeczki.



Za czasów II Rzeczpospolitej powstał komitet społeczny zbierający pieniądze na budowę polskiego sterowca. Bale i przyjęcia, podczas których przeprowadzano zbiórki, kosztowały więcej niż zebrana na ten szlachetny cel suma. Rząd, aby uniknąć skandalu pokrył manko.

Przypominam o tym ku rozwadze.




" border="0" style="max-width:690px" alt="Obrazek" />

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 23:01  
Cytuj
Klechy już zaczynają się burzyć. Niech napiszą, powiedzą co zrobił Caritas ?

Popisali się i pokazali, co jest dla nich najważniejsze... "strzyżenie owieczek".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2012r. 23:51  
Cytuj
Zaczął się okres żniw kościelnych czyli kolęda, ściąganie swoistego podatku czy dziesięciny, to jest czas odwiedzin katolickich wyznawców przez proboszczów i wikarych (ktoś złośliwy nazwał to „strzyżeniem owieczek przez ich pasterzy") zbieranie datków na Kościół, które przy takich odwiedzinach muszą zawsze stanowić przyzwoitszą sumkę w kopercie, obojętnie od kogo pochodzą, nawet od najbiedniejszych. Zbieranie funduszów „na Kościół" odbywa się jednak znacznie szerszym frontem. Pod hasłem spotkania opłatkowe zbiera się również grube pieniądze od wszelkich przedsiębiorstw, organizacji i stowarzyszeń, przy których Kościół stara się założyć duszpasterstwo każdej organizacji, przeznaczone, jak już wyżej wspomniałem, do strzyżenia tej organizacji z pieniędzy.To samo dzieje się w wojsku, straży pożarnej i innych organizacjach gdzie Kościół stara się wcisnąć do najmniejszych komórek.
Kościół bardzo nie lubi konkurencji w postaci np. Owsiaka i jego akcji Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kościelne działania przeciw Owsiakowi są szeroko znane i mieliśmy ostatnio również wiele przykładów przeganiania owsiakowych kwestarzy z ulic przed kościołami i oczerniania jego działania. Monopol na akcje charytatywne powinna mieć wyłącznie organizacja kościelna „CARITAS", która stara się zebrać jak największe pieniądze pod przykrywką np. sprzedaży świec, opłatków a nawet specjalnego chleba po cenach wielokrotnie wyższych od zwykłych, czy "bezpłatnych" zup dla bezdomnych za które płacą samorządy dwa razy więcej niż w barach mlecznych itd. Reakcje Kościoła na ludzi sprzedających opłatki poza tą organizacją są bardzo gwałtowne. Na co te pieniądze idą potem nikt nie wie, bo Kościół się z nich nie rozlicza i niemal żadnych podatków nie płaci. Ja zawsze jednak mam w pamięci, że to właśnie CARITAS finansował zaraz po wojnie ucieczkę zbrodniczych SS-manów z Europy do Ameryki Południowej, między innymi i naczelnego zbrodniarza hitlerowskiego Adolfa Eichmanna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 00:18  
Cytuj
CYTAT
Zaczął się okres żniw kościelnych czyli kolęda, ściąganie swoistego podatku czy dziesięciny, to jest czas odwiedzin katolickich wyznawców przez proboszczów i wikarych (ktoś złośliwy nazwał to „strzyżeniem owieczek przez ich pasterzy\") zbieranie datków na Kościół, które przy takich odwiedzinach muszą zawsze stanowić przyzwoitszą sumkę w kopercie, obojętnie od kogo pochodzą, nawet od najbiedniejszych.


Anatol wszystko pieknie to napisałeś tylko poprostu nie jesteś obiektywny.
Zaznaczam ze nie bronie tu nikogo. Sam jestem zniesmaczony pewnymi zachowaniami ze strony KK ale staram się poznać przyczyne.

Nigdy nie zdazyło mi się ze ksiądz po koledzie zażądał pieniedzy, datku itp. Więc troche puste jest takie pisanie. Chyba ze sam bez słowa wciskasz ksiedzu koperte a potem publicznie ubolewasz ?

Dowiadywałem się też dlaczego przegania się kwestujących wolontariuszy. Jest zarządzenie odnosnie kwestowania na terenie kościoła, aby móc to robic trzeba uzyskać zgode biskupa. Proboszczowie też mają się do tego dostosowć.

W Caritasie jako bardzo dużej organizacji napewno dochodzi do świadomych błedów popełnianych na niekorzyść innych. Tyle ze Caritas jest organizacją miedzynarodową ich pomoc dociera do krajów trzeciego świata. Zapewne ma swoje plusy i minusy tak jak wośp, dlatego jeżeli mam okazje wspieram je symbolicznie.

Jeżeli są jakieś niesmaki to piszcie o nich świadomie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 08:11  
Cytuj
Księża chcieli by tylko wszystko dla siebie a nic w zamian, niech się pochwalą jak pomagają dzieciom a nie tylko wojny same robią. Tyle co Owsiak pomógł szpitalom, to jak dla mnie to powinien dostawać i 20% z orkiestry, albo nie zabrać księdzom kase którą dostają od państwa i dać Owsiakowi, było by sprawiedliwieumiech Wystarczy pójść przejść się po szpitalach i zobaczyć ile dzięki niemu u ludzi dobrej woli zakupiono sprzętów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 08:34  
Cytuj
Przestańcie już pisać kto jest lepszyboks, każdy przekazany przez Was grosz jest potrzebny tylko niech zostanie on uczciwie wydany.
Chcecie wspierać innych wspierajcie, Wy decydujecie Wy wiecie najlepiej komu dać swoje pieniądze, do kogo macie zaufanie, kto je wyda uczciwie.good
Ja od wielu lat wspieram WOŚP.ok

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 09:39  
Cytuj
Konflikt pomiędzy owsiakiem a Kościołem w Polsce trwa już dobrych parę lat. Jedna i druga strona ma mocne argumenty:

- owsiak umiał przyciągnąc do siebie młodzież, i chyba Kościół tego pozazdrościł
- przystanki Woodstock to niestety czas moralnie dwuznaczny - choć słuszna forma podziękowania młodzieży (to, co się tam dzieje pozostawię bez komentarza)
- Kościół próbował zorganizowac konkurencyjny "Przystanek Jezus" - niestety w tym samym czasie i na tym samym terenie - zostali wyrzuceni - i słusznie
- w odwecie na telewizji TRWAM, ukazał się zmanipulowany materiał, jakoby owsiak wykorzystywał te biedne dzieci (pokazano m.in. dzieci stojące w deszczu)
- często organizacja WOŚP to .....hmmmm - przykładem niech będą fajerwerki u nas rok temu
- fakt - faktem - hasło "róbta co chceta" - nawołuje do odejścia od wszelkich zasad.... - niestety.
- w jaki sposób odbywają się przetargi na sprzęt medyczny?
- ile zarabia owsiak i ludzie z fundacji w jego najbliższym otoczeniu?

Przez ostatnie 19 lat co rok wspierałem tą akcję, uznając ją za potrzebną. Miałem jednak zawsze wątpliwości. No bo dlaczego mamy skłądac się na sprzęt medyczny, który powinno kupowac Państwo? Przecież to wielkie doroczne zbieranie dodatkowego podatku zdrowotnego. A PO i tak odda ten nasz sprzęt i majątek za darmo koncernom które wezmą sobie polskie prywatne szpitale.
Taką kropolą , która przelała czarę, była wizyta w zeszłym roku owsiaka z żoną na obiadku u bula i jego żony.

WOŚP już nic odemnie i od mojej żony nie dostanie.
I nie ma to nic wspólnego ze stanowiskiem Kościoła - mógł się owsiak nie mieszać do polityki.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 09:57  
Cytuj
napisz jeszcze deklaracje mirek ze w razie choroby twojej czy twojej rodziny nie bedziecie korzystac ze sprzetu szpitalnego jaki zakupila WOSP umiech pod zadnym pozorem, przeciez to dzielo szatana

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 10:10  
Cytuj
Nie wiem sammael boli Cię mądry i logiczny post mirka777,czy zazdrościsz,że to nie Ty napisałeś.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 10:11  
Cytuj
Obiadem u Komorowskiego mieszał się do polityki? Na tym obiedzie to najwyżej mieszał łyżką w zupie. Nie pamiętam ani jednej wypowiedzi Owsiaka lub kogoś z fundacji namawiającej do popierania PO, Tuska lub Komorowskiego. A dlaczego Lech Kaczyński nie zapraszał Owsiaka na obiad? A może zapraszał a ten odmówił? Ja nic takiego nie słyszałem. Mogę sobie tylko wyobrazić dlaczego LK nie zapraszał Owsiaków na obiad. Bał się księcia z Torunia.

Co księżom przeszkadza WOŚP?

Owsiak zrobił zryw narodowy. Zbiórkę na sprzęt medyczny, który widać w szpitalach i który niesie realna pomoc. Dodatkowo jest uczciwy i przejrzysty. Przez ostatnie 20 lat wielu oskarżało go o różne przekręty i nadużycia. Niestety nigdy nic mu nie udowodniono a Owsiak ze wszystkiego był w stanie się wytłumaczyć. Kościół, Caritas i książę z Torunia nie może się pochwalić taką uczciwością oraz przejrzystością w wydatkach oraz zbiórkach (dochodach).

Owsiak robi zbiórkę niemal na wizji, na żywo. A sprzęt kopiony przez fundację widać w szpitalach i przynosi korzyści pacjentom. No i podstawa sprzęt nie jest dany bezwarunkowo. Sprzęt ma być używany i ma pomagać chorym. Nie można go sprzedać, więc zarzut że robi dobrze przyszłym prywatnym właścicielom szpitali jest nietrafiony. jak nie będzie wykorzystany zgodnie z jego przeznaczeniem zostanie zabrany bo nie jest własnością szpitala.

Można powiedzieć po co dawać, ten sprzęt powinno kupić państwo. Tak można powiedzieć na temat wszystkich fundacji. Po co dawać pieniądze Caritasowi? Przecież to co oni robią powinno robić państwo.

Obowiązku dawania na WOŚP nie ma, daje kto chce a mimo to zbiera sporą kasę. Księża zdają sobie sprawę jaka kasa przechodzi im kolo nosa i tego nie potrafią znieść.

Co do przystanku Jezus jako konkurencji do Woodstock nie ma sensu się wypowiadać, bo to jakaś porażka.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 10:23  
Cytuj
mądry logiczny post? ok, sprawdzmy adam1

1. przystanki Woodstock to niestety czas moralnie dwuznaczny - choć słuszna forma podziękowania młodzieży (to, co się tam dzieje pozostawię bez komentarza) - skad mirek to wiesz, byles choc na jednym? ja bylem na 3 jako malolat i wiem jak to wyglada

2. Kościół próbował zorganizowac konkurencyjny "Przystanek Jezus" - niestety w tym samym czasie i na tym samym terenie - zostali wyrzuceni - i słusznie, przystanek jezus byl co najmniej na 90% tych imprez z tego co mi wiadomo

3. na tv trvam szkoda slow

4. często organizacja WOŚP to .....hmmmm - przykładem niech będą fajerwerki u nas rok temu, wiesz istnieje takie cos jak sponsorzy tegoz wydarzenia, nie uwazasz ze zbierac kase od rana kupic fajerwerki w poludnie zaintalowac zeby strzelaly wieczorem to dosc karkolomne zadanie?

5. fakt - faktem - hasło "róbta co chceta" - nawołuje do odejścia od wszelkich zasad.... - niestety. Owo haslo pochodzi z programu lalamido, kiedy jeszcze orkiestra pelzala w swoich zalozeniach, ale czego sie zwistny zwatykanizowany polaczek w sukience nie chwyci zeby obsmarowac Owsiaka....

6.w jaki sposób odbywają się przetargi na sprzęt medyczny? w jaki sposob odbywa sie wiekszosc przetargow w tym kraju... pokaz mi sprzet medyczny ktory zakupil caritas np.

7.- ile zarabia owsiak i ludzie z fundacji w jego najbliższym otoczeniu? to pytanie do pana owsiaka skieruj, czy zarabia i ile zarabia, zgodze sie ze prezes niejednej z wielu fundacji w polsce zarabia dobrze, ale nie jest powiedziane ze kazdy jest 'zly'


podaj swoje argumenty ZA logika

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 10:26  
Cytuj
Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze zawsze będą niedomówienia większe lub mniejsze.Mirek777 ma racje"No bo dlaczego mamy skłądac się na sprzęt medyczny, który powinno kupowac Państwo? Przecież to wielkie doroczne zbieranie dodatkowego podatku zdrowotnego"ale co by było jakby Owsiak tego nie kupił?Najgorsze jest jak umiera dziecko,bo NFZ nie refunduje leczenia,a rodziców najnormalniej w świecie nie stać na leczenie.My nazywamy to XXI wiekiem.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 10:26  
Cytuj
co do przejrzystości Owsiakowi nie można nic zarzucić. Ma rozliczoną każdą złotówkę którą prześlą do niego sztaby.
Całkiem inna sytuacja jest po stronie Kościoła i Rydzyka. Tego ostatniego to w ogóle przed prokuratorem bym postawił, chociażby za świadectwa, za kasę którą zbierał na ratowanie stoczni i resztę szwigli...

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 10:35  
Cytuj
adam1 gdybysmy zyli w normalnym panstwie mlodzi ludzie nie musieli by emigrowac, nie czekalbys 3 mies w kolejce do specjalisty w razie choroby, istnialaby jasna i sensowna polityka pro-rodzinna, ludzie pracujacy jezdziliby przynjamniej raz w roku na wakacje np. nad morze... mozna tak wymieniac bez konca, a to ze ktos podjal sie takiego wyzwania jak Owsiak - to sprawia ze jest chociaz cien szansy na to bedzie lepiej, chocby w kwestii ratowania zycia jakiekolwiek ono tutaj jest

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 10:44  
Cytuj
CYTAT
No bo dlaczego mamy skłądac się na sprzęt medyczny, który powinno kupowac Państwo? Przecież to wielkie doroczne zbieranie dodatkowego podatku zdrowotnego


To nie jest podatek, nie chcesz to nie płacisz.

A czy zbieranie pieniędzy na sieroty ma sens? Przecież są państwowe domy dziecka. A zbieranie na bezdomne zwierzaki? Są przecież schroniska dla zwierząt.

Zauważcie że najgłośniej krytykują WOŚP najwięksi kombinatorzy tacy jak Rydzyk który np zebrał miliony na ratowanie stoczni, kasę zgarnął dla siebie ale nikt mu w tym kraju nawet nie zwróci uwagi bo u nas kasta duchowna stoi ponad prawem chytry

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 10:50  
Cytuj
CYTAT
Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze zawsze będą niedomówienia większe lub mniejsze.Mirek777 ma racje\"No bo dlaczego mamy skłądac się na sprzęt medyczny, który powinno kupowac Państwo? Przecież to wielkie doroczne zbieranie dodatkowego podatku zdrowotnego\"ale co by było jakby Owsiak tego nie kupił?Najgorsze jest jak umiera dziecko,bo NFZ nie refunduje leczenia,a rodziców najnormalniej w świecie nie stać na leczenie.My nazywamy to XXI wiekiem.




Tak można powiedzieć o wszystkich fundacjach, Po co mamy dawać jak to jest obowiązek rządu, NFZtu oraz ministerstwa zdrowia.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 10:51  
Cytuj
fractal to sie nazywa szeroko pojeta konkurencja

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »