NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 5 6 7 8 9 10 11 ... » »»
WOŚP !!! co księżom przeszkadza?????,
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:07  
Cytuj
CYTAT
Oooooo nie zgłosili się, to trzeba się obrazić, ale fotki z babciami z chóru na głównym miejscu już nie ma więc jednak przejmujecie się opiniami forumowiczów.
A na portalu Stalówka eu jest już galeria zdjęć z występów pod Domem Kultury

Juz jest na pierwszym miejscu art o WOSP-ie po czesci jezyk. Szkoda ze bardzo stronniczy jest ten artykul.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:07  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:17  
Cytuj
Zaden stronniczy.Po prostu redakcja SM propaguje chrześcijańskie wartości w mediach.potluczony
Tradycyjnie trzeba w związku z tym dowalić "Owsikowi".Niech ma...smiech2

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:21  
Cytuj
a ja mam przy okazji pytania o dzisiejszy program imprezy bo na żadnym portalu nie znalazłem informacjii, będzie wogóle jakies światełko czy po ostatnich przygodach odwołali?umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:21  
Cytuj
Znalazlem ciekawy komentarz pod tym artykulem
CYTAT

Cyt. z Der Dziennik: "Ruszył XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji głos na blogu zabrał europoseł Janusz Wojciechowski. Ujawnia m.in. , że jako prezes NIK chciał skontrolować proces wspierania WOŚP przez podmioty publiczne.
Niektórzy autorzy w internecie (np. Łukasz Warzecha czy Łukasz Foltyn) zaczęli kontestować dogmat o świętości i nieomylności Owsiaka. Muszę przyznać,że zaimponowała mi ich odwaga, bo wyznawcy Owsiaka stanowią potężną siłę, a dla nich zgłoszenie jakichkolwiek wątpliwości co do świętości Owsiaka, uznawane jest za opluwanie ich bóstwa.

Wojciechowski pisze na blogu, że pod koniec jego kadencji jako szefa NIK, zrodziły się w nim spore wątpliwości dlaczego Owsiak zbiera zawsze na zakup sprzętu medycznego? Zawsze na nic innego, tylko na sprzęt...
Przecież sprzęt niezbędny do wszystkich badań, powinno dostarczyć chorym dzieciom państwo, z budżetu, czy z funduszu zdrowia. To jest psi obowiązek państwa, żeby z zebranych podatków i składek zapewniło ludziom opiekę medyczną i zapewniło dla niej odpowiedni sprzęt. Więc Owsiak zakupując sprzęt medyczny dla szpitali, raczej budżet ratuje, a nie dzieci.

Janusz Wojciechowski ujawnia, że jako prezes NIK chciał skontrolować proces wspierania WOŚP przez podmioty publiczne, bo sama organizacja Jerzego Owsiaka takiej kontroli ze strony NIK nie podlega.

Teraz europoseł postuluje, by powrócić do tamtej inicjatywy głównie z dwóch powodów.
Po pierwsze - jak wykorzystywany jest sprzęt, dostarczony szpitalom przez Owsiaka. Czy ten sprzęt fizycznie dotarł do szpitali, czy jest zainstalowany i wykorzystywany (a może leży w paczkach?), czy jest on odpowiedniej jakości, krótko mówiąc, czy jest z niego publiczny pożytek i jakie są tego pożytku rozmiary? Czy na przykład nie jest tak, że na owsiakowym sprzęcie ktoś prywaciznę sobie robi - pisze Janusz Wojciechowski i dodaje, że przeciw takiej kontroli sam Owsiak nie powinien protestować.
Według eurodeputowanego druga część kontroli powinna mniej ucieszyć Jerzego Owsiaka.
Jakie są nakłady publicznych instytucji (bo nakłady prywatnych instytucji czy osób nas nie obchodzą) na prowadzenie bądź promocję akcji Owsiaka? Ile na to wydaje telewizja publiczna (podejrzewam, że są to ogromne pieniądze), ile na organizacje festynów Owsiaka z miejskich kas wydaja samorządy? Ile wydała chociażby Kancelaria Prezydenta, eksponująca rozświetlone serce na prezydenckim pałacu (krzyż przeszkadzał, symbol Owsiaka nie przeszkadza). Chciałbym, żeby te wszystkie publiczne wydatki zostały zliczone i zbilansowane z publicznymi korzyściami, jakich przysparza sprzęt zakupiony przez Owsiaka. Krótko mówiąc - ile Owsiak dał, a ile wziął, żeby dawać? - pyta na blogu europoseł.

I zastanawia się, czy przypadkiem nie jest tak, że gdyby zebrać wprost te wszystkie nakłady z publicznej kasy, jakie idą na wspieranie orkiestry Owsiaka, nie możba by za nie kupić znacznie więcej sprzętu medycznego dla dzieci, niż sam Owsiak go nakupił."


Chyba kazdy wie jak panstwo inwestuje w sluzbe zdrowia smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:29  
Cytuj
Jest światełko o 20-tej a potem występy.
A odnosząc sie do przytoczonego przez Tommi bloga pana eurposła Wojciechowskiego, to chcę powiedzieć że taki Pan poseł nie ma pojęcia o problemach jakie ze służbą zdrowia ma zwykły Kowalski więc niech lepiej stuli dziób. Bo on i jego rodzina są objęci inną służbą zdrowia niż my.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 24 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:31  
Cytuj
Nie będzie światełka. Rok temu doszło do masowej tragedii. Kilkadziesiąt osób było rannych, po tym jak pseudo sztab nie zadbał o bepzieczenstwo. A finał odbywał się w rytmach "sadzić palić, zalegalizować".
To była publiczna demoralizacja lokalnej młodzieży za nasze pieniądze !! Z miasta dostali 15 tys !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:33  
Cytuj
Pan Wojciechowski był szefem NIKu to mógł działać. Pisanie przez niego dzisiaj co mógł, co by zrobił jest po prostu niesmaczne i głupie.

CYTAT
Nie będzie światełka. Rok temu doszło do masowej tragedii. Kilkadziesiąt osób było rannych, po tym jak pseudo sztab nie zadbał o bepzieczenstwo. A finał odbywał się w rytmach \"sadzić palić, zalegalizować\".
To była publiczna demoralizacja lokalnej młodzieży za nasze pieniądze !! Z miasta dostali 15 tys !


Masowa tragediaumiechumiech To dobreumiechumiech

Istnieje opcja "zmień" chytry

el.B...

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:35  
Cytuj
Na oficjalnej stronie orkiestry jest program i tam napisano że będzie światełko o 20-tej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:38  
Cytuj
CYTAT
Pan Wojciechowski był szefem NIKu to mógł działać. Pisanie przez niego dzisiaj co mógł, co by zrobił jest po prostu niesmaczne i głupie.


Zaraz zaraz, dlaczego prywatna fundacja ma podlegać państwowemu NIKowi?

Dotacje z budżetu państwa dostaje Caritas a nie WOŚP i to oni powinni podlegać kontroli.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:39  
Cytuj
On chciał kontrolować szpitale i instytucje publiczne, które zostały obdarowane sprzętem. Samego WOŚP nie mógł i NIK nie może kontrolować.

Caritasu nie wolno kontrolować bo to niemoralneumiechumiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 15:47  
Cytuj
CYTAT
Caritasu nie wolno kontrolować bo to niemoralneumiechumiech



Masz jakieś dowody "Czy tylko tak se pie...le palcami po stole?"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 16:39  
Cytuj
Pytam , co w tym złego , że zbierają na szczytny cel ? Komu to przeszkadza ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 16:42  
Cytuj
Mirkowi, Pileckiemy i reszcie, którzy są nauczeni kochać i pomagać bliźniemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 16:52  
Cytuj
Czyli jednak zmiana nicka była. Akcja Pilecki zakończona. A ty nadal jesteś na forum. To prawda, że jedyny sposób na zmianę nicka to wykasowanie starego i założenie nowego. Tak czy inaczej jest to zmiana.

Zmiana to byłaby jakby znikneło 'thorongil' a w jego miejsce pojawiło się 'pilecki'. A tak jest utworzenie nowego, czy Tobie to się podba czy nie. No ale zawsze możesz iśc w zaparte jak z uzasadnieniem 'bardzo dobry wpis' i szukac tematu zastępczego.
Dla Ciebie akcja z Pileckim zakończona, a my czekamy na jeszcze jedną rzecz. Pozowlisz, że może my zadecydujemy jak i odnośnie pozostałych naszych akcji?

fractal, na forach sa wielebni i trolle, jak Ty.

Po pierwsze primo. Ja na kosciol nie najezdzam. Chodze do kosciola, przez 10 lat bylem ministrantem.
Po drugie primo. Jesli widziales plan imprez WOSP-u w stalowej zauwazylbys ze roznego rodzaje imprezy sa juz od czwartku, koncerty na rzecz WOSP itd.
Po trzecie primo. W centrach handlowych, ktore dzisiaj tez sa otwarte tez kwestiuja. A pozatym wiekszy sens ma niedziela, bo jednak w niedziele wieksza ilosc osob nie pracuje.


1. nie odnosiłem się do Twojej osoby, więc nie przypisuj sobie rzeczy których nie było
2. jakos nie miałem okazji spotkac wczoraj w 3 supermarketach w Stalowej wolontariuszy, za to co godzinę widzę pod kosciołem dziś
3. dziś w tych centrach handlowych nie przewija się nawet 1/5 tego co idzie do kościoła
4. wymysl cos innego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 17:12  
Cytuj
CYTAT
Mirkowi, Pileckiemy i reszcie, którzy są nauczeni kochać i pomagać bliźniemu.


Wiesz , przypominam sobie tych którzy są nauczeni kochać i pomagać bliżniemu którzy równy rok temu rozliczali rodziców zmarłej Oliwki , bolała ich głowa co sie stanie z pieniędzmy zebranymi na leczenie , gdy dziewczynka zmarła.
Dzis już roliczają Owsiaka . Szkoda słów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 17:41  
Cytuj

CYTAT

2. jakos nie miałem okazji spotkac wczoraj w 3 supermarketach w Stalowej wolontariuszy, za to co godzinę widzę pod kosciołem dziś
3. dziś w tych centrach handlowych nie przewija się nawet 1/5 tego co idzie do kościoła


Ad. 2 Bo od czw byly koncerty a chodzic po ulicach i zbierac pieniadze moga tylko dzisiaj.
Ad. 3 No to skoro w kosciolach jest tyle osob to chyba sensowne jest ze beda krecic sie wokol parafii. Czytanie ze zrozumieniem nie boli umiech


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 18:29  
Cytuj
Artykuł o tym że są w tym kraju normalni księża którzy nie zwalczają WOŚP umiech



PS. Pytanie do administracji, zadam je publicznie, czy to prawda ze zablokowaliście konto Thorongilowi jak on twierdzi?
Zarzut w sumie poważny.
Widzę że konto dalej jest, ale może bana dostał?

Czy raczej jak mirek777 czuje się prześladowany przez wszystkich niczym powstaniec za głoszenie "prawdy"?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 18:37  
Cytuj
Ad. 2 Bo od czw byly koncerty a chodzic po ulicach i zbierac pieniadze moga tylko dzisiaj.
Ad. 3 No to skoro w kosciolach jest tyle osob to chyba sensowne jest ze beda krecic sie wokol parafii. Czytanie ze zrozumieniem nie boli umiech


no to czytaj ze zrozumieniem, abyś następnym razem nie pisał o czym nie było i nie tłumaczył się 'bo'

a tak po za tym, piknik kapucyński wypada dużo korzystniej niż WOŚP odnośnie sprzętu dla placówek zdrowia w Stalowej Woli, jest o 10 lat krocej, i co najważniejsze jego rozliczenie jest dokładniejsze bowiem podane są również poniesione koszty, czego nigdy nie było i zapewne nie będzie w WOŚP

Każdy ma wybór...

PS. Pytanie do administracji, zadam je publicznie, czy to prawda ze zablokowaliście konto Thorongilowi jak on twierdzi?


Nigdy nie twierdziłem, że zostałem zbanowany. Konto zostało zablokowane na moja prośbę, bo tylko tak można je 'zlikwidowac' wg zarządu. Uzasadnienie to już moja korenspodencja z zarządem, ale co było powodem to już napisałem też o tym. Tyle w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 19:32  
Cytuj
Obrazek

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 19:54  
Cytuj
Obrazek

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 20:23  
Cytuj
Byłam pod domem kultury. Grają,śpiewają, światełka fruną do nieba. Dzieci zadowolone bo mogą wsiadać do pojazdów straży pożarnej, kasę zbierają, jednym słowem jest fajnie.
Żadne tu i niczyje wywody filozoficzne, spory personalne, urazy i anse nie przerwały szczytnej akcji inie miały żadnego znaczenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 20:42  
Cytuj
CYTAT
Obrazek


Tak to główny zarzut przeciwko WOŚP. Tak idiotyczny jak ludzie którzy go głoszą.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 20:58  
Cytuj
Znam jednego "ojca" który się wypiął na swoją rodzinę i nie płacił alimentów. Pytany o to kiedy zapłaci mówił że na razie biedny jest i da jak będzie miał. Czy dziecko może się wstrzymać z rozwojem i zacząć rosnąć dopiero aż ojciec mu da na chleb?
NFZ też biedny jest i pewnie by dał jak by miał. Ale podobno niema. Czy chore dziecko może czekać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 21:06  
Cytuj
"Wielka zrzuta na coś co powinien zapewnić NFZ"

Rzeczywiście, idiotyczne hasło.
To samo można powiedzieć o każdej akcji charytatywnej. Po co zbierać na bezdomnych, biednych, chore dzieci, zwierzęta itp skoro są schroniska, sierocińce, noclegownie, MOPS czy NFZ.

Nie róbmy nic, państwo zajmie się wszystkim. Typowe myślenie dla przedstawicieli gatunku homo sovieticus jak to ładnie ujął ks. Tischner umiech

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 21:19  
Cytuj
A ja myślę, że tych wszystkich przeciwników szlag trafia, że nie wymyślili tego co Owsiak, cymbały fioletowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 5 6 7 8 9 10 11 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »