NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Szkoła tańca iskra - ku przestrodze,
Posty: 11
Dołączył: 23 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2011r. 21:00  
Cytuj
Wszystkim rodzicom, którzy mają zamiar podpisać umowę ze szkołą tańca Iskra (w zeszłym tygodniu były darmowe zajęcia w LO na Staszica) - zalecam dokładne przeczytanie warunków umowy - w szczególności: par 3. czas trwania umowy i par 4. rozwiązanie umowy. Następnie sugeruję Google i poszukanie opinii. Ta szkoła jest znana w całym kraju.
Pozdrawiam i życzę rozwagi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2011r. 21:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 08:32  
Cytuj
Autochton a co konkretnie jest nie na tak z tymi punktami w umowie ? i na czym polega haczyk - wnioskuje ,że taki jest skoro juz ostrzegasz przed nimi co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 17:50  
Cytuj
Zamieść proszę tu tą umowę - jestem ciekaw o jakie przekręty chodzi - zawsze człowiek dowie się czegoś nowego na temat , na co zwracać uwagę w umowach. Prznajmniej choć fragmenty o których wspomniałeś.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:00  
Cytuj
Nie nazywałbym tego haczykami. Istotne jest tylko uważne przeczytanie umowy i zrozumienie co się podpisuje. Powstrzymam się od wyrażania swojej opinii na temat tej umowy.

W skrócie:
Umowa jest na czas oznaczony.
Rozwiązać umowę można z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia tylko:

1. w razie nagłej choroby uniemożliwiającej dalsze uczęszczanie na zajęcia (...); wymagane jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego co najmniej trzymiesięczną niezdolność do zajęć ruchowych a zaświadczenie musi być potwierdzone przez dyrektora lub sekretarza szkoły do której uczestnik uczęszcza (siedziba szkoły jest w Gliwicach jakby co)

2. w razie zmiany miejscowości w której klient jest zameldowany(...), wymagane jest okazanie dokumentu urzędowego(...).

Ot i tylko tyle i aż tyle umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:03  
Cytuj
Normalnie tylko jak dziecko (tfu tfu) złąmie nogę, to można odzyskać kasę. A to znaczy, że jeśli jakośc prowadzenia zajęc okaże się , mówiąc delikatnie "kiepska" - to zostaje płacić, i nie wysyłać dziecka - brawo.

Ta umowa nadaje się do rzecznika praw konsumenta.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:03  
Cytuj
CYTAT
Nie nazywałbym tego haczykami. Istotne jest tylko uważne przeczytanie umowy i zrozumienie co się podpisuje. Powstrzymam się od wyrażania swojej opinii na temat tej umowy.

W skrócie:
Umowa jest na czas oznaczony.
Rozwiązać umowę można z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia tylko:

1. w razie nagłej choroby uniemożliwiającej dalsze uczęszczanie na zajęcia (...); wymagane jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego stwierdzającego co najmniej trzymiesięczną niezdolność do zajęć ruchowych a zaświadczenie musi być potwierdzone przez dyrektora lub sekretarza szkoły do której uczestnik uczęszcza (siedziba szkoły jest w Gliwicach jakby co)

2. w razie zmiany miejscowości w której klient jest zameldowany(...), wymagane jest okazanie dokumentu urzędowego(...).

Ot i tylko tyle i aż tyle umiech


Autochton - az takie wymagania ma zwykła szkoła tańca która nawet nie ma swojej siedziby ? - widocznie próbuja na siłe utrzymac swoich klientów , ewentualnie zedrzeć z nich kase w razie rezygnacji z kursu/zajęć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:06  
Cytuj
i ponoć "zdzierają" i to skutecznie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:08  
Cytuj
Ale to jest po prostu niewiedza rodziców i presja by zapisac swoje dziecko gdziekolwiek. Juz dawno temu nauczyłem się żadać umowy do przeglądnięcia w domu - jeśli ktoś się nie zgadza - ma nieuczciwe zamiary - więc "do widzenia".

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:11  
Cytuj
CYTAT
i ponoć \"zdzierają\" i to skutecznie umiech


Autochton - a Ty osobobiście podpisałeś taka umowę ? miałeś do czynienia z ta szkołą tańca i poniosłes moż ejakies konsekwencje z powodu tych 2 punktów które przedstawiłeś ? co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:22  
Cytuj
Nie mogę powiedzieć, że ktoś mnie naciskał na podpisanie umowy, ba nawet dostałem ją do domu, żeby przeczytać i może dzięki temu nie podpisałem. Ta umowa odwołuje się również do jakiegoś ich regulaminu i statutu ale nie chciało mi się już ich szukać.
Nie zarzekam się, że nie podpisałbym na miejscu gdyby była taka presja, ponieważ mój dzieciak mocno się napalił, po zajęciach próbnych (darmowych) a przyznam, że przy całej swojej ostrożności nie spodziewałbym się takich zapisów po szkole tańca. umiech

Żeby było zabawniej w swojej poprzedniej pracy często spotykałem się z takimi umowami. Gdzieś uśpiłem czujność rewolucyjną. Ta lekcja mogła mnie sporo kosztować i dała mi wiele do myślenia. Dlatego postanowiłem uprzedzić zabieganych nie mających czasu czytaćumiech Mam nadzieję, że skutecznie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:24  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
i ponoć \\\"zdzierają\\\" i to skutecznie umiech


Autochton - a Ty osobobiście podpisałeś taka umowę ? miałeś do czynienia z ta szkołą tańca i poniosłes moż ejakies konsekwencje z powodu tych 2 punktów które przedstawiłeś ? co



Nie. Napisałem "ponoć" - to wiedza wygooglowana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:26  
Cytuj
CYTAT
Nie mogę powiedzieć, że ktoś mnie naciskał na podpisanie umowy, ba nawet dostałem ją do domu, żeby przeczytać i może dzięki temu nie podpisałem. Ta umowa odwołuje się również do jakiegoś ich regulaminu i statutu ale nie chciało mi się już ich szukać.
Nie zarzekam się, że nie podpisałbym na miejscu gdyby była taka presja, ponieważ mój dzieciak mocno się napalił, po zajęciach próbnych (darmowych) a przyznam, że przy całej swojej ostrożności nie spodziewałbym się takich zapisów po szkole tańca. umiech

Żeby było zabawniej w swojej poprzedniej pracy często spotykałem się z takimi umowami. Gdzieś uśpiłem czujność rewolucyjną. Ta lekcja mogła mnie sporo kosztować i dała mi wiele do myślenia. Dlatego postanowiłem uprzedzić zabieganych nie mających czasu czytaćumiech Mam nadzieję, że skutecznie.
|

Dla mnie to czysty absurb i mija sie to z celem -żeby cokolwiek podpisywac w szkołach tańca - przecież tam sie powinno chodzic za karbety lub pojedyńczo opłacane wejścia - mi także by cos nie pasowało i pewnie bym przeczytał całą , zanim bym ją podpisał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:28  
Cytuj
Tego typu firmy właśnie bardzo często bazują na zamieszaniu, presji ogólnej, próbują grać emocjami - np dziecka. Wszystko, żeby tą czujnośc uśpić. My to jeszcze pół biedy - pomyślcie o starszych ludziach do któryc pukają domokrążcy bez zasad i sumienia.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:32  
Cytuj
No cóż, jak to, ktoś powiedział: "bądź czujny jak pies podwójny" umiech. Miłego wieczoru

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:35  
Cytuj
Wygooglałam, że oznajmiają , że jest tylko 30 miejsc i kto pierwszy ten lepszy, ludzie w pędzie nic nie czytają i podpisują, dobre umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:37  
Cytuj
No - to jest kolejny chwyt "ilość miejsc ograniczona" - i ludziom wyłacza się myślenie. Sztuka jest wmówić człowiekowi że ma przed sobą nielada okazję i jak ją przegapi, to będzie na prawdę żałował.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:37  
Cytuj
CYTAT
Wygooglałam, że oznajmiają , że jest tylko 30 miejsc i kto pierwszy ten lepszy, ludzie w pędzie nic nie czytają i podpisują, dobre umiech


halohalo i to się zgadza - sam sie na tym kilka razy złapałem - tyle ,ż enie było to nic poważnego - teraz gdy mam cos podpisac w banku czy gdziekolwiek indziej to proszę o kopie do domu - nie lubie byc popedzanym i machac szybkich parafek by coś juz było załatwione.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:42  
Cytuj
No - banki słyną z odmawiania udostępnienia umowy do poczytania w domu (chyba, że ostatnio coś się w tej materii zmieniło?). Obawiają sie tego, co każdy rozsądny robi - czyli konsultacji prawniczychm czy w umowie nie ma czegoś ukrytego.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 18:47  
Cytuj
Niekoniecznie - ostatnio w banku dostałem kopie dokumentów które mogłem podpisac w placówce - jednak było aż 5 stron i chciałem sobie to przewertowac w domu - to samo tyczy sie umów na studia - wszystkich które zobowiązują cię na dłuższy okres - wtedy warto prosic o kopie chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2011r. 19:16  
Cytuj
Jeżeli coś zmieniło się w temacie udostępniania umów - to tylko dobrze - kiedyś dostać umowę kredytową, czy na przykład ze szkoły językowej, graniczyło z cudem. Zasłąniano się jakąśtam tajemnicą. Śmieszne, bo oczywiście po podpisaniu, juz nie ma tajemnicy....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 10 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2012r. 12:49  
Cytuj
Witam serdecznie!
znajduję wątek w sieci więc się podłączę - KU PRZESTRODZE!

Właśnie poniosłam dotkliwe konsekwencje finansowe wynikające z faktu podpisania umowy a następnie rezygnacji z usług firmy Pana Michała S. działającej pod nazwą SZKOŁA TAŃCA ISKRA.

- firma kompletnie nierzetelna, radzę omijać szerokim łukiem i nawet nie zastanawiać nad podpisaniem umowy z tymi ludźmi
- Szkoła Tańca Iskra - to firma wyłudzająca pieniądze.

Jeśli Twoje Dziecko Bardzo Chce Tańczyć - na pewno w okolicy znajdziesz wielu ludzi z pasją, którzy mu w tym pomogą. Ale pod żadnym pozorem nie podpisuj umowy i nie oddawaj pociechy pod opiekę oszustom grającym na emocjach, instruktorom, którzy nie pojawiają się na zajęciach, przekładają terminy na niewiadomokiedy, pracownikom biurowym, którzy udają, że nie dociera do nich Twoja pisemna korespondencja, ich ustawieni prawnicy straszą sądem i komornikami a właściciel chowa się przed światem.
Jeżeli będą chcieli się z Tobą skontaktować , to - uwaga- wyślą Ci sms-a ! lub nakaz sądowy.

pozdrawiam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2014r. 14:17  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina

2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.11. Wpisów zbędnie odświeżających stare wątki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lip 2014r. 14:19  
Cytuj
Tak jest i dlatego dzisiaj założyłeś konto na sm i odkopałeś temat.
Zrozum człowieku, takie rzeczy na forum tu nie przechodzą. :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »