NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Nadal szukają nastolatków ??,
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 11:38  
Cytuj
Nadal szukają nastolatków. Przychodzą sygnały z kraju

Wciąż trwają poszukiwania 12-letniej Wiktorii Chciuk i 15-letniego Wojciecha Raka, którzy w poniedziałek w godzinach południowych nie wrócili ze szkoły do domu. Policja sprawdza informacje, które napływają z różnych miejsc w kraju. Były sygnały m.in. z Krakowa, Lublina i Łodzi - poinformował tvn24.pl rzecznik prasowy policji w Stalowej Woli, asp. Andrzej Walczyna.


W poniedziałek po południu rodzina Wiktorii powiadomiła policję o zaginięciu dziewczynki. We wtorek zaginięcie 15-letniego chłopca zgłosiła na policji jego matka.

Katarzyna Chciuk, siostra 12-latki, powiedziała w rozmowie z tvn24.pl, że dziewczynka poznała 15-latka na Facebooku. Wiktoria wyszła w poniedziałek ze szkoły koło południa, dając nauczycielce zwolnienie, które - jak się okazało - sama napisała. Jak twierdzi, jej siostra w dniu zaginięcia miała przy sobie kocyk i skarbonkę ze wszystkimi swoimi oszczędnościami. Katarzyna Chciuk dodała, że na miejskim monitoringu widać Wiktorię, wychodzącą samotnie ze szkoły, kierującą się pod Dom Kultury w Stalowej Woli.

Zabezpieczyli zapis monitoringu

Kamery Miejskiego Domu Kultury zarejestrowały nastolatkę, która w poniedziałek po godz. 12 wchodzi do budynku. Po około dwóch minutach 12-latka przechodzi przez plac i z kimś się spotyka. Prawdopodobnie jest to 15-letni Wojtek. Para odchodzi i odtąd ślad po nich ginie. Jak tłumaczyła siostra zaginionej, "niedaleko znajduje się dworzec PKS", z którego Wiktoria mogła wyruszyć do innego miasta. Według ustaleń, jakie na swojej stronie internetowej przedstawia miejscowa policja, nieletni mogli udać się na koncert do Krakowa.

Wyjechała z nieznajomymi?

Rodzina Wiktorii ustaliła, że dziewczynka poznała na portalu społecznościowym Facebook i na gadu-gadu osoby starsze od siebie, w tym również zaginionego Wojtka. Siostra Wiktorii wskazuje, że z archiwum rozmów nastolatki oraz z listy jej znajomych wynika, że 12-latka chciała pojechać na koncert do Krakowa, gdyż była fanką muzyki rockowej oraz metalu. Dodała, że te osoby prawdopodobnie miały konta fikcyjne, ponieważ nie podpisywały się imieniem i nazwiskiem, a jedynie skrótami, hasłami i pseudonimami. Jak poinformowała Chciuk, komputer jej młodszej siostry zabrano do ekspertyzy do Rzeszowa, co może pomóc w ustaleniu miejsca pobytu dziewczynki.

Porwanie wykluczone

Według wstępnych ustaleń stalowowolskiej policji (woj. podkarpackie), nastolatkowie mogą przebywać razem. W rozmowie z tvn24.pl rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiej Policji Paweł Międlar zaznaczył, że policja wyklucza porwanie. - Oni planowali, że wspólnie gdzieś wyjadą - mówi.

Dodał, że nie są prowadzone żadne poszukiwania na terenach leśnych, gdyż nie ma takich wskazań. W związku z tym, że nieznane jest miejsce pobytu nastolatków, policja musiałaby wówczas szukać ich na oślep, co według Międlara, mijałoby się z celem.

Rysopis zaginionych

Policja podaje rysopisy zaginionych. Wiktoria Chciuk ma 156 cm wzrostu, jest szczupła, ma niebieskie oczy i ciemnoblond włosy do ramion. Ostatni raz widziana była w brązowej kurtce zimowej z ortalionu i berecie w kolorze żółtym. Miała również na sobie bluzę flanelową w czerwono-czarną kratę z kołnierzykiem, spodnie jeansowe koloru bordowego i buty typu kozaki koloru szaro-czarnego. Wojciech Rak ma ok. 170 cm wzrostu i piwne oczy. Jest szczupłym brunetem, włosy sięgają mu do ramion.

Rodzina wyznacza nagrodę

Wszystkie osoby, które posiadają informacje o miejscu pobytu zaginionych, proszone są o kontakt ze stalowowolską policją pod numerem telefonu 15-877-33-23 lub z najbliższą jednostką policji w kraju - telefon 997. Rodzina 12-letniej Wiktorii wyznaczyła nagrodę pieniężną dla osoby, która wskaże miejsce jej pobytu.

źródło TVN 24

ktoś coś wie ??

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 11:38  
Cytuj

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 11:44  
Cytuj
Właśnie oglądnałem materiał na TVN24 - chyba dokładnie po niem to wkleiłeś chytry
Dziewczyny nie znam - ale mam tylko nadzieje ,że nie pojechała do swoich fikcyjnych znajomych fejsa czy gg - bo ch*j wie kto siedział po przeciwnej stronie monitora..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 11:47  
Cytuj
Wczoraj był artykuł na "SM" dziś tak sobie pomyślałem że trzeba dodać na forum aktualizacje (też to oglądałem)

ps.ten chłopak (Wojtek) też ze St.Woli ??

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 11:59  
Cytuj
No własnie szukam tej informacji w necie - pisza tylko ,ze poznali sie na facebook-u, poszukuje ich policja ze STW i jest informacja:
Dziewczyna jest prawdopodobnie w towarzystwie 15-letniego Wojciecha RAKA, który wczoraj w godzinach południowych opuścił mieszkanie i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodzicami. Jego zaginięcie zgłosiła w dniu dzisiejszym jego matka....pisza jeszzce ,że obydwoje udali się na koncert rockowy do Krakowa - więc chyba obydwoje są ze Stalówki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
szy
szy
szy
Posty: 24
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 13:36  
Cytuj
Tak, obydwoje są ze Stalowej Woli, nadal nie ma z nimi kontaktu a za każdą informację mogącą pomóc w ich odnalezieniu obiecana jest nagroda pieniężna.
Nie wyobrażam sobie, co przeżywają teraz ich rodziny...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 14:01  
Cytuj
http://www.facebook.com/#!/events/302190859813984/

wszystko na bieżąco

Obydwoje ze Stalowej Woli, chłopak z Osiedla Pławo


Mam nadzieję, że się szybko odnajdą bo to już 4 dzieńzdegustowany


---------------------------------------

http://www.tvn24(...)osc.html - widziano ich W LUBLINIE

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 14:35  
Cytuj
Zaginione dzieci są w Lublinie. "Nie chcą być odnalezione"


Źródło TVN 24



Teraz to mi jeszcze przyszło do głowy, że może rodzice zabraniali dziewczynie kontaktów z tym chłopakiem i stąd ta ucieczka.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 15:12  
Cytuj
CYTAT
Zaginione dzieci są w Lublinie. \"Nie chcą być odnalezione\"

Skoro tak to widocznie mają okres buntu w swoim życiu - każdy go chyba miał w mniejszym lub większym stopniu - minie troche czasu, nasuna sie refleksje i powinno wszytsko wrócić do normy - poniewaz nie wiadomym jest to z jakich pobudek oboje sie zdecydowali na taka "eskapade".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 3 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 15:17  
Cytuj
Warunki na zewnątrz nie za ciekawe,a więc oby się szczęśliwie odnaleźli i zimę spokojnie w poprawczaku spędzili.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
szy
szy
szy
Posty: 24
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 15:25  
Cytuj
Jeśli tak... to ja dziękuję za taki bunt.
Postawili na nogach całe miasto i nie tylko, wszędzie o nich głośno; doszło nawet do absurdalnych oskarżeń o uprowadzenie, a oni tak po prostu "nie chcą być odnalezieni".
12-latki przeżywają przygody życia - świat się kończy....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 15:34  
Cytuj
CYTAT
Jeśli tak... to ja dziękuję za taki bunt.
Postawili na nogach całe miasto i nie tylko, wszędzie o nich głośno; doszło nawet do absurdalnych oskarżeń o uprowadzenie, a oni tak po prostu \"nie chcą być odnalezieni\".
12-latki przeżywają przygody życia - świat się kończy....


Szy - widocznie nie zdawali sobie sprawy jakim echem odbije sie ich zniknięcie - teraz może byłoby juz po wszystkim - ale róznie dzieciaki reagują i może boją się konsekwencji powrotu - nikt nie wie co siedzi im w głowach ale wydaje mi sie ,że nic złego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 15:37  
Cytuj
Kasa sie skonczy to wroca szybko, kazdy z nas kiedys dojrzewal i robil glupoty ale bez jaj, jak mozna zrobic cos takiego rodzinie?
Typowi egoisci

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 15:45  
Cytuj

Nie wiem czy to epidemia czy co ale wczoraj przechodzac obok przystanku widzialem ogloszenie ze zaginal chlopak i jego zdjecie bylo calkiem innego niz tego o ktorym piszecie tutaj.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 15:59  
Cytuj
CYTAT

Nie wiem czy to epidemia czy co ale wczoraj przechodzac obok przystanku widzialem ogloszenie ze zaginal chlopak i jego zdjecie bylo calkiem innego niz tego o ktorym piszecie tutaj.


No to widocznie jest jakieś BOOM na uciekanie z domu - może to zapoczątkuje nową mode...a tak całkiem serio, jeżeli wiadomo gdzie są i nic im nie jest - i skoro są niepełnoletni, nie mogą być ściągnieci siłą do domu ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 27 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 16:05  
Cytuj
przygoda? już się w d... przewraca gówniarzom...
bardzo oni inteligentni, nie przejmować się rodzicami.... tylko im współczuje tego co teraz przeżywają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 16:11  
Cytuj
Oto wyniki bezstresowego wychowaniascianaa teraz gownazeria daje rodzicom popalic,czy mlodzi pomysleli co oni przez nich przezywaja,wyruszajac jak by nigdy nic,na goscinne wystepy.
Jest grudzien zaczna sie mrozy,jezeli nikt im nie pomaga,to szybko zapragna cieplego domku.
Fundusze chojnie dawane przez rodzicow,tez nie beda sie uzupelniac,i jeszcze tylko patrzyc jak sie okaze ze ktos mloda wykorzystal seksualnie,bo i to sie zdarza.
Takich od razu do osrodkow wychowawczych,lub na leczenie psychologa niech zaznaja wstydu i pomysla nastepnym razem czy dac buta z domu.
A jesli sa w lublinie to policja znajdzie predzej czy pozniej malolatow i doprowadzi do domu,pytanie tylko co dalej.
Czy rodzice popelnili blad wychowawczy?z pewnoscia cos musieli zrobic nie tak,skoro mlodzi odwazyli sie na taki krok.
Mam nadzieje ze dla wszystkich skonczy sie ta historia dobrze,i oby z jakas konsekwencja wychowawcza dla mlodzierzy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
szy
szy
szy
Posty: 24
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 16:42  
Cytuj
CYTAT

Nie wiem czy to epidemia czy co ale wczoraj przechodzac obok przystanku widzialem ogloszenie ze zaginal chlopak i jego zdjecie bylo calkiem innego niz tego o ktorym piszecie tutaj.




Te plakaty dotyczą innego chłopaka z zatorza, który zaginął bodajże 28 listopada. Chłopak ma 22 lata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 17:02  
Cytuj
CYTAT
Oto wyniki bezstresowego wychowania

Moim zdaniem to nie jest wynik bezstresowego wychowania - przeciwnie...ale lepiej nie rozważać tego z jakich rodzin obydwoje pochodzą - rodzice zareagowali słusznie, napompowała sie atmosfera i juz nic nie ma na to wpływu - trzeba liczyc na zmanę decyzji młodych i powrót do domu bo rodzice moga sfixować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 244
Dołączył: 12 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 17:18  
Cytuj
Jersey jakich decyzji mlodych???skoro sa nieletni i policja ich znajdzie,nie oni beda decydowac czy zostana czy pojda z nimi.
Policja ich wezmie za bety i doprowadzi do domu,krotka pilka,tylko co rodzice zrobia z tym dalej,by sie kolejny wypad nie powtorzyl.
Jestes rodzicem?ja jestem,wiec tu trzeba sie w ich sytuacji postawic by kolejna samowolka sie nie powtorzyla,bo konsekwencje moga byc najgorsze a mlodzi maja glupote w glowie,chca sie tylko bawic nie ogladajac sie za siebie,w moim wieku i mych czasach taka akcja byla nie do pomyslenia,a przeciez nie bylo tych wszystkich wygod i rarytasow o jakich moglem ja i moj rocznik pomarzyc.
Jeszcze nalezy zastanowic sie nad srodowiskiem tych lebkow z jakim sie wywodzili a z pewnoscia dostali bysmy szybka odpowiedz.
Policja ich doprowadzi bez dyskusyjnie moge tylko wspolczuc rodzicom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 17:22  
Cytuj
CYTAT
Jersey jakich decyzji mlodych???skoro sa nieletni i policja ich znajdzie,nie oni beda decydowac czy zostana czy pojda z nimi.
Policja ich wezmie za bety i doprowadzi do domu,krotka pilka,tylko co rodzice zrobia z tym dalej,by sie kolejny wypad nie powtorzyl.
Jestes rodzicem?ja jestem,wiec tu trzeba sie w ich sytuacji postawic by kolejna samowolka sie nie powtorzyla,bo konsekwencje moga byc najgorsze a mlodzi maja glupote w glowie,chca sie tylko bawic nie ogladajac sie za siebie,w moim wieku i mych czasach taka akcja byla nie do pomyslenia,a przeciez nie bylo tych wszystkich wygod i rarytasow o jakich moglem ja i moj rocznik pomarzyc.
Jeszcze nalezy zastanowic sie nad srodowiskiem tych lebkow z jakim sie wywodzili a z pewnoscia dostali bysmy szybka odpowiedz.
Policja ich doprowadzi bez dyskusyjnie moge tylko wspolczuc rodzicom.

Nie jestem na szczęście i takie sytuacje utwierdzaja mnie tylko w przekonaniu w którym juz tkwię od wczesnej młodości - żeby nigdy nim nie zostać ok
O to mi chodziło - że jak ich znajdą to za bety i do domu - tyle ,że tak jak piszesz - co to da ? - młoda pójdzie bezstresowo do szkoły ? - gdy cała Polska o nich mówi...masakra.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 17:41  
Cytuj
Jak znajdą - to się wszyscy dowiedzą. W tym mieście tak mało się dzieje, że robi się z tragedii sensację. Rozumiałbym, jeśli chodziłoby tylko o nagłośnienei sprawy, w celu uzyskania pomocy w odnalezieniu tych dzieciaków. Ale to jest niezdrowa pusta ciekawość.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 17:44  
Cytuj
Na 90% motorem byl ten chlopak i to jemu powinni sie za du*e wziasc.
Ps.Jak ktoś wyżej napisal niezdziwilbym sie jakby dziewczyna zostala wykorzystana..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 17:47  
Cytuj
Jeśli niepotraficie pomóc rodzicom tych dzieci, to może przestalibyście robic sobie z tego temat do głupawych plotek?

Samotnychłopcze - jak myślisz, co sobie pomyslą rodzice tych dzieci, czytając wpisy takie jak twój?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 17:58  
Cytuj
Skoro ktos zalozyl taki temat to sie udzielamy, w czym problem?
A rodzice pewnie maja wiecej zmartwien niz czytanie stalowemiasto.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1651
Dołączył: 23 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2011r. 18:00  
Cytuj
CYTAT
Na 90% motorem byl ten chlopak i to jemu powinni sie za du*e wziasc.
Ps.Jak ktoś wyżej napisal niezdziwilbym sie jakby dziewczyna zostala wykorzystana..

Aloneboy - nie powinieneś snuć AŻ takich domysłów - bo rzeczywiście "ktoś" może to przeczytać i nie będzie wtedy przyjemnie - lepiej byłoby edytowac/moderowac post..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »