NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
Szkoła Społeczna w Stalowej Woli,
~~mirra5
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 08:58  
Cytuj
Witam, zbieram opinie na temat tej szkoły, czy warto posyłać tam dziecko, czy poziom nauczania jest wyższy niż w szkole publicznej, może są inne plusy, a może i minusy.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 08:58  
Cytuj

 
 
 
 
~~braku
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 11:16  
Cytuj
moj kumpel z gimnazjum uzbieral na koniec w sumie 79 punktow i sie dostal i to chyba swiadczy o poziomie placisz kase to jestes przyjety

 
 
 
 
~~uczen
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 13:41  
Cytuj
oplaca sie, naprawde

 
 
 
 
~~m87
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 13:54  
Cytuj
CYTAT
Witam, zbieram opinie na temat tej szkoły, czy warto posyłać tam dziecko, czy poziom nauczania jest wyższy niż w szkole publicznej, może są inne plusy, a może i minusy.

jest o wiele nizszy niz w dwoch najlepszych liceach w stalowej czyli samorzadowym lo i staszicu i porownywalny do reszty. W spolecznym jest wiele zajec dodatkowych przewidzianych dla ucznia. Mimo wszystko najbardziej polecam samorzadowe lo

 
 
 
 
~~xxxx
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 14:13  
Cytuj
Nie polecam... panuje tam zasada placisz - chodzisz... nie polecam naprawde!

 
 
 
 
Posty: 825
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2009r. 14:49  
Cytuj
Mam znajomą, która jest nauczycielką w społecznej podstawówce. Mówiła mi, że chcieliby robić coś w rodzaju castingu do I klasy, tak, by do szkoły chodziły jak najlepsi uczniowie. Niestety, to niemożliwe - jak już powiedziano wyżej: masz kasę, to dziecko posyłasz i w nosie masz, czy ono jest zdolne, czy tylko ma kasiastych rodziców.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~mamuśka
ff
Wysłany: 25 Sty 2009r. 21:35  
Cytuj
mylicie dwie szkoły podstawową i gimnazjum oraz liceum.podtswówka i gimnazjum są w jednej szkole a liceum gdzie indziej.jesli chodzi o podst.i gim.to naprawdę warto.rodzinna atmosfera ,dzieci mało, opieka nad dziećmi bardzo dobra.wcale nie jest tak że jak płacisz to wymagasz.owszem wymagaja ale nauczyciele od uczniów.uczniowie osiagaja bardzo dobre wyniki z egzaminów zewnętrznych więc o czyms to świadczy.wystarczy wejśc na ich stronę i popytać rodzców którzy tam maja dzieic.naprawdę warto.

 
 
 
 
~~mama
ff
Wysłany: 26 Sty 2009r. 08:29  
Cytuj
Moja córka skończyłą i podstawówkę i gimnazjum społeczne. Na egzaminach zewnętrznych do szkół srednich, klasa miała najwyższą ilość punktów w województwie, wszyscy dostali się do tych szkół średnich gdzie chcieli, czyli prawie wszyscy do Liceum na Staszica. Szkoła nie jest tania ale bardzo dobra, i to, że płacisz i dziecko ma dlatego dobre oceny to MIT. Trzeba się naprawdę dużo uczyć w tej szkole, skoro jest kilkanaścioro dzieci w klasie to siłą rzeczy mogą być codziennie przepytani. A poza tym nauczyciele też się bardzo starają. Jest bardzo indywidualne podejście do ucznia, dziecko nie jest numerem w dzienniku tylko osobą. Polecam.
A w liceum, właśnie osoby z gimnazjum społecznego dalej są w czołówce uczniow umiech
Ale z tego co wiem to teraz zapisy do tej szkoły są już ze 2 lata do przodu, ale jest warto.

 
 
 
 
~~kasia
ff
Wysłany: 26 Sty 2009r. 08:46  
Cytuj
witam
a mam pytanie ,gdzie jest to społeczne gimanazjum?pomoże ktoś?

 
 
 
 
~~mańka
ff
Wysłany: 28 Sty 2009r. 23:18  
Cytuj
CYTAT
witam
a mam pytanie ,gdzie jest to społeczne gimanazjum?pomoże ktoś?


kolo kortow tenisowych, na Skoczynskiego.cool girl

 
 
 
 
~~misiek
ff
Wysłany: 28 Sty 2009r. 23:32  
Cytuj
CYTAT
Nie polecam... panuje tam zasada placisz - chodzisz... nie polecam naprawde!

sprawdź sobie na www.scholaris.pl lub www.oke.pl wyniki egzaminów zewnetrznych szkół ze Stalowej to zobaczysz, że spoleczne gimnazjum i podstawowka sa najlepsze w miescie.

 
 
 
 
~~misa
ff
Wysłany: 29 Sty 2009r. 20:44  
Cytuj
klasy są mniej liczne niż w szkołach publicznych, rodzice bardziej wykształceni, a nauczyciele tu pracujący najczęściej pochodzą z tych publicznych - ot i cały sekret!!!
Masz kasę to zapewnisz dziecku bardziej indywidualne podejście.

 
 
 
 
~~slo
ff
Wysłany: 24 Lut 2009r. 12:23  
Cytuj
Witam
Jestem absolwentem spolecznego liceum w stalowej woli. Nie wiem jak jest teraz, ale za moich czasów bylo super. Nauczyciele byli fantastyczni, do tej pory mozna z nimi porozmawiac gdy spotka sie ich na ulicy i to wcale nie na poziomie szanowny pan nauczyciel - uczen, tylko jak czlowiek z czlowiekiem. Jesli chodzi o zajecia jakie prowadzili, nigdy nie bylo tak ze jak placisz to masz nie wiadomo jakie stopnie, byly pały i byly piatki, czasem ktos musial powtorzyl klase, no niestety jak w kazdej szkole. Atmosfera super, kazdy sie z kazdym znal, dyretor pilnowal nas, kilka razy sie na dywaniku skladalo, jak wszedzie. Klasy małe czyli jak wiadomo zawsze sie wiecej nauczysz niz w klasie gdzie jest 40 uczniow no to masakra! pamietam z podstawowki jak bylo, a chodzilo sie do wielkiego molocha jakim jest SP12. Nigdy w zyciu nie bylam w lo na korepetycjach, mielismy zajecia dodatkowe, mielismy jezyki obce, pamietam jak pewnego roku uczylam sie: angielskiego, francuskiego, wloskiego i laciny(ale ciezka nie dalam rady).
Poza tym mielismy wycieczki zagraniczne, obozy narciarskie, basen, sks, korty tenisowe poprostu bajka.
Znam reakcje ludzi, które mnie wkurzaja bo gadaja a nie widza nic na temat tej szkoly.
A staszic, staszic nie jest dla mnie super szkola wogole!!! dla mnie to dziadostwo, zawsze osoba ktora znalam i jest ze staszica ma sie za niewiadomo kogo, jakies kurcze wyzszosc nad wszystkimi, smieszne, poprostu smieszne.

 
 
 
 
~~Anka
ff
Wysłany: 24 Lut 2009r. 16:41  
Cytuj
CYTAT
Witam
Jestem absolwentem spolecznego liceum w stalowej woli. Nie wiem jak jest teraz, ale za moich czasów bylo super. Nauczyciele byli fantastyczni, do tej pory mozna z nimi porozmawiac gdy spotka sie ich na ulicy i to wcale nie na poziomie szanowny pan nauczyciel - uczen, tylko jak czlowiek z czlowiekiem. Jesli chodzi o zajecia jakie prowadzili, nigdy nie bylo tak ze jak placisz to masz nie wiadomo jakie stopnie, byly pały i byly piatki, czasem ktos musial powtorzyl klase, no niestety jak w kazdej szkole. Atmosfera super, kazdy sie z kazdym znal, dyretor pilnowal nas, kilka razy sie na dywaniku skladalo, jak wszedzie. Klasy małe czyli jak wiadomo zawsze sie wiecej nauczysz niz w klasie gdzie jest 40 uczniow no to masakra! pamietam z podstawowki jak bylo, a chodzilo sie do wielkiego molocha jakim jest SP12. Nigdy w zyciu nie bylam w lo na korepetycjach, mielismy zajecia dodatkowe, mielismy jezyki obce, pamietam jak pewnego roku uczylam sie: angielskiego, francuskiego, wloskiego i laciny(ale ciezka nie dalam rady).
Poza tym mielismy wycieczki zagraniczne, obozy narciarskie, basen, sks, korty tenisowe poprostu bajka.
Znam reakcje ludzi, które mnie wkurzaja bo gadaja a nie widza nic na temat tej szkoly.
A staszic, staszic nie jest dla mnie super szkola wogole!!! dla mnie to dziadostwo, zawsze osoba ktora znalam i jest ze staszica ma sie za niewiadomo kogo, jakies kurcze wyzszosc nad wszystkimi, smieszne, poprostu smieszne.


Po tak dobrym przygotowaniu zdradź proszę nam gdzie studiujesz lub gdzie ukończyłaś sudia - SGH, UJ, UW i jaki kierunek?

 
 
 
 
~~Rosella
ff
Wysłany: 24 Lut 2009r. 17:33  
Cytuj
wejdż na stonę kuratorium oświaty w Rzeszowie i zobacz tych laureatów konkursów przedmiotowych, jest 1 !!!

Wiem , ponieważ mój syn jest na tej liście i chodzi do publicznej normalnej szkoły.

Powodzenia.

 
 
 
 
~~sąsiad
ff
Wysłany: 24 Lut 2009r. 22:18  
Cytuj
Uczniowie tej szkoły to zbieranina dzieci z bogatych domów którym sie wydaje że im wolno wszystko i że jak tatuś ma pieniążki to wszystko mu załatwi . Ja często obserwuje co robią te dzieci to naprawdę szkoda sów , natomiast rodzice tych dzieci są bardzo bezczelni i chamscy dla mieszkańców bloku sąsiadującego ze szkołą . Parkują swoje auta wszędzie na chodnikach 4 kołami na trawnikach itd. a przypomnę tylko że szkoła zagrodziła bardzo dużą część lasu ale tam rodzice nie chcą parkować , wolą utrudnić życie mjieszkańcą a na teren szkoły ustawili zakaz wjazdu (nie dotyczy pracowników i rodziców uczniów szkoły)oprucz tego sprzątaczki ze szkoły wyrzucają śmieci do śmietnika należącego do mieszkańców a nie do szkolnego bo on jest zawsze pełny . Więc nie wysyłajcie tam swoich dzieci bo to wylęgania chamstwa

 
 
 
 
~~slo
ff
Wysłany: 25 Lut 2009r. 10:39  
Cytuj
Skonczylam informatyke i mam dobra prace, jestem z zycia zadowolona. Wiecej nie trzeba Ci wiedziec droga kolezanko podejrzeam ze absolwentko staszica, bo kazdy tak tam reagowal.

 
 
 
 
~~Anka
ff
Wysłany: 25 Lut 2009r. 11:37  
Cytuj
CYTAT
Skonczylam informatyke i mam dobra prace, jestem z zycia zadowolona. Wiecej nie trzeba Ci wiedziec droga kolezanko podejrzeam ze absolwentko staszica, bo kazdy tak tam reagowal.
Reakcja jest przyjazna. Po prostu chce dopisać sobie dalszy ciąg - dziekuje za częściową odpowiedź. proszę podaj jeszce na jakiej uczelni ukończyłaś informatykę? To da mi pełny obraz, a potrzebuję go, gdyż mam dzieci, które za chwilę będą wybierały liceum - stąd moje pytania. Zaczęłam brac pod uwagę i społeczne pod wpływem treści Twojego postu. Za moich czasów w Stalowej było jedno liceum ogólnokształcace, kolejne były "zesłaniem' - Nisko, Grębów lub Tarnobrzeg. Poza tym bylo pielęgniarskie, ekonomiczne i jakiś zawodowe plus technikum mechaniczne i reszta zawodówek, których w wiekszości juz w tej chwili nie ma. Namnożyło się za to szkólł wyższych typu Nisko, Sandomierz, tarnobrzeg - wtedy były tylko dpaństwowe - UJ, UMCS, UW itd. itp. - w chwili obecnej uchodzące za stosunkowo ekskluzywne. Sito i tak dopada wszystkich przy staraniach o dobra prace w znanych firmach (PWC, E&J...). Dzięki za uwagi, nie traktuj każdego pytania jako ataku na swoje poglądy :-) Cieszę się, że Ci się udało - rzadki to taki pozytywny post na stronach Stalowej. Tutaj, jak i w miejscowej gazecie dominuje narzekanie na wszystko i roszczeniowość - myślałam, że tylko tacy wracaja po szkołach do miasta, a tu proszę - niespodzianka - powiew normalności.

 
 
 
 
~~Ola
ff
Wysłany: 25 Lut 2009r. 12:29  
Cytuj
Nie wiem jak jest w Liceum Społecznym, natomiast dokładnie wiem jak jest w społecznej podstawówce i gimnazjum, moje dziecko ukończyło obie te szkoły. Nie jest prawdą, ze chodza tam tylko dzieci bogaczy, nie uważam się za takową, ale chcę zainwestować w dziecko zamiast w cos innego, mój wybór. Po drugie nie jest również prawdą, ze rodzice jak płacą to mają wpływ na oceny, prawdą jest natomiast, że mają wpływ na to kto te dzieci będzie uczył, i nauczyciele którzy nic z siebie nie dają, nie potrafią przekazać wiedzy, nie zagrzeja miejsca w tej szkole.
Po trzecie poziom jest zdecydowanie wyższy niz w szkołach pubkicznych z tego względu, ze więcej jest godzin z poszczególnych przedmiotów, uczniów w klasie jest niewielu więc siłą rzeczy muszą być przygotowani z lekcji na lekcję,codziennie zdarza sie kartkówka. Zresztą tak się składa, że z reguły dzieci i rodzice są ambitni a co za tym idzie również nauczyciele.
Nauczyciel jest w stanie poznać każde dziecko i w ten sposób, łatwiej mu pracować na lekcji.
Po za tym w szkole tej jest napewno wyższa kultura niż np. w gimnazjach publicznych. Myślę tu o kulturze osobistej uczniów i nauczycieli.
A takie gadanie, ze dziecko jest odizolowane od zwykłego świata to bzdura, przecież te dzieci chodzą na inne zajęcia pozaszkolne i spotykają się z innymi rówieśnikami.
Moje dziecko w tej chwili jest w liceum im. KEN i daje sobie radę znakomicie, zresztą jak wszyscy z jego byłej, społecznej klasy. Pozdrawiam

 
 
 
 
~~slo
ff
Wysłany: 25 Lut 2009r. 16:18  
Cytuj
Nie bardzo lubie opisywac swoja biografie na forum publicznym, jedynie co powiedzialam jak bylo w slo, a skonczylam politehnike rzeszowska, niestety na krakow czy warszawe nie mialam szans i to nie z powodu slabych wynikow.

 
 
 
 
~~Anka
ff
Wysłany: 25 Lut 2009r. 16:43  
Cytuj
CYTAT
Nie bardzo lubie opisywac swoja biografie na forum publicznym, jedynie co powiedzialam jak bylo w slo, a skonczylam politehnike rzeszowska, niestety na krakow czy warszawe nie mialam szans i to nie z powodu slabych wynikow.


Dzięki, to wystarczy. Duża pomoc. Pozdrowienia.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »