NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Czy takie coś jest możliwe, pytanie
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 18:49  
Cytuj
moze sie ktos bedzie orientowal w takim temacie:
Kolega chce mi sprzedac starsze auto, w umowie wpisujemy 500zl.
On idzie wyrejstrowuje auto zgodnie z umową w urzedzie komunikacyjnym, jak i zglasza fakt sprzedazy w firmie ubezpieczeniowej.
Ja kupujac to auto zglaszam fakt w urzedzie skarbowym ( jednak od auta wartosci ponizej 1000 zl , nie jest pobierany podatek).
Nie rejestruje go, ani nie ubezpieczam, gdyz np. zakupilem go aby go na cześci sprzedac na allegro.
Oczywiście auto nie jest zezłomowane

Zasadnicze pytanie:
Czy za takie postepowanie groza mi z jakies konsekwencje?, czy to jest możliwe i legalne?
Wygląda na to ze ślad po aucie znika...

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 18:49  
Cytuj

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 19:43  
Cytuj
kumpel tak kiedys zrobilem z 2 starymi maluchami narazie nic nie przychodziumiechale z ta oplata to jest roznie skarbowy ma swoje taryfikatorychytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:10  
Cytuj
Moim zdaniem sprawa jest czysta - masz umowę zakupu - zgłoszone w Skarbówce , wyrejestrowany, na części - Nikt nie może się tu przyczepić. Oczywiście może się zdarzyć, że np policja zechce upewnić się że części nie pochodzą od kradzionego samochodu - ale masz przecież umowę.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:12  
Cytuj
CYTAT
moze sie ktos bedzie orientowal w takim temacie:
Kolega chce mi sprzedac starsze auto, w umowie wpisujemy 500zl.
On idzie wyrejstrowuje auto zgodnie z umową w urzedzie komunikacyjnym, jak i zglasza fakt sprzedazy w firmie ubezpieczeniowej.
Ja kupujac to auto zglaszam fakt w urzedzie skarbowym ( jednak od auta wartosci ponizej 1000 zl , nie jest pobierany podatek).
Nie rejestruje go, ani nie ubezpieczam, gdyz np. zakupilem go aby go na cześci sprzedac na allegro.
Oczywiście auto nie jest zezłomowane

Zasadnicze pytanie:
Czy za takie postepowanie groza mi z jakies konsekwencje?, czy to jest możliwe i legalne?
Wygląda na to ze ślad po aucie znika...

Nie jest to mozliwe, gdyz zeby wyrejestrowac samochod z ubezpieczenia (aby go nie placic) musisz u ubezpieczyciela pokazac dokument kasacji pojazdu. Chyba ze zalatwisz taki papier ale to raczej bedzie ciezko.A pozatym jesli w skrabowce stwierdza ze cena jest zanizona przyjmuja cene gieldowa pojazdu a niee ta co jest na umowie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:15  
Cytuj
CYTAT
Moim zdaniem sprawa jest czysta - masz umowę zakupu - zgłoszone w Skarbówce , wyrejestrowany, na części - Nikt nie może się tu przyczepić. Oczywiście może się zdarzyć, że np policja zechce upewnić się że części nie pochodzą od kradzionego samochodu - ale masz przecież umowę.

Nie jest tak do konca jak piszesz.
Po pierwsze. ten samochod napewno byl ubezpieczony a wiec koleg bedzie musial fakt sprzedazy zglosic w ubezpieczalni. Ubezpieczalnia bedzie wiedziala ze go kupiles czyli bedizesz musial zerwac umowe OC z ta ubezpieczalnia.
Po drugie. W polsce wg prawa jedynie specjalistyczne stacje demontazu pojazdow moga rozbierac samochody na czesci (USTAWA z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji). Wiem ze to jest malo prawdopodobne ale moze sie zdarzyc ze ktos kiedys zapyta Cie o uprawnienia do demontazu samochodu.
P.S. A byles juz w skarbowce? 500zl wydalo sie im realna kwota kupna, bo skarbowka ma swoje cenniki i moze Ci podniesc wartosc samochodu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:26  
Cytuj
CYTAT

Nie jest tak do konca jak piszesz.
Po pierwsze. ten samochod napewno byl ubezpieczony a wiec koleg bedzie musial fakt sprzedazy zglosic w ubezpieczalni. Ubezpieczalnia bedzie wiedziala ze go kupiles czyli bedizesz musial zerwac umowe OC z ta ubezpieczalnia.
Po drugie. W polsce wg prawa jedynie specjalistyczne stacje demontazu pojazdow moga rozbierac samochody na czesci (USTAWA z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji). Wiem ze to jest malo prawdopodobne ale moze sie zdarzyc ze ktos kiedys zapyta Cie o uprawnienia do demontazu samochodu.
P.S. A byles juz w skarbowce? 500zl wydalo sie im realna kwota kupna, bo skarbowka ma swoje cenniki i moze Ci podniesc wartosc samochodu.





NIEDAWNO KUPILEM CIENKIEGO ZA 500 ZL I W SKARBOWCE POWIEDZIELI MI ZE MUSZE JEDYNIE ZGLOSIC, BO PONIZEJ 1000 ZL SIE NIC NIE PLACI , NO I NIE PLACILEM ZADNEGO PODATKU

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:29  
Cytuj

Moze tak byc jak mowisz ale w US moga stwierdzic na podstawie swojego cennika ze wartosc samochodu na umowie jest zanizona i moga ja podniesc nawet powyzej 1000zl a wtedy to juz placisz wzbogacenie. Mi wartosc samochodu raz podniesli prawie o poltora tys a samochod kupilem za niecale 7 tys.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:33  
Cytuj
Kiedys tak mozna bylo zrobi, teraz nie.

Zeby wyrejestrowac auto i anulowac OC to trzeba miec fakture z kasacji auta, albo fakture sprzedazy.

I jezeli sprzedaz go tacie, to OC na niego predzej czy pozniej przyjdzie. I ON sie nie wymiga ze nie ma auta, nigdy go nierejestrowal.

Panowie niezapominajcie ze jestesmy w unii.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:36  
Cytuj
CYTAT

Moze tak byc jak mowisz ale w US moga stwierdzic na podstawie swojego cennika ze wartosc samochodu na umowie jest zanizona i moga ja podniesc nawet powyzej 1000zl a wtedy to juz placisz wzbogacenie. Mi wartosc samochodu raz podniesli prawie o poltora tys a samochod kupilem za niecale 7 tys.



AUTO NA ALLEGRO KOSZTUJE 500-800ZL umiech

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:38  
Cytuj
Takze pozostaje kwestia ubezpieczenia. A tak jak napisal RNI-Jezowe sa dwie mozliwosci unulowania ubezpieczenia. Albo stawiasz sie w ubezpieczalni ze skasowales samochod albo go sprzedales.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:38  
Cytuj
CYTAT
Kiedys tak mozna bylo zrobi, teraz nie.

Zeby wyrejestrowac auto i anulowac OC to trzeba miec fakture z kasacji auta, albo fakture sprzedazy.

I jezeli sprzedaz go tacie, to OC na niego predzej czy pozniej przyjdzie. I ON sie nie wymiga ze nie ma auta, nigdy go nierejestrowal.

Panowie niezapominajcie ze jestesmy w unii.





sprzedajac auto idziesz do ubezpieczalni zglosic fakt sprzedazy auta ( co chyba jest rownoznaczne z wypowiedzeniem umowy oc) i nikt ( chyba) nie moze ci narzucic przymusu ubezpieczenia

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:39  
Cytuj
Pare lat temu slad ginął ale pomijało się skarbówke. Teraz to nie przejdzie dziady sie tym zajęły po tylu latach. Za to gdy sprzedajesz auto poza polskę problem mija. Polecam google, swoją droga dziw bierze ile maluchów i im podobnych ukraińcy kupują ostatnio

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:42  
Cytuj
jacek, ale skarbowki nie pomijam , bo zglaszam fakt zakupu i tyle...
a ich g..o powinno obchodzic czy auto bedzie stalo na parkingu nieubezpieczone i nie zarejstrowane czy nie...
tym bardziej ze masa takich rupieci nieubezpieczonych i bez rejstracji stoi na parkingach..

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:44  
Cytuj

Swoja vectre sprzedalem w maju i od razu po sprzedazy udalem sie do ubezpieczalni zglosic ten fakt bo jest taki obowiazek. Teraz bodajrze jest tak ze ubezpieczenie przechodzi na nast wlasciciela, czy jakos tak nie jestem juz dokladnie w tym obeznany.
A zeby nie zaczynajac nowego tematu mam pytanie do fachowcow od ubezpieczenia, o ile takowi sie znajduja na tym forum.
Jak to jest mozliwe ze w polsce nie mozna przerwac ciaglosci ubezpieczenia na samochod? Jest to ponoc narzucone odgornie przez UE. Wiec moje pytanie jak to jest narzucone przez UE, skoro bedac w tym roku w IRL dowiedzialem sie ze jesli tam nie uzytkujesz samochod to nie musisz go ubezpieczac bo nie ma obowiazku zachowywania ciaglosci ubezpieczenia. A moze poprostu ten kto mi to tlumaczyl sam nie wiem jak jest z ubezpieczeniami w Irl? Jak to w koncu jest?


CYTAT
...tym bardziej ze masa takich rupieci nieubezpieczonych i bez rejstracji stoi na parkingach..

One napewno sa ubezpieczone a ubezpieczalnia po pewnym czasie sie upomni o swoja kase


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:50  
Cytuj
Kiedys tak, powoli wysyłaja pisma i wogóle. Także kończy sie rra nieubezpieczonych aut, a rejestracje auta narzuca na ciebie ustawa kupujesz to musisz rejestrować. Chory kraj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:51  
Cytuj
Z rejestracja rozumie ale te ubezpieczenia mnie zastanawiaja.mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 9 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:54  
Cytuj
legalnie nie ma takiej opcjii, to co zyskasz ze sprzedarzy części braknie ci na karę za brak OC, jeśli kupisz na siebie musisz ubezpieczyć, tego pilnuje fundusz gwarancyjny (ustawowo kara kilkaset euro ile nie pamiętam dokładnie)rejestrować nie musisz wydział komunikacjii nie wyciąga konsekwencjii za przkroczenie terminu gdy auto stoi, skarbowy to janmniejszy problem bo zgłaszasz i po sprawie , jak to auto z lat ok 90 to nawet nie wnikają bo nie ma tego w eurotaxie, nielegalnych sposobów jest dużo ale zawsze to jakieś ryzyko czy warto?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Gru 2011r. 20:59  
Cytuj
Kara jest w przeliczeniu.
CYTAT
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. Polisa OC zapewnienia wypłatę odszkodowania osobom pokrzywdzonym przez ubezpieczonego sprawcę, a przez to chroni też i jego kieszeń. Koszt OC jest relatywnie niewielki więc nie warto narażać się na kary za brak OC. Kara, którą jest mandat za brak obowiązkowej polisy, jest dotkliwa, ale konsekwencje po spowodowaniu wypadku bez OC o wiele gorsze.

Kary za brak ważnego ubezpieczenia OC:
•samochody osobowe: 500euro
•samochody ciężarowe lub autobusy: 800euro
•pozostałe pojazdy: 100euro

Kary dla posiadaczy pojazdów mechanicznych są zależne także od okresu pozostawania bez ubezpieczenia:
• do 3 dni: 20% opłaty określonej powyżej
•do 14 dni: 50% opłaty określonej powyżej
•powyżej 14dni: 100% opłaty określonej powyżej

Konsekwencje finansowe są znacznie poważniejsze, jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym albo rolnik prowadzący gospodarstwo rolne spowodował szkodę innym osobom, a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił poszkodowanym należne odszkodowanie. Kwota wypłaconego przez Fundusz odszkodowania podlega zwrotowi, a należy pamietać, że wysokość odszkodowania może być dużo wyższa niż sama kara za brak OC.

Do kontrolowania kierowców pod kątem opłacenia składki OC uprawnione są takie instytucje jak: Policja, organy celne, Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, wydziały komunikacji oraz Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Każdy kierowca ma obowiązek zabierania ze sobą dokumentu potwierdzającego opłacenie OC. Za brak tego dokumentu grozi mandat i odholowanie pojazdu, na koszt właściciela auta, na policyjny parking depozytowy.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2011r. 00:30  
Cytuj
CYTAT
Moim zdaniem sprawa jest czysta - masz umowę zakupu - zgłoszone w Skarbówce , wyrejestrowany, na części - Nikt nie może się tu przyczepić. Oczywiście może się zdarzyć, że np policja zechce upewnić się że części nie pochodzą od kradzionego samochodu - ale masz przecież umowę.


Toś zabłysnął Miro. Walisz temat jak Dzerzi, bez względu na to czy wiesz czy nie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2011r. 07:36  
Cytuj
miriam ma misję pomagania. Nawet jak nie wie lub się nie zna, służy poradą i pomocąumiechumiech To nic, że kolo mógłby zapłacić 500 euro kary. Ważne że jego zdaniem sprawa jest czystaumiechumiechumiech
miriam, uwielbiam cięumiechumiechumiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2011r. 08:23  
Cytuj
w Anglii mozna ubezpieczyc auto 1 jeden dzien , tydzien , miesiac , rok jak ci ma stac dlugi czas niebedziesz nim jezdzil to niemusisz go ubezpieczacchytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2011r. 09:22  
Cytuj
CYTAT
jacek, ale skarbowki nie pomijam , bo zglaszam fakt zakupu i tyle...
a ich g..o powinno obchodzic czy auto bedzie stalo na parkingu nieubezpieczone i nie zarejstrowane czy nie...
tym bardziej ze masa takich rupieci nieubezpieczonych i bez rejstracji stoi na parkingach..

To poczytaj jakie mamy prawo w polsce, ubeezpiecznie idzie za autem a nie za kierowca, nawet jesli stoi na parkingu musi byc ubezpieczone, aby wyrejestrowac z ubezpieczeenia musisz go zezlomowac, sprzedajacy samochod idzie do ubezpieczyciela ze on sprzedal ten samochod i musi podac wszystkiee twoje dane bo ubezpieczenie przechodzi na ciebie, mialem taka sytuacje wiec wiem o czym mowie, skarbowke ominiesz ale ubezpieczyciela nie.
CYTAT
Z rejestracja rozumie ale te ubezpieczenia mnie zastanawiaja.mlotek

odnosnie irlandi to moze byc tak jak w austri ze uubezpieczenie kupujesz dla siebie i nie wazne jakim autem jedziesz nie ubezpiecza sie samochodu tylko kierowca siebie ubezpiecza i jego ubezpieczenie obowiazuje w kazdym samochodzie ktorym jedzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2011r. 10:58  
Cytuj
CYTAT

odnosnie irlandi to moze byc tak jak w austri ze uubezpieczenie kupujesz dla siebie i nie wazne jakim autem jedziesz nie ubezpiecza sie samochodu tylko kierowca siebie ubezpiecza i jego ubezpieczenie obowiazuje w kazdym samochodzie ktorym jedzie.

Faktycznie jest tam cos takiego ale dokladnie ja jakiej zasadzie to dziala to nie mam pojecia bo samochodu tam ubezpieczonego nie mialem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Gru 2011r. 15:06  
Cytuj
CYTAT
w Anglii mozna ubezpieczyc auto 1 jeden dzien , tydzien , miesiac , rok jak ci ma stac dlugi czas niebedziesz nim jezdzil to niemusisz go ubezpieczacchytry


A w Polsce jest inne prawo. Nawet jak sobie kupisz auto i będziesz chciał zrobić z niego kwietnik to też masz obowiązek posiadania ważnego OC.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2011r. 16:03  
Cytuj
Jeszcze raz poruszę ten temat.
A mianowicie: koledze kończyło się ubezpieczenie i wypowiedział je w firmie w której było ono ubezpieczone (np z zamiarem przejścia do innej firmy). Moim zdaniem w takiej sytuacji ślad po aucie znika w firmach ubezpieczeniowych , gdyż zamknął umowę.
Czy ktoś wie jak to dalej może wyglądać? ( auto naprawdę już jest bez ubezpieczenia zgodnie z prawem)
Co wy na to? A może wypowie się ktoś z firmy ubezpieczeniowej, lub wydziału komunikacji...

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »