NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Gen. Jaruzelski zasługuje na szanowanie jego honor,
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 22:04  
Cytuj
Demonstracje przed domem gen. Jaruzelskiego nie powinny być zakazane, choć dziwie się, że generał godzi się z tym przebywając w domu. Ma poczucie odpowiedzialności za tamte decyzje, sam przyznaje, że były złem, choć w jego przekonaniu mniejszym, ale nie musi tego potwierdzać w taki sposób. Wiele zarzutów pod jego adresem jest bardzo stronniczych i niesprawiedliwych. Moim zdaniem to człowiek zasługujący na szanowanie jego godności i honoru, co nie oznacza braku krytycyzmu wobec różnych jego decyzji i działań - powiedział w drugiej części rozmowy z Onetem Włodzimierz Cimoszewicz.

Z Włodzimierzem Cimoszewiczem - senatorem niezależnym, byłym premierem RP i ministrem spraw zagranicznych - rozmawia Jacek Nizinkiewicz.

Jacek Nizinkiewicz: Przed nami 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Jaka jest prawda o wydarzeniach sprzed trzech dekad? Zbrodnia przeciwko narodowi polskiemu, czy patriotyczna konieczność?

http://wiado(...)osc.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 22:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 22:42  
Cytuj
Pod domem generała protestują głównie młodzi idioci którzy myślą że skoro teraz można pokrzyczeć na ulicy że rząd to złodzieje a premier to matoł to zawsze tak było.

Oni nie rozumieją że w poprzednim systemie ZOMO by spacyfikowało ich śmieszne demonstracje w 5 minut a SB zadbałoby o to żeby protestujący i ich rodziny nie żyły długo i szczęśliwie.

Ale ignorancja wobec naszej historii jest niestety dość powszechna.
Większość nie wie że w tamtym czasie ruscy nawet nie musieliby urządzać nam inwazji, wystarczyłoby żeby wyszli z koszar, mieliśmy sporo ich dywizji pod nosem.

Moskwa spacyfikowała Czechosłowację, to samo by zrobiła z nami.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest że liderem "antykomunistów" jest koleś który te krytyczne czasy, kiedy to opozycja siedziała w więzieniach, przesiedział u mamusi w apartamencie na Żoliborzu, który jego tatuś były AKowiec dostał od komunistycznej władzy (ciekawe za co) smiech2

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 23:23  
Cytuj
Ciekawe wypowiedzi ludzi są pod tym artykułem.

Od siebie powiem tylko tyle.
Wiosną 1981 byłem jeszcze w wojsku w Bydgoszczy w Sz.P.O.W często widywałem żołnierzy sowieckich w tym czasie w rozmowie z nimi było widać smutek strach w ich oczach, w trakcie rozmowy jeden z nich powiedział może dojść do tego że będziemy do siebie strzelali przepraszam, to był taki sam człowiek jak ja, jemu zostało jeszcze dwa lat ja już wychodziłem do cywila.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 23:27  
Cytuj
SDzkoda ze u nas nie ma CRS

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2011r. 23:30  
Cytuj
Ciekawe wypowiedzi ludzi są pod tym artykułem.
Z tą całkowicie się zgadzam.
CYTAT
Jaruzelski to postać z tego samego szeregu co Wielopolski w 1863 czy Bór-Komorowski w 1944.
Czyli człowiek stojący w sytuacji, w której wszystkie wyjścia są złe i wybierający jedno z tych wyjść - oczywiście złe, innych nie ma.
I potem płacący za to przez całe życie - świadomie płacący, nie uchylający się przed tym brzemieniem.
Tragedią polskiej historii jest fakt, że co jakiś czas jesteśmy na takim \"zakręcie\", z którego nie da się wyjść bez uszczerbku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2011r. 05:24  
Cytuj
Większość tych demonstrantów i uczestników wieców to "ciemna masa" nie mająca pojęcia o przyczynach wprowadzenia stanu wojennego.
Jeśli coś manifestują, to ok, wolno im. Tylko niech wiedzą czego jakie poglądy chcą zamanifestować, a nie sterczą pod domen Jaruzelskiego, bo wszyscy koledzy tam się zbierają.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11976
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2011r. 11:09  
Cytuj
Polecam dwa filmy dokumentalne:

"Towarzysz generał" i "Towarzysz generał idzie na wojnę"

Obydwa oparte na faktach i dowodach. Oglądnijcie a potem go brońcie - jeśli wam starczy wówczas honoru.

Powinien gnić w więzieniu, zdegradowany do kaprala.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2011r. 11:19  
Cytuj
CYTAT
Polecam dwa filmy dokumentalne:

\"Towarzysz generał\" i \"Towarzysz generał idzie na wojnę\"

Obydwa oparte na faktach i dowodach. Oglądnijcie a potem go brońcie - jeśli wam starczy wówczas honoru.

Powinien gnić w więzieniu, zdegradowany do kaprala.


Jedno pytanie . Dlaczego Rosjanie nie mieli by zrobić tego samego co u Węgrów lub Czechów kilkanaście lat wczesniej? Kto w 1981 roku posiadał wiedze że tego by nie zrobili? Dzisiaj łatwo się osądza... nie biorąc na siebie żadnej odpowiedzialności za gadanie co ślina na język przyniesie.

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Gru 2011r. 20:23  
Cytuj
"Obydwa oparte na faktach i dowodach" ... faktach i dowodach pisane powinno chyba być w cudzysłowie ?? jak takie same dowody jak na Smoleńsk ... sztuczną mgłę ... jakieś tam bomby i obezwładniania samolotu w powietrzu to "najszczersza prawda" ...

Stan wojenny to mniejsze zło ... tak jak olanie jutrzejszego "marszu podległości" Kaczyńskiemu

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11976
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2011r. 20:37  
Cytuj

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 08:54  
Cytuj
Za akcje "Pajacyk" i "Świąteczna Paczka", podziękujcie drogie dzieci wybitnemu nobliście Lechowi Wałęsie, oraz jego kumplom z tzw. "solidarności", którzy za pieniądze wywiadów USA i RFN, zmienili system w Polsce, wyprzedali za grosze, majątek narodowy, który budowały pokolenia i sprawili, że podobno co czwarty Polak, żyje w ubóstwie, a co trzecie dziecko, jest niedożywione. W czasach tzw. "komuny", "totalitaryzmu", nawet podczas "Okrutnych dni Stanu Wojennego", nie były potrzebne takie akcje...Ba, nawet do głowy by nikomu nie wpadły! A przecież, zgodnie z obecną propagandą, NICZEGO NIE BYŁO!!! Puste półki tylko, a ludzie jakoś nie głodowali i nie było "Świątecznej Paczki", a była za to "Zima Stulecia", po -40 stopni.... CUUUD!!!!! W pierwszym roku rządów tzw "solidarności", przez miesiąc umarło z głodu i zimna więcej ludzi, niż zginęło w Stanie Wojennym. To im niech oddadzą hołd obecne elyty, bo to ofiary ich rządów. Jakoś nikt już nie wspomina o postulatach gdańskich.
Twoim zdaniem Mirek Gen. Jaruzelski to przestępca zdrajca.
Mirku a kim są obecne elyty władzy patriotami czy sługusami USA Brukseli , czy styropianowi patrioci którzy przechandlowali za drobne Polskę naszą niepodległość to zdrajcy narodu ,przesępcy czy osoby do naśladowania dla młodzieży.No kim są Ci ludzie, o nich można podobny filmik zrobić.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 09:21  
Cytuj
starykomuch ani za komuny ani teraz nie ma rewelacji. PRL to zależność o okupacja ZSRR. Kolejki w sklepach, talony. Nie ma za czym tęsknić. Komuniści wiedzieli lepiej ile "chcemy" kupić (kartki). Dziś też jesteśmy zależni ale od zachodu. Mimo wszystko mamy większą wolność niż za PRL. Kto ma głowę na karku i chęć do pracy nie głoduje i nie jest biedny. Sam decyduję ile i czego chcę kupić. Mam wybór.

Porównywanie tych dwóch okresów to jakaś pomyłka.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 09:34  
Cytuj
Polecam książkę historyka Andrzeja Paczkowskiego ''Wojna polsko-jaruzelska''
Bardzo przejżyśce napisana książka opisująca przyczyny wprowadzenia stanu wojennego, Sposób działania organu włądzy.
Jeśli ktoś w dzisiejszych czasach pisze, że Jaruzelski zasługuje na szacunek jest niedouczonym chłopkiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 09:55  
Cytuj
Zaraz się okaże, ze jaruzele, kiszczaki i s-ka to patrioci i bohaterowie, walczący o wolność i sprawiedliwość.

Krótko:
- bronili ustroju, który dał im władzę
- wykonywali instrukcje ze wschodu(innej możliwości nie było)
- stan wojenny miał na celu chroić rządzący beton przed utratą władzy
- Jaruzelski trwał mocno przy różnych szczeblach władzy ludowej od młodości i miał pełną świadomość czego się ona dopuszcza, mógł doprowadzić do jakiejś odwilży, lub zrezygnować ze stanowiska - nie zrobił tego
- strzelano do ludzi czy nie? Kiszczak jest winny czy nie?, ktoś rozkaz wydał.

P.S. Za PRLu bieda rownież istniała ale Jaworowicz jeszcze nie prowadziła swoich programów a i cenzura nie dopuszczała większości tematów w ogóle do wiadomości.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 09:58  
Cytuj
CYTAT
W pierwszym roku rządów tzw \"solidarności\", przez miesiąc umarło z głodu i zimna więcej ludzi, niż zginęło w Stanie Wojennym.


Ciekawe? za komuny ludzie nie zamarzali? Wódka była inna czy co?
To, że media czegoś nie podają do wiadomosci to nie znaczy , że to nie istnieje.

Jakby to wyglądało?, w komunistycznym raju zamarzają w zimie ludzie? - "natychmiast wyciąć i nie pokazywać!!!"

Swoją drogą w 1989 roku komuna upadła na 4 łapy a komuchy bezbożne oddały(podzieliły się) władzą z komuchami pobożnymi.

Więcej szacunku mam do Gierka, który pomimo pozorowanej przyjaźni ze ZSRR prowadził (trochę nieudolną) politykę zbliżenia z zachodem i pewnego stopniowego uniezależnienia się od wielkiego brata.

Niestety braki w wykształceniu i zbytnie zaufanie do własnej ekipy wraz z naiwnoscią nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Jeszcze dodać do tego antygierkowskie nastawienie sowieckiego betonu i nie ma się co dziwić, że Gierka po dekadzie rządzenia wymazano z polityki.

Biorąc pod uwagę okres sprzed jak i po 89 roku to z dwojga zlego wolę już ten obecny. Przynajmniej mogę swobodnie wyjechac do innego landu UE jak mi się w tutejszym nie spodoba/nie uda.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 11:58  
Cytuj
"Kto ma głowę na karku i chęć do pracy nie głoduje i nie jest biedny. Sam decyduję ile i czego chcę kupić. Mam wybór. "

Andrzejku ... wydaje mi się że ciut w tym zdaniu przesadzasz co do reszty się zgadzam ... to co teraz jest to "mniejsze zło" w stosunku do komuny ... zawsze możesz wyemigrować ... zawsze można popróbować swoich sił otwierając własny biznes ... mi osobiście wydaje się że obecny ustrój to taki balon dmuchany pod publiczkę i tylko czekać aż pęknie ... ale czy istnieje coś lepszego ??

Wracając do tematu miałem przyjemność kiedyś pracować ze starszym Słowakiem który "braci" Rosjan nienawidził jak mało kto (zatłukli mu brata) i ciut poopowiadał co w Czechosłowacji działo się w tamtych czasach ... a konkretnie w 81 ruscy stali na granicy i tylko czekali na rozkaz wkroczenia do Polski ... on sam oceniał że S.W ocalił niejedno życie ... ciekawi mnie czy jest ktoś w stanie położyć na pniak własną powiedzmy rękę i napisać że gdyby nie było stanu wojennego ruscy nie wkroczyli by do Polski ... mniemam że gdyby wkroczyli zakończyło by się podobne jak z powstaniem warszawskim i ofiar byłoby dużo ... dużo więcej ... czy ktoś ujął by się za Polską w tamtych czasach ?? może wystosował by jakąś notę i potępił działania ruskich ...

Nie pochwalam stanu wojennego żeby było jasne ... ale ponownie napiszę że może było to po prostu mniejsze zło i może niejednemu uratowało życie ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 12:06  
Cytuj
Polska katastrofa gospodarcza -
http://bizne(...)ws-detal

+ jeden z ciekawych komentarzy:

Gloryfikującym socjalizm i propagandę sukcesu, a negującym osiągnięcia demokracji chciałbym przypomnieć, że gierkowskie długi wynosiły 1/3 PKB oficjalnego, a ok. 80% PKB przy rynkowym kursie dolara. Na każdego Polaka wynosiły ok. 1200 USD, przy średnich zarobkach ok. 20-25 USD/mies. Długi zagraniczne wynosiły 42 mld USD, podczas gdy nasz eksport 9,5 mld, a waluta była niewymienialna nawet w ramach RWPG. Polska nie była w stanie spłacać nawet odsetek od tych długów - zawieszono spłaty w stanie wojennym i w 1989 r. Prawie połowę długów nam obniżono, resztę rozłożono na korzystniejsze raty (wpiszcie w Wikipedi: "klub paryski", "klub londyński", "obligacje Brady'ego"). Kredyty Gierka były albo przejedzone, albo źle zainwestowane. Za przenicę importowaną z USA (taaaak, nie byliśmy samowystarczalni!) płacono 3x więcej, niż kosztował wypieczony z niej chleb. Inwestowano w nowe stocznie czy huty (np. Katowice), w czasach, gdy na zachodzie takie zakłady zamykano z powodu nadprodukcji. FSM? Takich fabryk budowano w tym czasie dziesiątki, tyle, że produkowały 3,4,5 x więcej samochodów na jednego robotnika. Tras W-Z i gierkówek oddawano na zachodzie na pęczki. W latach 1970-79 goniliśmy Zachód, tylko że on uciekał jeszcze szybciej.

Pomijając nazwiska przywódców i słuszność wprowadzenia st. woj. to jedno jest pewne - polityka gospodarcza prowadzona w Polsce musiała predzej czy później do kryzysu w takiej postaci.
To szaleństwo ekonomiczne musiało się skończyć tąpnięciem.

Moim zdaniem największym błedem Jaruzelskiego i jego ekipy było zwlekanie aż do 88go roku z ustawami Wilczka czy czymś w tym rodzaju, efekt - totalna recesja i stagnacja (8 lat w plecy)

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 12:32  
Cytuj
Panowie ja nie chwalę tego, co było za komuny ani tego, co jest teraz.
Patrzę na to wszystko chłodnym okiem, przeżyłem te czasy i wiem, że nie tak obecna Polska miała wyglądać jak wygląda teraz.
Prawdziwi patrioci za tamtych jak i za obecnych czasów żyli i żyją w biedzie albo wąchają korzonki kwiatków.
Propaganda cenzura była jest i będzie do końca świata
.No to jak, w Chlewkach byli Talibowie czy nie?
, Lepper popełnił samobójstwo czy nie?
To, co się zmieniło, to tylko smycz jest trochę dłuższa i pan jest nowy, mnie On nie odpowiada, starego też nie lubiłem.
Byłem i nadal jestem czyimś wasalem a miałem żyć w wolnym suwerennym kraju, niestety znowu zrobiono mnie w konia. Tak to widzę.
Zacznijcie myśleć co będzie za 10 20 lat jak ta Polska będzie wyglądała, czy będzie ?

Zapytam jeszcze czym się różni I Sekretarz POP PZPR od aparadczyka Solidarnościowego?

CYTAT
el.Banan "Kto ma głowę na karku i chęć do pracy nie głoduje i nie jest biedny. Sam decyduję ile i czego chcę kupić. Mam wybór. "


Jaruzelski też sam wybrał, nie głodował i nawet jest bogaty.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 13:03  
Cytuj
CYTAT


Zapytam jeszcze czym się różni I Sekretarz POP PZPR od aparadczyka Solidarnościowego?



Otóż to.
Niczym.

Gierek słuchał instrukcji kgb z Moskwy, teraz słuchają instrukcji opus dei z Watykanu. Widzicie różnice? Chyba tylko kosmetyczne.

Rządzą nami pachołki czy Moskwy czy Watykanu, żadna różnica.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 13:08  
Cytuj
Jeśli chodzi o Jaruzelskiego to jest on tak potępiany jak Piłsudski w czasach PRL-u.Wiele takich jest przykładów w historii nie tylko Polski ale i Świata.Rozdział PRL-u.komunizmu,Jaruzelskiego i jemu podobnych powinien już dawno zamknięty.Zamiast zająć się zmianami w Polsce to ciągle się do niego wraca i jest to najważniejszy temat,a Polska jest coraz słabsza.Oczywiście najwięcej do powiedzenia o pustych sklepach,kolejkach,braku wolności i jak to się źle żyło za socjalizmu(dla niektórych komunizmu)oraz stanie wojennym mają do powiedzenia ci co byli dziećmi,nie przeżyli tego,a znają to z opowieści.Jaruzelski czy Piłsudski czy Polak przed osiemdziesiątym dziewiątym rokiem walczył o to o co wierzył i nie można tego ciągnąć w nieskończoność,bo jeszcze znowu się coś zmieni i oprócz ludzi z PRL-u będą rozliczać tych dzisiaj miłościwie nam panujących.
P.S.
Starykomuch nie dyskutuj z dziećmi bo co one mogą wiedzieć na temat tamtych dni jak mieli po trzy,cztery latka.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 13:10  
Cytuj
Nie przypuszczałem, że dla niektórych człowiekiem honoru może być człowiek Andropowa, oficer polityczny, którego zadaniem przede wszystkim było realizowanie polityki Moskwy.

No ale, każdy może wybierać. Na pewno przeszedł do historii jako jeden z współodpowiedzialnych wydarzeń grudnia 1970, cytuje: Był to pierwszy przypadek na świecie użycia wojska przez komunistyczną partię do pacyfikacji, w której zginęli robotnicy w pokojowych manifestacjach lub idący do pracy.źr Wikipedia

Acha, padło tu porównanie m in do Gen Bora Komorowskiego. gen Tadeusz Komorowski prowadził politykę Polską, nie dla Churchilla, nie dla Roosevelta, natomiast ten pan tj towarzysz Jaruzelski prowadził politykę Moskwy. Moskwa to nie Warszawa jak innym się zdaje.

adam1, w PRL-u wszystkie ważniejsze osoby z okresu przedwojennego były potępiane, więc nie kombinuj porównując Piłsudskiego do Jaruzelskiego, bo ten pierwszy realizował politykę bardziej Narodu, a ten drugi partii które wytyczne płynęły z innego kraju

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 14:32  
Cytuj
Pilecki Czytanie ze zrozumieniem się kłania tylko napisałem,że z PRL-u prześladowali tych co rządzili przed wojną,po osiemdziesiątym dziewiątym,prześladują tych co rządzili po wojnie do osiemdziesiątego dziewiątego,a tych co pełnią władzę teraz jak się coś znowu zmieni.Teraz zrozumiałeś?Dlatego też napisałem,że temat PRL-u powinien być zamknięty już dawno,bo są sprawy dużo pilniejsze dla Polski.
P.S.
Po wojnie prało się mózgi młodym i teraz też,przekazując historię jaka pasuje danej opcji.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 15:27  
Cytuj
Jak Ci się kłania czytanie ze zrozumieniem, to naucz się tego w końcu. Nie ma jak to porównać okres międzywojenny do PRL-u. Jakoś nie przypominam sobie aby po '89 oficerów pozbywano obywatelstwa, wymazywano z kart historii pod groźbą kary, ludzi zamykano w więzieniach, torturowano itd itd

Po '89 oficer Piotrowski dostaje emeryturę funkcjonariusza. Tak samo jak i inni funkcjonariusze SB. Widać tobie zrobili wodę z mózgu skoro stawiasz Piłsudskiego kontra Jaruzelskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 15:38  
Cytuj
Pilecki nie umiem Ci inaczej wytłumaczyć.Przykro mi ale na dyskusje z Tobą nie mam chęci.
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Ty też masz takie prawo.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 637
Dołączył: 13 Maja 2009r.
Skąd: z resortu
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 15:49  
Cytuj
CYTAT
Jak Ci się kłania czytanie ze zrozumieniem, to naucz się tego w końcu. Nie ma jak to porównać okres międzywojenny do PRL-u. Jakoś nie przypominam sobie aby po \'89 oficerów pozbywano obywatelstwa, wymazywano z kart historii pod groźbą kary, ludzi zamykano w więzieniach, torturowano itd itd

Po \'89 oficer Piotrowski dostaje emeryturę funkcjonariusza. Tak samo jak i inni funkcjonariusze SB. Widać tobie zrobili wodę z mózgu skoro stawiasz Piłsudskiego kontra Jaruzelskiego.


a cos takiego jak Isle of Bute która leży na Oceanie Atlantyckim u zachodnich wybrzeży Szkocji. Nazwa „wyspa węży” lub „wyspa wężów” nadana została przez zsyłanych tu więźniów, politycznych przeciwników generała Sikorskiego. Informacje na temat obozu są raczej trudno dostępne. Oficjalnie, Polacy uznają, że na wyspie znajdował się wojskowy obóz karny. W wersji dla Brytyjczyków, mówi się już tylko o obozie wojskowym z adnotacją, że miejsce to wykorzystywane było przez Sikorskiego, jako prywatne więzienie dla przeciwników politycznych.

Ataki rasistowskie są częścią życia w wielkim mieście.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »