NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 »
Szukamy domów dla zwierząt,
Posty: 347
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 13:17  
Cytuj

Bezdomność zwierząt jest skutkiem bezmyślności ludzkiej. Stowarzyszenie Futrzak, zwraca się za naszym pośrednictwem do ludzi kochających psy i koty. Są do adopcji zwierzaki. Nie mają domu, nie mają swojego miejsca na ziemi, ale czekają na tych, którzy je pokochają i uczynią członkami rodziny...

Może ktoś z Was drodzy internauci chciałby zaadoptować psa albo kota? Szukamy domów dla:

2 psów, które całe życie spędziły ze sobą. Są nierozłączne, dlatego jeśli masz taka możliwość zaadoptuj oba. Poszukiwane są osoby, które wezmę je do swoich domów na stałe lub chociażby tylko czasowo.

Do adopcji są również małe kociaki- ok. 3. miesięczny oraz biało – czarny, ok. 7. miesięczny. Kotki bardzo garną się do ludzi. Oprócz tego na adopcję czeka: buro- biały roczny kociak i dwa 3-4 miesięczne maluchy.




Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 13:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 13:22  
Cytuj
poprawiłem tytuł, szczytny cel

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 14:02  
Cytuj
Szanowni Państwo

Mam nadzieje, że poprzez forum, Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt FUTRZAK dotrze do większego grona osób, którym los porzuconych i bezdomnych zwierząt nie jest obcy.
Zachęcam do dyskusji, może macie Państwo swoje przemyślenia, pomysły.
Może znacie kogoś kto chętnie przygarnął by takiego "małego zbója"umiech. Może sami myślicie o adopcji. Zapewniam Was, że taka "znajda" jest najwspanialszym przyjacielem, jedynym który oddaje bezwarunkowo swe serce nie oczekując nic w zamian.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 16:51  
Cytuj
czy macie może jakąs strone internetową lub możecie podać gdzie mieści się Wasza siedziba,chętnie wpadłabym nieraz do waszej fundacji od dawna myślę o wolontariacie na rzecz zwierzaków,ale najbliżej Tarnobrzeg niestety:/
nie pracuję teraz więc mam baaaaaardzo dużo czasu,przyjąc co prawda nie mogę,choć bardzo bym chciała,ale mam już królika,kicię i rybki,a jak na mieszkanie to i tak za dużoumiech w ramach tego chętnie pomogłabym przy psiakach i kiciakach,bo pracy wokół nich nigdy za małoumiechMam też używane koce do psich bud,chętnie bym przekazała.
fajną rzecz robicie i chylę głowę dla każdego,kto chce pomóc,w końcu to też nasi ,,bracia mniejsi".A idzie zima,więc pracy jeszcze więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 18:17  
Cytuj
Przygarnij ASTa na święta umiech
http://www.fundacja-ast.pl/

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 20:12  
Cytuj
Wy może poszukajcie domów dla dzieci lepiej!!!, nie dla jakiś futrzaków !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:19  
Cytuj
PITUCH ... masz wolną rękę zakładaj fundacje/temat i jazda umiech

sam mam już futrzaki (psa i królika) pies nie bardzo toleruje inne futrzaki nawet czasami pogoni królika ...

czy jest ktoś w stanie napisać coś o możliwościach otwarcia jakiegoś schroniska w St.Woli lub okolicy ... a może już takie istnieje ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 21:34  
Cytuj
CYTAT
czy jest ktoś w stanie napisać coś o możliwościach otwarcia jakiegoś schroniska w St.Woli lub okolicy ... a może już takie istnieje


cool girl Z tego co się orientuje najbliższe schronisko jest w Mielcu cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 22:57  
Cytuj
w Tarnobrzegu jest takowe stowarzyszenie http://www.tspz.(...)temid=30

PITUCH dla dzieci są inne fundacje dla zwierząt inne.
Jak nie wnosisz NIC nowego(czy mądrego) do tematu to proszę nie zabieraj głosu.
Do wylewania twoich wiecznych żali są inne wątki.
tam sobie zajrzyj i ulżyj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 23:01  
Cytuj
Bardziej chodziło mi o okolicę do 10 km zarumieniony o tym z Mielca wiem widzę ich ogłoszenia na "tablicy" ... wydaje mi się że w takim mieście jak Stalówka przydało by się takie miejsce z opcją "hotel" dla zwierząt ... sam miałem problem co zrobić z psiakiem w wakacje ostatecznie zrezygnowałem z dalszego wyjazdu i psiak mógł jechać z nami

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 23:09  
Cytuj
niesstety w okolicy Stalowej Woli nie ma nic konkretnego dla zwierzaków,a i przydałoby się.
Co chwile mówi się o problemie bezdomnych zwierząt.Schronisko czy nawet małe stowarzyszenie(które często utrzymują się z pieniędzy sponsorów i nie żerują-jakby to co niektórzy na tym forum powiedzieli-na naszych pieniądzach,czyli na pieniądzach podatników) rozwiązałoby ten problem.Tylko tak naprawdę nie ma się kto wziąc za to w Stalowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 23:12  
Cytuj
ja swoje wy swoje !
Pomóż Dzieciom przetrwać zimę , może zamienić pomóż futrzakom przetrwać zimę ?
ciekawe co wazniejsze i na co lepiej by sie ta kasa z "fundacji" przydała ?
Na ciepłe ubranka dla dzieci , czy na żarcie burkom ?


cyt.:
- Alternatywą jest usypianie psów - mówi Zbigniew Szczepański, wójt gminy wiejskiej Chojnice. - Chciałbym tego uniknąć, dlatego zaproponuję radnym wprowadzenie pierwszego w Polsce programu szybkiej adopcji psów.

Pomysł polega na wypłacaniu tym, którzy zdecydują się adoptować zwierzę, 100 zł miesięcznie przez pół roku albo jednorazowo 600 zł. Bo za utrzymanie jednego psa chojnickie schronisko dostaje od gminy 20 zł dziennie, co daje właśnie 600 zł miesięcznie.

- Wiem, jak to brzmi: 600 zł miesięcznie na utrzymanie psa, gdy wielu ludzi dostaje takie emerytury - mówi Jarosław Rekowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej miasta Chojnice. - Ale takie są koszty wynagrodzenia pracowników, zakupu karmy, opieki weterynaryjnej i zabezpieczenia technicznego. W innych placówkach koszty są porównywalne. Mamy takie czasy, że musimy spełniać pewne standardy również w schroniskach, i to chyba dobrze.
...................................................................................
no nie wiem czy tak dobrze , jak w MOPSie CZŁOWIEK dostaje (chyba) 450PLN , czasami na całą rodzine, a tylko jednemu burkowi przysługuje 600PLN !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2011r. 23:52  
Cytuj
PITUCH to do kogo masz pretensje że tak są traktowani ludzie? do mnie?że nie jest mi obojętny los zwierząt,co pod śniegiem szukaja zmarzniętego kawałka jedzenia??
dzieci też mi jest szkoda,ale jak one pójdą pod dom poprosić o kawałek chleba to człowiek się zlituje i da,bo to dziecko,ale jak podejdzie wychudzony,przemarźnięty psiak,to człowiek jeszcze go kopnie w żebro i wypędzi z podwórka.Tacy sa ludzie.
Dlatego i tym mniejszym,bezbronniejszym stworzeniom należy pomagać.Dzieciom też,ale dziecko potrafi powiedzieć co mu potrzeba,a pies czy kot nie powie...
Masdz pretensje do całego świata,że zamiast pomagać dziecio to patrzymy na zwierzaki.Zacznij od rządu swoje wywody.Ich się zapytaj czemu na rodzinę dają 500zł a koszt utrzymania psa w schronisku to 600zł miesięcznie.A nie będziesz tu pisał i wyszukiwał jakies chore przykłady.
Każdy wie jak jest w Polsce,jaki jest system,nie trzeba tego za każdym razem przypominać i bulwersować się.Zasr..ym obowiązkiem Państwa jest znalezienie pieniędzy i pomocy dla tych bajbiedniejszych i najbardziej poszkodowanych,a nie wypychanie sobie kieszeni pieniążkami.I zarówno ludziom,dzieciom jak i zwierzakom.Po to płaci się podatki.A że nie potrafią nimi racjonalnie i słusznie operować to już nie moja ani twoja wina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 00:15  
Cytuj
anna22

no i pieknosci
przeczytalem co chialem umiech
prowokacja sie udala umiech
dodam:
1. nie zaczne od rządu bo to nie ma sensu
2. tylko dlatego ze sa tacy ludzie jak ty
3. jakby panstwo nie dawalo kasy na futrzaki to byscie sejm podpalili
4. to dzeki wam, burki maja co jesc a inni nie


i to nie sa chore przyklady mam wiecej !!!!

dlaczego jakis burek jest wazniejszy niz czlowiek !:

Dzecko , bezdomny , chory , ogółem LUDZIE !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 00:25  
Cytuj
straszne
no po prostu brzuch mnie rozbolał od twoich wywodów pituszku(lub psiptaszku,jak kto woli)
juz ci napisałam-na samym początku-jeżeli nie nie masz zamiaru wnosić nic sensownego do tego wątku to po prostu tu nie pisz!!!
czy to dla ciebie za trudne przesłanie???
czy ja odbieram ludzom jedzenie i wtykam je psom?bo takie pomówienia wysyłasz pod mój adres
czy ja żałuje dzieciom i chce wszystko zwierzakom???
wyraznie i dużymi literami napisałam-
to rząd jest od tego aby dla nikogo nie zabrakło-po to płacimy takie a nie inne podatki aby nie zabrakło dla każdego!
jeżeli zakładzasz z góry że z nimi nie ma co zaczynac bo to jak porwanie się z motyką na słońce to co przewidujesz wskórać przekomarzając się ze mną?że zmienię zdanie?że wklepiesz swoją wyuczoną regułkę,że zamiast mysleć o dzieciach to myślimy o jakichś głupich zwierzakach??

to powiem ci na koniec jedno-że ja w przeciwieństwie do ciebie pituch mam serce,i wystarczy go i dla dzieci i dla psiaków
jak ty masz z tym problem to idź do szpitala niech ci wszczepią drugie bo widzę że nawet z jednym masz problem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 00:28  
Cytuj
Niech państwo przestanie sponsorować schroniska a da innym potrzebujacym!
Kto chce niech przekaze 1% podatku na ten cel, i dobrowolnie wplaca kase na fundacje!

Przykład:
kiedys nocka ogladalem TV i kobita dzwonila chora na trzustke, mowila ze jej lek nie bedzie refundowany od nowego roku.
Jedna tabletka kosztuje 1000PLN , a potrzebuje 2 dziennie !
2tysie dziennie!
Jej wina ?
to co lepiej nakarmic gromade psów kotów ?
Czy dać kobiecie, co by mogla pracowac, utrzymywac rodzine , dzieci, placic podatki.

Żaden futrzak nikogo nie wykarmi, no chyba ze wietnamczyka, chinczyka czy koreańczyka jezyk

TAK mam ci za złe , że burek wazniejszy niz człowiek !
przez takich jak wy ludzie umierają !
Masz sumienie ?
a co do kasy widzocznie brakuje, chyba za małe te podatki płacimy ???
z czegos trzeba zrezygnowac !

pamietam jak widzialem parade obroncow zwierzat ok se mysle jezyk
a potem czytam w gazecie ze jakas babcia umarla z wyziebienia , bo jej renty/emerytury na wegiel nie starczylo!

jedna babcie w te czy wefte co tam, za to 1000 PLN na tone wegla , na cala zime ;1,5 psa przezylo caly miesic jezyk
a miala swoje lata schorowana jak miala isc poproscic gdzie kolwiek kogokolwiek, zdechla jak pies - idac twoim tokiem myslenia!

na koniec

W waszym przypadku sprawdza sie powiedzenie : NIE DAJ MU, DAJ PSU !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 00:41  
Cytuj
O żesz w mordę jeża, Pituch, w poprzednim poście (prawie) każde zdanie zacząłeś jak należy (znaczy wielką literą) i zakończyłeś kropką albo pytajnikiem. Normalnie szok. Zacząłeś studia? (/żart ;p)

Ale widać za bardzo skupiłeś się na formie posta bo treść wyszła strasznie bezsensu.

CYTAT
Jedna tabletka kosztuje 1000PLN , a potrzebuje 2 dziennie !
2tysie dziennie!
Jej wina ?
to co lepiej nakarmic gromade psów kotów ?
Czy dać kobiecie, co by mogla pracowac, utrzymywac rodzine , dzieci, placic podatki.


Sugerujesz że opłaci się refundować babce leki za 2k dziennie, 60 patyków na miecha, żeby mogła zarabiać, wydawać i płacić podatki? To ciekawe ile by musiała zarabiać żeby państwo/społeczeństwo wyszło na tym, chyba tylko jako prezes dużego banku chyba bo nawet europoseł nie zarabia aż tyle.


A tak w temacie to nie można nakazać ludziom kierować charytatywne datki wyłącznie na ludzi bo są ważniejsi niż burki czy mruczki. Wielu ludzi chętniej da na zwierzaka - my jako społeczeństwo za nie w pewnym sensie odpowiadamy a ludzie mają rozum i kierują swoim życiem.

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 00:44  
Cytuj
fractal

To ma kobita umrzec , taniej wyjdzie ???
Człowiek nie burek ?

kuuurdeeee

a moze za pare lat wynajda jakies tansze lekarstwo, przeszep , ulecza ją, bedzie ila okazje splacic swoj dlug wobec spoleczenstwa.
A burek ?

Poza tym ja nie sugeruje ludziom , nie dajcie na ochrone zwierzat lasow czy co tam checie, to wasza kasa!
Nie podoba mi sie, że państwo to sponsoruje!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 00:48  
Cytuj
a co do kasy to politycy niestety musza przecież jeździć samochodami za pól miliona,mieć 10-ciu asystentów,doradców i konsultantów,i każdemu wypłacać po kilkadziesiąc tysiaków miesięcznie.Od nich zacznij to po wyrachowaniu znajdziesz te pare brakujących milionów.
I nie będziesz wtedy atakował ludzi na forum,chcących pomóc zwierzakom.
Jak napisałam staram się pomagać i ludziom i psiakom.Nikomu nie zabieram ani nie żałuję.Nie chce mi się tego podkreślać po raz enty,bo widzę że jakos te słowa z trudem wchodza ci do glowy
mój tata po 40-tu latach cięzkiej pracy ma po 16-tu latach wciąz niecały tysiąc emerytury i co-mam usiąśc i płakać?albo iśc na wiejską i trzepotać pransparentem?? nie
wolę mu pomagać,bo mam dwie zdrowe ręcę i nogi,a przy okazji pomagac wszystkim którym dzieje się krzywda.zaczynam o tych najmniejszych,a skończę na takich jak ty ,którzy z bycia człowiekiem wywyższają się nad wszytskim co się rusza.
a czasem słowo człowiek kojarzy się tylko i wyłącznie z najgorszym,i nie przedstawia sobą nic dobrego i godnego naśladowania
myslę pituch że czas zakończyć tą nie prowadzącą do nikąd dustusje bo nie o niej mowa w temacie,
z pozdrowieniami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 00:51  
Cytuj
Pituch nie zaglądaj ludziom w portfele bo to bezczelność. Nie kochasz zwierząt, nie rozumiesz ile my ludzie im zawdzięczamy i że one również czują strach i głód to o czym ty chcesz dyskutować? To nie ma sensu. Jak ci tu ktoś mądry poradził zakładaj sobie fundację na dowolny cel a nie dyktuj innym co mają z pieniędzmi robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 00:52  
Cytuj
ehhhh
10 asystentow i zaden mądry jezyk

również pozdrawiam dobrej nocki!

znudzona_
mam rybki, mialem psa zachorowal (rak) , pomoglem mu w cierpieniach umiech
mam sumienie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 07:43  
Cytuj
Ehh.... ludzie sami sobie taki los sprawiają jaki jest, a niestety zwierzęta nie maja na to wpływu i też cierpią, ale nie mogą sie bronić. Jeżeli ktoś chce zwierzakom pomagać to zaakceptuj to pituch i nie nazucaj komuś swoich racji. Zresztą zwierzę odwdzięczy się 100 rzy lepiej niż człowiek.( wiem coś na ten temat jak ludzie potrafią się odwdzięczyć za pomoc). Jedni pomogą dzieciom a inni zwierzakom i cieszmy się, że są i tacy i tacy ludzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 07:56  
Cytuj
Te miliony polskich złotych mnie bolą, wyrzucane w błoto!
Nie mam nic przeciwko pomaganiu, ale na własną rękę!
Doczekam do końca dnia i wam coś dziabnę umiech
Może co Niektórzy przejżą na oczy!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 08:25  
Cytuj
PITUCH - w tej kwestii od początku tematu zgadzam się z Tobą.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 08:56  
Cytuj
Strasznie zamieszaliście. Każdy ma wolną wole i sam decyduje gdzie prześle swoje pieniądze. Państwo ma pomagać potrzebującym - jak jest wiadomo. Nie stawiał bym psa na tym samym miejscu co człowieka. Większość tych bezdomnych zwierząt jest własnie za sprawą człowieka więc w pewien sposób winni jesteśmy nieść pomoc.


Wiem ze jest/ była jeszcze dziewczyna co porowadzi/ła tzw. hotelik dla psów. Okolice Janowa Lub. jak dobrze pamietam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »