NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Komis samochodowy, Doradźcie dobry komis
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 09:35  
Cytuj
Witam

machuje się z kupnem samochodu


ze względu na "niskie" ceny nowych aut będzie to auto używane.
Rozglądam się po różnych stronach typu oto, ale chciałem was spytać, który komis możecie polecić, jeżeli chodzi o kupno używanego samochodu.

Gdzie mogę iść z miarę spokojnym sumieniem?
Które lepiej omijać, bo np. ulepszają auta?
a może znacie kogoś kto ma jakieś fajne autko na sprzedaż?
ew. kogoś kto sprowadza auta?

czy macie jakieś wiadomości w tym temacie?
jeżeli tak to proszę podzielcie się;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 09:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 09:46  
Cytuj
Każdy komis ulepsza bo z czsegoś zysk musi być. Najbardziej lubię auta z raichu - w niemczech 5 tys euro ( prawie 28 tys zł ) a w polsce 30 po opłatach, przeglądzie, zarejestrowaniu i wogóle - no do interesu dokładajągood

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 09:52  
Cytuj
Juniorek, nie ma regóły, do każdego auta trzeba podchodzić indywidualnie jak do pacjenta.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 6 Maja 2009r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 11:26  
Cytuj
Można powiedzieć że GODAWSKIEGO polecić mogę. Szwagier trzy auta wziął i nie narzekał. Hondę RAV4, VW Polo i Hundaya. DWA AUTA W ROZLICZENIU ZOSTAWIŁ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 12:07  
Cytuj
Ja chodziłem teraz za furką ze 3 miechy, szukałem oglądałem i u prywatnych i po komisach no i w końcu wybur padł na komis EUROPA. Autkiem śmigam już 2 miesiąc i narazie odpukać jest wszystko super. Ogólnie autka maja zadbane, w przystępnych cenach, no i można się potargować a jak nie masz kaski to i w kredycie wziąść. Najważniejszym dla mnie plusem było to, że autko jest z zagranicy no i opłaty zrobił komis a ja tylko za tablice zapłaciłemumiech
Byłem też w komisie obok, ale auto jakie mnie interesowało było w w niezbyt dobrej kondycji a wołali jak za złoto i dlatego wybór padł na EUROPE.
A gdzie kupisz to już Twoja wolaumiech
Dobrze utrzymane autka maja też za gadowskim już prawie przed tym szrotem na agatówce po tej samej stronie, tam też oglądałem to furki wyglądały spoko no ale niebyło tam takiego jak ja szukałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 12:32  
Cytuj
Godawski ma ok autaq bo je sprawdza przed sprzedażą ale i tak komis to komis.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 15:00  
Cytuj
Widać też, że u tego Godawskiego nie przekręcają bardzo liczników, bo widać, że w autach 3 lub 4 letnich jest przebieg od 100-150 tys. czyli tyle ile robi się średnio za granicą, a nie jak w Polsce głupi Kowalski wierzy w bajki o aucie 10 letnim z przebiegiem 150 tys.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 136
Dołączył: 31 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 15:23  
Cytuj
CYTAT
Widać też, że u tego Godawskiego nie przekręcają bardzo liczników, bo widać, że w autach 3 lub 4 letnich jest przebieg od 100-150 tys. czyli tyle ile robi się średnio za granicą, a nie jak w Polsce głupi Kowalski wierzy w bajki o aucie 10 letnim z przebiegiem 150 tys.


To fakt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 15 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 16:15  
Cytuj
CYTAT
Widać też, że u tego Godawskiego nie przekręcają bardzo liczników, bo widać, że w autach 3 lub 4 letnich jest przebieg od 100-150 tys. czyli tyle ile robi się średnio za granicą, a nie jak w Polsce głupi Kowalski wierzy w bajki o aucie 10 letnim z przebiegiem 150 tys.


Średnio to kolego robią 60 tys rocznie te auta które są ściągane do komisów z zagranicy, więc masz prosty rachunek - pomnóż przez wiek auta.
Ja szukałem poł roku, w tym u godawskiego - wyjeżdzone poleasingowe auta, ale to nie tylko u niego, wszędzie.

Szukaj tylko auta krajowego tylko od pierwszego właściciela z książką.
Ja w końcu odpuściłem poszukiwania auta z zagranicy, i stałem się szczęśliwym posiadaczem auta krajowego od pierwszego właściciela.
i jeszcze jedno - Niemiec, Belg itp. nie zrobi nam prezentu w postaci auta z przebiegiem 50 tys km np rocznik 2007, to właśnie Polacy są rozrzutni, a nie np. Niemcy.

Na marginesie. Mam jeszcze dostawczaka gdzie koleś mi cofnął licznik, a miało być tak pięknie "igiełka", ale beknął za to.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 17:47  
Cytuj
Najtaniej wychodzi po jakijś katastrofie naturalnej.
Swego czasu pięknie szły"topielce"z Austrii...
Dopiero potem się okazywało skąd pochodzą.
No i właśnie za takiego"surprajsa"jeden z właścicieli stalowowolskiego komisu dostał wpierdool.
A to taki "renomowany"komis był.potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 19:19  
Cytuj
A gdzie się mieścił i na jaką literkę był ?uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 19:36  
Cytuj
Te komisy jak sie jedzie na Nisko też nie są złe za Unimetem umiech
Miałem z jednym z tych komisów do czynienia (drugi komis za unimetem nie pierwszy) i powiem że wszystko w porządku z samochodem jak i z formalnościami umiech

A co do cofania liczników.. to tylko Polak potrafi takie chamstwo drugiemu fundować bo wiadomo że kupi to jakiś inny Polaczek.
Przykładowy Marian Nowak pojedzie do Niemiec kupi golfa 4 TDI z przebiegiem 400tys zrobi podzieli ten przebieg na pół odejmie jeszcze z 20tyś czyli 180tyś km wypierze tapicere wypoleruje. książke serwisową zrobi sam na kolanie i sprzeda dużo drożej.
To jest okropne.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 19:40  
Cytuj
Stefan a w niemczech Nowak kupi fure od turasa który i tak już cofną o jakies 50 tyśumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 20:05  
Cytuj
Jest to podwójnie przykre

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 20:38  
Cytuj
Ehh bo to jest tak. Szwab zwęszył biznes i cofa licznik przed oddaniem auta do turasa o stówke. turas cofnie lub nie w zalezności jaki przbeieg ale ma być max 320-350 tys podczas gdy ravka w firmie w której pracowałem robiła prezesowi z niemiec 160 tys rocznie. Kolesie tym autem robili kosmiczne przebiegi, auto trafiło do pl, zrobili z 300 równe 90 tys w 3latku i poszedł.
SZwab robi 40-60 tys na luzie dzieki austostradom bo mieszka np 70-80 km od centrum ale na autobahnie zrobi to w 30 minut... Dlatego biora auta z mocnymi silnikami bo tam sie jedzie...
Trafia takie auto co ma 300 tysięcy do polski i robimy 20 tysiecy razy ilość lat.. i wychodzi 80 tys w 4 latkumlotek

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 25 Paź 2010r.
Skąd: Z miasta :P
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 21:15  
Cytuj
Odradzam komis z Agatówki wszystkie auta klepane .Na przeciwko jest warsztat w którym klepią auta .

W Tarnobrzegu jest dużo komisów .
Osobiście poleciłbym ci kupić auto które nie jest poważnie uszkodzone, tylko pobijane, bynajmniej wiesz co było robione, a tak to kupisz kota w worku który po 2 latach będzie rdzewiał .

Jak chcesz żeby ktoś ci polecił auto to nie wystarczy jakieś fajne, bo dla niektórych fajne to znaczy nisko, szeroko i głośno a innych dużo miejsca itp .
Musisz powiedzieć czego dokładnie szukasz w jakim sęgmęcie jaki silnik, jaka marka cię ciekawi itp

Kota w worku, ponad 1 kg szpachli na dachu >>http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=167688&c=132&f=25

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 21:29  
Cytuj
JUNIOREK mam nadzieję że się nie obrazisz że się podepnę do Twojego tematu ale mam pytanko: potrzebuję kupić samochód który nie będzie miał więcej niż 4200cm długości(wymogi garażowe)i nie starsze niż 2008 rok, czy może mi Ktoś doradzić coś sensownego o takich parametrach? z góry dzięki za odpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 21:32  
Cytuj
Tak jak ktos tu pisal jezeli chcesz auto to polskie salonowe i od pierwszego wlasciciela.


Sredni przebieg za granica to 50tys rocznie, np jezeli ktos jezdzil tylko w miescie to ten przebieg mozna pomnozyc jeszcze X3

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2011r. 21:36  
Cytuj
Junior luknij sobie tutaj:
http://www.joemo(...)j_opisu_
lub
http://www.stylw(...)a-10813/

hit allego kilka lat temugood

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 17:10  
Cytuj
W tych komisach na nisko jak sie jedzie po prawej, to wyboru nie ma zabardzo bylem 2 tyg temu to stalo moze po 10 aut max, no chyba ze ten po lewej stronie ale tam to juz ceny 40-90k umiech
Tez szukam autka ale ciezko znalezdz cos dobregoumiech
Każdy opowiada bajki przy sprzedazy.;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 17:51  
Cytuj
Prawda jest taka, czy kupujez auto w komisie, u prywatnego sprzedającego czy też w salonie samochodowym to trzeba się mieć na baczności bo kupno samochodu w tych czasach to 50% szczęścieumiech jak nie więcej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »