NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Nawiewniki do okien, Nawiewniki do okien
Posty: 112
Dołączył: 6 Sty 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 20:21  
Cytuj
Czy ktoś zakładał nawiewniki do okien, gdzie i u kogo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 20:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2011r. 20:33  
Cytuj
Tu masz trochę wiadomości o nawiewnikach i ich rodzajach
http://www.nawie(...)powiedzi

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 05:16  
Cytuj
Wczoraj otrzymałam wk...ce pismo ze spółdzielni , ze mam natychmiast załozyc nawiewniki , bo tak każe kuminiorz.
Przecież ja mam w nowych oknach podwójna mikrowentylacje i potrafie sobie sama usatlić jakość powietrza w domu.
Co to za rozkaz?!
Czy dostaliście równiez takie głupkowate polecenia , jak za komuny.
W dodatku to moje własne M.
Zaraz smaruje pismo do spółdzielni stawiając stanowcze VETO.
OPINIE WASZE SA NIEODZOWNE.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd: st wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 07:25  
Cytuj
Moja sąsiadka , pod naciskiem "władz" , zamontowała na istniejacych oknach takie wynalazki , rozszczelniając je przy okazji.
Jak wieje , to i ona wieje z dzieckiem do pokoju , bez wynalazku.
Przeciez okna zanim trafia do klienta muszą mieć ATEST.
A takie tam doróbki , sa wydzieraniem kasy od ludzi.
Kto w tym robi najwiekszy interes.
Co innego , gdy okna wychodzące z produkcji maja takie wynalazki(nawiewniki/wywiewniki)
Nigdy niczego nie dorabiam i nie uczynię tego również!!!

cris-cros
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
NEC
NEC
Posty: 76
Dołączył: 4 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 08:45  
Cytuj
Cyt.
…”W znowelizowanym Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, wprowadzono nakaz stosowania w pomieszczeniach specjalnych nawiewników, co powinno pomóc wyeliminować ryzyko zaczadzenia (rozporządzenie weszło w życie w 2009 r.)”…
Trochę informacji TU i TU
Ponieważ niedawno wymieniałem stare drewniane okno w kuchni na nowe PCV,od razu zamówiłem takie z nawiewnikiem. Nie mam problemów z gasnącą "termą", a gdy bardzo wieje mogę ręcznie zamknąć nawiewnik pamiętając, by go otworzyć jak już nie wieje. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców, aby nie dochodziło do zatrucia tlenkiem węgla. Można również zamontować czujnik "czadu" za kilkadziesiąt złotych, do nabycia np. w "ROMAR", ul. Hutnicza 1

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 10 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 09:31  
Cytuj
A ja chce. Kto wie gdzie to kupić?

emi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 11 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Gru 2011r. 10:14  
Cytuj
Mam takie wywiewniki 2 oknach już od kilku lat (okna drewniane).
Ich zastosowanie zostało zalecone ze względu na zbyt słabą wentylację grawitacyjną. Przed ich instalacją w okresie grzewczym na szybach pojawiała się para wodna co doprowadzało do pojawiania się grzyba na uszczelkach okien. Musze przyznać że po ich instalacji problem został wyeliminowany chociaż trzeba zwracać uwagę i ręcznie je sterować aby przynosiło to dobry efekt. Generalnie jestem zadowolony. Pozostali lokatorzy naszego bloku którzy nie mają zainstalowanych wywiewników w dalszym ciągu mają problem (widzę to po mocno skroplonej parze wodnej na oknach w ich mieszkaniach zwłaszcza w okresie zimowym.)Natomiast nie wiem czy jest jakiś sens ich montażu w oknach plastikowych które można rozszczelnić. Moim zdaniem nie ma to sensu chociaż kilu moich sąsiadów wymieniło okna na plastiki i widzę skroploną parę na ich oknach co doprowadzi do powstania grzyba. Podejrzewam, że nie za bardzo wiedzą jak postępować z tymin oknami i ich nie rozszczelniają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »