NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Caritas., Co myślicie o Caritasie.
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 22:17  
Cytuj
No i znowu nie umiesz czytać, napisałem wyraźnie, co było powodem kasacji starego jak i powodem nowego. Nie muszę się też niczego wstydzić, ale miło, że o tym wspominasz, pewnie to jakaś forma samokrytyki wobec samego siebie (z przerzuceniem winy na druga osobę).

Tak pamiętam tą sytuację. Tak bardzo się obraziłeś, że zażądałeś likwidacji konta. Długo nie wytrzymałeś. Chwilowa słabość z tą kasacją konta?


Nie, z Żoną się nie pokłóciłem, wiesz nie mamy w zwyczaju kłócić się, a później rozmawiać przez adwokata jak... inni. Więc się nie kłócimy. Korzystam z wolnego czasu. Może masz inne doświadczenia stąd pewnie to skojarzenie o kłótni?

To ciekawe z tym adwokatem. Skąd ten adwokat? Nie każda kłótnia z żoną kończy się rozmową po przez adwokata. W sumie skoro o tym piszesz to pewnie wiesz więcej niż ja.

Ciekawe, odpowiadasz tylko na takie PW w których ktoś cię obraził. Ciekaw jestem jak ja cię obraziłem, skoro ani jednego maila nie wysłałem do Ciebie ze starego nicku. To było m in treścią do zarządu, sugerujesz ze zarząd jest tak głupi że nie mógł sobie sprawdzić czy wysyłałem czy nie?


Co poeta chciał wyrazić?umiechumiech

Na szczęście ciebie nie trzeba do nikogo porównywać, jesteś na tyle oryginalny że drugiego takiego tu nie ma, który nie radzi sobie z odpowiedziami.

Odpowiadam za siebie nie za innych, a już na pewno nie za ciebie. Nie zmieniam nicków, nie kasuje kont. Ty jak sobie nie radziłeś to skasowałeś kontoumiechumiech


Co do przejrzystościumiech

SPRAWOZDANIE FINANSOWE
CARITAS DIECEZJI BYDGOSKIEJ
ZA ROK OBROTOWY 2010

Jednej z ilu? Sam wiesz najlepiejumiech

Koszty administracyjne: 714.976,32 zł
w tym koszty rodzajowe administracji i obiektów Caritas Diecezji Bydgoskiej

- zużycie materiałów i energii 93.768,70 zł
- usługi obce 155.328,17 zł razy ile jest tych diecezji?

- podatki i opłaty 695,15 zł
- wynagrodzenia oraz ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia 248.404,23 zł
- amortyzacja 99.231,77 zł
- pozostałe 117.548,30 zł razy ile jest tych diecezji?



Strasznie przejrzyste i wielce zrozumiałe te koszty obce i pozostałe. Jak jeszcze przeliczymy ile zarabia osoba zatrudniona w WOSP a ile w oddziale Caritas (ile jest tych oddziałów. Andrzejek) wyciągając średnią, to zdecydowanie wybieram WOSP

Komentarz zbędny.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 22:17  
Cytuj

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Gru 2011r. 22:46  
Cytuj
To sobie Pilecki ładnie strzeliłeś w stopę tym porównaniem XD

Diecezji jest 27 więc w przybliżeniu fundacje wydają:

Caritas zużycie materiałów i energii 2,5 miliona (WOŚP 0,12mln)
Caritas usługi obce ~4 miliony (WOŚP 1,3mln)
Caritas pozostałe koszta ~3 miliony (WOŚP 0,35 mln)
Caritas koszta administracyjne ~19 milionów PLN (wtf? Oo)
Caritas wynagrodzenia oraz ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia - 6,7 miliona

WOŚP bazuje na wolontariuszach którzy pomagają za darmo, Caritas opłaca pracowników, asystentów, służbowe samochody itp.

Oczywiście wiadomo wg jakiej zasady ich dobiera umiech

"Kto ma księdza w rodzinie tego bieda ominie" umiech

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2011r. 22:15  
Cytuj
każdy twój wpis to potwierdzenie nieumiejętności czytania:

1.Nie, nie obraziłem się, tylko tak mogłem zaprotestować, więc to zrobiłem. Ty natomiast jeszcze przez co najmniej 2 miesiące straszyłeś innych zrezygnowaniem z funkcji moderatora. Mnie zrealizowanie mojego postanowienia zajęło góra 2-3 dni, Tobie miesiące. A co do wytrzymanie i nowego konta, to tej części wciąż nie rozumiesz, choć odesłałem do akcji społecznej jaka miała miejsce i to jakby nie było nagłośnionej przez stalowemiasto, więc wypowiedziałem się, bo jakoś tak wyszło, że taki Andrzejek, moderator, nie umiał zając się moderowaniem w tym temacie postów nie na temat, a i sam zaczął nie na temat, i tak jak chcieli biorący w niej udział podałem dokładne namiary na akcję. Ciekawe jak to można było zrobić, jeśli nie poprzez rejestrację i napisanie postu? Myśl trochę, forum=rejestracja! Akcja się skończyła, nick został, może się przyda przy innej akcji społecznej.

2. Adwokat? To ty już powinieneś wiedzieć najlepiej jakich rad udzielałeś (albo kogo) odnośnie rozwodu.

3 i 4 Wyraziłem się jasno, nie mój problem że nie zrozumiałeś, nie pierwszy to raz masz problem ze zrozumieniem tekstu. A jeśli znowu chodzi o kasację konta (powtarzasz się) to jak w poprzednich i jak wyżej. Niestety niektórym trzeba pisać kilka razy. Masz rację, konta nie kasowałeś własnego, za to posty a jak że i w zaparte szedłeś, że nic nie pisałeś choć każdy widział i ci o tym pisał.

5. Poprosiłem o napisanie gdzie na str 5 w rozliczeniu pisze że są to koszty ze zbiórki a nie np z dotacji z miasta czy u. marszałkowskiego? Caritas finansowane jest z różnych dotacji, WOŚP wiadomo, zbiórka i darowizny. W zamian dostałem odpowiedź nie na temat.
Sam sobie wybrałeś caritas bydgoski, więc odnoś się do bydgoskiego a nie x ileś oddziałów. Każdy oddział to, osobny statut, osobny KRS, osobny zarząd itd Czy ja pisząc o WOŚP mówię o innych przedsięwzięciach niż wymienione w statucie WOŚP? Nie, nie pytam o koszty woodstock, ani innych pochodnych które nie są ujęte w statucie, a którymi zajmuje się fundacja. Koszty adm bydgoskiego to 700 tys ale białostockiego to 200 tys, więc nie kombinuj.
Wspomniałeś jeszcze o wynagrodzeniu, no popatrzmy 19 pracowników c. bydgoskiej zarobiło ok 250 tys zł, a sześciu więcej WOŚP (25) zarobiło ponad 1 mln 300 tys. Gdzie opłaca się pracować widać gołym okiem. To pewnie dlatego napisałeś komentarz zbędny, bo co tu komentować po wyciągnięciu średniej.

Jakie są koszty imprezy, to nigdy się nie dowiemy, w ani jednym sprawozdaniu nie zostało ujęte. Wiadomo że nikt do pracy tego dnia nie przyszedł za darmo, ani energia nie popłynęła darmo itd To gdzie są te koszty administracyjne ujęte? Ot c.d. przejrzystości.

Tobie napisać to tak jak grochem o ścianę. Bez odbioru

PS ciekawe czego Jurek publicznie piętnuje szpitale które nie maja kasy na przyjęcie sprzętu, ani na zatrudnienie pracowników, tak samo artystów i czemu straszy ostatnią imprezą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2011r. 22:45  
Cytuj
Pilecki lejesz wodę jak ja na maturze z polskiego XD

Proste pytanie - nie wadzi Ci że WOŚP opiera się na wolontariuszach którzy pomagają z dobroci serca a Caritas pompuje masę kasy w armię urzędników i asystentów ?

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Gru 2011r. 22:48  
Cytuj
Oj Pilecki.
ad1. Zrezygnowałem z moderowania w ciągu jednego dnia. Nie będę się tłumaczył.
ad2. gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to w tych radach, których udzielałem doczytał byś, że prawnik potrzebny był mi do napisania pozwu, a nie do rozmawiania z byłą żoną. No ale ty wiesz lepiej.

Reszta to już szkoda czasu. Wszystko co na ten temat miałem do powiedzenia już napisałem. Chcesz to się w tym taplaj.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Gru 2011r. 23:47  
Cytuj
Ja dalej będe to podtrzymywał że Caritasowi grosza nie dam. Sam cel jest szczytny i sam Caritas jest bardzo potrzebny, ale powinni wyczyśić biurokrację i przekręty a na przykładzie wielu oddziałów stwierdzam że to jest nagminne

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2011r. 22:22  
Cytuj
Jeśli ksiądz może się wypowaidac o Bogu którego nie widział to dlaczego my nie możemy się wypowiadać o księdzu którego widzimy o jego przekrętach np. w Caritas czy w Komisji Majątkowej?

Dlaczego obok nich chodzi się na palcach, dlaczego są nietykalni wszystko im wolno, są ponad prawem np taki Rydzyk kantuje wszystkich i śmieje się prosto w twarz jest bezkarny no dlaczego?.

Następny skandal finansowy
Imperium medyczne, kliniki uniwersytetu San Raffaele , w centrum skandalu, okazało się, że placówki te mają 1,5 miliarda euro długu. http://wiado(...)osc.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »