NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
zatrudnienie kobiety w ciazy,
Posty: 31
Dołączył: 18 Sie 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 20:47  
Cytuj
Jestem w 24 tyg. ciazy mam kogos kto moglby mnie zatrudnic do pracy ale nie wiem czy nie jest juz za pozno tzn. czy nie przeszkadza to ze jestem juz w dosyc zaawansowanej ciazy i jak wyglada to prawnie. Ile miesiecy trzeba pracowac aby pozniej placil mi ZUS pensje? Czy moze ktos doradzic jak to jest. I czego ile przysluguje doradzcie prosze...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 20:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 23 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 21:04  
Cytuj
ja wiem że trzeba zacząć prace do 3 miesiąca ciąży . trzeba pół roku pracować aby później przejść na macierzyński .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 18 Sie 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 21:16  
Cytuj
czyli nie ma szansy abym mogla pracowac teraz??? hmmm...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Sty 2012r. 21:23  
Cytuj
dowiedz się w ZUS.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 04:01  
Cytuj
"Art. 177.

§1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy.

§2. Przepisu §1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym, nie przekraczającym jednego miesiąca.

§3. Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.
(...)"


czyli pracadawca móglby Cię zwolnic jeśli jesteś przed 3 m-cem ciąży.


Jeśli pracujesz na umowę terminową (na czas określony, wykonywania określonej pracy lub na okres próbny): pracodawca musi przedłużyć umowę do dnia porodu, jeśli została ona zawarta na dłużej niż miesiąc i uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży (jeśli wcześniej, pracodawca nie ma tego obowiązku). Nie dotyczy to umowy na zastępstwo (czas usprawiedliwionej nieobecności stałego pracownika) – ulega ona rozwiązaniu po czasie, na jaki została zawarta.


Możesz spokojnie podjąć prace i z tego co wiem od razu będziesz chroniona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 18 Sie 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 10:44  
Cytuj
Super dzieki za info.
A czy moglabys mi powiedziec jak to jest z oplacaniem zusu? przez ile miesiecy placi pracodawca zebym pozniej mogla dostawac pensje od zusu i ile ona wynosi>?co

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 10:50  
Cytuj
Ty chcesz pracować ? Zarabiać ? Czy doić nas wszystkich i otrzymywać kasę z ZUSu ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 18 Sie 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 10:57  
Cytuj
a ty umiesz czytac ze zrozumieniem? widzisz ze jestem w 24 tyg ciazy to chyba z niemowlakiem na reku nie bede pracowala za 4 miesiace?
Jesli nie umiesz odpowiedziec na moje pytania to daruj sobie swoje madrosci... A doi to sie krowy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 12:47  
Cytuj
życzę powodzenia w poszukiwaniu pracy choć szczerze wątpię aby ktoś zatrudnił ciężarną- ŻYCIE TO NIE SERIALumiecha zus oczywiście można doićumiech

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 13:06  
Cytuj
Nie wiem przez ile musi płacić zus, ale jeśli idziesz na zwolnienie już w czasie ciąży to dostajesz 100% pensji, a na macierzyńskim 80%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 13:23  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem przez ile musi płacić zus, ale jeśli idziesz na zwolnienie już w czasie ciąży to dostajesz 100% pensji, a na macierzyńskim 80%.


nie wprowadzaj w błąd - macierzyński jest płatny 100% a prawo do zasiłku/wynagrodzenia chorobowego nabywa się po 30 dniach zatrudnienia

edit:
nie zdziwiłbym się gdyby pracodawca który Ciebie zatrudni zostałby poddany kontroli z ZUS jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 14:27  
Cytuj
Pracodawca lub osoba przeprowadzająca rekrutację nie ma prawa zapytać czy jest Pani w ciąży i czy zamierza Pani mieć dzieci. Jeżeli ciąża jest widoczna pracodawca może oddalić Pani kandydaturę na dane stanowisko.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 15:10  
Cytuj
Mosisz pracowan minimum 3 pelne miesiace aby nalezal ci se zasilek macierzynski wynosi on 100% wiem to sama po sobie bo podjelam prace w 6 miesiacu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 253
Dołączył: 18 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 16:44  
Cytuj
CYTAT
Jestem w 24 tyg. ciazy mam kogos kto moglby mnie zatrudnic do pracy ale nie wiem czy nie jest juz za pozno tzn. czy nie przeszkadza to ze jestem juz w dosyc zaawansowanej ciazy i jak wyglada to prawnie. Ile miesiecy trzeba pracowac aby pozniej placil mi ZUS pensje? Czy moze ktos doradzic jak to jest. I czego ile przysluguje doradzcie prosze...


WIdać ze to lewe zatrudnienie żebyś dostała zasiłek macierzyński-ale to wasz problem. Tylkomusisz wiedzieć o jednym, że wszytskie firmy w takiej sytuacji są kontrolowane potem przez ZUS. Mam do czynienia na codzień z takimi przypadkami i miałam juz 4 takie kontrole i to nawet do pol roku po porodzie pracownicy. Masz prawo do 100% wyplaty zasilku chorobowego i jak tu juz ktos napisal po 30 dniach nabywasz do niego prawo, po kolejnych 33 przejmuje placenie ZUS. Macierzynski jest tez platny 100% i mozna na niego przejsc nawet na dwa tygodnie przed porodem, ale ja na wszym miejscu nie ryzykowalabym wiekszej stawki na umowie o prace niz najnizsza krajowa tj od wczoraj 1500 zlotych. Ale z kontrola z ZUS to na bank mozecie sie liczyc. I wez pod uwage ze kontrolujacy sprawdza oprocz dokumentacji inne rzeczy i czesto wzywa na "przesluchanie" rowniez pracownice. Takie lewe zatrudnienie zle sie konczy, ja na miejscu tego pracodawcy nie ryzykowalabym nawet gdybym miala siostre zatrudnic. Czarno to widze. Powodzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 18 Sie 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 16:44  
Cytuj
Ja juz znalazlam osobe ktora mnie zatrudni w moim zawodzie i chce pracowac tylko chce wiedziec czy nie bede miala nieprzyjemnosci zwiazanych z tym ze jestem w zaawansowanej ciazy i czy ta osoba nie bedzie miala. Chce wiedziec jak wlasnie to wyglada z punktu widzenia zusu... Mowia ciaza nie choroba a jak czlowiek chce pracowac to sam nie wie na czym stoi.
Ile ludzi tyle opinii dlatego chce aby wypowiedzial sie ktos kto naprawde sie na tym zna!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 17:07  
Cytuj
Masz napisane powyżej.
Możesz znaleźć zatrudnienie ale trzeba się liczyć z konsekwencjami. Kontrolerzy z ZUS mogą zakwestionować takie zatrudnienie i potraktować je jako próbę wyłudzenia zasiłku.
A jeśli jeszcze są jakieś powiązania rodzinne pracownik & pracodawca to prawie pewne że wnioski z kontroli będą jednoznaczne.

Oczywiście każdy przypadek jest inny więc zawsze jakaś szansa jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2012r. 17:17  
Cytuj
masz możliwośc isc do pracy to idz.ja miałam takie przesłuchanie bo byłam w ciąży jak zaczełam prace,nie chcieli mi dac macierzyńskiego.skończyło się sadem pracy i moja wygraną. masz rację ciąża nie choroba!!!!!!!!!tylko dopilnuj aby w papierach wszystko grało.

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »