NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
STAR WARS - kolekcjonerstwo, kolekcje,kostiumy,konwenty
Posty: 14
Dołączył: 23 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2012r. 19:23  
Cytuj
Witam wszystkich zainteresowanych tematem STAR WARS (szeroko pojętym).Jeśli ktoś posiada jakąś kolekcję dotyczącą sagi (książki,albumy.figurki,repliki itp.)to proponuję wklejać tu zdjęcia.Ciekawi mnie czy w naszym mieście jest wogóle zainteresowanie tym tematem.Jeśli ktoś planuję się tym zająć to chętnie doradzę czym warto się zainteresować.

Jeśli ktoś ma inne kolekcje (nie koniecznie dot.Gwiezdnych Wojen) to również zapraszam do poruszenia tematu.

Pozdrawiam

Darth
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2012r. 19:23  
Cytuj

Darth
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2012r. 19:27  
Cytuj
taki ciekawostka: pare lat temu sprzedalem na allegro figurke Lego z serii Star Wars, która jak dla mnie była może warta 5 zł, poszła za ponad 60zł, wiec jakies unikalne kolekcje SW sa sporo warte.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 23 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2012r. 19:40  
Cytuj
Tak właśnie jest z każdą kolekcją - w kręgu zainteresowanych nie które przedmioty osiągają wysokie ceny,a dla kogoś kogo to nie interesuje jest to nie wiele warte.Ale są też przedmioty które zostały zrobione przez znanych artystów i tutaj stosunek jakości do ceny jest jak najbardziej na miejscu,chociaż czasem sprzedawcy przesadzają.

Darth
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2012r. 22:07  
Cytuj
Ile może być warta kolekcja Tazoo z Gwiezdnych Wojen w oryginalnym albumie? Mogę oddać za symboliczną kwotę, bo chce się tego pozbyć z przyczyn osobistych!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 23 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2012r. 01:00  
Cytuj
Ciężko powiedzieć nie widząc.Co do "tazzo" to jest to raczej nie zbyt że tak powiem "chodliwy towar".Nawet na portalach aukcyjnych bardzo rzadko się pojawia (i raczej należy zaliczyć go do tanich gadźetów),nie mniej jednak biorąc pod uwagę że jest to pełna kolekcja myślę że w granicach 70-100 zł.Oczywiście jak już wspomniałem trzeba by ocenić nażywo wartość,stan itp.

Pozdrawiam

Darth
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 23 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2012r. 01:31  
Cytuj
Jeśli jest to komplet czyli 50 szt.+album z 1997roku to właśnie sprawdziłem i będzie to jednak w granicach 70 zł, o ile są w idealnym stanie.Pomimo że na zachodnich forach można znaleźć taką cenę,to na aukcjach są też tańsze komplety.
Takie rzeczy jak krążki tazo zmieniają wartość z dnia na dzień,nie które nie stety na niższą niż cena zakupu.Więc pozostaje szukać okazji albo oddać po kosztach.Warto natomiast kupować przedmioty z certyfikatem,repliki czy unikaty.Na tym w najgorszym wypadku wychodzi się na zero,ale zazwyczaj na plus.Nie raz ktoś ma w domu taką rzecz i nie wie nawet ile jest warta.
Czas przeszukać piwnice,strychy a może sie coś znajdzie z lat 80.

Pozdrawiam

Darth
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2012r. 12:27  
Cytuj
Kolekcja jest w albumie. Cały komplet. Stan dobry + (i kilka dublujących się). Jeżeli ktoś potrzebuje jestem skłonny sprzedać dużo taniej niż wspomniane 70-100 zł. Proszę o wiadomość na prv. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »