NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Co grozi spamerom i twórcom botów?, czyli zmasowane ataki na fora
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 13:59  
Cytuj
W całym Internecie na forach i pod artykułami pojawia się coraz więcej spamu. Twórcy botów skutecznie omijają zabezpieczenia stosowane w popularnych skryptach i zamieszczają posty / komentarze, żeby pozycjonować strony i reklamować produkty. Cel jest jeden: $$$$ kasa $$$$

W treściach zamieszczanych przez boty pojawia się coraz więcej polskich linków, np. gry online, drzwi antywłamaniowe. Czasami spamerzy sami zakładają konta i zamieszczają reklamy, najczęściej serwerów Tibii, Minecrafta, botów do gier.

Czy polskie prawo przewiduje sankcje dla spamerów?

Jakie paragrafy można zastosować?

Jak udowodnić, że to właściciele tych stron/firm spamują lub wykorzystują do tego boty?

Znalazłem paragraf o karach za niezamówioną informację handlową.

Ale to za mało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 13:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2012r. 14:43  
Cytuj
Prawo niestety nie nadąża za rozwojem internetu.

No i skupia się raczej na ochronie praw korporacji a nie obywateli.

W USA "król spamu" w końcu poszedł siedzieć

Ale u nas nie słyszałem żeby walczyli ze spamerami. Z piratami jak najbardziej ale spamerzy chyba władzy nie przeszkadzają chytry

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 02:55  
Cytuj
CYTAT
W treściach zamieszczanych przez boty pojawia się coraz więcej polskich linków, np. gry online, drzwi antywłamaniowe. Czasami spamerzy sami zakładają konta i zamieszczają reklamy, najczęściej serwerów Tibii, Minecrafta, botów do gier.


Moderowano

Moja stronka, moje boty, moje reklamy, moje pozycjonowanie.
Nie pasuje ? nie wchodzisz.

Moderowano - ostatnie ostrzeżenie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 7 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 03:55  
Cytuj
Ja dziennie dostaje z 20 podobno-lubnych e-maili, które kwalifikują się do SPAMu i jakoś sobie nie wyobrażam, żeby przeciętny Kowalski nie potrafił rozpoznać spam?! Czasem dziwię się, jak ludzię mogą się nabierać na strony typu phishing. Bo jak renomowany bank może wymagać od nas, żebyśmy podobali login i hasło do internetowego konta bankowego? Przecież oni mają sztab ludzi, którzy zarządzają hostingiem i zapleczem technicznym od strony bankowości.

Jedynym dla mnie rozsądnym wyjściem to jest zmienianie co jakiś czas adresu e-mail.

Bo jak już ktoś wyłapie, że Twój e-mail jest "aktywny", to już nic na to nie poradzisz. On może nawet z swojego komputera codziennie wysyłać kilka tysięcy e-mail choćby korzystajać z darmowych sieci wifi (nie wiem, czy dalej są dostępne takie punkty w St. Woli), przez co będzie go trudno zlokalizować.

Nawet nie zapominajmny, że nasi znajomi mogą przypadkiem udostępnić nasz adres e-mailowy (np. na świętach większość robi jeden szablon/ kartkę świąteczną i rozsyła hurtowo do każdego, a wtedy w sekcji CC {ang. Carbon Copy - kopia} umieszczane są wszystkie inne adresy e-mail do których wiadomość ma dotrzeć, a potencjalny nadawca zobaczy Tylko swój adres e-mail; chyba, że sprawdzi we właściwościach to wtedy zobaczy całą listę nadawców.

Także nawet jak prawo będzie uregulowane, to często będzie dochodzić do nieporozumień między użytkownikami korzystających z Internetu. W końcu trzeba przyswoić ogrom informacji, jak bezpiecznie i rzetelnie przebywać w takich środowiskach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 13:31  
Cytuj

Od kad zalozylem sobie konto na gmail-u nie mam problemu ze spamem, a mam to konto juz ok poltora roku. Wczesniej mialem konto na o2, interii, onecie i wp. Na tych serwerach bylem "bombardowany" spamem. Dlatego zmienialem maila az trafilem na gmail i jestem zadowolony, wreszcie mam spokoj z mailami-spamami.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2012r. 14:04  
Cytuj
Najpierw do kogoś kto moderował moje posty. Drogi moderatorze - może miej szanownie odwagę podpisać się pod czymś co moderujesz żebym miał się w ogóle do czego odnieść. Nawet nie wiem do kogo mam pisać na priv. Ewentualnie sam do mnie napisz - widać ewidentną ignorancję z Twojej strony. Poza tym jak to ? 2 razy moderujesz mi tego samego posta i wystawiasz (zresztą całkowicie niesłusznie) 2 razy ostrzeżenie za to samo ?

Moderowano

Moderowano - ostatnie ostrzeżenie![/cytat]

Widać plasujesz się na tym samym poziome co osoba zakładająca ten temat. koniec off top.

Teraz na temat. Nie wiem co i gdzie wy czytacie ale założycielowi chodzi o boty które dodaja posty do for internetowych a nie o te co rozsyłają maile. Boty na forach sa całkowicie legalne i w większości zakładane przez administratorów tych for. W czym problem ?

Czy ja coś źle napisałem że powinien puknąć się w głowę to może zmądrzeje ?

Żądam stosownego wytłumaczenia od moderatora albo admina w którym miejscu naruszyłem jakikolwiek punkt regulaminu forum.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »