NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
czy można wybrać pieniądze z OFE,
Posty: 71
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2012r. 21:45  
Cytuj
Witam. Mam takie pytanie. Jestem ubezpieczony w OFE czyli tzw 2 filar w "GENERALI" Nie płacę już tam składek od dłuższego czasu. Przyszło mi pismo że uzbierało mi się tam troszeczkę środków. Do czego zmierzam - Czy jest taka możliwość abym zrezygnował z ich usług i wybrał te pieniądze? lub nawet nie rezygnując z ich usługi je wybrał? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2012r. 21:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2012r. 22:07  
Cytuj
Nie możesz wybrać. Tylko w przypadku śmierci, czego Ci nie życzę. Tzn. w przypadku śmierci też nie możesz wybrać, bo niby jak? Jedynie wskazana w oświadczeniu przez Ciebie osoba. Możesz natomiast wybrać osobiście, po osiągnięciu wieku emerytalnego (teoretycznie).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2012r. 22:08  
Cytuj
Jedynie co mozesz to zmienic firme

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2012r. 22:43  
Cytuj
Lucky w sumie to nie można wcale.

http://fundu(...)nego-ofe

Zobaczcie na to w praktyce ejdyny plus to to że zona dostanie moją kase w razie w

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2012r. 22:45  
Cytuj
Niestety nie, jest to zalegalizowany zamach na Twoje pieniądze czyli zwykły bandytyzm i nic nie zdziałasz.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 278
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 05:55  
Cytuj
Posłuchaj spróbować zawsze można. Przejdź się do swojego oddziału OFE i powiedz - stanowczym głosem - , że chciałeś wybrać swoje pieniądze. Nawet dowodu osobistego nie musisz mieć przy sobie. Wystarczy kominiarka i jakaś atrapa broni palnej... zaklopotanypotluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 13:26  
Cytuj
Łapy na Twojej kasie położone, wiec zapomnij i pracuj dalej, aby WSZYSTKIM żyło się lepiej zdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1100
Dołączył: 2 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2012r. 13:39  
Cytuj
Po prostu obywatel jest zbyt głupi żeby zarządzać własnymi pieniędzmi, banda polityków musi to robić za niego. Za drobną prowizją ;]

*Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów* /Stanisław Lem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »