NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Ile zarabnia niania,
~~pak
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 10:41  
Cytuj
Pytanie do osób zatrudniających nianie, ile płacicie za godzinkę za taką usługę?? No i gdzie w Stalowej Woli można znaleźć kogoś zaufanego i kompetentnego??

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 10:41  
Cytuj

 
 
 
 
~~mleko czeka
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 10:45  
Cytuj
3,50 za godzine niania zarabia, a najlepiej szukac osób z doświadczeniem i rekomendacjami innych pracodawców. A co do wyboru osób spałniających kryteria solidnej niani to nie wiem czy to może być kobieta na emeryturze czy tez dziewczyna która ma 25 lat. Zalezy jakie ma podejście do dziecka i czy malec nie będzie się jej bał przy 1 spotkaniu.

 
 
 
 
~~pak
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 10:53  
Cytuj
dzięki za odpowiedź. No ja wiem że czasem i 20 letnia dziewczyna ma ogromne podejście do dziecka (sama taka byłam w tym wieku) tylko że ogólnie ciężko pewnie znaleźć taką osobę. No nic narazie jeszcze mnie taknie pili aby kogoś znaleźć.

 
 
 
 
~~125
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 12:38  
Cytuj
co za bzdury piszesz już dawno nianii płaciły 5zl za godzine moja koleżanka bawi od roku ma 5 zł:a_cool

 
 
 
 
~~kkaa
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 13:34  
Cytuj
Mokja koleżanka była nianią 5 lat temu i miała 3zł za godz. Potem jej podniesili do 3,50 takze teraz pewnie kolo 5 zł

 
 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2009r. 03:57  
Cytuj
:szok: ... 3,50 za godz????? :szok: na początku zeszłego roku miałam opiekunkę do dzieci , której płaciłam 4,50 za godzinę !!!!!!!!!! .....opiekunkę znalazłam , bo dałam ogłoszenie na Dianie,że poszukuję takiej osoby......opiekowała się moimi dziećmi prawie 3lata i wierz mi,że jej stawka za opiekę rosła średnio raz do roku , kiedy raczej wszędzie podnosili stawki dla pracowników.cool girl Choć i tak uważałam , że stawka 4,50 w lutym 2008 roku jak dla takiej niani jest za mała ! Praktycznie przejęła moje obowiązki w czasie gdy ja byłam w pracy.Potrafiła zająć się dziećmi naprawdę dobrze.Potrafiła zająć je ciekawymi zabawami,spacerami,nauką poznawania liter itd... mogłabym wymieniać i wymieniać:cwaniak: Już nie wspomnę jak przepadały za nią maluchy...good Ale ta 40letnia kobieta potrafiła rozwinąć w nich pasję zarówno biorąc na siebie wielką odpowiedzialność jaką jest opieka !!! good Naprawdę serce mnie bolało kiedy musieliśmy się w sumie wszyscy z nią rozstać !cool girl Osoba,którą mogę z czystym sumieniem polecić (mogę podać nr tel ale nie wiem,czy na dzień dzisiejszy nie pracuje z innymi dziećmi i szuka pracy , wył.na PW ,)
A z tego co się orientuję, średnia stawka godzinowa na dzień dzisiejszy wynosi 5zł minimum!!!!

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~miki
ff
Wysłany: 17 Sty 2009r. 12:57  
Cytuj
Jeszcze zależy co opiekunkla ma robić, bo niektórzy szukają opiekunki i gosposi w jednym. Poza tym opieka nad jednym dzieckiem czy więcej i w jakim wieku dziecko, dlatego stawki są różne.

 
 
 
 
~~ala
ff
Wysłany: 17 Sty 2009r. 14:02  
Cytuj
Ja potrzebuję kogoś do posprzątania mieszkania na kilka godzin w miesiącu (ok. 10 godz). Zgłosiła się Pani, która zażyczyła sobie 12 zł za godzinę. Uważam, ze w porównaniu z pracą niani to zdecydowanie za dużo. Być może za sprzątanie takie są stawki. Jednak odpowiedzialność przy tych pracach jest zdecydowanie różna.

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 17 Sty 2009r. 14:35  
Cytuj
ja w zeszłym roku płaciłem 5zł/h plus różne dodatki za szczególne okazje
Proponuję najlepiej samotną starszą osobę która bedzie to robić
z serca

 
 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd: RST
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2009r. 19:59  
Cytuj
Gdy szukacie pracy, to jesteście socjalistami, ale gdy sami zatrudniacie, to wychodzą z was bezwzględni kapitaliści.chytry
Poniżej 1 tys. zł netto nie chcecie pracować - uważacie to za wyzysk.
A sami ile chcecie płacić?

Policzmy.
Na pełnym etacie pracujemy ok. 170 godz. miesięcznie .
Stawka dla niani 3,5 zł/h daje wynagrodzenie miesięczne 595 zł
Bez składek emerytalnych, podatków itp. rzeczy, które za was płaci pracodawca.
Bez dodatków np. funduszu socjalnego, z którego większość korzysta.

Przyjmijmy stawkę 5 zł/h - miesięczne wynagrodzenie wyniesie 850 zł.

Płacąc takie stawki jesteście zwykłymi wyzyskiwaczamiwykrzyknik

I druga sprawa.
Jaką jakość pracy chcecie dostać za takie marne pieniądze?
Czy wasze dziecko nie jest warte, aby mieć dobrą opiekę za dobre pieniądze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~pracująca
ff
Wysłany: 17 Sty 2009r. 23:01  
Cytuj
Ja płacę 5 zł na godzinę. Oczywiście ma przygotowane jedzenia na caly dzien dla dziecka, picie i inneneizbedne rzeczy.

 
 
 
 
~~pracująca
ff
Wysłany: 17 Sty 2009r. 23:06  
Cytuj
Zapomnialam dodac ze moja znajoma placi 7 zl za godzine. tazke stawki sa rozne. im bardzej doswiadczona niania tym podejrzewam ze wieksza stawka. Chociaz, mam koleznke ktora wychodzi z zalozenia ze woli miec mloda nianie, ktora poslucha jej zalecen, niz starsza kobietke ktora i tak zrobi po swojemu bo ona wie najlepiej.smiech2

 
 
 
 
~~jkjhjkh
ff
Wysłany: 17 Sty 2009r. 23:59  
Cytuj
Was stac na placenie komus bez wyksztalcenia po 7 zlotych? To jakies bzdury - przeciez jest kryzys, glod, stonka i jest zle!

 
 
 
 
~~ola
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 15:57  
Cytuj
A stać Was na płacenie sprzątaczce 12 zł za godzinę? To chyba lekka przesada?

 
 
 
 
~~jkjlkjkl
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 16:32  
Cytuj
No wlasnie - nie czytacie gazet i nie ogladacie telewizji?! Jest kryzys, powinniscie mniej placic pracownikom, bo zaraz wam szef obnizy pensje albo was zwolni - trzeba oszczedzac i przestac kupowac!

 
 
 
 
~~,,,,,,,
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 21:22  
Cytuj
napewno bym siedziala za 3,50 umiechmlotek

 
 
 
 
~~lkjklj
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 22:09  
Cytuj
No wlasnie, to ponizej godnosci ludzkiej. Za mniej niz 30 zlotych nie wstaje z lozka - i tak mamy w polsce bezrobocie - bo praca dla niektorych chanbi (ponizej 30 zeta za godzine).

 
 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2009r. 00:54  
Cytuj
cool girl...no jk sie robi 30zł za h to i stać nas na opiekunkę do dzieci...-ino 7zł/h , pomoc sprzątająca...-ino 12 zł/h...... cool girl jakby nie liczyć i kalkulować w kieszeni zostaje nam 11 zł, połowa tego co Vir ma na spółkę z ....a Jelonek wyznaje chyba zasade "mówiły jaskółki,że..."

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~szkoda słów
ff
Wysłany: 19 Sty 2009r. 16:51  
Cytuj
Anulka - pracujemy ok. 170 godz. w miesiącu. Pani, która sprząta musiałaby zarobić 2040 zł za miesiąc (na rękę). Czy uważasz, że to ok? Panie, które sprzątają zwykle zajmują się tym poza własną pracą, są zarejestrowane i pobierają zasiłek, albo po prostu mają inne dochody (umowa o dzieło, zlecenie). Ja pracuję na etacie i ze względów zdrowotnych (jestem po operacji), chciałabym, żeby ktoś zrobił za mnie część prac domowych. Nie mam, jak piszesz 30 zł za godzinę. Według Ciebie powinnam zarobić 5100 zł miesięcznie. Niestety, chcę tylko utrzymać etat. Zarabiam ok. 1300 zł na rękę po studiach i po dwóch podyplomówkach. Wcześniej pisałaś, że płaciłaś 4,50zł za godzinę. PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA? Serdecznie pozdrawiam.

 
 
 
 
~~66 ania
ff
Wysłany: 19 Sty 2009r. 16:55  
Cytuj
Anulka uważała, że stawka 4,50 zł za godzinę jest za mała. Ciekawe, dlaczego płaciła niani mniej?

 
 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2009r. 18:05  
Cytuj
cool girl z tymi 30 zł żartowałam, jeśli ktoś nie zauważył więc wyszło nieporozumienie....... a co do stawki niani - pracowała u nas jako opiekunka od 2005 roku..... ... w 2007 roku i początkiem 2008r kiedy to płaciłam jej wspomniane 4,50 na godz. więc trochę temu to było.... A DLACZEGO NIE PŁACIŁAM JEJ WIĘCEJ chociaż uważałam, że powinna mieć wiekszą stawkę???? BO SAMA PRACOWAŁAM ZA 4,50/H I NA 12 GODZIN MOJEJ PRACY ZARABIAŁAM NA CZYSTO - 4GODZ - 18ZŁ....A 8 GODZIN MOJEJ PRACY DZIENNIE PRZYPADAŁO NA WYPŁATE DLA NIANI... rozumiesz teraz? gdybym płaciła jej więcej niż sama miałam , to nawet na bilety autobusowe bym nie zarobiła a te 18zl właśnie na to szło.Po opłaceniu niani, zostawała nam na życie tylko pensja męża ..... więc nie miałam z czego jej więcej zapłacić...A tak uważam było uczciwie jeśli dostała tyle samo pieniążków co ja na godzinę ale .... uczciwe dla mnie ... opiekunka była zadowolona z pensji...a co wy sobie pomyślicie to już inna bajka....cool girl .......na dzień dzisiejszy mogę jedynie napisać , że stawki się zmieniają , zmienia się i życie i jego poziom....

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »