NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
50 zł. Ksiądz po kolędzie , Dobry interes czy religia?
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:16  
Cytuj
Korzystając z tego linka, który podałem, zobaczcie jakie tam się podatki płaci ogólnie, a mimo to ludzie żyją na godnym poziomie. Także obniżanie podatków to żadna recepta na sukces. Na chore kasy płacą 15,5%, a u nas krzyczą, że 10% to za dużo.

http://www.jobware.de/ra/vr/gr/gehaltsrechner.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:16  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:21  
Cytuj
Dobra, tylko nam już nie wyjeżdżaj ze swoimi uwagami i dobrymi radami gospodarczo - podatkowymi i ustrojowymi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:23  
Cytuj
CYTAT
Dobra, tylko nam już nie wyjeżdżaj ze swoimi uwagami i dobrymi radami gospodarczo - podatkowymi i ustrojowymi.


A dlaczego mam nie proponować innych rozwiązań? Za komuny było wszystko jedynie słuszne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:29  
Cytuj
Bo nie sądzę żeby premier czytał tutaj twoje teksty i zastanawiał się przy tym intensywnie, czy ty czasem nie masz racji i chyba dobrze by było zaoferować ci funkcję jakiegoś ministra, bo dobrze gadasz i polać ci trzeba. Tym bardziej, że prawdopodobnie mało kto na tym forum uważa, że często masz rację w tych kwestiach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:31  
Cytuj
CYTAT
Bo nie sądzę żeby premier czytał tutaj twoje teksty i zastanawiał się przy tym intensywnie czy ty czasem nie masz racji i chyba dobrze by było zaoferować ci funkcję jakiegoś ministra, bo dobrze gadasz i polać ci trzeba. Tym bardziej, że prawdopodobnie mało kto na tym forum uważa, że często masz rację w tych kwestiach.


W tej kwestii ma. Opodatkowac wiernych i będzie fair umiech A ja nie sądzę, żeby w ogóle ktokolwiek poza dziesięcioma osobami co piszą czytał to forum buehehehehe.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:33  
Cytuj
CYTAT
Bo nie sądzę żeby premier czytał tutaj twoje teksty i zastanawiał się przy tym intensywnie, czy ty czasem nie masz racji i chyba dobrze by było zaoferować ci funkcję jakiegoś ministra, bo dobrze gadasz i polać ci trzeba. Tym bardziej, że prawdopodobnie mało kto na tym forum uważa, że często masz rację w tych kwestiach.


No to tym bardziej muszę przekonywać nieprzekonanych. Na forach osób podobnie myślących, nie mam nic do roboty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:33  
Cytuj
CYTAT
W tej kwestii ma. Opodatkowac wiernych i będzie fair A ja nie sądzę, żeby w ogóle ktokolwiek poza dziesięcioma osobami co piszą czytał to forum buehehehehe.



To źle sądzisz. A prawdziwy przechodzi tutaj do podatków w ogóle, a przestaje pisać o podatku kościelnym.

CYTAT
Na forach osób podobnie myślących, nie mam nic do roboty.


Ano nie masz bo ty rzadko wdajesz się w dyskusje i wymianę poglądów. Ty wolisz przedstawiać swoim mentorskim tonem gotowe (według ciebie) rozwiązania.
Ale nie chcę być tutaj osobą, która przyczynia się do rozwalenia tematu i do której mógłbyś się drzeć o swoich racjach, więc kończę dysputę z tobą prawdziwy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:38  
Cytuj
CYTAT

To źle sądzisz. A prawdziwy przechodzi tutaj do podatków w ogóle, a przestaje pisać o podatku kościelnym.


To jest nas 11? Fajno, wystawiamy drużynę do IV ligi umiech

A ja popieram wprowadzenie podatku kościelnego. I cropka.

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:40  
Cytuj
Ok, masz takie prawo, ja sam się zastanawiam czy nie było by to słuszne. Ale przynajmniej nie wyskakujesz z tym jak to jest na zachodzie Europy i dzięki czemu tam jest raj na ziemi a u nas wielkie g.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:42  
Cytuj
Nie gotowe rozwiązania, tylko cały czas wskazuję, by wzorować się na starych krajach UE, a nie USA, jak tutejsze forum (większość). Na tym polega ta różnica. Nie można dyskutować, jeśli oba systemy są niekompatybilne, więc wydaje się, że ja mentorskim tonem piszę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:42  
Cytuj
CYTAT
Ok, masz takie prawo, ja sam się zastanawiam czy nie było by to słuszne. Ale przynajmniej nie wyskakujesz z tym jak to jest na zachodzie Europy i dzięki czemu tam jest raj na ziemi a u nas wielkie g.


A po co mam wyskakiwac z prawda oczywistą? Nie ma tam raju, ale i nie ma takiego gówienka jak u nas. I cropka umiech

 
 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 9 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:51  
Cytuj
Nie przesadzajcie, aż takiego g. nie ma w Polsce, jeszcze. Nie jest tak źle choć mogłoby być lepiej. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~jaga
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:54  
Cytuj
CYTAT
Był u was ksiądz? Przeciętna rodzina daje 50 zł. To na wieżowiec w którym jest około 140 mieszkań daje nam to 7000 zł nie opodatkowanej gotówki. Jestem ciekaw gdzie w Piśmie Świętym pisze aby to wierni dawali księdzu a oni to trwonili jak chcą



u mnie byl ksiadz po koledzie, dalam ministrantom po 5 zł i mtyle. a z tego co sie orientuje to w niektorych parafiach kolede sie daje w koperte i na tace, wiec chcesz to dajesz nie to nie, i nikt nie widzi czy ty dales 50 czy 10 zl. a to ile sie daje po koledzie to co?? to ludzie ucza - ksiadz nie mowi na kolede prosze dac 50 zł- tylko jeden daje 50 zł wiec ty niebedziesz gorzsy i tez dajesz 50.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 16:54  
Cytuj
Echelon, mam znajomego który uwielbia Warszawę i chciałby w niej mieszkać. Na te święta zabrałem go do Essen i w ogóle pokazałem tamte okolice; Dusseldorf, Kolonię. 10 stycznia wylądowaliśmy na Okęciu. Podczas transportu na dworzec zachodni PKS (nie mamy kochających znajomych aż tylu, żeby po nas wyjechali samochodem w tym dniu) kolega stwierdził, że ogarnia go depresja. Zobaczył tę szarość, ten polski chaos. A ja się śmieję i pytam, przecież Warszawa to twoje marzenie? Ja w sobie wyrobiłem już bufor, który pomaga mi zmieniać "systemy" bezboleśnie.
A to, że cały czas dążę, aby u nas było tak samo jak tam to NIE JEST mentorstwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 18:41  
Cytuj
CYTAT
Nie przesadzajcie, aż takiego g. nie ma w Polsce, jeszcze. Nie jest tak źle choć mogłoby być lepiej. umiech


Mój drogi, oczywiście, że totalnego gówna nie ma. Jeszcze nam trochę brakuje do Bangladeszu. Nasza gospodarka jest trzecia od końca w Unii (awansowała tylko dzięki wejściu Rumunii i Bułgarii w zeszłym roku), bezrobocie jednym z największych w tej grupie państw, nasze szkolnictwo nie przygotowuje do życia, umieralnośc na raka jest przeszło trzykrotnie większa, nie wykorzystujemy środków unijnych dla nas przeznaczonych, nie mamy dróg ekspresowych (o autosradach nawet nie wspominam) itp., itd.
Może i dużo się starano zrobic, ale na staraniach się w większości przypadków skończyło.

 
 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 19:44  
Cytuj
wracając do tematu to "prawdziwy" ma racje z tym meldowaniem i deklaracją wiary, ale nie wiedziałem, że będą mi z tego tytułu podatek ściągać,:szok: a teraz mam tam zamiar wyjechać. a z tym przekazem to jest to forma darowizny dlatego blankiet nie zawiera kwoty, którą sam wpisujesz wedle woli.umiech

edit: wedle tego linka który podałeś będą mi zabierać tylko 8% przy symulacji 2500€ brutto wychodzi 9.32€ to jeszcze nie tak dużogood

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 19:46  
Cytuj
CYTAT
wracając do tematu to \"prawdziwy\" ma racje z tym meldowaniem i deklaracją wiary, ale nie wiedziałem, że będą mi z tego tytułu podatek ściągać,:szok: a teraz mam tam zamiar wyjechać. a z tym przekazem to jest to forma darowizny dlatego blankiet nie zawiera kwoty, którą sam wpisujesz wedle woli.umiech


W Niemczech płacisz podatek na zadeklarowaną przez Ciebie religię. Nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale podejrzewam, że robi to za Ciebie skarbówka i tyle.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2009r. 22:20  
Cytuj
Nie jagermajster, na pewno więcej. Nie patrz na procenty tylko zobacz wynik w ramce pod nazwą Kirchensteuer, 8% i jest np. w Bayernie, a to daje 31,40 euro na miesiąc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 14 Lis 2008r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2009r. 10:40  
Cytuj
Panowie jak myślicie ile osób zadeklaruje swoją wiarę gdzie kościół będzie ściągał podatki od nas, większość ludzi ma do opłacenia co miesiąc stertę rachunków i niekiedy trzeba sobie czegoś odmówić by starczyło do pierwszego. Ja samemu uważam się za wierzącego katolika lecz gdy kościół mi siądzie na moje dochody jak jakiś komornik to ja rezygnuje z takiej wiary. Odnośnie tematu to pomyślcie czego w Polsce jest tyle napadów na księży bo taki ksiądz podejdzie do kilku starszych pań i w kieszeni ma tyle kasy co mała ekspozytura banku ale taki ksiądz nie weźmie sobie ochrony bo by się zdradził co i ile ma?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2009r. 10:50  
Cytuj
prawdziwy a myślisz ze skąd mi się to wzięło? ta kwota? choć tyle mnie cieszy że małogood
niemiecki jak coś deko kumam smiech2 i ja nie w bayernie tylko baden-wuerttemberg good

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~~emil
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 10:59  
Cytuj
CYTAT
Był u was ksiądz? Przeciętna rodzina daje 50 zł. To na wieżowiec w którym jest około 140 mieszkań daje nam to 7000 zł nie opodatkowanej gotówki. Jestem ciekaw gdzie w Piśmie Świętym pisze aby to wierni dawali księdzu a oni to trwonili jak chcą


u mnie był...ale nic nie dałem....

 
 
 
 
~~kazia
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 12:57  
Cytuj
No idobrze darmozjady po kolędzie chodzą ale ile ludzi ich zaprasza każdy obawia się sąsiadów i przyjmuje kolędy wszyscy są zakłamanizaklopotany

 
 
 
 
~~ksionc
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 19:36  
Cytuj
Tak, tak - a potem przyjdzie co do czego, to kazdy lata do kosiola na slub, bo chca zyc 'po katolicku' - nie wierzycie mi?smiech2 To dlaczego termin trzeba rezerwowac z rocznym wyprzedzeniem, dlaczego jest tyle slubow wokolo?smiech2 Juz to widze - jestesmy mocni i nie damy 10 zeta, ale przyjdzie co do czego to nagle trzeba sie bierzmowac na tydzien przed slubem itp...

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 20:31  
Cytuj
CYTAT
Tak, tak - a potem przyjdzie co do czego, to kazdy lata do kosiola na slub, bo chca zyc \'po katolicku\' - nie wierzycie mi?smiech2 To dlaczego termin trzeba rezerwowac z rocznym wyprzedzeniem, dlaczego jest tyle slubow wokolo?smiech2 Juz to widze - jestesmy mocni i nie damy 10 zeta, ale przyjdzie co do czego to nagle trzeba sie bierzmowac na tydzien przed slubem itp...


Bo Polacy są obłudni na każdym kroku. Co poradzisz.

 
 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »