NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
cz350 renowacja,
Posty: 98
Dołączył: 5 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2012r. 19:55  
Cytuj
witam.
posiadam motocykl CZ 350. Chciałbym jednak trochę go odnowić, będzie to raczej kosmetyka typu (wymiana sprzęgła, instalacji elektrycznej, przerywaczy) i kilka innych rzeczy ponieważ z racji wieku czegoś nie ma coś się urwało. I w związku z tym moje pytanie. Czy jest ktoś w okolicy kto zajmuje się serwisem takich własnie motocykli? dodam ze chciałbym już po tej całej odnowie zarejestrować Cz-tke jako pojazd zabytkowyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2012r. 19:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2012r. 20:02  
Cytuj
Poszukaj forum zabytków ze stalowej woli, tam ogłasza się Grzesiek nazwiska nie pamiętam. koleś zamkniętymi oczami zrobiłby kapitalke silnika przez wydechgood A na poważnie polecam go bo ma serce do zabytków

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2012r. 20:02  
Cytuj
CYTAT
dodam ze chciałbym już po tej całej odnowie zarejestrować Cz-tke jako pojazd zabytkowyumiech


Porównaj plusy i minusy takiej decyzji . Co zyskasz że będziesz miał cezete po kosmetyce z zółta tablicą rej. - oczywiście znasz zasady jaki pojazd nadaje się na zabytek ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2012r. 20:11  
Cytuj
tak znam zasady aby zdobyć żółte tablice. w miarę przypływu pieniędzy będę starał inwestować w ten motocykl. Motocykl jest w mojej rodzinie od początku i szkoda byłoby (przynajmniej dla mnie) żeby się zmarnował w rekach "niewyżytego" 15-to latkaumiech
niewątpliwym plusem rejestracji pojazdu jako zabytek jest tez brak obowiązku przeprowadzania badan technicznych.
Oczywiście moim marzeniem jest doprowadzanie tego motocykla do stanu wręcz idealnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2012r. 20:26  
Cytuj
CYTAT

niewątpliwym plusem rejestracji pojazdu jako zabytek jest tez brak obowiązku przeprowadzania badan technicznych.


Tak - jeden przegląd i zniżki w ubezpieczeniu ale to chyba tyle plusów, inne przygody np: z konserwatorem zabytków moga być już ujemne umiech Nie wiem jak obecnie ale dawniej aby wyjechać z kraju trzeba było mieć zgode konserwatora.


Taki motocykl jest bardzo prosty w naprawie, części są jeszcze dostepne a zamienniki dostaniesz w Dębicy. Jak nie masz drygu to gość w Nisku ma oficjalny zakład naprawy motocykli. Wiem ze w Charzewicach jakis młody chłopaczek ma skład dwusuwowych motocykli, zapewne silnik cezety nie kryje przed nim tajemnic umiech

Osobiśce bym nie sprzedawał ale rejestrował na zwykłe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2012r. 20:26  
Cytuj
rejestrując jako zabytek zrzekasz się części praw do swojej własność umiech dobrze to przemyśl bo korzyści niewielkie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11976
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2012r. 20:39  
Cytuj
Więcej się na pewno dowiesz na forach motocyklowych. Ludzie tam bardzo chętnie udzielają fachowych porad - poszukaj.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 07:23  
Cytuj
Może byś tak zamieścił kilka fotek swojej CZki w temacie http://stalo(...)d=672238
Wiele osób chętnie by obejrzało w tym jaumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2012r. 07:26  
Cytuj
CYTAT
rejestrując jako zabytek zrzekasz się części praw do swojej własność umiech

Nie wiedziałem o tym!! nie doczytałem. obawiam się własnie tych przygód z konserwatorem zabytków. ale coraz bardziej tracę zapal do rejestracji go jako zabytek jeżeli częściowo traci się prawo własności. Chciałem po prostu żeby Cztka jakoś się wyróżniała umiech m.in żółtymi tabliczkamiumiech

a zdjęcia wrzucę ale już po odnowie, jeżeli wystarczy mi czasu żeby ogarnąć studia i zająć się motocyklemumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »