NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Konto w banku - gdzie?, gdzie założyć sobie konto osobiste?
Posty: 137
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 16:55  
Cytuj
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie aktualnie dobrze jest założyć sobie konto osobiste?

Inteligo idzie w odstawkę. Taka niewierna będę! Ha!

z góry dzięki umiech

qui penis aquam turbat?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 16:55  
Cytuj

qui penis aquam turbat?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 12 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 16:59  
Cytuj
To zależy czy chcesz mieć realny kontakt z bankiem czy wystarczy przez internet.

Złota zasada - zasady ustala ten,kto ma złoto
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 17:00  
Cytuj
Ja posiadam i w PKO z żubrem i w Aliorze ale szczerze jak dla mnie lepszy jest alior. Opłaty robie przez internet bez jakiś lipnych zdrapek ( w PKO dostałem kartę z 30 zdrapkami do przelewów). Jedyna wada (nie wiem czy tylko u mnie tak jest) kartę w bankomacie trzyma chwilkę zanim załaduje a z PKO od razu się włączało nie zależnie z jakiego bankomatu korzystałem. A no i w aliorze część moich środków sobie rośnieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 17:05  
Cytuj
CYTAT
To zależy czy chcesz mieć realny kontakt z bankiem czy wystarczy przez internet.


Ja bym zaczął się zastanawiać, czy chcesz mieć pełną obsługę via internet. Czy wystarczy czy jedynie lokalny pseudo oddział.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 17:25  
Cytuj
Polecam alior bank wszystkie bankomaty za 0zł przelewy internetowe 0zł prowadzenia konta 5zł m-c jestem klientem od 3lat i jestem zadowolony miła fachowa obsługa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 18:22  
Cytuj
BZ WBK. Dostajesz kartę płatniczą do konta w Euro, więc jak jesteś na wakacjach w strefie euro, to nie musisz się martwić o przeliczniki walut, różnice kursowe, tylko płacisz kartą, a kaska ucieka Ci z twojego konta Euro w Polsce.
Ja kożystałem i byłem zadowolony. Kasę wybierasz w bankomatach bez kosztów. Polecam.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 19:00  
Cytuj
a ja polecam Kredyt Bank

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 19:22  
Cytuj
CYTAT
. A no i w aliorze część moich środków sobie rośnieumiech

lokatka nocna?smiech2 1-3 grosiki na nocsmiech2?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 19:24  
Cytuj
kolego jak masz tak mało środków na koncie że Ci tylko 3 gr rośnie to już Twój problemjezyk grosz do grosza i będzie kokoszaumiech W skali roku jakaś tam sumka się uklepieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 19:27  
Cytuj
zysk 4% w skali roku dla środków ulokowanych na lokacie nocnej wynosi, oblicz sobie w skali dnia od jakies wiekszej sumy, ja zalozylem subkonto, konto oszczedniosciowe ktore pozdrawia lokate nocna, tez jestem a al.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 19:30  
Cytuj
a mi idzie o skale roczną, zresztą grosze to też pieniążki chyba że się miedziaków brzydzisz chytryumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 19:33  
Cytuj
nie brzydze tylko wole madrzej zarzadzac, skoro kolego masz duzo srodkow to zaloz sobie lokate, albo konto oszczednosciowe, po drugie lokacie nocnej pracuje tylko plowasumy ktora przez noc masz zamorozona, wiec juz tracisz polowe ktora nie pracuje, 4 % to malutko, bierz jeszcze pod uwage inflacje i wartosc pieniadza w czasie, wiec resumujac liczy sie stopa realna ktora bierze pod uwage inflacje, a wiec Twoje 4% w skali roki to tak naprawde w tej chwili 2,08 % w skali roku!!! to nic,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 19:41  
Cytuj
w sumie masz rację o małym zysku(ale jednak jakiś jest)w pko wogóle nie było przynajmniej ja nie miałem , ale na obronę Aliora dodam że przez konto internetowe można sobie korzystną dla siebie lokatkę założyćumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 19:48  
Cytuj
CYTAT
w sumie masz rację o małym zysku(ale jednak jakiś jest)w pko wogóle nie było przynajmniej ja nie miałem , ale na obronę Aliora dodam że przez konto internetowe można sobie korzystną dla siebie lokatkę założyćumiech

Jak sie uprzemy to zawsze bedzie jakisumiech tez przerobilem PKO wiec tutaj wogole tego nie komentuje, to co napisalem o lokacie to nie jest jakis kontrargument zeby nie brac aliora, jestem jak najbardziej za, jeden z fajniejszych bankow, elastyczny, chcialem tylko zaznaczyc ze kazdy bank niezaleznie czy to Alior czy PKO takmi zagaraniami zarabia na nas, na swiecie banki mialy krzys tylko dziwnie w polsce nie bylo, bo u nas system bankowy zarabia na niewiedzy klientow, ludzie nie obliczaja sobie tzw stopy efektywnej np przy wyborze lokat czy kredytow, w kazdym oprocentowaniu jest jaki haczykumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 19:49  
Cytuj
Ja polecam mBank - jednak zależy jak dla kogo.
Jeżeli ktoś jest "internetowy" i chociaż za jedne większe zakupy czy tankowanie w miesiącu płaci kartą to prowadzenie jest za darmo. W ogóle większość rzeczy jest za darmo a i jest dużo dodatkowych ofert. Chccesz oszczędzać ? zakładasz konto eMax lub eMax plus całkowicie za darmo i pieniążki sobie tam rosną.

Jeżeli jednak ktoś nastawia się na typowe konto do oszczędzania a nie używania to polecam szukać innego banku bo mBank wcale jakiegoś kosmicznego zysku nie przynosi.

Do używania - pełen wypas
Do oszczędzania - tak sobie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 19:57  
Cytuj
Najważniejsze że w Aliorze nie ma jakiś śmiesznych zdrapek do przelewów tak jak to jest w pko, nie wiem jak to się tyczy innych banków. Zresztą prawie każdy bank ma jakieś za i jakieś przeciw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 25 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 20:00  
Cytuj
Jak dla mnie tylko mBank wpłatomat, internet darmowy, wybieranie pieniędzy również, jak się płaci 200zł/ mc kartą to również nie płaci się za ubezpieczenie karty i co najważniejsze nie ma jakiś śmiesznych zdrapek na przelewy tylko hasło przychodzi sms-em

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 20:05  
Cytuj
Wpłatomat??smiech2 a czy alior coś takiego ma?? czy takim czymś można kasę wpłacić o każdej porze każdego dnia??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 20:10  
Cytuj
CYTAT
Wpłatomat??smiech2 a czy alior coś takiego ma?? czy takim czymś można kasę wpłacić o każdej porze każdego dnia??

oczywiscie ze maja, tylko nie na taka skale jak Mbank, mozna korzystac calodobowo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 20:12  
Cytuj
dobrze wiedziećumiech a gdzie się znajduje?? Nie raz chciałem wpłacić kaskę w sobotę ale placówka zawsze jest zamknięta w soboty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 20:20  
Cytuj
niestety w stalowej nie zaznasz tego przywilejuchytry
najblizej Milenium Hall i Garfika
http://www.aliorbank.pl/pl/o_banku/placowki_i_bankomaty/wplatomaty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 20:54  
Cytuj
U mnie wygląda to tak:
- dostaję wypłatę na konto,
- część wybieram na gotówkę,
- robie przelewy rachunków,
- zostawiam część kasy na zakupy przez sieć, drobne przelewy, płatności kartą (sporo płacę kartą),
- to co mi zostaje wrzucam na subkonto oszczednościowe, bo jest większy %.

Sama też obstawiam Alior. Ale sugestie są mile widziane umiech

qui penis aquam turbat?
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 11 Sty 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 20:54  
Cytuj
CYTAT
Ja posiadam i w PKO z żubrem i w Aliorze ale szczerze jak dla mnie lepszy jest alior. Opłaty robie przez internet bez jakiś lipnych zdrapek ( w PKO dostałem kartę z 30 zdrapkami do przelewów). Jedyna wada (nie wiem czy tylko u mnie tak jest) kartę w bankomacie trzyma chwilkę zanim załaduje a z PKO od razu się włączało nie zależnie z jakiego bankomatu korzystałem. A no i w aliorze część moich środków sobie rośnieumiech


Też posiadam konto w lipnym Pekao SA, jest drogi i nie polecam, ale co do zdrapek to już od kilku lat są w banku inne metody autoryzacji, np: pekao token na każdą komórkę, wystarczy ściągnąć ze strony banku lub token sprzętowy, za który już bank pobiera sobie jakąś kaucję - także Pekao idzie z duchem czasu, ale z opłatami się niestety cofa w czasie.

mycha
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 11 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 21:05  
Cytuj
Ja zdecydowanie polecam ING.
- Obsługa konta - 0 zł
- Opłata za kartę - 7 zł (jeżeli zapłacisz kartą na 100 zł miesięcznie wtedy 0 zł)
- Przelewy internetowe - 0 zł
- Wszystkie bankomaty - 0 zł
- Wpłatomat czynny 24/7
- No i dodatkowo punkty za płacenie kartą oszczedzanie itd
- Dodatkowo darmowe konto Oszczędnościowe Direct (wpłacasz i wypłacasz kiedy chcesz bez opłat) oprocentowanie od 3,5% - 3,75% plus za regularne wpływy 0,5 % bonusu i dla nowych klientów dodatkowy bonus 1,75% (przez jaki czas nie wiem)

Ja sam posiadam i zdecydowanie mogę polecić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2012r. 21:23  
Cytuj
Ja mam w mBanku i getinonline. mBank... hmm coraz więcej komplikacji, geting jest jak narazie ok, wszystkie bankomanty za free, karta i prowadzenie konta tez. 0 oplat nie ma koniecznosci wplat, ani minimalnego salda. Pod tym wzg ok ale kontakt tylko internetowy lub telefoniczny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »