NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Instalacja LPG w V6,
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 21 Sty 2012r. 20:57  
Cytuj
witam. Gdzie najlepiej założyć instalacje do Chevroleta GMC Impala silnik 3.8 V6 i orientuje się ktoś jaki może być koszt.
Z góry dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2012r. 20:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 11:15  
Cytuj
http://www.multiserwis.mielec.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 11:24  
Cytuj
http://trans-wag.pl/1-al-trans-wag.html

Ja zakładałem w tym warsztacie sekwencję Landi Renzo Omegas (to już taka lepsza klasa) do silnika 5 cylindrowego z turbiną (Volvo V70)
Zapłaciłem 4000 tys. zł (tanio jak za ten model inst.) i podobno cena dla 6 cyl. jest taka sama bo jednostka sterująca jest ta sama.
Instalacja identyczna różni się tylko obecnością 1 wtryskiwacza.

Instalacja sprawuje się b. dobrze, wszystko jest OK.
Gdyby nie tankowanie to człowiek nawet nie wie, że ma auto na LPGumiech

Z porządnych warsztatów polecam jeszcze:
http://www.godula.pl/?page=gaz_news
http://www.autotestserwis.pl/

Lepiej zakładać dalej ale w dobrym warsztacie niż na miejscu u partacza już za... x,99 zł.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 11:26  
Cytuj
Powiem ci tak, wszędzie byle nie we fiacie!!!! to co oni tam reprezentują można śmialo nazwać skandalem. Osobiście polecam gościa z piasków. Nie wiem jak się dokładnie nazywa ale za mostem koło kapucynów jedziesz prosto i ostatnia ulica w lewo. A koszt do takiego auta ok 2000 - 2500 ale mogę się mylić, bo moją instalację zakładałem ze 4 lata temu i pewnie od tego czasu ceny instalacji znacznie potaniały, ale do takiego silnika może śmiało kosztować nawet 4000 zł, trzeba pojechać i zapytać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 11:55  
Cytuj
Janek chodzi ci o Słowika i jemu taczek bym nie dał do zainstalowania lpg. Tylko zakłady które podał kosmal z naciskiem na Godulę - koleś w rajdach jeździł dłużej niż niektórzy żyją. Ma ogromne pojęcie o lpg i wie co robi

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 12:08  
Cytuj

A ja sie z wami do konca nie zgodzie na temat opini o slowiku. Sam u niego zakladalem gaz do samochodu a dwa inne serwisowalem u niego. Jakos nie mialem niigdy problemu. Wiadomo ze wszystko zalezy od jakosci instalacji ale jak ktos jedzie i szuka najtanszych instalacji to niech sie potem nie dziwi ze mu cos nie dziala z gazem. Tak samo w przypadku gdy samochod ma juz przesilony silnik. Najpierw wypadaloby podratowac silnik a potem myslec o gazie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 14:28  
Cytuj
No też się nie zgodzę: zakładałem u Słowika trzy instalacje LPG ( wszystkie do niemieckich aut, sekwencja) nigdy nic mi się nie działo, po za zwykłymi usterkami wyniakającymi ze zwykłej ekslatacji. Ceny zarówno samej instalacji jak i serwisu są naprawdę przystępne. Nie miałem też problemu z zapisaniem się na serwis mam na myśli czekanie na wolny termin i czas realizacji. Ja mogę tylko polecić

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 16:08  
Cytuj
Ludzie tu mowa o nowych autach a nie 10 i więcej sztruclach z raichu. nie dałbym stalowowlskim gazownikom nic nowszego niż 10 letni pasek bez turbo. nowoczesnych silników ze skomplikowana instalacją bankowo nie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 17:40  
Cytuj
ja przerabiałem opla vektrę, wtedy gdy ją przerabiałem miała rok, a potem wv golfa 5 też był prawie nowy, no i na końcu opla astrę i wyszstko działa ok. Mówiąc niemieckie auta miałem na myśli markę, a nie to, że ściągnłem kaszlaka 10-letniego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 20:00  
Cytuj
Ja też polecam pana Słowika, zakładałem dwa podtlenki LPG u niego i nie było żadnych problemów, porządnie zrobione auta były. Ojciec i żona serwisuje u niego LPG i zawsze wszystko zrobione i ustawione jak należy. Ja aktualnie mam TDI więc nie mam co serwisować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 21:23  
Cytuj
U Słowika zakładałem kiedyś LPG do 125p.
Dla wymagających samochodów i instalacji wyższej klasy nie znalazłem w najbliższej okolicy warsztatów.

Podane przeze mnie 2 warsztaty w Krakowie dysponują hamowniami podwoziowymi i na niej stroją parametry ustawień.
Godula daje też certyfikat mocy.
Przy okazji wychodzi na jaw czy silnik trzyma moc.
Tak powinno ustawiać się każdą instalację, przynajmniej w nowszych autach.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 16 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 22:06  
Cytuj
CYTAT
Godula daje też certyfikat mocy.


A co to jest?

Ktoś to honoruje?

Czy móje auto zyska na wartości mając ten ceryfikat, czy to pic na wodę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 22:21  
Cytuj
kolo tarnobrzega wiem ze dobrze goscie robia ale nie pamietam jak ta firma sie nazywala gosc siedzi juz w tym chyba z 15 lat:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2012r. 22:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Godula daje też certyfikat mocy.


A co to jest?

Ktoś to honoruje?

Czy móje auto zyska na wartości mając ten ceryfikat, czy to pic na wodę?


Tu masz więcej
http://www.godula.pl/

Dokładnie nie znam treści certyfikatu ale przynajmniej wiesz ile auto ma mocy i momentu przed i po założeniu LPG i nie ma zjawiska typu na benzynie 100 a na LPG 70KM.

Przy sprzedaży na pewno to działa na +. Ale nie oczekuj jakiejś nadprzyrodzonej mocy od auta i tłumów na giełdzie.
To jest raczej info dla Ciebie jako dowód profesjonalizmu warsztatu.
Ja na najbliższą wypadająca mi regulację/przegląd wybieram się właśnie do Goduli.

P.S.
Jeszcze raz przypominam, że najdroższe są najtańsze instalacje.
Mnie cena zabolała ale wiem teraz że warto było.
Miałem delikatny problem ale z powodu spadniętego jednego z wężyków podciśnieniowych turbosprężarki, po założeniu poszarpywanie przy przyspieszaniu samo ustąpiło.
Też myślałem o składakach typu STAG 300 ale Landi Renzo Omegas to dla mnie mistrzostwo i jeszcze raz bym to założył.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 00:52  
Cytuj

CYTAT
Jeszcze raz przypominam, że najdroższe są najtańsze instalacje.

Co prawda to prawda i pewnie dlatego wiekszosc osob krytykuje stalowowolskich gazownikow bo oferuja instalacje za przystepna cene.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 02:55  
Cytuj
Stalowowolscy gwałciciele mechaniki nie potrafią dokręcić koła. Więc co my tutaj o gazie mówimy potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 09:20  
Cytuj
Kudlaj dobrze że pytasz, nie zrobisz takiego błędu jak ja. Dałem zagazować swojego mobila w Agatówce instalacja DT GAZ System czy jakoś podobnie. Trzeci rok nikt ne może tego dziadostwa poprawnie ustawić.

Pytałem o opinie o zakładzie Goduli, same pozytywy.
Na wiosnę jadę do http://www.godula.pl/ może tam ustawią ją poprawnie albo coś podmienią, z rozmowy telefonicznej wynikało że są niechętni babrać się z tym DT SYSTEMEM , ale na koniec rozmowy gościu powiedział będziesz pan przejazdem wpadnij zobaczymy co się da zrobić, tylkom przedzwonić trzeba dzień wcześniej.

Dzięki kosmal3006 za namiar.

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 09:56  
Cytuj
http://www.multiserwis.mielec.pl/ - a jakieś opinie na temat tych gazowników z Mielca ? Nie mam zamiaru jechać aż pod Kraków żeby gazować auto czy na regulację.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 10:09  
Cytuj
CYTAT
Stalowowolscy gwałciciele mechaniki nie potrafią dokręcić koła. Więc co my tutaj o gazie mówimy potluczony



Wcześniej męczyłeś innych z innego konta . Ja podobnie jak Jacek nie polecam zakładu na piaskach, metoda prób i błędów byłą przeprowadzana na vw vento bez osiągnięcia zadowolenia z mojej strony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 10:31  
Cytuj
CYTAT
z rozmowy telefonicznej wynikało że są niechętni babrać się z tym DT SYSTEMEM


Już kilka razy słyszałem osobiście rozmowy w stylu (nie do mnie skierowane) "idź pan to poprawiaj u tych co to zakładali".

Niestety ale niektórzy gazownicy potrafią odpie...lić taką partyzantkę, że ratunkiem może być powyrywanie wszystkich bebechów i montaż od nowa wg zasad sztuki profesjonalnego montarzu zgodnego z prawidłami mechaniki i charakterystyki pracy konkretnego modelu silnika.
Nie każdy porządny warsztat chce się podejmować "prostowania" fuszerki, która to potrafi przynieść co krok to nowe niespodzianki i pomysły gaziarza-filozofa.

Więcej info na stronie www.gazeo.pl

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 18:38  
Cytuj
CYTAT
http://www.multiserwis.mielec.pl/ - a jakieś opinie na temat tych gazowników z Mielca ? Nie mam zamiaru jechać aż pod Kraków żeby gazować auto czy na regulację.



Jeśli chcesz miec dobrze zagazowany samochód udaj sie do nich, wileu partaczy juz przerabialem ale dopero tam goscie wiedza jak zagazowac i wyregulować auto.W okolicy lepszych nie znajdziesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2012r. 22:43  
Cytuj
Trochę poszperałem w necie za tym multiserwisem z Mielca i przynajmniej mnie nie odrzuca.

Szczególnie zwróciło moją uwagę (pozytywnie) to, że ściągają kolektor przed wierceniem otworów pod wtryskiwacze.
Jeśli faktycznie tak robią to duży + dla nich, bo przynajmniej opiłki z kolektora (czy to metalowy, czy też plastikowy) nie fruną do cylindrów.

Z pewnością w porównaniu do miejscowych brałbym pod uwagę ten Mielec.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »