NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Czy rozpoczynanie sporów na allegro ma sens?, Czy rozpoczynanie sporów na allegro ma sens?
Posty: 19
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 13:59  
Cytuj
Jak w temacie. Czy macie jakieś pozytywne doświadczenia w tej kwestii, czy szkoda w ogóle zachodu. Rozchodzi się o sporą dla mnie kwotę, ale słyszałam, że to nic niestety nie daje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 13:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 14:00  
Cytuj

Jezeli ktos Cie na allegro oszukal skasowal pieniadze i nie przyslal towaru to powinnas zglosic sprawe na allegro i na policji. Sens jest zawsze a jak bedziesz mocno naciskala na policje to i pewnie efekty beda.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 14:52  
Cytuj
CYTAT
Jak w temacie. Czy macie jakieś pozytywne doświadczenia w tej kwestii, czy szkoda w ogóle zachodu. Rozchodzi się o sporą dla mnie kwotę, ale słyszałam, że to nic niestety nie daje.

witam ja miałam iedys taki przypadek mąż kupił jakąs rzecz której nie otzrymał sprawe zgłosilismy do serwisu allegro pozniej na policje cos ie okazało koles naciagnał tak kupe ludzi na kilka set tysiecy złotych allegro nam oddało kwote pzredmiotu lecz bez kosztów przesyłki!!!!i dodam ze schodzi z tym troche czsu lecz warto;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 228
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 14:52  
Cytuj
CYTAT
Jak w temacie. Czy macie jakieś pozytywne doświadczenia w tej kwestii, czy szkoda w ogóle zachodu. Rozchodzi się o sporą dla mnie kwotę, ale słyszałam, że to nic niestety nie daje.

witam ja miałam iedys taki przypadek mąż kupił jakąs rzecz której nie otzrymał sprawe zgłosilismy do serwisu allegro pozniej na policje cos ie okazało koles naciagnał tak kupe ludzi na kilka set tysiecy złotych allegro nam oddało kwote pzredmiotu lecz bez kosztów przesyłki!!!!i dodam ze schodzi z tym troche czsu lecz warto;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 14:59  
Cytuj
Warto!!!, oszustów i naciągaczy należy ścigać po trupach - takie moje zdanie.
Na szczęście mi się jeszcze nie zdażyło takie coś.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 15:03  
Cytuj
Ja miałem kilka miesięcy wstecz taka samą sytuacje zostałem oszukany przez sprzedającego na allegro wpłaciłem pieniądze nie otrzymując towaru. Zgłosiłem spór na allegro a potem na policje po 2 miesiącach otrzymałem pełen zwrot z allegro z programu POK wiec zawsze warto nawet jeśli jest to mała kwota .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 15:18  
Cytuj
Mój problem jest nieco inny. Kupiłam na licytacji sukienkę. Oczywiście wiedziałam, że jest używana i do jej stanu nie mam żadnych zastrzeżeń, ale to, co przyszło, to zupełnie inny ciuch, w innych kolorach i długość nie zgadzała się o parę cm, a w opisie aukcji nie było ani słóweczka o tym, że sukienka odbiega wyglądem od tej na zdjęciu! Teraz wygląda na to, że wybuliłam 260 zł, a dziewczyna nie odbiera nawet ode mnie telefonu - doskonale wie, że sprzedaje szajs.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 19 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 15:19  
Cytuj
A ja własnie teraz mam taką sytuację, dotyczy towaru za kwotę 50zł, niby nie majątek ale dlaczego mam je stracic, a ktos jeszcz "w żywe oczy" mi sie w mailach smieje ze nic mu nie zrobię. Oficjalnie do allegro tłumaczy sie natomiast ze towar wysłal ale ja nie odebrałam, co jest śmieszne, bo minął tydzien od zapłaty a on juz rzekomo zdążył mi go wysłac i dostac go z powrotem z adnotacją, ze adresat nie odebrał.Na co dowodu oczywiscie okazac nie chce.A nawet gdybym nie odebrała to powinnam miec jedno awizo, potem powtórne awizo i dopiero przesyłka zostałaby zwrócona nadawcy...Zobaczymy co mi da założenie sporu...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 28 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 15:36  
Cytuj
Misia77 jeśli dostawa była listem lub paczką poleconą to zgłoś spór na allegro i uprzedź najpierw sprzedającego że zgłaszasz spór może będzie chciał ugody.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 28 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 15:41  
Cytuj
Ja nie mogę pogodzić się tym, że można kogoś tak bezczelnie oszukać i allegro nic z tym nie robi!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 19 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 15:45  
Cytuj
dau 1982:: hhmm, ale owszem próbowałam kontaktowac sie ze sprzedającym, ale jak juz pisałam "smieje się mi w twarz" pisząc ze nic mu nie zrobię itp. i że moje maile i smsy nie robią na nim wrażenia, wystawił mi nawet negatywa szkalującego mnie ze przesyłka do niego wrócila bo nie odebrałamn a on taki dobry i na własny koszt wysłał mi ją ponownie ,ale zadnego potwierdzenia nadania mi nie chce okazac!!więc nie wierzę w to.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 16:14  
Cytuj
CYTAT
dau 1982:: hhmm, ale owszem próbowałam kontaktowac sie ze sprzedającym, ale jak juz pisałam \"smieje się mi w twarz\" pisząc ze nic mu nie zrobię itp. i że moje maile i smsy nie robią na nim wrażenia, wystawił mi nawet negatywa szkalującego mnie ze przesyłka do niego wrócila bo nie odebrałamn a on taki dobry i na własny koszt wysłał mi ją ponownie ,ale zadnego potwierdzenia nadania mi nie chce okazac!!więc nie wierzę w to.

Zglos sprawe na allegro i zalacz im maile w ktorych smieje sie z tego ze niby nic zrobic nie mozesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 17:01  
Cytuj
Oczywiście że trzeba spróbować. Niecały rok temu kupiłem przedmioty za 52zł, gość się ulotnił z kasą, najpierw spór, później zgłoszenie na Policję i otrzymałem zwrot z POK. Fakt że kwota niewielka, ale jakby każdy tak podchodził, to spora sumka by się złodziejom uzbierała.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 17:25  
Cytuj
Najlepiej w takich sprawach radzi sobie szepnięcie : U.S umiech
To jest jeden z najlepszych sposobów, wart uwagi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »