NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Orzecznictwo Powiatowego Zespołu ds. Orzekania ,
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 19:04  
Cytuj
Mam do Was pytanie: Czy ktoś Was był ostatnio na tzw. komisji do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Stalowej Woli? Jeśli tak to bardzo proszę o opinie na temat sposobu orzekania. Proszę dlatego że chcę się zorientować czy jedyną osobą w stosunku do której pan lek.med.Rafał Z.(neurolog)stwierdził że nie widzi podstaw do orzeczenia stopnia niepełnosprawności ponieważ jego zdaniem jestem osobą zupełnie zdrową osobą! Tylko że wyniki badań i ogólny stan zdrowia mówią zupełnie co innego!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2012r. 19:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 11 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 21:56  
Cytuj
Niestety w moim przypadku było dokładnie tak samo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 25 Wrz 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2012r. 10:08  
Cytuj
bo na grupe inwalidzka czy rente zasługuja tylko znajomi lub Ci co dali w łape smiech2
Korupcja i to wszystko!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2012r. 18:48  
Cytuj
W życiu nie dalem lekarzowi w łapę--stawałem na komisji kilka dni temu-- prawie żadnych pytań od doktora dostałem drugą grupę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 11:09  
Cytuj
CYTAT
W życiu nie dalem lekarzowi w łapę--stawałem na komisji kilka dni temu-- prawie żadnych pytań od doktora dostałem drugą grupę
.

Ja też nie dałem w łapę i nigdy nie dam ale jak zauważyłem panowie doktorzy chyba na to liczą!Z tego co tam zaobserwowałem to nie jest ważne schorzenie tylko najprawdopodobniej znajomości. Naprawdę bardzo dziwi mnie sytuacja w której lekarz orzekający nawet nie zadaje sobie trudu zbadania pacjenta tylko wydaje orzeczenie na "ładne oczy"! Szczerze mówiąc to w ZUS-ie mimo że lekarz nie był specjalistą tylko lekarzem ogólnym przynajmniej przejrzał dokumentację i przeprowadził dokładny wywiad!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 11:20  
Cytuj
Takich mamy lekarzy. Kiedy idziesz z problemem i korzystasz z NFZ to często łaskę robią by wyjaśnic ci twój problem zdrowotny i wydac zalecenia. Na zadane pytania odpowiadają krótko i zbywająco. Wypisują receptę i dowidzenia. Pieniażki od NFZ wezmą i za wizytę sobie podliczą. Może rachują że wychodzi im 1/3 jak za prywatną więc dają 1/3 pomocy, niewiem.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 20:08  
Cytuj
CYTAT
Takich mamy lekarzy. Kiedy idziesz z problemem i korzystasz z NFZ to często łaskę robią by wyjaśnic ci twój problem zdrowotny i wydac zalecenia. Na zadane pytania odpowiadają krótko i zbywająco. Wypisują receptę i dowidzenia. Pieniażki od NFZ wezmą i za wizytę sobie podliczą. Może rachują że wychodzi im 1/3 jak za prywatną więc dają 1/3 pomocy, niewiem.


Skoro wszyscy pacjenci na takie coś pozwalają to co się dziwić. Lekarz ma ustawowy obowiązek informowania pacjenta o diagnozie, sposobach leczenia itp. Naruszenie tej zasady grozi odpowiedzialnością dyscyplinarną. Tak więc jeśli lekarze nie wypełniają tego obowiązku to składajcie skargi do Okręgowej Izby Lekarskiej. Ktoś powie że nic to nie da i słowo pacjenta przeciwko słowu lekarza - odpowiadam czego nie ma w dokumentacji medycznej to tak jakby wogole nie było, jeśli lekarz udzielał informacji o stanie zdrowia itp. informacji to musi to odzierciedlic w dokumentacji medycznej, skoro tego zapisu nie ma tzn ze nie udzielił takiej informacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »