NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Dziwny kolor płonącego gazu w kuchence, Dziwny kolor płonącego gazu w kuchence
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 18:35  
Cytuj
Po powrocie z dzisiejszej manifestacji (wcześniej nie zauważyłem) przygotowując sobie posiłek zauważyłem że gaz w kuchence (z sieci a nie z butli) pali się innym kolorem niż zwykle.

Zazwyczaj kolor płomienia był niebieski a dzisiaj (jak to piszę to nadal) płomień jest niebieski przy samym palniku ale szybko przechodzi w kolor pomarańczowy, zbliżony do koloru ognia.

W niczym mi to nie przeszkadza ale jest ciekawe.
Taki kolor płomienia jest z każdego palnika, sprawdziłem, żeby nie było wpływu na płomień zawartości garnka i różnych oparów.

Zaznaczam, że w mojej kuchni nie zajmuje się produkcją alkoholu i narkotyków, więc wpływ tych czynników odpada.umiech
Może tusk w porozumieniu z ruskimi coś knuje?
Uczestnicy dzisiejszej manifestacji - uważajcie na siebie!!!umiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 18:35  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 19:36  
Cytuj
woda w gazie , lub CI ktos kuchenke myl za dokladnie umiech Ludwik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 19:41  
Cytuj
Od kilku dni kuchenka nie myta. Środki czystości więc odpadają.
A z tą wodą to pierwsze słyszę. Skąd by się miała w gazie wziąć?
Jakby instalacja była nieszczelna to gazownia zaraz by reagowała (spadek ciśnienia, zagrożenie).
W sumie to nie wiem, dziś dużo rzeczy jakiś takich oszukanychumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 20:03  
Cytuj
no to widocznie jakis syf z instalacji . chyba nie ma sie czym przejmowac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 28 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 20:26  
Cytuj
a ja poproszę Cię o kontrolę zużycia gazu na przestrzeni okresu rozrachunkowego ....
może mieszkając w boklach z cieplą wodą dostarczaną ze spółdzielni/pecu nie zauważysz wielkiej różnicy, ci co mają ciepłą wodę dzięki termie gazowej, mogli by więcej w tym zakresie odpowiedzieć.
ja z gazu korzystam w zakesie gotowania, podgrzewania wody i ogrzewania domu ... 150 m2 i Ci powiem, że już od jakiegoś czasu podejrzewam kant jakiś !!
zima była do połowy stycznia ... tylko w kalendarzu, a zużycie gazu i owszem, całkiem całkiem.

czy możliwe jest, że dobrodzieje "UZDATNIAJĄ" dostarczany gaz, tak że licznik nabija kolejne "m3" a ciepła z tego niewiele ... ??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 20:37  
Cytuj
Miałem podobnie ze starą 9 letnią kuchnią, która zaczęła palić właśnie takimi płomieniami. Płomienie robiły się coraz większe i żółte aż gaz przestał się spalać w całości.
Podczas gotowania czuć było ulatniający się gaz.
Kuchenkę musiałem wysłać pod prasę. Wszyscy którzy przyszli wyregulować palniki, polegli i stwierdzili że trzeba wymienić jakieś zaworki i inne części. W moim przypadku było to nie opłacalne a i tak planowałem zmienić kuchenkę na nową.
Nie wiem ja to będzie w twoim przypadku ale mój wyglądał tak.

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 88
Dołączył: 24 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 20:38  
Cytuj
To normalne. Są mrozy. zwiększone zużycie, spadek ciśnienia w rurociągu. Trzeba czymś uzupełnić, no to lu wypełniacz. Jak masz jeszcze taki kolor płomienia to zagotuj dokładnie odmierzoną ilość wody (np.1,5 l) i dokładnie zmierz czas. Najlepiej stoperem. A jak kolor wróci do normalnego to zrób dokładnie to samo i porównaj czasy momentu zagotowania wody. Jak ci wyjdzie różnica to masz odpowiedź. Mniejsza kaloryczność gazu. Jest to najprostszy i w miare dokładny sposób na sprawdzenie jakości gazu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 21:06  
Cytuj
kosmal3006 czy mozesz ujawnic na jakim osiedlu mieszkasz ( o ile to Stalowa WOla) ja na pławie i mam normalny płomień. BO to co piszą NieJasio , rajmund i mario1171 musiało by ujawniać sie prawdopodobnie w każdym mieszkaniu w mieście !? Czyż nie ? Problem prawdopodobnie "lokalny"
EDIT
Dupa , albo nie zwracałem wczesniej na to uwagi ale wlasnie odpalilem palnik i faktycznie pluje "ogniskowym" ogniem hmmm
To pewnie rdza z ruskiego kurka huehue . Jednak przedmowcy moga mieć racje , jakis "uzdatniacz" .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 21:14  
Cytuj
Osiedle OZET. Woda ciepła z wodociągu - nie mam termy.
Zużycie kuchenki odpada bo to stało się nagle.
Coś tu ktoś kręci z tym gazem.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 21:17  
Cytuj
To teraz reszta czytaczy zerknie w palnik i podzieli sie raportem z obserwacji. Bedzie cieplej ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2012r. 21:24  
Cytuj
Sprawdzałem przed chwilą i jest jakby lepiej - bardziej niebieski.
Coś jednak było puszczone w rury.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Sty 2012r. 00:26  
Cytuj
CYTAT
Sprawdzałem przed chwilą i jest jakby lepiej - bardziej niebieski.
Coś jednak było puszczone w rury.

Spisek von Tuska.chytry
Zorientował się,że byłeś na manifestacji.potluczony
PS.Po której stronie?Ja tam gdzie ZOMO i może dlatego mam"normalny"gaz?Pali się jakoś na żółto,tak jak do tej pory.Jak lampka rezerwy paliwa w moim samochodzie.
Niedługo to będzie nazywał się auto,bo sam chodził nie będzie.placze

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »