NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Aspiryna,
~~Mama
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 17:03  
Cytuj
Mam pytanie do rodziców.Czy podajecie aspirynę dzieciom?Podobno nie można podawać aspiryny dzieciom do lat 12-tu.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 17:03  
Cytuj

 
 
 
 
~~VirusStyldowany
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 17:10  
Cytuj
Jest wiele innych lekow dla dzieci, ktore im pomagaja. Aspiryna jest dosc mocnym lekarstwem nawet dla doroslego i uszkadza on w pewnym % żołądek... To u doroslego a wole nie myslec co u dzieciaczka

 
 
 
 
~~smith&wesson
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 17:37  
Cytuj
CYTAT
Jest wiele innych lekow dla dzieci, ktore im pomagaja. Aspiryna jest dosc mocnym lekarstwem nawet dla doroslego i uszkadza on w pewnym % żołądek... To u doroslego a wole nie myslec co u dzieciaczka


Aspiryny nie podaje sie dzieciom i mlodziezy ze wzgledu na ryzyko zespolu Reye'a:

http://pl.wi(...)Reye%27a

Co do uszkadzania zoladka, to wszystko co zawiera kwas acetylosalicydowy moze wywolac krwawienie z przewodu pokarmowego.

 
 
 
 
~~Radzio
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 17:52  
Cytuj
Aspiryny,ani innych salcylanów np.Polopiryny nie wolno podawać dzieciom do 12r.ż.Niektórzy twierdzą nawet,że nie powinno się jej podawać do 18r.ż.

 
 
 
 
~~mila
ff
Wysłany: 18 Sty 2009r. 20:48  
Cytuj
A ja pamietam ze jak bylaM Mala to mama zawsze podawala mi polopiryne i lekarze ja przepisywali a teraz tez nie podaje aspiryny swoim dzieciom a i nie spotkalam sie z tym zeby jakis lekarz ja polecal.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »