NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
artroskopia kolana,
Posty: 66
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 08:29  
Cytuj
Witam czeka mnie artroskopia kolana czy mieliście taki zabieg w stalowowolskim szpitalu a jeśli tak to proszę o opinie z góry wielkie dzięki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 08:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 08:46  
Cytuj
Nie polecam Stalowej Woli moje dziecko miało robioną atroskopie w Nisku.Choć jestem ze Stalowej to jednak zdecydowałem się na Nisko dlatego,że niestety mam przykre doświadczenia z tutejszymi lekarzami.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 14 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 08:54  
Cytuj
ja miałem artroskopie w Stalowej. Co tu dużo mówić otworzyli kolano i stwierdzili, że mam całkowite zerwanie więzadła, całe szczeście, że pojechałem do Rudnej Małej. Pojechałem z przekonaniem, że trzeba robic rekonstrukcje wiezadla. Operacja miała sporo kosztować, ale lepsze to niz czekać dwa lata w kolejce z NFZ. Co się okazało? otworzyli kolano i jednak wiezadło naderwane, mogło się obyć bez żadnej operacji,mimo wszystko zrobili artroskopie leczniczą i zwrócili różnice w kosztach. Co by było gdyby w Stalowej mi robili rekonstrukcje z przekonaniem, że mam zerwane więzadło, wole nie myśleć co by było w tej chwili z moim kolanem. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 30 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 09:00  
Cytuj
eloo tylko nie stalowa . ja robilem cos takiego w rudnej malej i ok jest. za wizyte zaplacilem a trzy tygodnie pozniej bylo po sprawie operacja poszla z nfz..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 09:19  
Cytuj

Ja tez robilem artroskopie w nisku, dlatego ze tam lek. med. Szelag przyjmuje. Nie zaluje tej decyzji. Zabieg trwal ok godz czasu. Jednego dnia mialem zabieg a drugiego juz wyszedlem do domu. Tez otworzyli mi kolano, powiedzial co mi jest i bylo po sprawie i kolano wkoncu zaczelo pracowac poprawnie.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 09:41  
Cytuj
wielkie dzieki czyli stalowa odpada wiem wlasnie ze rudna mała to klinika o bardzo dobrej renomie tylko wczoraj sie dowiedziałam że czas oczekiwania na operacje w tej klinice to około rok czekam w tym momencie na rezonans i z tymi wynikami mam zamiar pojechac na wizyte do rudnej właśnie a jak nie dotrwam to może to nisko a czy doktor Szeląg przyjmuje na piaskach może?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 12 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 10:44  
Cytuj
...ja miałam przeprowadzoną w szpitalu, w Rzeszowie, na ul. Rycerskiej, została wykonana bardzo dobrze - przez lek Gawryjołka. Nie wiem czy dalej jest w Rzeszowie, bo słyszałam, że przeniósł sie do chyba do Mielca, ale nie wiem czy to sprawdzona informacja...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 10:51  
Cytuj
Ja miała wykonaną artroskopie kolana w Stalowej przez lekarza Sowę i nie narzekam....

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 18 Lis 2010r.
Skąd: z nienacka ;)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 10:54  
Cytuj
Witam, jeszcze nie mialem artroskopi , ale akurat byc moze czeka mnei ten zabieg bo mam problem z kolanem ;/ z tego co slyszalem to niezbyt dobre opinie o zabiegach w stalowej woli, ale tak jak ktos wspomnial wyzej Nisko - doktor Szeląg , Osobiscie lecze sie u lekarza w Lublinie , bo w stalowej chcial mnei faszerowac tabletkami przeciwbolowymi, i po tygodniu kroic, w Lublinie natomiast u lekarza calkiem inne podejscie do leczenia ktora tak jak wspomnialem wciaż trwa, Wizyty oczywiscie prywatne bo gdybym chcial sie dostac normalnie w kolejke to moze w przyszlym roku haha - to sie nazywa Suzba zdrowia , chorujesz - placisz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 3 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 11:10  
Cytuj
ja też miałam mieć robioną artroskopię bo w stalowej podejrzewali wiązadła. Ale pojechałam na konsultację do Lublina dr Gawęda gorąco polecam i niestety konieczna jest operacja bo problemem jest nie wiązadło ale obniżenie nasady kości w kolanie na tyle duże że potrzebny jest przeszczep.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 11:20  
Cytuj
Witam jestem po tym zabiego oraz po rekonstrukcji więzadła przedniego. Robiłem to w Rzeszowie. Jestem juz 3 lata po rekonstrukcji i jak narazie jest wszystko wporządku.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 11:28  
Cytuj
ja słyszałam tez o Nowej Dębie że tam przyjmuje jakis lekarz z Rudnej koło Rzeszowa ale chyba i tak najlepiej bedzie sie gdzieś udać na konsultacje już z reznansem bo samo usg nie daje podstawy do wykonania operacji.A mam pytanko jeszcze jak dlugo się dochodzi do siebie po takiej operacji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 11:33  
Cytuj
nova nie rozumie twojej wypowiedzi "samo usg nie daje podstawy do wykonania opera". Ja poszedłem do lekarza w RZeszowie i nic nie musiałem pokazywać badan, pokazałem mu swoje kolano troche wykrzywił tu popatrzyl i mowi ze wie co jest nie tak. Mówił ze nie musi miec zadnych papierow z USG czy rezonansu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 3 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 11:50  
Cytuj
Miałem atroskopie w Stwa u dr Sowy i odradzam. Poprawkę zrobiłem juz w Rudnej i jeżeli ktoś planuje zabieg to zdecydowanie polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd: St.W.
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 11:50  
Cytuj
Moderowano przez: el.B...
Brak związku z tematem ... nie wiem czy to miało być śmieszne ??

xxl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 18 Lis 2010r.
Skąd: z nienacka ;)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 11:54  
Cytuj
CYTAT
nova nie rozumie twojej wypowiedzi \"samo usg nie daje podstawy do wykonania opera\". Ja poszedłem do lekarza w RZeszowie i nic nie musiałem pokazywać badan, pokazałem mu swoje kolano troche wykrzywił tu popatrzyl i mowi ze wie co jest nie tak. Mówił ze nie musi miec zadnych papierow z USG czy rezonansu.


w moim przypadku to kazal narazie zeby z kolana zeszla opuchlizna, oklady z Lodu itd i za kilka dni do Kontroli i zapewne dostane skierowanie na rezonans poniewaz dopiero wtedy tak naprawde wyjdzie co jest nie tak z tym kolanem i dalej bedziemy dzialac , dodam ze z kolanem mam problem po skrecniu ktore mialo miejsce kilka lat temu i od tamtej pory kolano jest niestabilne i pech chcial stanalem i ponowne skrecenie ;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 11:57  
Cytuj
Ryba powiem Ci że rezonans wykazał u mnie co innego :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 18 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:18  
Cytuj
Jezeli juz to polecam ale tylko dr. Sowa w Stalowej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:20  
Cytuj
moim zdaniem podtstawa do wykonania operacji nie moze byc tylko wywiad i oglądnięcie kolana bo w podobnych objawach może być również zwichniecie czy mocne ubicie wedlug usg jest wyłamany kawałek łękotki + prawdopodobnie zerwanie lub naderwanie więzadła dlatego mam zlecony rezonans...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:27  
Cytuj
Nova również miałem zlecony rezonans i on wykazał co innego i lekarz mowił co innego. Wszyszło na to ze lekarz poprzez oglądnięcie oraz wykrzywianie tak jak pisalem wyżej miał racejumiech) odrazu mi powiedział uszkodzona łękotka i zerwane więzadło przednie no i tak wszyło. Mam przykre doświdczenie w stw z kolanem.
Pozdrawiam i odradzam STW

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:34  
Cytuj
Dzięki za informacje ale juz stalowa mi przeszła jako szpital do wykonania tej operacji złamana ręka i zwichniety palec to chyba ich dziedzina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 12:48  
Cytuj
Ja miałem ten zabieg robiony dwa razy (nie w Stalówce)

jeżeli będziesz miał wybór bierz znieczulenie ogólne umiech (u nas chyba robią na ogólnym)

Mój chrześniak miał robioną artroskopie w Stalówce i po 6 tygodniach jeździł już rowerem jeżeli masz uraz łękotki i wiązadeł to chyba i tak nie robią tego podczas jednego zabiegu jeśli mnie pamięć nie myli leżał obok mnie koleś (w Rudnej) z takim urazem i miał to robione na raty ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 14:52  
Cytuj
Również miałem robione na raty. Tak zdecydował lekarz mówiąć że szybciej dojde do siebie. Po artroskopi rehabilitacja, 3 miesiące póżniej rekonstrukcjiai rehabilitacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 15:41  
Cytuj
Z tym chwaleniem Rudnej to ja miałbym przynajmniej dwa zastrzeżenia ...

Pierwsze to gdy płacę za zabieg to powinni brać pod uwagę moją wolę co do znieczulenia ... a tak postawili mnie przed faktem dokonanym .. pan przypominający nie napiszę kogo powiedział że tylko znieczulenie miejscowe ("zastrzyk" w pachwinę) "ciut" boli ...

No i na sali pani podała mi coś na rozluźnienie (już myślałem że będę słyszał co się dzieje) przyciąłem komara ale i tak w trakcie zabiegu przebudziłem się ... co prawda zero bólu a noga była sztywna jeszcze chyba z 4-6 godzin po zabiegu

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 17:01  
Cytuj
a to miałeś zabieg płatny i jaki miałeś okres oczekiwania bo ja wczoraj sie dowiedziałąm od lekarza że na NFZ wykonują jeszcze zabiego zlecone w zeszłym roku taka kolejka.Dlatego dziś szukam jakiegoś specjalisty z tego szpitala ale ktory pracuje jesczze gdzies indziej sporo ich przyjmuje w mielcu.Na stronie Rudnej maja informacje że wykonuja nawet przeszczepy od osob zmarłych.Pewnie dlatego sa takie długie terminy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »