NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Problem z dekoderem N \"brak sygnału\",
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:02  
Cytuj
Kurcze mam taki problem że podczas oglądania TV wyskoczył mi komunikat "Brak Sygnału" sprawdź zasilanie oraz połączenia kablowe podłączonych urządzeń lub wybrany sygnał źródłowy.
Odrazu dodam że dekoder jest podłączony tak jak trzeba, TV ma sygnał że dekoder jest podpięty ale niestety nie ma ekranu:( HDMI podpinałem do 2 gniazda i jest tak samo.

Znalazłem troszkę na necie taki problem i znalazłem to :
CYTAT
Jakby ktos mial podobny problem to:

trza wrzucic w TV na HDMI...
nastepnie klawiszem RES na 720 lub 1080.... mnie pojawil sie wtedy obraz, bez dzwieku...

nastepnie reset nboxa kombinacja klawiszy (jednoczesnie) RES+MENU+PRAWA STRZALKA i pojawil sie dzwiek (u mnie po drugim resecie).

Tylko że na moim dekoderze nie mam klawisza RES bądź RESET:( miał ktoś taki problem??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:10  
Cytuj
to co to za model dekodera ? moze to TNK HD ? a to roznica .
Na poczatek podepnij kabel euro do dekodera i do TV wtedy sprawdz po kolei wszystkie zrodla w telewizorze..
Dedukuje ze komunikat wygenerowal telewizor a nie dekoder .
Potem jesli uda uzyskać Ci sie połaczenie , przywroc ustawienia fabryczne w dekoderze , nastepnie proboj ponownie polaczenia poprzez HDMI . . powodzenia umiech
EDIT:
byc moze na pilocie (od dekodera) jest jeden magiczny przycisk coś w stylu jak exit ktorym przelaczasz pomiedzy zrodłami zewnetrznymi / nie bardzo dokladnie wiem na ta chwile jak Ci to opisac ale poszukaj czegos takiego ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:15  
Cytuj
No i już po problemie, dodzwoniłem się do serwisu N. Mój dekoder to zwykły N HD bez żadnych bajerów i stąd nie mam żadnych przycisków. Więc jeżeli ktoś będzie miał podobny problem (z białym dekoderem) to trzeba na pilocie wcisnąć gwiazdkę+5 ewentualnie gwiazdkę+4. Zresetowało się i wsio jest gitumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:19  
Cytuj
Tu bym sie kłócil ze bialy N-box nie ma "tych bajerów" jak przyciski a szczególnie RES ktorym ustawia sie zrodło sygnalu tudzież rozdzielczosc .. to nie jest w takim razie N-box tylko jakis inny wynalazek . I gratuluje rozwiazania problemu umiechgood
Nadmienie ze wkurza mnie gdy ktos dekoder TNk nazywa N mlotek wtedy problem z ustaleniem i rozwiazaniem problemu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:30  
Cytuj
Kolego podpisałem umowę z telewizją N (abonament) od nich też dostałem dekoder na którym nie ma żadnych przycisków i jest logo N i pisze N BOX HDTV

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:31  
Cytuj
Mnie ciekawi czy darmowe/niekodowane kanały tez padły ?? ja mam cyfrę z multi i co jakiś czas muszę sobie wysłać odnowienie uprawnień do karty ... ale niekodowane kanały mi śmigają

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:33  
Cytuj
W ogóle mi nic nie działało włącznie z menu dekodera, ale tv pokazywał połączenie z dekoderem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:49  
Cytuj
a to juz wiem , pewnie chodzi o ten sprzet http://www.wasserman.pl/userdata/gfx/2e08a8a4e889ce274c11e8ad9440a6f7.jpg , tu zwracam honor, z tym sprzetem jeszcze nie mialem fizycznej stycznosci , jednakze podejrzewam ze moja pierwsza wskazowka podana wyzej pomogla by zaoszczedzic paru groszy za polaczenie na slynna infolinie umiech


el.Banan
CYTAT
Mnie ciekawi czy darmowe/niekodowane kanały tez padły ?? ja mam cyfrę z multi i co jakiś czas muszę sobie wysłać odnowienie uprawnień do karty ... ale niekodowane kanały mi śmigają

CO do Twojego multi , to musisz prawdopodobnie wymienic moduly . o ile powodem nie jest brak zasilania. Czesto ludzie na czas kiedy nie ogladaja TV poprostu wylaczaja zasilanie do dekodera ( listwa , przycisk zasilania) co czesto bywa powodem rozladowania modułu/ów jak rowniez braku otrzymania uprawnien droga satelitarna , co dzieje sie automatycznie ( nawet w trybie czuwania) .. MOge jedynie gdybac gdyz nie znam szczegółów ale jesli powyzsze rzeczy nie maja miejsca , idź wymien je .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 20:57  
Cytuj
Dokładnie takie coś mam, co nie zmienia faktu że zmienił bym sobie na taki z nagrywarką.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
kaj
kaj
kaj
Posty: 40
Dołączył: 8 Sty 2008r.
Skąd: -----
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:07  
Cytuj
CYTAT
Dokładnie takie coś mam, co nie zmienia faktu że zmienił bym sobie na taki z nagrywarką.umiech



To sobie zmień.
Kto Ci broni?
Istnieje możliwość wymiany dekodera.
Ja czekam na monstera, jeszcze ich nie ma dla "starych" abonentów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:08  
Cytuj
Stecyk a czy regulamin N , bądź umowa zabrania CI pojąć taki w wynajem ? Wiadomo ze wiaze sie to z dodatkowymi oplatami za wynajem czy opcje premium wymagane do tego typu dekodera . byc moze jest taka promocja ze nic nie placisz w okreslonym czasie , nie mam pojecia - pozostaje CI tyrknąć na infolinie bądź wymeczyć ludzi w najblizszym punkcie sprzedazy N umiech
Kaj dekodera kupionego na wlasnośc nie wymienisz na wynajmowany ;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:09  
Cytuj
złoczyńca widzę że Ty jesteś poinformowany, poco w takim dekoderze jest gniazdo USB?? co tam można podłączyć?? cienki w te klocki jestem i dlatego pytam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 259
Dołączył: 1 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2012r. 21:17  
Cytuj
To znalazlem przed chwilą
CYTAT
Nowy dekoder wyposażony jest również w funkcję PVR-Ready umożliwiającą nagrywanie programów telewizyjnych na zewnętrzny twardy dysk podłączony do dekodera za pośrednictwem złącza USB.
Dekoder pracuje będzie ze wszystkimi modelami twardych dysków dostępnych na polskim rynku o pojemności powyżej 80 GB.

czyli dokupujesz , i jakbys mial nagrywarke . Problem z głowy


masz tez mozliwosc podpiecia anteny kierunkowej ( czyli normalnej ale nie siatkowej) i o ile zlapiesz dobry sygnal mozesz odbierac bezplatnie naziemną cyfrową DVB . z tego co wiem u nas jeszcze kiepsko z tym sygnalem , na ktoryms poscie byl juz poruszany temat naziemnej cyfrowej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »