NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Zapach dymu w powietrzu?,
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 10:53  
Cytuj
Czuliście wczoraj w godzinach nocnych zapach dymu w powietrzu?
Z tego co wiem czuć go było w prawie całym mieście.
Wiadomo może co to jest? I czy nie jest to szkodliwe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 10:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 11:32  
Cytuj
tak było czuć dym ale czyja to wina PEC z ogrzewanie drze jak może więc ten kto ma mozliwość to we własnym piecu pali co tylko może nawet gumowce ,a przecież takie zbiorcze ogrzewanie powinno być sporo tańsze i nie powinno się nikomu opłacić kombinowac indywidalnie cos tu jest nie tak ,być może zbyt duze rospasanie biurokracji w spólkach podległych miastu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 12:49  
Cytuj
Nie wszyscy wiedzą, że budowa pieca jest nieopłacalna, bo zwróci im się dopiero po wielu latach. Zaciągnięty kredyt trzeba szybciej spłacić. Wydajność takiego pieca samoróbki - bliska 0%. Nie lepiej ocieplić dom, zbadać przewodzenie ciepła (może materiały nie takie) i nauczyć się oszczędnie ogrzewać dom za pomocą sieci PEC?

Powinni zrobić z dymiarzami porządek. Nie mogą zatruwać całej okolicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 12:59  
Cytuj
wyborca jakiś kulawy jesteś ha... czegoś takiego jak oszczędne ogrzewanie z PEC'em to nie ma........ bida w kraju, ludzi nie stać na dobrej jakości drzewo to się pali tym co jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 13:22  
Cytuj
Wyborca im bardziej będziesz oszczędzał to PEC będzie podnosił cene.Poczytaj jak prezes PEC-u tłumaczył tegoroczne podwyżki to zrozumiesz.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd: st wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 13:33  
Cytuj
ciekawe , skąd taki sam , a nawet gorszy smród wiosna , latem i jesienią???

cris-cros
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 13:57  
Cytuj
Ktoś w innym temacie policzył, że po ociepleniu domu opłaca mu się grzać PEC-em niż w piecu.

Oto powody, dlaczego zrezygnujecie z pieca i wznowicie PEC:

* nie musicie rąbać drewna, zwozić węgla bądź innego opału
* nie musicie co chwilę łazić do pieca i ładować, żeby się paliło
* składowiska opału na posesjach naprawdę wyglądają paskudnie
* dobrze zamontowana instalacja PEC ociepli cały dom bez dużych strat
* a straty ciepła w zwykłym piecu są ogromne, czyli wyrzucacie pieniądze w błoto
* warto zainstalować termostaty, ale trzeba umieć z nich korzystać!
* nie musicie martwić się, skąd wziąć opał, tylko zająć się innymi sprawami
* bardziej ekologiczne rozwiązanie - PEC ma filtry, technologię, a wy nie macie

Spróbujcie policzyć, ile wyniesie oszczędne grzanie z sieci, a ile w piecu. Uwzględnijcie:

* koszt zakupu i budowy pieca, jeśli rozważacie kupić
* koszt zakupu opału i straty związane z wycinką drzew
* koszt paliwa, bo po opał prawdopodobnie jeździcie samochodem
* straty ciepła w zależności od pieca i systemu grzewczego
* ile pieniędzy wydajecie na niepotrzebne rzeczy

Czytałem wypowiedź prezesa PEC, ale takie są zasady rynku. Im więcej osób odcina się od sieci i buduje obskurne piece za zaciągnięte kredyty, tym większe będą opłaty. Nie udajcie biednych. Lepiej zapłacić trochę więcej za PEC niż zadłużać się na kilkanaście lat. Wszyscy na tym zyskamy. Miasta będą czystsze, a ceny PEC niższe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 14:04  
Cytuj
Wracałam wczoraj do domu ok godziny 23 i też to czułam, coś okropnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 14:05  
Cytuj
wyborca, ile prezes pecu Ci obiecal?? Widzę że dasz sobie za PEC obciąć rękę ale i więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 14:14  
Cytuj
Jak wróciłam wczoraj do domu to włosy mi ''pachniały'' jakbym z ogniska wróciła...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lut 2012r. 16:14  
Cytuj
jakie są miesięczne opłaty na PEC w bloku obsługiwanym przez spółdzielnie mieszkaniową ? Mam na myśli takie średnie mieszkanie 50m.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Lut 2012r. 13:39  
Cytuj
CYTAT
jakie są miesięczne opłaty na PEC w bloku obsługiwanym przez spółdzielnie mieszkaniową ? Mam na myśli takie średnie mieszkanie 50m.
to jest ok 200 zł co miesiac ,czyli jaj łatwo policzyć 2400 na rok i nie jest powiedziane że nie trzeba będzie dopłacić bo wynik ekonomiczny pecu był marny ,tylko dlatego że ludzie oszczędzaja,a i jeszcze jedno ten wyborca to jakis nawiedzony gość i zwykłych ludzi traktuje jak tepaków którzy nie umią liczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2012r. 07:40  
Cytuj
Tylko i wyłącznie prywatny dom z prywatnym ogrzewaniem.
Nie ma mam zamiaru tu nikogo reklamować ale...
Nie ma sensu porównywanie mieszkania z domem bo przeciętny dom ma często i grubo ponad 100m2 a większość mieszkań około 50m2.
B. rzadko mieszkania w bloku mają więcej niż 70m2.

Porównujcie (szczególnie Wyborca) rzeczy porównywalne.Weźmy dla przykładu ocieplony domek 50-60 m2 (o ile takie są) i wtedy pomijajac wygodę i komfort porównujcie go z "tanim" w utrzymaniu mieszkaniem.

Za własnym ogrzewaniem we własnym domu przemawia:
1. to ja decyduję czym palę,
2. to ja decyduję o technologii i sposobie orzewania,
3. to ja decyduję o sezonie grzewczym, jego rozpoczęciu i trwaniu,
4. odpadają jakieś durne opłaty nie związane z ogrzewaniem,
5. nie płacę za ogrzewanie chodników, trawników, klatek schodowych i piwnic,
6. dzisiaj można wybudować na prawdę b. ciepły dom, np. kanadyjczykaumiech
7. kto powiedział, że dom musi mieć 150m2, ja myślę o budowie (sobie) do 100m2, to i tak 2x więcej niż M3umiech
8. jak jest ciepła zima to oszczędzam a nie płacę potem więcej za to, że zaoszczędziłem (patrz PEC, MZK)

Mój ojciec (nie w STW) za to, że mało zużył ciepła musiał dopłacić PECowi jakieś wyrównanie:szok:
Pomimo niskiego rachunku musiał zapłacić za więcej ciepła niż zużył, tak mu wyliczyła ta swołoczmlotek
Twierdzą, ze pomimo zakręconych kaloryferów zużywa ciepło.
To po jakiego chu.. liczniki?

To tak jakby wodociągi kazały płacić za wodę wdychaną z powietrza w postaci pary wodnejumiech

Ciekawe ile zapłacicie za PECowe ogrzewanie 150m2 mieszkania?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 14 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2012r. 18:18  
Cytuj
Palenie drewnem w kominkach może groźne dla zdrowia

Naukowcy dowiedli, że zanieczyszczenia dostające się do powietrza na skutek spalania drewna w kominkach czy piecach mogą poważnie szkodzić naszemu zdrowiu. Czytaj więcej
Duńscy naukowcy ostrzegają na łamach pisma "Chemical Research in Toxicology", że niewidoczne cząsteczki pyłu wdychane wraz z powietrzem do płuc mogą uszkadzać DNA i nasilać procesy zapalne.

Steffen Loft wraz z kolegami z Uniwersytetu w Kopenhadze badał wpływ pyłu zawieszonego w dymie powstającym na skutek spalania drewna na zdrowie człowieka. Z licznych badań wiadomo, że cząsteczki pyłu zanieczyszczające powietrze w wyniku eksploatacji samochodów i spalania węgla przyczyniają się do rozwoju takich chorób jak astma, zapalenie oskrzeli, choroby serca i wielu innych.

Naukowcy analizowali i porównywali pył zawieszony w powietrzu duńskiej wsi, gdzie większość domów ogrzewania jest piecami opalanymi drewnem, pył pochodzący z powietrza z miejscowości, gdzie takich pieców jest niewiele i czysty pył powstający na skutek spalania drewna zebrany z pieca. Okazało się, że pył wiejski i czysty (pobrany z pieca) są potencjalnie najbardziej groźne - ponieważ są na tyle małe, że mogą być wraz z powietrzem przeniesione do najgłębszych części płuc.

Ponadto autorzy pracy stwierdzili, że taki pył zawiera wysoki poziom policyklicznych węglowodorów aromatycznych - związków, które mają działanie rakotwórcze.

Naukowcy badali również wpływ pyłu powstałego na skutek spalania drewna na ludzkie komórki hodowane w laboratorium. Okazało się, że pył powoduje uszkodzenia DNA, wywołuje stan zapalny w komórkach i włącza aktywność wielu genów zaangażowanych w procesy rozwoju różnych chorób. (PAP)

http://www.medon(...)=medonet

Palcie sobie dalej "wynglem" i "gumofilcami"... na zdrowie umiech)

Co do pytania powyżej...
Koszt ogrzewania 150m2 mieszkania wykonanego wg standardów obecnych, tj. docieplone ściany i wyregulowana instalacja to:
150m2* 1,6zł(około)=240zł za miesiąc (średnio)
240zł*12=2880zł
co daje około 480zł za miesiąc w ciągu sezonu (6 m-cy)

Tyle samo wyjdzie w takim domku ogrzanym gazem (mam taki, więc wiem).
Zasada jest jedna - należy utrzymywać stałą temperaturę w granicach 22st w dzień i 19 w nocy. Żadnych przerw w grzaniu, bo najdrożej nas kosztuje "rozgrzanie" instalacji i domu a nie podtrzymanie ciepła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2012r. 18:48  
Cytuj
A co w tych czasach kurdę nie jest szkodliwe dla życia??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »