NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Możliwe zakupienie termometru rtęciowego??,
Posty: 3
Dołączył: 26 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 01:43  
Cytuj
Hej, mam mały problem. Pech chciał że stłukłam termometr i wylała się z niego srebrna substancja, dzieląca się na mniejsze kuleczki. Oczywiście wszystko pozbierałam przy pomocy kartonika i kartki, możliwe resztki odkurzyłam i wyrzuciłam worek, następnie podłogę starłam na mokro i wietrzę pokój bojąc się że to toksyczna rtęć ... termometr zakupił mój narzeczony w zeszłym roku w aptece na Okulickiego. Jednak z tego co wiem już od 3 lat jest zakaz produkcji i sprzedazy takowych termometrów. W zamian wprowadzono termometry galowe, które są praktycznie identyczne jak rtęciowe i podobno gal zachowuje się identycznie jak rtęć.
I tu się pojawia pytanie... czy można w Stalowej kupić jeszcze termometry rtęciowe? Sama chętnie bym się przeszła do apteki z tym pytaniem, jednak jestem wraz ze stłuczonym termometrem za granicą :-)Jeśli ktoś coś wie na ten temat to byłabym wdzięczna...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 01:43  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 437
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 08:17  
Cytuj
Ja kupiłam rtęciowy termometr jakieś 2 lata temu w aptece przy "hali", za księgarnią "Nutka".

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 10:46  
Cytuj
Jakieś pół roku temu lataliśmy po aptekach i nigdzie nie było nie wiem wcisnęli nam jakieś gówno
co się przykłada do czoła sciana do niczego nie zdatne.

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 10:49  
Cytuj
a nie chcesz zwykłego termometru z tą substancją?ja kupiłam za 11 zł i jestem zadowolona i to bardzo umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 10:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 26 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 15:01  
Cytuj
O proszę, a ja czytałam że już nie można ich dostać i na terenie Unii jest zakaz ich sprzedawania i produkowania ze względu na potencjalną szkodliwość:szok:
Dzięki za podpowiedzi :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 15:08  
Cytuj
Tamtym miesiącu kupiłam w aptece, taki właśnie najzwyklejszy termometr za ok 18 zł. Podobno zamiast rtęci, jest tam podobnie działająca substancja, która już nie jest taka szkodliwa.

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 19:30  
Cytuj
W niektórych aptekach cały czas sa dstepne lezaki magazynowe ale po wsiach głównie

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 16:30  
Cytuj
przepisy Unijne od 3 kwietnia 2009 wprowadziły zakaz wprowadzania do obrotu rtęci w termometrach co nie znaczy, że jest zakaz ich sprzedawania tylko produkcji, te które zalegają w hurtowniach i magazynach oczywiście będą sprzedawane dopóki ich nakład się nie wyczerpie, osobiście polecam zwyczajny elektroniczny około 20zł

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »