NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
DOM - budowa, czy kto kolwiek zna firme, która ....
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 21:32  
Cytuj
Czy zna ktoś firme, która trudni się budowa domu od podstaw, która ma dobre projekty i zajmuje sie tym od a- do z???? - wystawi kosztorys.
Budowe rozpoczynam od wiosny, ale szukam wykonawcy....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 21:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 21:34  
Cytuj
Budowę rozpoczynasz na wiosnę - czyli masz pozwolenie na budowę ?

Zatem po co pytasz o
CYTAT
która ma dobre projekty


nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 21:39  
Cytuj
Przede wszystkim firma która zajmuje się budową domów nie ma projektów. Rysowanie projektów nie jest mocną stroną murarzy. Unikaj firm budujących od A do Z. Chyba że chcesz aby malarz robił Ci dach a płytkarz instalację elektryczną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 14 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 21:51  
Cytuj
tak jak napisał luk unikaj firm bo skasuja cie jak za zboże,poszukaj lepiej prywatnie ludzi lepiej na tym wyjdziesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Lut 2012r. 22:28  
Cytuj
Obejrzał pewien amerykański program,gdzie dom budowany jest w tydzień...potluczony
Z tego co pisze wynika iż nie ma pozwolenia na budowę,a nawet projektu.

Najpierw TRICK sprawdź czy na tej działce można w rozsądny sposób wybudować dom.Banalne sprawy np.poziom wód gruntowych,usytuowanie wobec stron świata,jak ma wyglądać"gniazdko domowe" w tym z jakich materiałów itp.
Sama działka-jakie są media(koszt ewent.ich doprowadzenia),jaki jest plan zagospodarowania okolicy(huta ołowiu 200m.dalej to niezbyt piękna perspektywa-żartuję).Przelicz przewidziane koszty i ewent.taki bierz kredyt.
Miej na "czarną godzinę"zapas gotówki w kwocie ok.20 proc inwestycji...
Jak już powiedzmy przejdziesz przez ten etap ,weź do nadzoru osobę z własnego wyboru ,a nie polecenia wykonawcy.I odwrotnie-jak masz wykonawcę nie bierz do nadzoru kogoś,kogo polecają.
Wyznacz zakres obowiązków prowadzącego budowę jak też terminy z wykonawca na poszczególne etapy robót,płatności itp.I koniecznie umowy.Dokładne !
To jest temat rzeka.
Przykład-kupujesz samochód-kalkulujesz,kombinujesz,wymagasz m.in.gwarancji,a za kilka lat go i tak sprzedajesz.Dom ma większą wartość i jest na więcej niż kilka lat.Dlatego dokładnie to przemyśl.
Powodzenia przy budowie rozpoczętej wiosną.Wiosną 2013r.potluczony
W tym czasie podpatruj inne budowy i ucz się na błędach znajomych.
Stara zasada aby mieć idealny dom.
Pierwszy buduj i sprzedaj największemu wrogowi.
Drugi dla sąsiada.
Trzeci dla siebie.Oni ci powiedzą co spierd..łeś i dlaczego Cię nienawidzą.ok

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 00:26  
Cytuj
pozwolenia nie mam, projektu wybranego tez nie mam. a jeśli nie firmy od a do z to może jakis muraz sie odezwie???, ktoś kto zna sie na budowie i pomoże, oczywiście nie za darmo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 00:27  
Cytuj
CYTAT
pozwolenia nie mam, projektu wybranego tez nie mam. a jeśli nie firmy od a do z to może jakis murarz sie odezwie???, ktoś kto zna sie na budowie i pomoże, oczywiście nie za darmo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 00:31  
Cytuj
Wiesz jak weźmiesz firme zapłacisz 15% wiecej ale znajdując firmę o ugruntowanej renomie masz od a doz wszystko. Często podpisujesz umowę z wieloma klauzulami i jak np rura będzie źle zamontowana, dachcieknie to to poprawią. Tyle że takich firm jest mało bo duzo biorą lepiej wziasć heńka i czeska oni też umią a som tańsigood
Dobra firma ma baze projektów i potrafi oszacować z dokładnością do 5% kosztorys.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 00:56  
Cytuj
CYTAT
Dobra firma ma baze projektów i potrafi oszacować z dokładnością do 5% kosztorys.


Bo robią oszacowanie górne jezyk We wspomnianych 15% można zmieścić wiele potluczony
Mówienie w takim przypadku o dokładności kosztorysu jest troszkę bezcelowe.

Nie zawsze drożej znaczy lepiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 02:11  
Cytuj
TRICK
Sprawdź swoje możliwości finansowe,ale najpierw \"dowiedz się\" jakie masz oczekiwania.
Obejrzyj domy znajomych.Pytaj,jeszcze raz pytaj co źle zrobili a co chcieliby mieć zrobione inaczej.
Np.2100 mm wymiaru na rysunku wygląda inaczej niż 2,1 m.w rzeczywistości.
W bloku pomieszczenie o takim kwadracie boków to pokój.W domu jednorodzinnym śmiało zrobisz z tego garderobę zamiast szafy...albo kibelek.smiech2
Jakie ogrzewanie będziesz montował,bo to jest istotne w kosztach budowy i eksploatacji.15 lat temu np.olej opałowy był tani.A teraz...
Z piwnicą czy bez?Banalna sprawa(?)schody.Jakie i czego?Inny jest obieg powietrza kiedy nie ma typowej klatki schodowej.Bierz pod uwagę ,że po zabiegowych wchodzi się i schodzi inaczej kiedy mają \"trepy\"szer.30 cm i wysokości 15 wys.niż odwrotnie.To nie drabina a lat na karku przybywa.
Schodek czy dwa na wejściu do domu sprawiają problem np.z wjazdem wózka z dzieckiem(ale też kiedy będziesz odprowadzał gości po balandze).Taras od północnego-zachodu sprawi,że słońca będziesz miał jak na lekarstwo.
Jedna czy dwie łazienki?Kuchnia otwarta-musi być! silny wyciąg, nawet zimą aby w całym domu nie waliło gotowanym bigosem.Niebo w gębie ale smród w chałupie!
Taki wyciąg wciąga zimne powietrze.Czym grzać wodę użytkową?
Przysłowiowy pan Henio ze \"świagrem\" chałupę postawią,ale musisz im patrzeć na ręce czy np.odpowiedni robią zbrojenia i czy Twój dom nie bęzie o kształcie trapeza a położona butelka nie przeturla się od ściany do ściany...na skos.Projekt indywidualny-kilka-kilkanaście tysiecy zł,czy powtarzalny-ok.2-3 tys.
Jakie przeróbki mozna zrobić i jak to zrobić.
Dowiedz się co to jest np.winkiel,fajermur,sklepienie,żebrówka,robienie fajki na drucie szpryca,glaicha itp.Jaki jest(i co to jest) współczynnik przenikania ciepła dla różnych materiałów.
Inne jest zużycie cementu(mozna i tak)kiedy stawiasz ściany z betonu komórkowego i tempo budowy niż dla zwykłej cegły pełnej.
Mówię Ci- najpierw liźnij wiedzy,aby byle głupim tekstem,nie zagiął Cię i nie oszukał leniwy pomocnik murarza.
Budując system\"gospodarczym\" z pewnościa jest dużo,dużo taniej,ale też dłużej.Wiele rzeczy jednak zrobisz sam,a wydatki rozłożysz w czasie.
PS.Jak masz kasę, co powyżej napisałem spokojnie możesz mieć doopie.potluczony
Jak już postawisz w stanie surowym,zaczną się dopiero wydatkiwykrzyknik

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 08:44  
Cytuj
Hmmm Ty zaczynasz od konca bo najpierw....
Jeśli chodzi o formalności, to oto co musisz zrobić krok po kroku.

FAZA I:
1.W Referacie Ewidencji Gruntów sprawdzasz, czy istnieje ważny plan zagospo. przestrzennego - składasz wniosek o wypis i wyrys. Przechodzisz do fazy II.
2.Jeśli takowy nie istnieje:
-składasz wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy
we wniosku określasz:
- rodzaj planowanej inwestycji, charakter zabudowy i zagodp. terenu, gabaryty budowli
-określenie zapotrzebawania na wodę, energię i sposób odprowadzania ścieków
do wnioskiu dołączasz:
-mapkę z zaznaczonym obszarem planowanej inwestycji
- wypis i wyrys działki macierzystej i sąsiedniej
-warunki tech. gestorów sieci
wykrzyknik Uwaga: decyzja zostanie Ci wydana, jeśli spełnisz następujace warunki:
-conajmniej jedna działka z tej samej drogi publicznej jest zabudowana (inaczej może czekać Cię koszt budowy drogi, dociągnięcia kabli, kanalizy - bardzo wysokie koszta !)
-teren ma dostęp do drogi publicznej
-istniejące lub projektowane uzbrojenie techniczne ma być wystarczające do rozpoczęcia budowy
-działka NIE WYMAGA ZGODY na przeznacznie gruntów rolnych i leśnych na Nie rolną
Gdy te warunki spełnisz urząd uruchamia procedurę przejściową dla obszarów dla których nie ma ważnych, miejscowych planów zagos. przestrzennego.
Urząd ma 2 tygodnie na decyzję. Urząd określa:
-linię zabudowy
-wysokość budynku
-geometrię dachu
FAZA II:
Opracowanie projektu budowlanego planowej inwestycji - tzn. projekt od architekta + opis i projekt zagosp. działki
FAZA III:
Uzgodnienie dokumentów ZUDP - Zespołem Uzgodniania Dokumentacji i Projektów.
FAZA IV:
Występujesz o pozwolenia na budowę do starosty.
:arrow: Wniosek musi zawierać:
-oswiadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane
-projekt budowy w 4 egzemplarzach i opinia uzgodnień
-decyzję o warunkach zabudowy - gdy nie ma ważnego planu
FAZA V:
Uprawomocnienie projektu (14 dni)
FAZA VI:
7 dni przed rozpoczęciem budowy zawiadamiamy starostwo o terminie rozpoczęcia budowy. Przed jej rozpoczęciem kupujemy taką zółtą tablicę informacyjną i dziennik budowy, który trzeba zapieczętować.
FAZA VII: BUDUJEMY umiech
FAZA VIII: Zawiadamiamy o zakończeniu budowy:
Do wnioski dołączamy:
-dziennik budowy
-oświadczenie kierownika budowy, że wykonano wszystko zgodnie z projektem
-protokół odbioru dostawców mediów
-inwentaryzacja geodezyjna z oświadczeniem geodety, że położenie obiektu jest zgodne z projektem zagospodarowania działki
KONIEC
Troszkę strasznie to wygląda, ale to procedura dla wszystkich inwestycji, dla domku jednorodzinnego znacznie się uprości.
Jest to sucha teoria, jak to wygląda w praktyce, to odsyłam do linków poleconych przez Awangardę.

Powodzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 08:46  
Cytuj
Zapomniałem dodać że ja zlozyłem pierwsze dokumenty w swieta wielkanocne a pozwolenie na budowe dostalem w Listopadzie umiech owodzenia pewnych rzeczy nie da sie przyspieszyc ani przeskoczyc chyba ze zaczniesz budowe bez pozwolenia ale sie nie oplacaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 11 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 08:47  
Cytuj
ale jestem zamotany z rana zaraz po swietach a nie w swieta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 08:52  
Cytuj
Mój dom przebudowywała jedna firma (od a do z). To było chyba jeszcze gorsze,niż budowa nowego domu. Rozbiórka istniejących ścian,dobudowywanie sporej cześci nowego budynku, zbijanie poddasza,by "obniżyć" dom do parterówki). Wzięła wszystko na siebie,zamawiała materiał w firmie wskazanej przeze mnie, gdy im coś brakło-sami jeździli i martwili się o to,by wszystko było na czas.Mnie nie interesowało zupełnie nic.Zrobili to w sześć miesięcy.
Jedyne czego nie robili to projektu.Reszta wszystko na ich głowie.Mimo,ze byli to murarze,płytkarze i malarze- nie podjęli się przykrycia budynku.Załatwiali cieśli,potem dekarzy.Z uwagi na fakt,ze chciałam wykorzystać istniejacy parkiet-załatwili też cykliniarza.Roboty elektryczne też nie stanowiły problemu-trzeba było-załatwili elektryka.
Wywiązali sie ze swojej pracy idealnie,dając mi gwarancję na ewentualne poprawki.Powiem tak-jak weźmiesz firmę,która będzie robiła wszystko od podstaw-unikniesz pociągnięcia do odpowiedzialności sterty osób.Za całą wykonaną pracę odpowiedzalny jest jeden osobnik.W moim wypadku-niezwykle uczciwy.Rozliczalismy sie na podstawie kosztorysów częściowych, czyli wykonana partia pracy-zapłata.Rąbnęłam się o bagatela 10 tyś na swoją niekorzyść-szef policzył kosztorys jeszcze raz i co zrobił? Oddał.(Jest spora szansa,że nigdy bym sie nie zorientowała o mojej pomyłce)

Firmy nie polecę, dlatego,ze szef dostał spory kontrakt i obecnie z tego co mi wiadomo-przeprowadza sie w okolice Katowic.
Ps.Firma,o której piszę odpowiedziała na mój post tu na Sm, gdy takowej szukałam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 10:57  
Cytuj
I to jest też dość ważny czynnik o którym pisze Nonsens - że to firma szuka klientów, a nie odwrotnie. Większe prawdopodobieństwo, że im zależy ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 10:58  
Cytuj
Pamiętajcie. Zadowolenie klienta jest tym wyższe z wykonanego zlecenia, im mniejsza jest jego wiedza i oczekiwania potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 11:01  
Cytuj
TRICK ...jeśli masz kasę na całą inwestycję bierz firmę (przynajmniej do postawienia domu w surowym stanie)... ile ludzi tyle poglądów a pisanie że malarz robi Ci np elektrykę to chyba tylko w PL jest takie coś możliwe :/ ale osobiście uważam że w żadnej szanującej się firmie takie numery już nie przejdą ... no chyba że weźmiesz "firmę" 3 osobową

Plusów jak i minusów w każdej opcji jest sporo ... i każdy będzie miał sporo racji ... Jeśli zupełnie nie masz pojęcia o budowlance tym bardziej bież firmę ... Nie będzie zwalania że coś nie wyszło bo poprzednik coś zawalił ... firmy mają zniżki na materiały ... wyliczą niemal co do pustaka potrzebny materiał zaoszczędzisz masę swojego czasu na ewentualne poszukiwania gdzie taniej ... no i czas budowy będzie sporo krótszy ... nie musisz czekać aż pan "Rysio" skończy coś u sąsiada ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 11:24  
Cytuj
CYTAT
... no i czas budowy będzie sporo krótszy ... nie musisz czekać aż pan \"Rysio\" skończy coś u sąsiada ...


Świezo wymurowany dom też musi odczekać swoje przed następnymi pracami wewnątrz aby nie było zdziwienia "że jakieś plamy na ścianach" albo że "coś pęka". Więc stawianie murowanego domu w szybkim tempie nie zawsze znaczy dobrze.


el.Banan ile jest małych firm budowlanych gdzie murarz z wykształcenia jest murarzem a malarz malarzem ? Bardzo mało! nie tyczy się to tylko naszego kraju.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 11:28  
Cytuj
CYTAT
Pamiętajcie. Zadowolenie klienta jest tym wyższe z wykonanego zlecenia, im mniejsza jest jego wiedza i oczekiwania potluczony


Czyżbyś sądził,ze moje oczekiwania były minimalne?
Śmiem tak twierdzić, że to także tyczyło się mnie,gdyż jestem bardzo zadowolona.
Muszę Cię zmartwić, nad całością czuwałam nie tylko ja, ale i dekorator wnętrz oraz stolarz, który musiał mieć ściany jak "stół",by w ogóle zacząć rozmawiać ze mną o wykonaniu mebli na wymiar.

Ps. nie jestem upierdliwcem,który stoi nad ekipą i ględzi.To przeszkadza w robocie i jest to bezcelowe.Efekt końcowy-najważniejszy.
Czy używali jakichś kluczy - momentu takiego nie pamiętam ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd: pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 19:40  
Cytuj
witaj dzielny człowieku . moja rada jeżeli nie masz pozwolenia na budowę to najpierw zanim zaczniesz cokolwiek załatwiać kup sobie dużo relanium uzbruj się w anielską cierpliwość i w droge .jak zaczniesz chodzić po urzędach w marcu to mozesz liczyć że koło lutego następnego roku zgromadzisz całość dokumentów ,jeżeli będziesz chciał załatwić jeszcze kredyt na budowę dożuć jeszcze 3 miesiące .wytrwałości życzę ktoś kto ma to za sobą . jeżeli będziesz szukał kierownika budowy napiszna pv pan ktory nam to prowadz jest nieoceniony .człowiek bardzo solidny i dokładny

beza
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 26 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 20:57  
Cytuj
czy potrzeba jeszcze informowac sasiadow dzialki o budowie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 21:08  
Cytuj
Tak, dostają oni pismo powiadamiające umiech Mój sąsiad nie odbierał awiza i to dość długo trwało, gdyż on też ma jakiś czas na odwołanie. Załatwianie pozwoleń to droga przez mękę. Powodzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 22:15  
Cytuj
CYTAT (Ktośik)

el.Banan ile jest małych firm budowlanych gdzie murarz z wykształcenia jest murarzem a malarz malarzem ? Bardzo mało! nie tyczy się to tylko naszego kraju.


Jak dla mnie to może pomalować mi pianista z 20 letnim stażem jako malarz ... Troszkę tyrałem na budowach i wiem że jest tak jak piszesz ... więc się nie spieram ale każdą robotę nadzorowała osoba kompetentna w danej dziedzinie ... Jechałem i ja na robotę nie mając o tym co mam robić zielonego pojęcia ... jednak nigdy nie sam ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »