NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Szukam czegoś na pleśn , niewielkie plamki na spodzie materaca
Posty: 248
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 18:05  
Cytuj
Witam szukam czegoś na pleśń pojawiła się niedawno
są widoczne malutkie plamki
materac leży na panelach odczuwalna jest lekka wilgoć napewno od tego powstała pleśń
czy ktoś miał taki problem
jeśli tak to pomóżcie

dodam że materac jest nowy kupiony w ubiegłym roku więc nie kupie nowego

może jakiś fachowiec się tym zajmuje

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 18:05  
Cytuj

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 19:42  
Cytuj
Ja tylko dodam od siebie że skołuj sobie z desek stelaż pod to o wysokości 2-3 cm. ma być kratownica żeby powietrze chodziło pod nim. Sprawdzone i pomaga. Na pleśń użyj vanisha tyle tylko że zobacz w materac czy pleśn nie załatwiła ci bebechów w środku.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 20 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 22:18  
Cytuj
Miałam podobnie, zaczeło się od zapachu po jakimś czasie zaczeło wychodzić na sciany!!! I się zaczęła dobroć! Nie czekaj tylko wykuj kratkę wętylacyjną nieważne jakim kosztem wykrzyknik

Nie wiem, kto pisze scenariusz mojego życia, ale widzę że ma ogromne poczucie humoru.... :D
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 22:25  
Cytuj
CYTAT
Miałam podobnie, zaczeło się od zapachu po jakimś czasie zaczeło wychodzić na sciany!!! I się zaczęła dobroć! Nie czekaj tylko wykuj kratkę wętylacyjną nieważne jakim kosztem wykrzyknik


Ja też chciałbym wykuć sobie kratkę "wętylacyjną" w materacu.
Proszę o instrukcje jak i czym wykonać taki zabieg. Czy to jest niebezpieczne?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 22:37  
Cytuj
nie moge wykuć kratki bo chata po pierwsze nie moja
po 2 taniej będzie sobie stelarz załatwić
z wanishem spróbuokje jutro po pracy
do środka nie weszło bo już patrzyłem

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lut 2012r. 23:30  
Cytuj
Ja mam z tym problem w kącie w mieszkaniu i co zime plesnia zachodza rolety okienne. po praniu problem mija na kilka miesięcy.
Kup najprostszy stelaż w listewek pod wymiar i poloz pod materacem pomoze

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 248
Dołączył: 3 Wrz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola,
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 08:25  
Cytuj
jak się okazało tylko tzw pokrowiec na gąbce jesr lekko spleśniały poszedł do prania w pralce zobaczymy czy to coś da
dodatkowo zmieniłem miejsce położenia materaca w pokoju w inny kąt good oby pomogło

Awwf
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 30 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 08:56  
Cytuj
"Savo" jest to moim zdaniem najlepszy środek przeciw występującej już pleśni. Używam go od jakiegoś czasu. Można używać na ściany, plastik taki jak okna, drzwi itp, drewno i płótno, a nawet spoiny płytek ceramicznych. Mam namiot długo nie używany, który po rozłożeniu był pokryty pleśnią prawie na całej powierzchni i śmierdział. Po dwukrotnym spryskaniu go namiot jest jak nowy. Środek ten działa natychmiast. Jedna wada to intensywny zapach, który po wywietrzeniu znika. Cenam pojemnika ok. 15zł. Dostaniesz w sklepach i hurtowniach chemicznych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 10:45  
Cytuj
ostatnio był taki program w TV i tam radzili, zeby zmywaczem do paznokci przetrzec miejsca plesni, wtedy wytlucze zaraze umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 11 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 13:57  
Cytuj
przede wszystkim zacznij ogrzewać pomieszczenie !!!! grzyb bierze się z nadmiaru wilgoci.A więc odpowiednie ogrzewanie i wyciąg powietrza. żadne środki nie pomogą jeśli bedzie nadmiar wilgoci

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 24 Lip 2008r.
Skąd: z kątowni
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lut 2012r. 14:24  
Cytuj
CYTAT
\"Savo\" jest to moim zdaniem najlepszy środek przeciw występującej już pleśni. Używam go od jakiegoś czasu. Można używać na ściany, plastik taki jak okna, drzwi itp, drewno i płótno, a nawet spoiny płytek ceramicznych. Mam namiot długo nie używany, który po rozłożeniu był pokryty pleśnią prawie na całej powierzchni i śmierdział. Po dwukrotnym spryskaniu go namiot jest jak nowy. Środek ten działa natychmiast. Jedna wada to intensywny zapach, który po wywietrzeniu znika. Cenam pojemnika ok. 15zł. Dostaniesz w sklepach i hurtowniach chemicznych.



Zgadzam się, Savo jest najlepszym środkiem na pleśń, raz w miesiącu pryskam wszystkie fugi w kabinie oraz silikon przy brodziku i wszystko robi sie białe jak nowe. Można go kupić w hurtowni Hromatex przy ulicy Handlowej. Trzeba rzeczywiscie dobrze wietrzyc łazienke bo można sie udusić od tego smrodu, ale ważne że jest skuteczny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Lut 2012r. 09:52  
Cytuj
Samo usuwanie pleśni,to usuwanie objawów problemu.
Pomieszczenie musi być suche,ogrzewane i odpowiednio wentylowane.
Na ścianach pleśn pojawia się z reguły na mostkach termicznych,gdzie izolacja jest najsłabsza.
Dochodzi do tego duża wilgotność(chociaż niekoniecznie)i przy złej cyrkulacji niskiej temp.dochodzi do wykraplania pary wodnej nawet na meblach.
Tak powstaje miejsce gdzie rośnie "pleśka",a szare plamy to owocniki grzyba.Bardzo niebezpieczne szczególnie dla małych dzieci i alergików.
Po jakimś czasie i dużym nagromadzeniu zarodników nawet osoba zdrowa zaczyna miec dolegliwości.
Skoro nie możesz zrobić wentylacji,stosuj pochłaniacze wilgości.
Chemią usuwasz problem doraźnie

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Lut 2012r. 10:23  
Cytuj
Dokładnie jak pleśń siedzi na ścianie to trzeba go dobrze osuszyć, w sumie to 33,3 % sukcesu, dobrze by było aby w pomieszczeniu jakaś kratka wentylacyjna była no i na koniec czyś psiknąć na grzybaumiech
Ja w pracy używam ceresit http://www.ceresit.pl/produkty/produkty-uzupelniajace/produkty-specjalne/ct-99,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »