NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Kupno samochodu, Kupno samochodu
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 13:34  
Cytuj
Mam zamiar kupić samochód jakie marki polecacie?Na zakup mam 14tys zł.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 13:34  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 13:49  
Cytuj

To wszystko zalezy od tego jakiego segmentu chcesz samochod. Bo mozesz miec za te pieniadze w miare swieza np corse, albo leciwe audi a6. Sa marki mniej lub bardziej zawodne, to fakt. Ale duzy wplyw tez ma to w jaki sposob dbal o samochod poprzedni wlasciciel. Jesli robil wszystko na czas to samochod Ci posluzy. Jesli nie dbal to samochod moze stwarzac Ci co rusz problemy.
Osobiscie posiadalem dwa ople vectry b. Jedna byla 1.8 16v druga 2.0 16v. Z obu bylem zadowolony, chodz 2.0 na poczatku pare razy pomarudzila. No i ta 2.0 miala slabe blachy. Ale zadowolony z nich bylem.
Moj tata ma astre II w dieselu z 2002 r. Kupil ja zadbana i teraz tez o nia dba i nie ma z nia problemu.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 14:19  
Cytuj
Ja polecam MITSUBISHI space star umiech oczywiście z silnikiem diesla 1.9, ekonomiczny, niezawodny no i wygodny umiech Ja posiadam przed liftem(2002) ale w tej kasie co dajesz to kupisz już poliftowego (my slślę że spokojnie kupisz 2004-5) z full wyposażeniem.
http://moto.allegro.pl/mitshubishi-space-star-1-9did-136ps-diesel-elblag-i2160408271.html
Od razu piszę że ta oferta jest przypadkowo znaleziona na allegro w celu pokazania autka a nie reklamowaniajezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 15:59  
Cytuj
Stecyk, a jak z częsciami do tego samochodu? nie ma problemów z dostepnością? i jak cenowo?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 16:25  
Cytuj
Szczerze to do tej pory wymieniłem tylko rozrząd olej filtry no i klocki z tarczami na przód. Części miałem od ręki, rozrząd 350-450 zł w zależności gdzie byłem, klocki z tarczami na przód wentylowane dałem 360zł, filtr oleju 20zł a filtr paliwa 30. Szykuje się też na wymianę tylnich tarcz i klocków i jak się już doinformowałem to 290zł za kpl. Tak więc nic więcej w nim nie robiłem. Auto nie jest za duże ani za małe ale jest w miare szerokie dzięki czemu w środku jest dużo miejscaumiech a najlepszy patent w nim (w żadnym aucie tego nie miałem) to tylnia kanapa którą można przesunąć jakieś 20cm, tak więc można wyregulować jak chcesz duży bagażnik i jak dużo miejsca dla ludzi z tyłu. Duża liczba schowków łącznie z dużą szufladą pod fotelem pasażera. W trasie pokazuje mi 4,5- 5,5l w zależności od jazdy. Ja tam sobie auto chwalę i jak bym teraz miał znów kupić to bym kupił tego poliftowegoumiech no chyba że miałbym więcej kasy to bym kupił mitsubishi grandis czy jakoś tak się pisze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 18:07  
Cytuj
Powiem ci ze u mnie w yarisie też tylna kapana jezdzi tył przód umiech i reguluje się wielkość bagażnika umiech
Jakoś nigdy nie myślałem o mitsubishi jedyne co to podoba mi się carisma jako tako..

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 18:27  
Cytuj
I zamiast tego mitsubishi wolałbym mazde premacy podobne wyglądem i cenowo umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 18:35  
Cytuj
Jak kupowałem autko to mazda była droższa, teraz widzę właśnie że potaniały. Mój znajomy z pracy ma mazdę z tego rocznika jak mój i jego blachy w porównaniu do moich to masakra, wszędzie wychodzi mu rdza a w szczególności na drzwiach w kątach. Ale oczywiście to może być jeden przypadekumiech Ja szukałem scenika ewentualnie xsare picasso ale trafiłem na bardo zadbane mitsubishi i tak zostało umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 18:35  
Cytuj
http://moto.allegro.pl/renault-clio-1-5-dci-i2149376665.html a może takie coś.

http://moto.(...)391.html ople też są ładne.

 
 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 18:41  
Cytuj
omcia zacna tylko ten komin jakiś przydurzawy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 98
Dołączył: 5 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 18:45  
Cytuj
CYTAT
Jak kupowałem autko to mazda była droższa, teraz widzę właśnie że potaniały. Mój znajomy z pracy ma mazdę z tego rocznika jak mój i jego blachy w porównaniu do moich to masakra, wszędzie wychodzi mu rdza a w szczególności na drzwiach w kątach. Ale oczywiście to może być jeden przypadekumiech Ja szukałem scenika ewentualnie xsare picasso ale trafiłem na bardo zadbane mitsubishi i tak zostało umiech


Kolego ta rdza w mazdach to nie przypadek. mazdy jak i fordy z reszta to auta które "gniją" jeszcze jako nowe auta ( wiek 5-6) lat. Po za tym nie polecam Forda Mondeo Mk3(z doświadczenia więcej stal u mechanika jak jeździł.
Aktualnie posiadam Xsare II 2.0 HDi i auto sobie chwaleumiech ale o to autko naprawdę dbam.
W sierpniu tamtego roku znalazłem mojemu dziadkowi fabie. Auto kupione za 12 tys. od innego dziadka zadbane jak mało które. Ale xsara to o wiele lepszy komfort jazdy, no i wnętrze nie tak ociosane jak w fabii moim zdaniem.
a z kwota 14 tys szukałbym zdecydowanie już xsary picasso.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 18:49  
Cytuj
Ja miałem upatrzoną już xsarę picasso ale zlisiłem się bo wnętrze niebyło zbyt zadbane no i kurcze silnik 90konny troszkę mało jak na tak wielką budę.
albo polecam asterkę
http://moto.allegro.pl/astra-ii-2-0-diesel-klima-bezwypadkowy-opony-zima-i2152775695.html Tanie w utrzymaniu autko z tym że ja bym celował na silnik 1.7 ten z isuzuumiech
Nie wiadomo co koledze polecić bo niepodał żadnych kryteriów
albo
http://moto.allegro.pl/206-2-0-hdi-klima-alu-stan-jak-nowy-niemcy-i2154295287.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 20:25  
Cytuj
1.7 CDTII to jest isuzu? czy 1.7 DTI czy 1.7 TD ? które to isuzu? też mi sie podobaja te asterki i dobre opinie mają.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 5 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 21:16  
Cytuj
Stefan - 1.7TD to silnik Isuzu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 21:20  
Cytuj
i powie mi ktoś dlaczego one są tak zachwalane a nie np 1.7 CDTII z jednostą common rail?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 21:28  
Cytuj
z tego co ja wiem to isuzu to jest 1.7 DTI

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 21:59  
Cytuj
no i wszyscy go chwalą ale co w nim jest takiego?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 22:12  
Cytuj
Mój tata ma takowy to przez cały czas eksploatacji odwdzięcza się bezawaryjnością, w trasie spokojnie można zejść poniżej 4 l/100km no i nawet jest żwawy, nie jakaś rakieta ale niema strachu wyprzedzać innych użytkowników no i jak dla mnie cichy silnikumiech
Ale to tylko moja opinia a ile ludzi na świecie tyle możesz usłyszeć opinii.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 16 Sty 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2012r. 22:23  
Cytuj
CYTAT
Szczerze to do tej pory wymieniłem tylko rozrząd olej filtry no i klocki z tarczami na przód. Części miałem od ręki, rozrząd 350-450 zł w zależności gdzie byłem, klocki z tarczami na przód wentylowane dałem 360zł, filtr oleju 20zł a filtr paliwa 30. Szykuje się też na wymianę tylnich tarcz i klocków i jak się już doinformowałem to 290zł za kpl. Tak więc nic więcej w nim nie robiłem. Auto nie jest za duże ani za małe ale jest w miare szerokie dzięki czemu w środku jest dużo miejscaumiech a najlepszy patent w nim (w żadnym aucie tego nie miałem) to tylnia kanapa którą można przesunąć jakieś 20cm, tak więc można wyregulować jak chcesz duży bagażnik i jak dużo miejsca dla ludzi z tyłu. Duża liczba schowków łącznie z dużą szufladą pod fotelem pasażera. W trasie pokazuje mi 4,5- 5,5l w zależności od jazdy. Ja tam sobie auto chwalę i jak bym teraz miał znów kupić to bym kupił tego poliftowegoumiech no chyba że miałbym więcej kasy to bym kupił mitsubishi grandis czy jakoś tak się pisze.



panie Stecyk szukasz pan xsary to space star będzie na sprzedaż?


bo szukam cos takiego jak cos prosze pisać a który to rocznik ten pański????

Nie sprzedawaj duszy diabłu - Bóg da Ci za nią więcej! Mała Fatima Rzeszowszczyzny. https://nowiny24.pl/mazury-mala-fatima-rzeszowszczyzny-cuda-dokonuja-sie-tu-do-dzis/ar/5827669
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2012r. 08:35  
Cytuj
Ja będę swojego sprzedawał za rok lub 2 ale tak długo chyba nie chcesz czekaćumiech
Pomimo 15 lat ZERO rdzy, nawet pod podłoga, blacha wręcz nierdzewna, nie wiem czy jakiś producent robi lepsze, no chyba że aluminioweumiech
Przewody hamulcowe jak nowe (chyba miedź), wydech od nowości oryginalny i nie zgnity.
Silnik suchy jak pieprz.
Bezpieczny i wygodny, dwustrefowy klimatronik i takie tam różneumiech
Cena na dzień dzisiejszy tak około 9tys.
Bezwypadkowy.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
C&R
C&R
C&R
Posty: 79
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2012r. 09:10  
Cytuj
kosmal,co to za autkoco

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2012r. 09:18  
Cytuj
Ja pisałem że miałem kupić cytrynę ale wybór padł na ss i nie mam zamiaru go sprzedawać bo udało mi się autkoumiech
Furkę kosmala miałem okazję zobaczyć na żywo no i powiem że wygląda zacnie, nie jedno nowe auto nie wygląda tak dobrze umiech Mam nadzieję że i mój będzie w takim stanie w wieku 15 lat smiech2
Doczytałem się w sieci że w moim ss były wkładane silniki made by VOLVO umiech zresztą rozrząd jak kupowałem to pisało że SS lub Volvo tylko nie pamiętam jaki model.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 23 Lut 2011r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Marz 2012r. 09:27  
Cytuj
Mam do sprzedania samochód idealnie dla Ciebie: Citroen Berlingo 1.9 D Multispace, wygodny, dużo miejsca, diesel, mało pali, drzwi tylne rozsuwane z jednej i drugiej strony, rok 2001 , przebieg 170 tysięcy, to jak na diesla niedużo. No i myślę że z tej kwoty dosyć dużo Ci jeszcze zostanie umiech Jeśli Jesteś zainteresowany to dzwoń: 505 788 507.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2012r. 09:30  
Cytuj
czesio napisz mi chociaż na priv jaka cena za autko?? masz wystawionego na jakiejś aukcji żeby fotkę zlookać??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2012r. 10:30  
Cytuj
CYTAT
kosmal,co to za autkoco


http://stalo(...)id=24778

7 zdjęcie od dołu(pod srebrnym Civikiem a nad zielonym Polo)

Jak widać mam niedomkniętą klapkę wlewu paliwaumiech ot takie roztargnienie z okazji protestuumiech

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »