NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
królik i kozie mleko,
Posty: 61
Dołączył: 8 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2012r. 15:13  
Cytuj
witam.Czy ktoś orientuje się gdzie w okolicach Stalowej można kupić mleko kozie (poza rynkiem, bo tam czasami nieswieże jest) i królika. Dziecko jest alergikiem i ma takie zalecenia pokarmowe.Bardzo prosze i pomoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2012r. 15:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 134
Dołączył: 26 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2012r. 15:45  
Cytuj
Mleko kozie i ser na pewno można zakupić w Makro w Rzeszowie. O świeżego królika pytaj na stoisku mięsnym we Fracu na Niezłomnych, w Makro też dostaniesz. Królika mrożonego to widziałem w Stalowej w Kauflandzie.

Donek, ale nie z tych Tusków.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 19 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2012r. 18:05  
Cytuj
Z Makro to ja bym raczej nie odwazyła się podAć małemu dziecku, zwłaszcza mrozone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 437
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2012r. 20:28  
Cytuj
Mleko kozie bywa w sklepach spożywczych, chyba, że chodzi Ci o świeże, tzn. prosto od kozicy - to nie wiem. W sumie można by się skumać z "babą" hodującą kozę i umówić się na odbiór. A co do królika, to świeże bywają w Biedronce na Okulickiego, na przeciw PKS. Kupowałam swojemu Bąblowi kilkakrotnie właśnie tam. Cena nawet nawet. W Tesco bywa, ale mrożony.

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Marz 2012r. 20:45  
Cytuj
Te króliki oferowane przez lokalnee sklepy to straszny szajs, sposób chodowli tych miłych futrzaków jest taki sam jak kurczaków na wielkich fermach. Zwierzeta te karmione są sztuczną paszą z domieszką zdóż modyfikowanych gentycznie i faszerowane antybiotykami. Strach takie mięso dziecku dawać. Dobrego jedzenia szukaj u pobliskich rolników. Na jesieni byłem kilka razy na giełdzie w Sandomierzu i zawsze ktoś futrzaki miał do sprzedania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2012r. 20:48  
Cytuj
świeże króliki widziałem ostatnio w sklepie zoologicznym na edukacjii...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 17 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2012r. 21:10  
Cytuj
Trzabyło się na jesieni zgłosić bo miałem dużo królików chowanych na naturalnych paszach. Ogólnie to teraz będzie Ci ciężej coś znaleźć, bo:
a) o tej porze większość królików przeznaczonych na mięso została już zabita, a te co zostały to przeznaczone są do rozrodu (najczęściej ludzie rozmnażają króliki na wiosnę, przez lato odchowują, a na jesieni pasztet)
b) o tej porze większość kóz mlecznych jest w ostatnim etapie ciąży i przestaje dawać mleko.
Ale: Szukajcie a znajdziecie, proponowałbym zrobić sobię wycieczkę na wieś i pytać: Panie... u kogo królika można kupić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 381
Dołączył: 23 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Marz 2012r. 23:04  
Cytuj
ametyst odezwij się na priv a podam Ci namiary na świeżego,zdrowego królika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 8 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2012r. 09:37  
Cytuj
Anna wysłałam wiadomosc.
Dziekuje wszystkim za pomoc.Bardzo zalezy mi na króliku wyhodowanym na naturalnych paszach, a nie takiego z marketu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »