NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Absurdy w Stalówce, znacie jakieś z życia codziennego?
Posty: 59
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2012r. 16:55  
Cytuj
Hej, ostatnio napotykam dziwne sytuacje przy oczywistych czynnościach np. kupując alkohol w sklpeie jestem proszony o dowód tożsamości, mówie ze mam prawo jazdy, ale pani ekspedientka żąda żebym okazał tylko i wyłącznie dowód osobisty, przecież prawo jazdy tez jest dowodem tożsamości potwierdzającym moja penoletniość, wymagana przy sprzedazy alkoholu... kolejny przykład to już z biblioteki pedagogicznej, otóż na drzwiach wisi kartka z napisem 'BARDZO PROSZĘ NIE WPUSZCZAĆ KOTA DO BIBLIOTEKI' co w sumie zainspirowało mnie żeby poruszyć ten temat na tym forum, Prosze o więcej przykładów tego typu sytuacji, a na pewno takie wam się zdarzały. Dzieki ;7

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2012r. 16:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 25 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2012r. 16:59  
Cytuj
No jasne że jest ich pełno np. były dyrektor banku zajmuje się teraz psimi kupamigood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2012r. 17:09  
Cytuj
Prawo jazdy w świetle naszego prawa nie jest dokumentem tożsamości. Kiedyś nie trzeba było być pełnoletnim, by mieć prawo jazdy. Bubel prawny pewnie jeszcze z tamtych czasów.
A Pani ekspedientka dobrze zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności więc sumiennie wykonuje swoją pracę - nie widzę w tym dziwnej sytuacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2012r. 17:43  
Cytuj
Prawko na B1 mozna robic w wieku 16 lat A1 zreszta tez.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 25 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2012r. 17:45  
Cytuj
Myślcie trochę, to nie boli. Na prawku masz przecież zapisaną datę urodzeniasciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2012r. 17:53  
Cytuj
Dzisiaj także dowód osobisty normalny o takim samym wyglądzie może mieć osoba pełnoletnia i niepełnoletnia.

Zgadzam się, że prawo jazdy nie jest w rozumieniu prawa dokumentem tożsamości, ale ekspedientka ewidentnie nadgorliwa mogłaby w prawie jazdy sprawdzić datę urodzenia (prawo jazdy można też wydać osobie niepełnoletniej kat. A1 i T od 16 lat).

Karany jest sam fakt sprzedaży alkoholu osobie niepełnoletniej a nie to czy sprawdziło się datę ur. z dowodu osobistego czy prawa jazdy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Kwie 2012r. 22:08  
Cytuj
To ja mam lepszy przypadek: poproszenie o dowod tozsamosci przy zakupie....ZAPALNICZKI. A po co? Wg sprzedawczyni to jest "wyrob tytoniowy"good Szkoda, ze nie byla na tyle inteligentna zeby pomyśleć, ze zapalniczka moze sluzyć np do zapalania zniczy na 1 listopadasciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2012r. 22:33  
Cytuj
Teraz to piszecie że to absurd że domagała się sprzedawczyni dowodu osobistego, ale jakby jakiemuś małolatowi sprzedała alkohol a on by się zachlał na śmierć to założę się że została by zlinczowana że nie sprawdziła. Ludzie nie przesadzajcie troszkę... Skoro uznała, że dowód jest ważniejszy od prawka pomimo że w prawku jest data to i tak dobrze że w ogóle zwróciła na wiek uwagę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Kwie 2012r. 22:48  
Cytuj
Mam kuzynke któa za rok robi 40ke swoją i od zawsze kupując piwo, papierosy itp musi miec dowód. po prostu wyglada młodo i dla niej to jest kłopotliwe.

Ale wracając do tematu absurdów w stalowej woli to numerem jeden jest zmowa paliwowa!!!!!
Nie ma u nas większej głupoty niż ustalanie cen paliwa.


Druga to fontanna przy mdku i przebudowa parku koło policji. Ma sens o ile kazda rzecz będzie pod napięciem, monitoringiem i dwóch opchroniarzy na zmiane.


I ostatnia to lucek i jego banda w radzie miasta. Nie robią nic dobrego powiedzmy to otwarcie skoro wiedzą że g... mogą bo są w mniejszości to niech przynajmniej zacza pomagać. Zajmują się wszystkim tylko nie tym do czego zostali wybrani juz oma rechorowska sobie lepiej radzi od nich.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2012r. 00:28  
Cytuj

A dla mnie absurdem jest przejscie dla pieszych przy tesco od strony centrostalu (tam gdzie jest wjazd dla dostawcow). Ani z jednej strony nie ma chodnika ani z drugiej ale wysepka oddzielajaca jest i przejscie dla pieszych tezgood.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 25 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2012r. 01:58  
Cytuj
No ale nie uznać prawa jazdy przy zakupie alkoholu, czy papierosów, mając prawo jazdy? Wystarczyło tylko popatrzeć na datę urodzenia i wszystko byłoby jasne. Czy kasjerki nie umieją liczyc do 18-tu, czy jak, bo ja tu czegoś nie rozumie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2012r. 06:41  
Cytuj
Na pewno należą do nich ścieżki rowerowe, oraz godziny zapalania się oświetlenia ulic wieczorem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 540
Dołączył: 14 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 09:18  
Cytuj
Śmieszna sytuacja na poczcie, wysyłam list -paczkę do Anglii
na kopercie pisze adres:
Kowalski Jan
Central Wood garden
345-8976
LONDON
UK
Babka w okienku mówi że nie ma napisnego państwa. JA na to , że jest UK tak się adresuje koperty na całym świecie do Angli
pani pyta co to znaczy UK?smiech2
ja na to Wielka Brytania!(zjednoczone królestwo)
pani: to proszę to napisać po angielsku na kopercie,zacząłem się zgrywać i poprosłem by mi przeliterowała te dwa wyrazy po angielsku.
Pani na to: ma pan żle zaadresowaną kopertę i jeszcze się pan ciska hahah szok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 09:35  
Cytuj
mnie urzekla jakis czas temu kartka w w stalowowolskiej biedronce z prosba o niewykupowanie hurtowe asortymentu, nie moglem w to uwierzyc nawet gdzies mam fotke tej kartki i nie bylo to przy cukrze, tylko w transparentnym miejscu przy napojach zdaje sie ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 09:48  
Cytuj
Ifeel a wiesz o co chodzi??
Dwa lub trzy lata temu nawaliła firma Eden dostawca wody i 3 tgodnie w lecie nie dowozila napojów. Wszystkie firmy rzucily sie do biedrony i mineralna i napoje szła w dziesiątkach zgrzewek i brakowało napojów. Sam na fv czekałem 4 dni tyle tego było. Od tego czasu wisi kartka

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 10:19  
Cytuj
CYTAT
Ifeel a wiesz o co chodzi??
Dwa lub trzy lata temu nawaliła firma Eden dostawca wody i 3 tgodnie w lecie nie dowozila napojów. Wszystkie firmy rzucily sie do biedrony i mineralna i napoje szła w dziesiątkach zgrzewek i brakowało napojów. Sam na fv czekałem 4 dni tyle tego było. Od tego czasu wisi kartka

kminie ^^, to mogliby przynajmniej dac adnotacje ze chodzi o sezon letni, a jeszcze lepiej ze o rok 2009/2010 ;-)

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2012r. 12:33  
Cytuj
absurd który dostrzegam niemal codziennie dotyczy terenu całego niemal powiatu stalowa wola,mianowicie chodzi mi o usytuowanie przystanków autobusowych w miejscach gdzie przebiega linia ciągła i sam przystanek nie posiada zatoki. (te które mijam często to rzeczyca okr,długa, dąbrowa rz.ponadto ten w rzeczycy koło szkoły usytuowany jest prawdopodobnie w obrębie skrzyżowania i przejścia dla pieszych.)problem na pozór błachy ale w imię czego mam stać za autobusem który blokuje przejazd?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2012r. 10:54  
Cytuj
Dla mnie jednym wielkim absurdem jest dzielnica Rozwadów. Zabytkowe miasteczko żydowskie to dziś obraz nędzy i rozpaczy. Kiedyś musiałam przejść przez te najbardziej zabiedzone zakamarki...wygłodzone i upośledzone dzieci, kiwające się na skraju krawężników, przed ruinami domów, które są zamieszkałe, mimo ich krytycznego stanu. Przypomniał mi się film dokumentalny o Ugandzie. mlotek

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd: nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2012r. 22:45  
Cytuj
witam dla mnie najwiekszy basurd to odwieczne sporty miedzy rni a rst ewentualnie rta to jest paranoja normalnie hahaha i zaraz pewnie zacznie sie burza na ten tematgoodscianaboks

czasami tu bywam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 29 Kwie 2011r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2012r. 22:49  
Cytuj
Dla mnie obsurd to kupić policji quady żeby zdj na stalowemiasto wrzucić bo nic innego z tymi pojazdami nie robią mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 27 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2012r. 21:23  
Cytuj
CYTAT
Myślcie trochę, to nie boli. Na prawku masz przecież zapisaną datę urodzeniasciana

CYTAT
No ale nie uznać prawa jazdy przy zakupie alkoholu, czy papierosów, mając prawo jazdy? Wystarczyło tylko popatrzeć na datę urodzenia i wszystko byłoby jasne. Czy kasjerki nie umieją liczyc do 18-tu, czy jak, bo ja tu czegoś nie rozumie...

Ja pokazałam kiedyś dziewczynie w Żabce dowód tymczasowy, bo ten zwykły wyrobiłam sobie nieco później (heh, 3 lata), no i ona liczy na palcach czy mam osiemnaście lat, sprzedaje mi fajki, a na koniec mówi, że jest z tego samego rocznika. :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Paź 2012r. 22:21  
Cytuj
Dla mnie absurdem (nie tylko w Stalowej), jest obsluga przy kasach. Bylem na wakacjach w Pl, ide do obojetnie jakiego sklepu, a przy kasie, ani dzien dobry, ani dziekuje - moze bylo kilka przypadkow milych pań. Daje pieniadze, reszta wydawana byla jakby smierdziala, albo nie wiem co. Ledwo co odda, reszte kasuje nastepnego klienta, zakupy sie mieszaja.

W UK podchodzisz do kasy, jest Dzien Dobry, Jak sie masz itd, Dziekuje (nie sa to moze szczere zwroty), ale przynajmniej, nie wyplawaja na zle samopoczucie. Wydaje Ci reszte, i poczeka az spakujesz wszystko do reklamowek. Po takich odzywkach, ludzi na kasach normalnie zyc sie odechciewa.

Troche wiecej usmiechu by nie zaszkodzilo.

To tyle..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Paź 2012r. 23:45  
Cytuj
A co by się stało jak byś to Ty pierwszy powiedział dzień dobry? Ja tak robię, korona mi nie spada, Pani odpowiada i jest miło, Jak w UK umiech

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Paź 2012r. 00:09  
Cytuj
CYTAT
A co by się stało jak byś to Ty pierwszy powiedział dzień dobry? Ja tak robię, korona mi nie spada, Pani odpowiada i jest miło, Jak w UK


Dokładnie, poza tym u nas obsługa też zmienia się w dobrą stronę. Dla przykładu ogromną różnicę zauważyłem przy przenosinach z Banku Spółdzielczego do Alior Banku. Nie jest to jakaś kryptoreklama, nie porównuję oferty banków, ale obsługa w nowszych, prywatnych firmach/placówkach zaczyna powoli równać do zachodnich standardów.

Są jeszcze oczywiście relikty PRL-u jak Poczta Polska, gdzie Panie usilnie od kilku lat, chowając przesyłkę pytają mnie jaki jest na niej adres widząc, że na dowodzie adres zameldowania jest inny (przecież można mieć adres zameldowania odmienny od adresu korespodencyjnego i nikt tego w dowodzie nie ujmie). Nie było by w tym nic nadzwyczajnie dziwnego, gdyby nie to, że dzieje się to za każdym razem, a Panie z tej poczty zdążyły nauczyć się chyba na pamięć moich zmarszczek na twarzy (dość dużo paczek zamawiam). Nie wierzę więc, że sytuacja za każdym razem jest dla nich "nowa". To ode mnie absurd w Stalówce nr 1.

Co do pytań typu "How are You?" na kasach w supermarkecie, to ja się akurat cieszę, że w Polsce tego nie ma. Bo znając statystycznego Polaka byśmy z tych kolejek nigdy nie wyszli jakby zaczął narzekać... mentalności nie zmienisz z dnia na dzień.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Paź 2012r. 01:11  
Cytuj
CYTAT
Dla mnie absurdem (nie tylko w Stalowej), jest obsluga przy kasach. Bylem na wakacjach w Pl, ide do obojetnie jakiego sklepu, a przy kasie, ani dzien dobry, ani dziekuje - moze bylo kilka przypadkow milych pań. Daje pieniadze, reszta wydawana byla jakby smierdziala, albo nie wiem co. Ledwo co odda, reszte kasuje nastepnego klienta, zakupy sie mieszaja.

W UK podchodzisz do kasy, jest Dzien Dobry, Jak sie masz itd, Dziekuje (nie sa to moze szczere zwroty), ale przynajmniej, nie wyplawaja na zle samopoczucie. Wydaje Ci reszte, i poczeka az spakujesz wszystko do reklamowek. Po takich odzywkach, ludzi na kasach normalnie zyc sie odechciewa.

Troche wiecej usmiechu by nie zaszkodzilo.

To tyle..

Jeśli takie rzeczy Cię podłamują,to udaj sie do psychoanalityka.sciana
Wracając do obsługi w stalowowolskich sklepach,to osobiście nie mam większych uwag.
Z pewnością nie o to ,że ktoś nie jest dla mnie miły.
Może to mój wygląd i zachowanie sprawiają,że personel jest zawsze jest dla mnie wspaniały?good
A może Ty masz zbyt wysokie mniemanie o sobie i wymagasz traktowania jak VIP?
Ewentualnie sprawiasz złe wrażenie.:szok:
Pomyśl też,ze taka ekspedientka w sklepie,po kilku godzinach siedzenia przy kasie i niekiety utarczek z klientami(o rzeczy przez nią niezawinione),nie ma jednak chęci do śmiania się.
A Ty,jak długo i jak wiele razy ,potrafisz się uśmiechać do obcych? potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »