NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Absurdy w Stalówce, znacie jakieś z życia codziennego?
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2012r. 18:38  
Cytuj
-Czy w tym okienku można odebrać przesyłkę?
-...
-Czy w tym okienku można odebrać przesyłkę?
-Ja mam przerwę.
-Ale czy może mi pani odpowiedzieć, czy tak, czy nie?
-Przerwa jest do 15.30.
-Czyli nie powie mi pani czy mam czekać do tego okienka, czy w tamtym mogę odebrać?
-Nie.

NIENAWIDZĘ TYCH CHOLERNYCH BAB wazne

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2012r. 18:38  
Cytuj

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2012r. 18:49  
Cytuj
Absurd nr 1; rozkład jazdy ZMKS
Absurd nr 2; nazwy przystanków, np; "Sandomierska PKP" - sugeruje osobom spoza Stalówki, że autobus podjeżdża pod dworzec.
Absurd nr 3; Czerwona fala na skrzyżowaniach
Absurd nr 4; Ścieżki rowerowe z kostki brukowej
Absurd nr 5; Dyrektor Szpitala Powiatowego.
Absurd nr 6; Budowa parków, potoczków i innych dupereli w mieście w którym brakuje, parkingów, przedszkoli itp.
Absurd nr 7; Brak centrum miasta.

Jak sobie jeszcze jakieś przypomnę... dopiszę.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Paź 2012r. 21:02  
Cytuj
Nr 8 - Nuncjusz Prawobrzeżny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2012r. 07:25  
Cytuj
CYTAT
Nr 8 - Nuncjusz Prawobrzeżny


Fakt - zapomniałem o "młodym i utalentowanym" krzykaczu nr 1 w naszym mieście. Robi chłopak karierę potluczony

CYTAT
Absurd nr 6; Budowa parków, potoczków i innych dupereli w mieście w którym brakuje, parkingów, przedszkoli itp.


Z resztą abusrdów się zgodzę, ale argumenty typu nr 6 trochę mnie śmieszą. Wszyscy biadolą o tych przedszkolach, tak jakby to był jedyny problem.

Spójrzcie na to z trochę innej strony - ludzie w wieku produkcyjnym ze Stalówki uciekają i bynajmniej nie z powodu małej ilości przedszkoli... a co ma przyciągnąć nowych? Na pewno szkolnictwo wyższe (kuleje, ale przynajmniej próbują coś w tym kierunku zrobić), estetyczna i przyjemna miejska przestrzeń (skoro brak jest centrum miasta), nowe miejsca pracy - do czego mogą doprowadzić kolejne tereny pod inwestycje. Pewnie zaraz podniesie się krzyk, że znowu powstaną obozy pracy za najniższą krajową. Może i powstaną, ale lepsze to niż nic. Trzeba przejrzeć na oczy, a problemy rynku pracy, oświaty, polityki wsparcia dla rodzimych przedsiębiorców dotykają cały kraj i nie jest to jakiś szczególna bolączka naszego miasta.

Pozdro

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2012r. 08:34  
Cytuj
no1 - dokładnie, miałem to samo napisać co do punktu nr 6. To, że miasto będzie ładniejsze to trzeba zaliczyć na plus, wszystko kosztuje, ale ciężko, żeby wszędzie wylać beton, albo posadzić trawsko i patrzeć, żeby dziko rosło.

Przede wszystkim problemem jest faktycznie jak przedmówca napisał praca i "szkolnictwo" wyższe. Młodzi "odpływają" z STW bo tak czy siak ambitniejsi chcą iść na lepsze uczelnie, mieć lepszy wybór kierunków, potem nie chcą wracać bo do czego? Miejsc pracy jak na lekarstwo i jeżeli w ogóle są to zwykle dla fizycznych.
Ale ciężko się spodziewać, że będziemy miastem intelektualnie rozwiniętym jak brylują w nim osoby z pktu nr 8 i uwielbienie panów w sukienkach. zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2012r. 09:47  
Cytuj
Niestety lokalni przedsiębiorcy odstraszają młodych. Z 40 osób z technikum w mieście rodzinnym zostało z 10 osób. Reszta została tam gdzie studiowała lub wyjechała

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2012r. 18:28  
Cytuj
Brak pracy i kulejące szkolnictwo nie są absurdem, są faktem.
Absurdem jest to, ze wladze nie robią niczego by to zmienić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Lis 2012r. 18:35  
Cytuj
Władza nie zapewni nikomu pracy.
Władza może jedynie sprzyjać mniej lub bardziej rozwojowi przedsiębiorczości i ta w Stalowej dość dobrze to czyni z góru Szlęzakiem na czele.

Bardziej niż władza, to Ty sam możesz się przyczynić do zmniejszenia bezrobocia. Załóż własną firmę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lis 2012r. 21:15  
Cytuj
CYTAT
Władza nie zapewni nikomu pracy.
Władza może jedynie sprzyjać mniej lub bardziej rozwojowi przedsiębiorczości i ta w Stalowej dość dobrze to czyni z góru Szlęzakiem na czele.

Bardziej niż władza, to Ty sam możesz się przyczynić do zmniejszenia bezrobocia. Załóż własną firmę.


Dokładnie. Czasy komuny się skończyły i narzekanie, że "władza nic z tym nie robi" jest śmieszne. Oni mogą przyczyniać się do rozwoju przedsiębiorczości w mieście i w przypadku Stalowej z tym nie jest tak źle - biorąc pod uwagę brak atrakcyjności regionu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »