NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Co z akcją zbierania nakrętek???,
~~???
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 14:34  
Cytuj
Witam, czy akcja zbierania nakrętek się już skończyła? Mam już sporo uzbieranych ale z klatki znikło specjalane pudełko na nie :(

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 14:34  
Cytuj

 
 
 
 
~~mhm
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 14:46  
Cytuj
sam jestes zniklo

 
 
 
 
~~a co to??
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 17:10  
Cytuj
a co to za akcja byla??

 
 
 
 
~~j jak ja
ff
Wysłany: 23 Sty 2009r. 19:34  
Cytuj
bębnili o tym w prasie tv i internecie ..kryzys zakończył akcje

CYTAT
Z powodu kryzysu gospodarczego akcja zostanie wstrzymana - najprawdopodobniej potrwa tylko do końca lutego 2009 r.

Początki akcji zainicjowała jedna z nauczycielek z Przeworska, która zwróciła się z prośbą do wolontariatu w Stalowej Woli. Pierwsze nakrętki zbierane były dla małego Kuby z Przeworska. Jego marzeniem było posiadanie wózka elektrycznego, który ułatwiłby mu poruszanie się. W miedzy czasie do fundacji zgłosiła się rodzina, która taki wózek posiadała po swoim dziecku, które także chorowało na tą samą chorobę. Po śmierci dziecka postanowili ofiarować wózek Kubie, który go potrzebował. Tym samym marzenie dziecka spełniło się.

Mimo wszystko akcja trwała. Ludzie zbierali nakrętki dalej... Zamiast wózka, za nakrętki zakupiono Kubie sprzęt rehabilitacyjny.

Kolejna akcja zbierania nakrętek została zorganizowana dla 32-letniej, niepełnosprawnej Agnieszki ze Stalowej Woli, na remont mieszkania. Drzwi do łazienki wymagały poszerzenia, również potrzebna była specjalna szersza wanna.

Ostatnia akcja ruszyła z pomocą dla jednej z wolontariuszek, która musiała przejść skomplikowaną operację w Berlinie. Jednak okazało się, że operację tę zrefunduje NFZ.

Dla Kuby zebrano łącznie 6 ton nakrętek, natomiast dla Agnieszki 5 ton. Dziś akcją zainteresowana jest cała Polska, jednak wolontariusze ze stalowowolskiego oddziału zastanawiają się czy jest sens jej przedłużania. W momencie sprzedaży pierwszych nakrętek za każdy kilogram otrzymywano 1 zł - w chwili obecnego kryzysu gospodarczego cena spadła do 10 groszy.

Jak się dowiedzieliśmy, kierownictwo MOPS-u uskarża się na odór, wydostający się z reklamówek, gromadzony w pomieszczeniach budynków. Dziś wolontariusze z CWiIO w Stalowej Woli znaleźli dobroczyńcę, który zgodził się udostępnić swój magazyn na przechowanie nakrętek. Wolontariat będzie chciał zaczekać na polepszenie sytuacji gospodarczej, gdzie cena za skup nakrętek wzrośnie.

W początkowych założeniach akcja miała na celu zbiórkę pieniędzy na wózek. Jak do tej pory paradoksalnie nie zakupiono ani jednego wózka.
potluczony

 
 
 
 
~~nikt
ff
Wysłany: 24 Sty 2009r. 12:07  
Cytuj
Witam.Sam mam sporo nakretek i nie wiem co z nimi zrobic.Jak wiecie gdzie je mozna odddac to napiszcie.Pozdrawiam

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »