NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Potrawy regionalne,
Posty: 437
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 17:36  
Cytuj
Mam pytanko. Mam zadanie bojowe do wykonania -> poczęstunek, ew. mały handelek "smakołykami" z naszego regionu. Może mi ktoś coś ciekawego podpowie co mogłabym upiec, ugotować? Zaznaczam, że szukałam w googlach, ale nic ciekawego nie znalazłam.

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 17:36  
Cytuj

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3241
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 17:45  
Cytuj
Na jaką okazje?
Na myśl mi przyszly placki ziemniaczane, sosik lub gulasz i czerwone buraczki słaodkie z odrobiną chrzanu.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 437
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 17:50  
Cytuj
To ma być na jarmarku folkowym w Stolicy. Bardziej chodzi mi o ciacha, przysmaki... Placki ziem. są gra gitara, ale one raczej na ciepło muszą być, a tam nie będzie jak tego upichcić.

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 18:21  
Cytuj
Może tutaj znajdziesz inspiracje;-)

http://www.potra(...)zs_0.pdf


http://www.potra(...)acie.htm

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 19:31  
Cytuj
Spróbuj pierogi z jakimś ciekawym nadzieniem, może coś na bazie grzybów leśnych, kaszy?

Może to zabrzmi śmiesznie, ale w innych częściach Polski nasz świąteczny żurek, bywa podawany tylko z jajkiem (i ma smak z torebki a nie z prawdziwego domowego zakwasu), a zdarza się, że jak już na te wszystkie dodatki, to bywa czerwony jak barszcz ukraiński.

Więc może nasz tradycyjny żurek?

A może bigos z dziczyzny (którą można kupić), z dodatkiem śliwek - efekt jest.....powalający.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 19:57  
Cytuj
Miruś, czy Ty aby nie masz problemów z czytaniem ze zrozumieniem? Koleżanka wyraźnie napisała, że chodzi jej o coś na zimno, ciastka itp. A Ty wyskakujesz z pierogami, żurkiem i bigosem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 20:12  
Cytuj
CYTAT
Koleżanka wyraźnie napisała, że chodzi jej o coś na zimno, ciastka itp. A Ty wyskakujesz z pierogami, żurkiem i bigosem.


Bo to może być w opcji na wynos:cwaniak:

Lament może coś z Krzeszowskich Powidlaków ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 437
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 20:19  
Cytuj
Ktosik, czyli dokładnie co?

Zielony z jednej z podanych stron wykopałam 2 pomysłygood

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 20:28  
Cytuj
CYTAT
Ktosik, czyli dokładnie co?



Śliwowice !!!


Tekst Anioła z forum Nisko.

"Była więc okazja pokosztować nie tylko znakomitych powideł, ale też racuchów ze śliwkami, śliwek w occie, schabu nadziewanego śliwkami, krupnioka, kruszonu, a nawet flisackiego chleba zwanego chrupackiem. Wszystkie potrawy oceniała komisja konkursowa. Bezapelacyjne pierwsze miejsce przyznano Małgorzacie i Stanisławowi Kutmanom z Krzeszowa za powidła krzeszowskie, drugie Marii Łabęckiej z Ulanowa za chrupacki, a trzecie Dorocie Hudy z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzeszowie, za konfiturę do mięsa wykonaną ze śliwek, gruszek i jarzębiny. Warto wspomnieć o innych potrawach, które co prawda nie nagrodzono, ale były również bardzo smaczne, a na dodatek efektownie przyrządzone. Chociażby bułeczki ze śliwkami i powidłem Bożeny Demidowskiej, racuchy ze śliwkami Ewy Ozgi, kaczka ze śliwkami Anny Stępień, schab z mocną śliwką Izabeli Fusiarz, czy nadziewane śliwkami pyzy ziemniaczane, które przyrządziła Stanisława Fusiarz. Ponadto Teresa Łysikowska zaprezentowała winogronowy kruszon, a jej mąż Jerzy swój produkt o nazwie orzechówka krzeszowska. I trzeba przyznać, że było wielu chętnych do degustacji obydwu trunków. Warto też wspomnieć, że w tym roku w Krzeszowie wystawiły swoje potrawy regionalne również panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Krzeszowa Górnego (gmina Harasiuki) i Trzebowiska koło Rzeszowa."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 715
Dołączył: 13 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2012r. 21:37  
Cytuj
CYTAT


Zielony z jednej z podanych stron wykopałam 2 pomysłygood


Wołaj na degustacje smiech2

Boże, daj mi cierpliwość, bo jak dasz siłę to ich rozp*erdolę!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »