NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Odszkodowania,
Posty: 41
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2012r. 14:34  
Cytuj
Witam i mam pytanie czy ktoś miasł styczność z jedną z firm mieszczącą się na terenie Stalowej Woli zajmującą się odszkodowaniami i windykacją.
Odszkodowania dotyczą posiadania na swoim terenie niżej wymienionych urządzeń:
-słupy energetyczne,linie wysokiego,średniego i nieskiego napięcia,
-rurociągi,wodociągi i gazociągi,
-kable telekomunikacyjne,
-inne urządzenia podlegające prawu służebności przemysłu.

(*_*)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2012r. 14:34  
Cytuj

(*_*)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2012r. 16:16  
Cytuj
Omege omijaj z daleka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2012r. 16:16  
Cytuj
Nie polecam tego typu kancelarii odszkodowawczych z kilku powodów:

- mylą podstawowe pojęcia dot. służebności przesyłu;
- to co wskazałem powyżej jest ważnym aspektem, i jeśli źle sformułują wniosek/pozew to napiszę to tak dobitnie "leżysz i kwiczysz";
- słyszałem o sytuacjach w których kancelarie odszkodowawcze wycofywały się z reprezentowania klienta w trakcie rozstrzygania sporu przez sąd.
- i jeden z najważniejszych powodów to ogromne prowizje oraz opłaty wstępne.

Sam obecnie prowadzę spór w sądzie z przedsiębiorcą przesyłowym i łatwo nie jest z uwagi na to iż służebność przesyłu jest nową instytucją w kodeksie cywilnym tj. od 2008 r.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2012r. 16:45  
Cytuj
Nie wiem o co chodzi z tymi firmami, co zajmują się odszkodowaniami za linie przesyłowe itd. Czy ci " prawnicy" w ogóle przeczytali cokoliwiek na temat służebności przesyłu i wszystkiego co z tym związne, czyli posiadanie itd.?? Albo to zwykli debie, albo poprostu chcą zrobić ludzi na kasę.
Sprawy tego typu są z wielu względów bardzo trudne i długotrwałe. Kilka razy już byłem światkiem rozmowy takiej firmy z potencjalnym klientem i powiem, że byłe przerażony poziomem kitu jaki wciskają. Chciałbym wyjaśnić w jednym poście o co tu dokładnie chodzi w kwestii prawnej, ale na ten temat można napisać naprawdę dobrą pracę magisterską, która i tak nie wyjaśni wątpliwości zwiazane z tematem, tylko przychyli się do jednego bądź drugiego stanowiska w doktrynie. Poza tym, dobry prawnik nie weźnie takiej sprawy, między innymi ze wzgledów w/w, a znowu takie niedouczone firmy nic w tym temacie nie wiedzą. sytuacja bez wyjścia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 22 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2012r. 23:39  
Cytuj
A co sądzicie o tej Korporacji http://www.korporacja-feniks.eu ? Na mój gust nie jest naciągaczem,a że walczy w czyjejś sprawie to napewno nie charytatywnie i należy się wynagrodzenie pewnie jakiś procent od wygranej sprawy.Miałem ostatnio kontakt z pełnomocnikiem Feniksa i odniosłem raczej pozytywne odczucie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2012r. 19:19  
Cytuj
Feniks za swoje usługi pobiera sporą prowizje, i nie jest to kilka procent. Ponadto inkasuje także opłaty wstępne. Tak więc nie dość że prowadzą sprawe na tzw. procent to jeszcze dodatkowo trzeba uiścić opłatę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 22 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2012r. 22:34  
Cytuj
Mieczysław a widziałes żeby ktoś dzisiaj robił coś bezinteresownie?Maja pojęcie i wiedzą jak prowadzić i wygrać sprawę to i się cenią.ok
Tak jak napisałeś sam prowadzisz spór i dobrze wiesz,żedo tego potrzebna jest nie byle jaka wiedza,Samo to,ze ukończyło się studia prawnicze nawet z wyróżnieniem nie wystarczą niestety.
Pobierają opłate wstępną i potrącają procent od odszkodowania,a reszta pieniążków wpływa na konto bez latania po sadach i prawnikach.Wszystko załatwiaja za Ciebie.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 09:32  
Cytuj
Nie jestem przekonay o tym że są specjalistami wysokiej klasy. Z uwagi na to że ostatnio mialem ich ulotke w której reklamowana była usługa dochodzenia roszczeń od przedsiębiorców przesyłowych.
I w tejże ulotce mylą podstawowe pojęcia w tej kwestii. Tak więc ja dziękuje bardzo za takich specjalistów. Gdyż nie dość ze musze im o ile dobrze pamietam 1200 zł opłaty wstępnej zapłacic plus koszty sądowe, a oni spartaczą sprawe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 22 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 11:48  
Cytuj
Twoja wola Mieczsławie.
Ulotki nie tworzą prawnicy,a pracownicy firmy reklamowej(plastycy) więc uważam,że po ulotce nie ma mozliwości ocenic ich fachowości.Ja się umówiłem na spotkanie i zobaczymy jak to wygląda naprawdę.Po spotkaniu napiszę jak to naprawde wygląda jakie sa rzeczewiste opłaty,jaki procent odszkodowania zabierają i jakie potrzebne są dokumenty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 13:51  
Cytuj
CYTAT
Omege omijaj z daleka.


Dlaczego? Możesz napisac coś więcej ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 22 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2012r. 21:56  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Omege omijaj z daleka.


Dlaczego? Możesz napisac coś więcej ?


Pewnie tak napisał,bo nie wiedział co napisać,a trzeba zaistnieć i nabić posta.Chyba,że wytłumaczy ale nie sądze jak dotej pory się nie odezwał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 12:59  
Cytuj
A Ty robsonn jesteś właścicielem czy pracownikiem, któremu kazali pisać radosną twórczość na temat firmy? Najpierw zapytałeś, co ludzie sądzą, a jak się dowiedziałeś, że kicha to zaczynasz ich bronić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 22 Gru 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2012r. 22:44  
Cytuj
kogoto jak myślisz włascicielem i umowiłem się na spotanie z konkurencją z Feniksa.Czytanie ze zrozumieniem nie boli.Jak ktoś pisze żeby kogoś omijać,a nie podaje argumentów to dla mnie jest pajacem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 17:21  
Cytuj
CYTAT
Twoja wola Mieczsławie.
Ulotki nie tworzą prawnicy,a pracownicy firmy reklamowej(plastycy) więc uważam,że po ulotce nie ma mozliwości ocenic ich fachowości.Ja się umówiłem na spotkanie i zobaczymy jak to wygląda naprawdę.Po spotkaniu napiszę jak to naprawde wygląda jakie sa rzeczewiste opłaty,jaki procent odszkodowania zabierają i jakie potrzebne są dokumenty.







Jesteś już po spotkaniu, jeśli tak to podziel się wrażeniami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »