NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
Mechanik Renault,
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:30  
Cytuj
SM przestałem liczyć ile razy prosiłem Cię abyć podpisywał się pod moderowaniem. I kur..a jak grochem o ścianę.

A wracając do tematu powtórzę, że w STW miałem przyjemność bycia obsługiwanym w zakładzie wulkanizacyjnym gdzie: pracownik kluczem odpowiednim (widziałem jak ustawiał moment) dokręcił koła, zasugerował wymianę zaworów, na co przystałem. Natomiast felgi i piasty były czyszczone przeze mnie osobiście, wcześniej.
Gdzieś na forum pisałem ile mnie to kosztowało. A Powiem że niemało.
Czy było warto?? W innym miejscu zapłaciłbym o połowę mniej. I tak zrobię następnym razem.

Ukontentowany z faktu że nawet w tym nudnym jak piz.. mieście można?

głąbowi tygryskowi nie powiem gdzie to. Niech zapierdala do Lublina

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:33  
Cytuj
jeju jeju czarodzieju ;] posty znikaja aaaaaaaaa aaaaaa ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:33  
Cytuj
CYTAT
ziom to napraw wreszcie wyszukiwarke :]


brawa dla tego Pana ! ok

Pan Zarząd wytyka innym partactwo, a o swoje się potknie wybijając zęby i nie zauważy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:34  
Cytuj
different - to daj na PW dane jezyk Skorzystam na pewno.

different - widzisz i to jest podłe, kiedy coś co powinno być standardem jest jedynie u wybranych i jak sam piszesz kosztuje krocie. A to nie jest nic nadzwyczajnego. W lublinie jak pisał tygrysek taka usługa kosztuje 70 zł.
Dlatego trzeba piętnować takie zachowania. By stało się to standardem. Dla dobra każdego z nas. By nawet Ci nie świadomi mieli taką usługę, bo im się po prostu należy. Każdy kto wymienia koła MA obowiązek ją zaoferować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:35  
Cytuj
CYTAT


Robi ktoś profesjonalnie ? Proszę o info. Załapie się na darmową reklamę, ale przetrzepię ostro.



Bosh-Servis świadczy profesjonalne usługi,chłopcy wygrali niejeden konkurs,ma autoryzację,podniesiesz rękę na reklamodawcę??

ps.aby uniknąć nieporozumień-jestem z konkurencji umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:37  
Cytuj
Bosch już miał reklamę umiech Nie uświadczysz tam dokręcenia koła (zresztą nie tylko koła) bez użycia klucza dynamometrycznego, a obecne technologie jakie mają wymagają utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Dokładności przy tym co robią sięgają mikrometrów.
Klucze dynamometryczne jakie mają do kilku miejscu po przecinku "dokręcają". Dlaczego ? A no dlatego, że tak zaleca Bosch ... taka jest technologia. Szybko by się pożegnali z autoryzacją nie stosując tego klucza dynamometrycznego ...

Niestety szkoda, że nie zajmują się wulkanizacją. Wielokrotnie było pisane na forum, że to ostoja profesjonalizmu. Ale z oczywistego faktu nie wypowiadam się - bo jak zauważyłaś nie powinienem.

Ale o czym tu pisać ? Tutaj jakieś mikrometry, setne Nm - kto to zrozumie, jeśli nie możemy przebrnąć przez dziesiątki Nm.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:43  
Cytuj
SM dziwne żeby młotkiem i przecinakiem napierdalali w te wstryski.
Absurdalne porównanie ich profesji do wulkanizacji.
Sufit Ci się na głowę zawalił?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:45  
Cytuj
To po ch**j smęcisz farmazony,że w zapiździu sami partacze!!!
Rozmawialiśmy nie tylko o wulkanizacji,lecz ogólnie o zakładach mechaniki pojazdowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:45  
Cytuj
CYTAT
SM dziwne żeby młotkiem i przecinakiem napierdalali w te wstryski.


Jakie dziwne ... Bo to jedni tak robią potluczony i na menzurkach sprawdzają potluczony I nazywają się "panowie mechanicy". A no znaleźć ich można właśnie "za stodołą 200m w lewo", nazywa się p. Heniek i tel do niego 601...109 .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:46  
Cytuj
nonsens - robita logi statyczne i dynamiczne do VAG`a ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 18:58  
Cytuj
Different, tu nie miejsce na reklamęumiech
Jeśli masz auto innej marki niż Audi,VW,Skoda czy Seat-jedź do Bosch-a.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 19:15  
Cytuj
Wszystkie drogi prowadzą do B... good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 19:18  
Cytuj
widzisz nawet nie usłyszałes pytania a juź się wystraszyłeś , nie miałem nic strasznego na myśli, w dodadku usuwasz posty, i uważasz że profesionalnie podchodzisz do swoich obowiązków? ale skoro rozmawiasz z tygryskiem to wszystko tłumaczy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 19:21  
Cytuj
Oczywiście, że usuwam, bo staram się trzymać dyskusję w jakichś ramach. A Ty zamiast klepać idiotyczne wpisy może byś zadał skoro tak Ci na nim zależy ? Jak nie ja to może ktoś inny odpowie ?
A jeśli nie ma to związku z tematem to licz się z tym, że poleci jak i inne posty. Zresztą, jeśli to pytanie stricte do mnie to raczej PW niż forum ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 19:32  
Cytuj
CYTAT
Wszystkie drogi prowadzą do B... good


..albo na Br... smiech2
Dyskusja moja zakończona.Przypomniał mi sie czyjś cytat w sygnaturce,tu na forum...
"nie rozmawiaj z idiotą, bo Cię sprowadzi do swojego poziomu..", czy jakoś tak...więc znajdź sobie kolejnego rozmówcę.
Rada na przyszłość-zamiast ferować wyroki, nie zaczerpnąwszy wiedzy z pierwszej ręki nt.konkretnego zakładu,fachowości,czy uczciwości -radzę powstrzymać się od obrzucania błotem wszystkich,którzy nie wykupili reklamy na tym marnym łez padole umiech
SM-szerokości na Lublin życzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd: nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 20:13  
Cytuj
do SM to jezdzij do serwisow tam gdzie ci tak dokreca te sruby i po problemie a ludzie niech jezdza tam gdzie uwazaja ze beda dobrze obsluzeni i bedzie dobrze usluga zrobiona i chyba tyle na ten temat scianascianasciana a moze SM z tygryskiem otworzy nam warsztat na miare 100-lecia i wtedy wszyscy bedziemy usatysfakcjinowani oczywiscie bedziecie robic za rozsadne pieniadze tak jak ten pan Heniek zza stodoly uśmiechgoodsciana

czasami tu bywam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2012r. 18:56  
Cytuj
different i nonsensgoodzapraszam na browarki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2012r. 21:22  
Cytuj
CYTAT
different i nonsensgoodzapraszam na browarki


jeśli trójkąt to tylko w konfiguracji KKM potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 389
Dołączył: 7 Paź 2009r.
Skąd: stąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2012r. 21:46  
Cytuj
CYTAT

jeśli trójkąt to tylko w konfiguracji KKM potluczony


Robotyka???Ruch ciała sztywnego w przestrzeni euklidesowej? (smiech2)

Kto będzie ten sztywny???Chyba wiem... Different, Ty tygrysie jezyk

Egos ,a wiec wypijmy za tych,którzy w trasie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 00:43  
Cytuj
Opony wymienione w Lublinie. Sen o prawdziwym mechaniku się spełnił. Zmiana wykonana profesjonalnie, przez ludzi ROZUMIEJĄCYCH wykonywane czynności i zachodzące przy tym procesy.

Co jest na drzwiach serwisu ? Tabelka - lista najpopularniejszych samochodów i podane wartości momentu dokręcania ! Wszak to jest absolutna podstawa.

- dokładne oczyszczenie felgi, piasty, zarówno pow. stycznych, jak i miejsc po starych ciężarkach, nie tylko odklejenie starych ! Dokładne wyczyszczenie. Pow. styczna - zarówno piasta jak i felga wyczyszczone mechanicznie obrotową szczotką druciana. Dokładnie.
- oczyszczona również powierzchnia felgi styczna z oponą, nałożenie pasty, która uszczelnia i ułatwia montaż/demontaż oszczędzając przy tym oponę
- nałożony smar miedziowy
- śruby po odkręceniu nie lądują na podłodze. Odłożone do pojemnika, co gwarantuje niezanieczyszczenie gwintu !
- dokręcenie wykonanie zgodnie ze sztuką. Wkręcenie ręczne, dokręcenie kluczem dynamometrycznym. Zanim fachowiec dokręcił - spojrzał na tabelkę. Ustawił odpowiednią wartość na kluczu.
- itp. itd.

Do tego miła obsługa. Umówienie się na konkretną godzinę. Kontakt mailowy doskonały.

Warsztat (tak, prawdziwy warsztat !), choć na pierwszy rzut okna nie wydaje się odróżniać od innych - oferuje prawdziwą usługę,
A to wszystko w cenie 70 zł (ciężarki klejone i felgi alu) !
Warto zaznaczyć, że przy ciężarkach nabijanych - używane są JEDYNIE nowe ! Nie ma nabijania śmieci na ranty.
Koszt wymiany opon przy felgach stalowych to 45 zł.

Da się ? DA SIĘ ! Nie wstyd Wam lokalni PARTACZE !? Niechluje ?!

Podaję adres: LUBLIN ul. KUNICKIEGO 185

Kilka zdjęć dla niedowiarków, że MOŻNA, że tak się robi !

Prawidłowo podłożony podnośnik (w miejsca przewidziane przez producenta. Piasta po oczyszczeniu pryśnięta smarem, śrubki w pudełeczku.
Obrazek

Klucz dynamometryczny. Ustawiany każdorazowo !
Obrazek

Tabelka na drzwiach serwisu. Najczęściej występujące modele. Dwie kolumny - felgi stalowe i alu.
Obrazek

Oczyszczona mechanicznie piasta i pryśnięta smarem miedziowym
Obrazek'

W serwisie nie ma żadnych cudów. Naprawdę. Zwykłe narzędzia. Ale za to są tam FACHOWCY, rozumiejący wykonywane czynności i zachodzące przy tym procesy. Wiedzą co robią. Robią to dokładnie i z wielką (NIESPOTYKANĄ !) klasą.

Da się ? DA SIĘ ! Nie wstyd Wam lokalni PARTACZE !? Niechluje ?!

Na marginesie, z zestawienia kilku samochodów widać, że moment dokręcania różni się o 50 Nm - to jest 37% wartości dla peugeota 306.



P.S.
grubości tarcz są na granicy i są przeznaczone do wymiany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 07:25  
Cytuj
Tak mi się skojarzyło po przeczytaniu dyskusji:

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 09:14  
Cytuj
CYTAT

Prawidłowo podłożony podnośnik (w miejsca przewidziane przez producenta.
no nie wiem czy podlozenie podnodnika warsztatowego jest takie profesjonalne zawsze myslalym ze podnosnik powinien byc zamocowany za elemet nosny zawieszenia a to miejsce przewidziane przez produceta jest tylko do celow awaryjnych, wiadomo blacha i lakier nie lubia wspulpracy mechanicznej zbytnio. kolejna sprawa tabelka miala certyfikat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 09:18  
Cytuj
CYTAT
powinien byc zamocowany za elemet nosny zawieszenia


Absolutnie ! Nie wolo podkładać podnośników w inne miejsca niż przewidział producent. Podnoszenie za zawieszenie jest NIEDOZWOLONE i jest zabronione w inst. serwisowych (mówię na przykładzie Renault, mogę potem zacytować stosowne fragmenty). Jest kilka odstępstw, gdzie podnosi się w innych miejscach niż punkty podparcia fabrycznego podnosnika - ale to dyskusja na osobny wątek umiech Jest cały rozdział "podnoszenie pojazdu".

Partaczunie podkładają bardzo często pod zawieszenie - bo tak im wygodnie. Podłożą sobie jeden z przodu pod sanki i mają cały przód w górze. Tak nie wolno robić. Podobnie z tylną belką (o ile występuje). Zabronione jest jej używanie jako punktu podparcia pod podnośnik.

EDIT:


Obrazek
Obrazek


Opublikowano na prawie cytatu; Źródło Renault


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 09:50  
Cytuj
tego szpraja miedziowego to od czapy nawalili.
powinni tylko na wypust piasty styczny z otworem centrującym felgi.
sprawdziłeś w jakich warunkach klucz dyno przechowują? czy certyfikat ma? może już nie trzyma ustawień?

szanowny tfuu "zarząd" skomentuje? potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 18:46  
Cytuj
nie no draznia mnie tacy,.rcd,sm, tygryski-moim zdamniem to jeden i ten sam-oczyta sie taki jakis smutów na necie a pozniej kozaczy na forach,a najlepszy był pewien nauczyciel wymieniałem mu pompe elektryczną od wspomagania w astrze i kutas potrafił z lupą jezdzic po bezpiecznikach czy napewno wszystko gra-to to juz jest naprawde przesada-a co do tych peugeotów i renówek to fakt ze to auta specjalnej troski-a Ty Czekoladko jesli jestes kobietą to faktycznie masz "jaja"good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »