NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
numizmatyka - szukam starych monet,
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 18:27  
Cytuj
zamkli wyjątkowo perspektywiczny temat, więc ośmielę się nowy założyć
więc...
Przyjmnę stare monety, gdyż zacząłem parać się numizmatyką odkąd znalazłem dwie kopiejki w nocniku po dziadku. Lekko przybrudzone były i aromat niezachęcający. Ale tłumaczę sobie że ząb upływającego czasu je naruszył. Nie przyjmuję do wiadomości, że dziadek mógłby je ukryć w żołądku, w obawie przed faszystowską grabieżą. Mam w swojej kolekcji jeszcze inne monety. Głównie wyjmowane z kratek służących wtcieraniu butów przed sklepem. Takie młodzieńcze hobby, za czasów PRL. Wszystkie je trzymam w ukrytym za lustrem sejfie, dla bezpieczeństwa zapomniałem szyfru.

Więc możecie mi skoczyć złodziejaszki goodgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 18:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 18:59  
Cytuj
Witam Kolego!Moj znajomy ma znajomego, ktory ma dziadka, ktory niewazne...no ale jest pewnien czlowiek, ktory ma taka samapasje jak Ty i co wiecej moze Ci pomoc,nie znam dokladnie danych personalnych ale wiem ze od czasu do czasu mozna go znalesc na Babinskiego 29 w krk, pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 19:06  
Cytuj
To wspaniała wiadomośc młody człowieku, gdyż regularnie bywam w Lublinie na ul. Facetowej.
To będzie jak spotkanie "po latach". Dane personalne i wygląd są dla mnie zbędne. Poznam go po czynach. Jak po czynach poznaje się prawdziwego mężczyznę, bo tylko prawdziwy mężczyzna zbiera monety !

Po stokroć dziękuję za wskazówki !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2012r. 19:46  
Cytuj
Niedalej jak tydzień temu widziałem w trawie zaległą monetę. Przybrudzona i poszarpana była, jakby z czasów historycznych. Myślę, że byłaby ona była wspaniałym ukoronowaniem Twojej kolekcji. Dwie kopiejki + ona. Niestety nie pamiętam gdzie ją widziałem. Sądzę jednak, że gdybyś uważnie poszukał, znalazłbyś ją.

Ps. Ja również chętnie przyjmę monety i banknoty. O każdym nominale, byle nie sprzed denominacji. Można także z braku banknotów dokonywać przelewów na moje konto. Chętnym numer wyślę na priv. Przymuję również czeki, papiery wartościowe, złoto... kadzidło, mirrę i młode niewiasty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »