NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Mitsubishi Carisma 1,8 GDI, wymiana paska rozrządu
Posty: 2
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 19:58  
Cytuj
Witam.
Jak w temacie chciałbym zapytać czy w Stalowej Woli lub okolicach ktoś wymienał pasek rozrządu w Carismie 1,8GDI lub może polecić mechanika u którego to robił i jest zadowolony. Dzięki za opinie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 19:58  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2012r. 22:01  
Cytuj
edź do tabora, poradzi sobie z tym prostym silnikiem, ja u niego wszystkie auta serwisuje i polecam.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 46
Dołączył: 7 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2012r. 07:55  
Cytuj
o ile są to auta (z tym silnikiem) tanie w eksploatacji, to jednak wymiana rozrządu w nich boli. Przy okazji wymiany rozrządu wymienia sie wiele rzeczy: kilka uszczelek (są takie po 12 zł. ale są takie, które kosztują kilkadziesiąt zł.), pompa wody, pasek, jakieś rolki i najdroższy: pneumatyczny, czy hydrauliczny napinacz paska rozrządu. Sama wymiana paska to za mało. Ten siłownik napinacza ma zbliżoną żywotność do paska, więc jak się go nie wymieni, to ryzykujesz to samo jakbyś nie wymienił paska. Cały koszt części to ok. 1200 zł.(a może więcej). Reszta to robocizna mechanika. Koszty są więc duże, ale wydaje mi się, że warto wymienić wszystko co się musi, bo w razie czego koszty naprawy będą większe. Wszystkie "klamoty" do wymiany kupisz np. w sklepie na alejach naprzeciwko Toyoty- wydaje mi się, że przy zakupie na taką kwotę ceny możesz negocjować. A mechanika polecił Ci Jacek (Jacka warto posłuchać bo pokazał już nie raz, że ma w takich sprawach dobrą orientację)spi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2012r. 12:20  
Cytuj
Pamiętaj też że gdy mechanik kupuje części to masz gwarancje że części są ok. Wielu znajomych miało tak nawet w aso że jak cześć poszła to twierdzili że zawsze nawaliła część którą to ty kupiłeś. Dlatego nauczyłem się by samemu nie kupować części.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 2 Lut 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 00:08  
Cytuj
polecam automobilklub jestem zadowolony z ich uslug i tez posiadam carisme GDI..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 00:20  
Cytuj
Nie na temat. Jacek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 30 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 05:58  
Cytuj
w końcu w Stalowej woli jest INTER CARS więc można kupić częsci bezposrednio u dystrybutora , polecam !! http://www.inter(...)&typ=FIL

www
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 09:35  
Cytuj
CYTAT
w końcu w Stalowej woli jest INTER CARS więc można kupić częsci bezposrednio u dystrybutora , polecam !! http://www.inter(...)&typ=FIL


Tylko sobie kolego sprawdz ceny jakie tam sa dla zwyklych klientow umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 30 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 21:27  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
w końcu w Stalowej woli jest INTER CARS więc można kupić częsci bezposrednio u dystrybutora , polecam !! http://www.inter(...)&typ=FIL


Tylko sobie kolego sprawdz ceny jakie tam sa dla zwyklych klientow umiech



Nawet dla klientow detalicznych ceny mają najniższe w Stalowej Woli. goodgood

www
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 21:45  
Cytuj
A pozatym inter cars daje fajne rabaty. Ja mam np duży rabat z klubu Kijanki i jakiś z innego forum jeszcze też klubowy.
Da się z nimi dogadać i wtedy sie konkretnie opłaca. NA minus kiepska lokalizacja hurtowni. a swoją drogą carisma jest mocno niedocenianym autem a jest mało awaryjna dzięki mariażowi z volvo

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 22:11  
Cytuj
intercars ma faktycznie dobre ceny
pióra do wycieraczek u nich kosztowały 110 a alledrogo oferowało za minimum 120 + paczka
wybór jest jasny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 30 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2012r. 05:07  
Cytuj
CYTAT
A pozatym inter cars daje fajne rabaty. Ja mam np duży rabat z klubu Kijanki i jakiś z innego forum jeszcze też klubowy.
Da się z nimi dogadać i wtedy sie konkretnie opłaca. NA minus kiepska lokalizacja hurtowni. a swoją drogą carisma jest mocno niedocenianym autem a jest mało awaryjna dzięki mariażowi z volvo






A swoją droga to Carismy i Volvo to straszny syf. Mitsubishi i Nissan to teraz najgorsza Japonia jest. A silniki GDI to wynalazki prawie nienaprawialne w polskich warunkach scianasciana

www
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2012r. 14:27  
Cytuj
harry - zgodzę się z Tobą że Nissan jest kiepski , odkąd przenieśli montownie do UK to jakość spadła o 35 %, a jeśli chodzi o "trzy diamenty" - carisma jest specyficzna i nie miała nigdy poszanowania wśród klientów.
Pozostałe auta tej floty są spoko, sam posiadam Mitsu - busa i jest bezawaryjny- poprostu lejesz i jedziesz.
Ogólnie nowe auta spadły na jakości to widać po trwałości.
Ale nie doszukujmy się szczegółów, kupujemy na tyle na ile nas stać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 11:48  
Cytuj
CYTAT

A swoją droga to Carismy i Volvo to straszny syf. Mitsubishi i Nissan to teraz najgorsza Japonia jest. A silniki GDI to wynalazki prawie nienaprawialne w polskich warunkach scianasciana


Carisma i Volvo S/V40 będące na wspólnej płycie i mające trochę wspólnych bebechów miały po prostu trudne początki.
Tych modeli dotyczy pewna zasada - im młodszy rocznik tym lepszy bo poprawiano w nich na bieżąco wiele elementów i to prawie już zaraz po rozpoczęciu produkcji.

Mitsubishi produkuje dopracowane samochody a nawet jeśli ma jakieś wpadki to i tak stoi o wiele wyżej niż większość innych producentów a o wieśwagenie to już nawet nie wspominam - symbol porażki na polu jakości.

Silniki GDI wymagają najzwyczajniej w świecie trochę innego serwisowania i mechaników znających się na nich bo byle "mechanik" prędzej go popsuje jeszcze bardziej niż naprawi.
Z początku mogły mieć pewne problemy bo nikt inny pod koniec lat 90tych nie produkował osobowych benzyniaków z bezpośrednim wtryskiem.

Mimo wszystko zachęcam do literatury dot. silników FSI to jest dopiero ZŁOM.

Jakość Nissana spadła na dzień dobry nie tyle po rozpoczęciu produkcji w Europie co po związku z Renault. Podobnie się stało z Volvo po zakupieniu go przez Forda.

Ja osobiście chętnie bym zakupił Carismę 1.8 GDI po 1 lub 2 lifcie bo wiem, że są to dobre auta, co potwierdzają liczne opinie ich właścicieli a ponadto naprawdę mało palą jak na masę i moc tego pojazdu:
http://www.autoc(...)97-2003/

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 30 Maja 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 12:32  
Cytuj
Trzy diament moze i kedys były w miarę Ok , ale teraz to padaki niemiłosierne. Carismy sa super mlotek,tylko dlatego że strasznie tanie są i nikt ich nie bardzo kupuje, tak samo ja kiepskie volva (ceny bardzo niske) Jest problem z pozniejszę odsprzedażą za rozsadne pieniazki . Gazu do GDI NIE ZAŁOŻYSZ , bo przekroczy wartośc auta , o dieslach nie wspomne bo syf straszny od Renault. Jak narazie to wieswageny i inne niemieckie niestety są górą nie wiem

www
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2012r. 18:35  
Cytuj
Dzięki wszystkim za odpowiedzi i sugestie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »