NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Mechanik Renault 2,
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 21:41  
Cytuj
CYTAT
Szukam pilnie sprawdzonego i dobrego mechanika do Renault Megane (najlepiej w okolicy Rozwadowa.
Mile widziane namiary też na kogoś kto zajmuje się elektorniką samochodową.
Z góry dzięki za pomoc


Przeklejam temat, posty tygryska vel sm i jemu podobnych alter ego od razu kasuje. Trzymamy się tematu mechanika.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 21:41  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 21:57  
Cytuj
jacus -sie klocimy ale nie kasuj-takie uroki forum

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2012r. 21:59  
Cytuj
Zablokowałem, wraca ten zły.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2012r. 12:20  
Cytuj
//moderowano
nie na temat.SM

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 13:33  
Cytuj
i widzsisz Jacenty-jest kontrola to jest i "posucha"-czyli nic-powiem Ci w zaufaniu ze codziennie poranna kawa i Wasz portal-macie konkurencje ale tu zawsze był luzik,po mojemu własnie to sie ludziskom podoba czyli jak to powiedział pewien koleś "róbta co chceta"-a jak ktos kogos obrazi-no coz albo sąd albo spotkanie przy browarku szczery uśmiech i podanie sobie dłoni

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 13:45  
Cytuj
a swoją drogą trzeba przyznac trochę racji "obroncą klucza dyn."-niby cztery czy pięć śrubek i nieszczęście gotowe-chociaz trzy razy jechałem na poluzowanym kole i powiem szczerze tego nie da się niezauwarzyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 14:18  
Cytuj
Bo w kole masz taką komfortową sytuację, że masz te 5 śrub (czasami mniej, czasami więcej).

Ale są miejsca - gdzie cała kontrola nad pojazdem zależy od JEDNEJ !
Jedna śruba, jedna nakrętka - i tracimy kontrolę nad pojazdem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 14:26  
Cytuj
owszem nie zaprzeczam-najniebezpieczniejsze nakrętka sforznia wachacza lub drążka kier.ale nie ma takiej możliwosci zeby nagle ni z gruchy czy pietruchy ,jeśli coś sie zaczyna dziać to przynajmniej z miesiac juz cos odczówasz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 14:35  
Cytuj
Np. śruby mocujące wahacz - co możesz tutaj odczuć ? Nakrętka się odkręca, śruba wypada, wahacz wypada. Śruba łącząca przekładnię kier. z kolumną - zazwyczaj JEDNA śruba. Odkręca się, tracisz kontrolę nad pojazdem itp. itd.

Dlatego producenci nakazują każdorazową wymianą takich śrub po ich demontażu !

Znam przypadki, gdzie po wymianie wahacza, śruby zostały zamontowane odwrotnie. Nakrętką do góry - bo tak łatwiej było je włożyć ...

W silniku faktycznie, można coś odczuć, można sobie poeksperymentować, dokręcać jak się chce. Ale nie w zawieszeniu !

Natomiast dużo bardziej niebezpieczną sytuacją jest, gdy śruby są zakręcone zbyt mocno. W sposób niekontrolowany przekraczamy granicę plastyczności. Przekrój się przewęża. Wydaje się, że śruba jest dokręcona. To jest jak bomba z opóźnionym zapłonem. Zerwanie może nastąpić w każdej chwili.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 14:49  
Cytuj
nie prawda -przekładnie kier {ramie}chyba o to Ci chodzi,masz na wieloklinie i to ramie naprawde jest ciężko zbić,a jesli chodzi o wachacze to kolumna mcpersona zawsze nawet jak koła masz w powietrzu dociska ci ten wachacz a ugięcie wachacza w dół ograniczają ci "sanki" i tez ze tak brzydko powiem nie ma h.. we wsi nie wyleci-zresztą nakrętki te masz z teflonem i same w góre sie nie wykręcą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 1 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 16:59  
Cytuj
CYTAT
nie prawda -przekładnie kier {ramie}chyba o to Ci chodzi,masz na wieloklinie i to ramie naprawde jest ciężko zbić


Wałek kolumny kier. z przekładnią - w renault tam nie ma wieloklina. Jest jedna śrubka, której brak spowoduje rozłącznie się wałka z przekładnią

CYTAT
chodzi o wachacze to kolumna mcpersona zawsze nawet jak koła masz w powietrzu dociska ci ten wachacz a ugięcie wachacza w dół ograniczają ci "sanki" i tez ze tak brzydko powiem nie ma h.. we wsi nie wyleci-zresztą nakrętki te masz z teflonem i same w góre sie nie wykręcą


Chyba chodziło nie o końcówkę wahacza - tylko o zamocowanie wahacza w tzw. sankach.


Zresztą dyskusja zaczyna przybierać dość żenujący poziom - udowadnianie, że niedokręconą śrubę powinno udać się zauważyć i zawieszenie jako takie nie powinno się rozlecieć potluczony
Zapewne większość razy się uda ...

CYTAT
zawsze nawet jak koła masz w powietrzu dociska ci ten wachacz

Ciekawe ... zawieszenie wbrew pozorom pracuje ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 17:26  
Cytuj
Wbrew pozorom kiedyś przejechałem kilka kilometrów autem na twardym zawiasie po wybojach i nie było nakrętek z tyłu same śruby. Zapomniałem dokręcić nakrętki i widocznie odpadły i nic. A co do śrub zawieszenia to ja i tak je zmieniam co jakiś czas

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 18:05  
Cytuj
//moderowano
- trzymajmy poziom ...SM

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 18:13  
Cytuj
//moderowano
- trzymajmy poziom ...SM

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 18:31  
Cytuj
nie ma sprawy Jacek chcesz miec ładnie i przykładnie-propaganda i cenzura prl-ale moim zdaniem takie coś to o dupe rozbić-jak dysputa to na całego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 18:39  
Cytuj
no i co goście który ma jeszcze renówe do remontu tego juz mi Jacenty nie wykasuje

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 19:21  
Cytuj
ja mam ale nie wiem czy dasz radę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 19:21  
Cytuj
egos jest tylko jedno ale. Ja się podpisuje na zielono i podpisuje Jacek.

A trzymają się tematu kto w okolicy zregeneruje belkę w clio ci od peugeotów nie chcą zmienić tuleji na teflonowe.


Gajowy no ba u ciebie to takie proste auto że bankowo da radę co za problem, wyprodukowali ich w końcu koło 1100 więc jak nic da radę. Mojego 501 więc też o części łatwo na każdym szrocie leżą i każdy sklep ma je w katalogu.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 19:39  
Cytuj
Który rocznik tego clio ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 19:42  
Cytuj
Z tymi tulejami wiem o co chodzi-w orginale metal w zamienniku plastik-no coz dwa lata pojeżdzisz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 19:51  
Cytuj
EEE jak dla mnie to może i rok jeździć te 500 km rocznie robie od wiosny do jesieni to przeboleje 2 lata.
rocznik 95 nie występuje w instrukcji obsługi tego modelu, w serii sam naprawiam też o nim nie wspominają

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2012r. 20:00  
Cytuj
dobranoc mistrzowie zona wróciła i trzeba jej przegladnąc tulejki-narka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2012r. 14:12  
Cytuj
Tam jest drążek skrętny, a nie belka ;>

Obrazek

O których tulejach mowa ? Oznaczonych jako 3 ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2012r. 16:31  
Cytuj
to nie ta belka, i nie ma tych tulei oznaczonych,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2012r. 16:44  
Cytuj
Nie ta belka jak mówi gajowy my mamy całkowicie inne belki w clio więc niestety na tym foto nic nie widać

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »