NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Zamioculcas kwiat hodowla, Zamioculcas kwiat hodowla
Posty: 4
Dołączył: 16 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 12:33  
Cytuj
Witam.
Mam pytanie do miłośników kwiatów doniczkowych, a dokładnie chodzi o kwiat "zamioculcas",który ponoć jest łatwy w hodowli, nie ma dużych wymagań co do podlewania,światła, itd.
Jestem właścicielką dwóch takich okazów, z tym ,że w jednym chyba przedawkowałam z podlewaniem. Tak myślę, ponieważ na łodygach liści pojawiły się brązowe plamy, liście żółkną i chyba przegniły od nadmiaru wody. Mam pytanie, czy można taki kwiat jeszcze jakoś uratować. Proszę o podpowiedź, jeśli ktoś ma też taki problem lub wiedzę na ten temat.
Pozdrowionka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 12:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 13:33  
Cytuj
Lej mniej wody. Ogranicz podlewanie do minimum i będzie git majonez.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Maja 2012r. 15:32  
Cytuj
Na "dzień dobry"wyjmij go z doniczki.
Oczyść ze zgniłych korzeni,jak też pożółkłe liście..Kartofla i resztę korzeni spryskaj preparatem przeciwgrzybowym i posadź w nowej ziemi.
Doniczka misi być z tych bardziej wysokich niż szerokich.
Nie wiem jak duży jest Twój"kulkas"ale doniczka musi być trochę ciasna.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »