NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Spółdzielnia Mieszkaniowa- walne zgromadzenie,
Posty: 5
Dołączył: 21 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 23:17  
Cytuj
W dniu 16 czerwca to jest sobota godzina 8:30 odbędzie się walne zgromadzenie członków spółdzielni mieszkaniowej.
W każdej spółdzielni walne zgromadzenie członków jest najwyższym organem władzy, co oznacza, że to tu zapadają najważniejsze decyzje. - W walnym zgromadzeniu może uczestniczyć - z prawem udziału w głosowaniach - każdy członek spółdzielni. Każdy więc może mieć wpływ na gospodarowanie w budynkach i osiedlach spółdzielczych i na koszty tego gospodarowania.
I ty możesz coś zrobić dla dobra spółdzielni w tym dniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2012r. 23:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 01:42  
Cytuj
Demokracja najefektywniej działa w małej skali. Zamiast biegać na walne raz w roku zakładajcie wspólnoty i decydujcie sami o WASZEJ nieruchomości.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 07:27  
Cytuj
CYTAT
I ty możesz coś zrobić dla dobra spółdzielni w tym dniu.

Dobro spółdzielni to ja miał bym daleko w dupie bo nie idzie jedną drogą z dobrem jej członków. Członek spółdzielni to jej niewolnik i basta. Dobrze ze nie jestem jej członkiem / być ciągle rolowanym to nie smaczne/.

Co możecie zrobić na walnym to możecie podzielić majątek spółdzielni na bloki i założyć wspólnoty, przynajmniej z jakimś posagiem pójdziecie w dalszwe życie.
Jak na razie to w spłółdzielni mówi się o wojnie na walnym z jakąś grupą która chce przejąć w niej władzę,cool girl Następni dobrodzieje chcący się wygodnie usadowić na ciepłych posadkach.

LUDZIE ROZWALCIE TĄ SPÓŁDZIELNIE /tylko w ten spsób można podzielić pomiędzy jej członków pokażny jej majątek /I WRESZCIE ZACZNIJCIE SAMI DECYDOWAĆ O WŁASNEJ NIERUCHOMOŚCI.ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 20:23  
Cytuj
Nie każdy wie, że nie jest przeszkodą w założeniu wspólnoty to, że część mieszkań należy do spółdzielni. Spółdzielnia ma tyle głosów we wspólnocie, jaka część nieruchomości jest w jej posiadaniu. Dla przykładu w moim bloku posiada mniej niż 1/3 nieruchomości i wspólnota mogłaby powstać nawet jutro. Tylko ja tu mieszkam rok i prawie nikogo nie znam, nie ma kto tego pociągnąć.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 22:43  
Cytuj
Zacznij od małych kroczków, jakieś przypadkowe piwko z dwoma trzema sąsiadami, potem drogą pantoflową poleci samo.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 23:05  
Cytuj
I ty możesz zrobić to w Stalowej Woli tak jak zrobili to w tej spółdzielni:
http://www.dzien(...)cookie=1 im się udałouśmiech

Nie strać szansy na lepsze jutro i przyjdź na wybory aby nie było kolejnych drastycznych podwyżek itd.bo tylko członkowie mogą coś zmienić przychodząc na zebranie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 21 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 23:12  
Cytuj
Warto przeczytać:
http://wybor(...)ni_.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2012r. 11:15  
Cytuj
Od 7.30 będą wydawane karty uprawniające członków do głosowania.
Aby cokolwiek zmienić trzeba najpierw chcieć,
a później przyjść, wybrać kartę do głosowania i zagłosować.
Jako członek spółdzielni można wiele, ale nie samemu.
Tyle ludzi tutaj pisało o zmianach w spółdzielni, a teraz dopiero się okaże ile osób naprawdę chce coś zmienić.

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Maja 2012r. 19:57  
Cytuj
A ciekawe kiedy w SBM bedzie walne i czy znowu pani z czynszów córeczke wystawi do głosowania do rady nadzorczej a co niech se dziecina zarobi !!! rozbój w biały dzien w tej spółdzielni nadal pracuja swiete krowy zausznice byłego prezesa T--- nieprzyjazne swoim pracodawcom czyli nam mieszkancom,w sekretariacie i kasie pani z mina robiaca łaske ze zyje,w czynszach czarna mamba niemiła i opryskliwa,chyba jedynymi miłymi ludzmi w tym kółku wzajemnej adoracji to pan co zajmuje sie sprawami prawnymi i zapycha na piechote do sadów i obecny prezes reszta to niewdzieczni pracownicy nas spółdzielców,trzeba przyjsc na walne i to towarzystwo niezmienne od 30 lat rozpiździć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 31 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2012r. 15:50  
Cytuj
Dziękuje Arturo_28 za informacje, jest nas zorganizowanych ponad 20 osób napewno będziemy na walnym.ok

gb74 ma całkowitą racje, jest małe zainteresowanie tematem a potem słyszy się na mieście jak ta spółdzielnia nas kiwa.

LUDZIE JEST SZANSA POWALCZYĆ O SWOJE ,TYLKO TRZEBA DUPY RUSZYĆ Z FOTELI I IŚĆ NA WALNE ZGROMADZENIE W GRUPIE JEST SIŁA.okgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2012r. 17:08  
Cytuj
CYTAT
Dziękuje Arturo_28 za informacje, jest nas zorganizowanych ponad 20 osób napewno będziemy na walnym.ok

gb74 ma całkowitą racje, jest małe zainteresowanie tematem a potem słyszy się na mieście jak ta spółdzielnia nas kiwa.

LUDZIE JEST SZANSA POWALCZYĆ O SWOJE ,TYLKO TRZEBA DUPY RUSZYĆ Z FOTELI I IŚĆ NA WALNE ZGROMADZENIE W GRUPIE JEST SIŁA.okgood


Najłatwiej powalczyć o swoje zakładając wspólnotę. W spółdzielni pracuje zbyt dużo "kolesi" by 20 osób mogło coś zmienić. Dajcie znać czy udało wam się przegłosować odrzucenie sprawozdania, bo tylko to doprowadziłoby do realnej zmiany we władzach spółdzielni.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Maja 2012r. 21:45  
Cytuj
Powiem krótko : Śmiać mi sie chce z was.
Internetowi krzykacze. Każdy ma dużo do powiedzenia za kompem.
W realu połowa by się nie wysłowiła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 16:41  
Cytuj
CYTAT
Najłatwiej powalczyć o swoje zakładając wspólnotę. W spółdzielni pracuje zbyt dużo "kolesi" by 20 osób mogło coś zmienić. Dajcie znać czy udało wam się przegłosować odrzucenie sprawozdania, bo tylko to doprowadziłoby do realnej zmiany we władzach spółdzielni.


Założyć wspólnotę to nie problem , problem to odzyskać pieniądze od S.M z funduszu remontowego.

CYTAT
Powiem krótko : Śmiać mi sie chce z was.
Internetowi krzykacze. Każdy ma dużo do powiedzenia za kompem.
W realu połowa by się nie wysłowiła.


Powiem krócej WiktorX już pękł nie ze śmiechu, krew go zalałazarumieniony dowiadując się jakie nastąpią zmiany w SM po walnym.air kiss

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 19:18  
Cytuj
mosiek -nie bardzo rozumiem Cie , a krew mnie nie zalewa bądź spokojny, śmiać mi sie również nie chce - bo mnie to zwyczajnie nie interesuje.
A zmiany piszesz że będą. Skoro zebrałeś 25 tys ludzi to rób zebranie, przecież każdy może. Tylko moja wypowiedz jest zwyczajna, dużo krzykaczy i tematów , planów.
A standartowo jest jak zwykle.
Sposób odzyskiwania pieniędzy z Remontowego - śmiech na sali...
To jak byś chciał odzyskać odsetki od kredytu spłaconego 10 lat temu....
Powodzenia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 31 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2012r. 20:46  
Cytuj
Jak spółdzielcy będą chcieli zmian to powinni przyjść na zebranie i ich dokonać. A jeżeli nie przyjdą to znaczy ,że im jest bardzo dobrze. Myślę,że kiedyś w końcu przyjdą .. Może za jakieś 6 lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 6 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 10:49  
Cytuj
Mam nadzieję, że na to forum zaglądają też ludzie zadowoleni z zamieszkiwania w SM Stalowa Wola,
bo muszą wiedzieć, że za ich plecami grupka niezadowolonych z życia pieniaczy próbuje zadecydować o losach naszej spółdzielni. Niekompetentni ignoranci agitują nieświadomych członków SM do głosowania na walnym zgromadzeniu pod ich dyktando. Może to doprowadzić do poważnego kryzysu naszej spółdzielni. Ludzie tego pokroju chcą doprowadzić do likwidacji naszej spółdzielni. Demagogiczne obietnice niektórych z nich o zamrożeniu czynszów, redukcji zatrudnienia w SM doprowadzą do tego, że nie będzie komu obsługiwać bieżących potrzeb członków SM. A główne powody chęci tych panów startowania w wyborach do rady nadzorczej to np. za niska emerytura huciana, kończąca się kupka kasy przywiezionej z zagranicy czy też słabo idący stragan na rynku . Zapytajmy kandydatów do rady nadzorczej na walnym zgromadzeniu o ich dochody uzyskane w ubiegłym roku. Wielu też na tym forum domaga się odzyskania od spółdzielni składki na fundusz remontowy !!! Mają pewnie ocieplony i wyremontowany blok, uporządkowaną okolicę bloku i nie obchodzi ich to, że to ze składek innych bloków bo ich funduszu remontowego nigdy by nie wystarczyło !!! Ludzie tacy jak prezydium rady osiedla nr 3, przez których chamstwo rade tą opuściło kilkoro mądrych i oddanych społeczników, chcą przez swoja indolencje doprowadzić do
Powiedzmy tym krzykaczom NIE ! Jeśli nie podoba im się członkostwa w naszej spółdzielni mogą założyć wspólnoty ! Nasza spółdzielnia nie jest wolna od wad i nieprawidłowości, ale naprawa tego co źle funkcjonuje nie polega na tym żeby to rozwalić ! Nie pozwólmy, żeby 5% decydowało za wszystkich ! Trzeba przyjść na Walne Zgromadzenie i poprzeć władze spółdzielni, poprzeć ludzi którzy znają się na tym co robią !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ccc
ccc
ccc
Posty: 10
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 11:14  
Cytuj
Evelek (to od Eveliny ?) - bravo ! Nareszcie jakiś głos rozsądku ! Niszczenia to ja mam też serdecznie dosyć. Za komuny jak coś było nie po myśli jedynej słusznej drogi, to zaraz znikało z powierzchni ziemi. Teraz trzeba budować. Polepszać jak złe, ale nie niszczyć. A ci krzykacze muszą wiedzieć, że są ludzie zadowoleni z mieszkania w SM. Ja miałem nie iść , ale mnie przekonała(łe)ś !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 6 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 11:50  
Cytuj
evelek - popieram ! Słyszałam od znajomych że w zeszłym roku w hucianej spółdzielni zebrała się grupka z jednego bloku i wyrzucili zarząd, potem wybrali sie sami do rady nadzorczej , rada wybrała swój zarząd , ale taki , że jednego wiceprezesa po niecałym roku wywalili, bo się okazało że to trzeba miećcoś w głłowie a nie w gębie ! A w ogólen to sami stwierdzili że spółdzielnia działa dobrze. Teraz zrobią sobie wszystko ze swoim blokiem a resztę bedą mieli gdzieś ! Njalepiej jak sie komuś nie podoba to albo wspólnote niech se zało ży albo domek wybuduje ! Będzie se mógł rządziić ile wlezie !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 12:20  
Cytuj
Czyżby zarząd był zaniepokojony zbliżającym się walnym?Pracownicy lub może ktoś z zarządu zaczeli zakładać konta na stalowym i opisują jak dobrze jest w spółdzielni.Ja też jestem za tym by członków przyszło jak najwięcej i może padną wtedy konkretne przykłady np.jaka firma "wygrywa"przetargi na ocieplanie bloków i dlaczego?Dlaczego działające pogotowie techniczne na każdej administracji jest zlecone prywatnej firmie,którą prowadzą pracownicy spółdzielni?Po co płacić tym firmą jak po wymianie rur ciepłej wody z ocynkowanych na plastiki awarii jest o 90% mniej.Prywatne firmy prowadzone przez pracowników to konkurencja dla spółdzielni tak sama jak przewodnicząca solidarności w spółdzielni jest licencjonowanym zarządcą i prowadzi wspólnotę mieszkaniową i powinni być zwolnieni dyscyplinarnie o czym mówi kodeks pracy.Można to sprawdzić ze zleceniami na poszczególnych administracjach i na wyrywki potwierdzić u lokatorów czy aby nie są wpisane dla statystyk.Może nie potrzeba już utrzymywać tak licznego pogotowia technicznego?Tym samym można zweryfikować koniecznośc utrymania drugich zmian przez hydraulików czy elektryków.Przykład godzina 19 z minutami idę do piwnicy,a tam ciemno,dzwonię do administracji po elektryka i co słyszę,że na pewno to brak żarówki a elektrycy na drugich zmianach ich nie posiadają i trzeba wkręcić sobie samemu.Po co utrzymywać azart jak sygnał do azarty daje DIANA a o multipleksach trzeba zapomnieć.Dlaczego rada nadzorcza nie robi tego społecznie?Dużo jeszcze by wymieniać gdzie można szukać oszczędności,a nie iść po najmniejszej lini oporu i podnosić koszty amortyzacji czy fundusz remontowy.
P.S.
Nie zakładajcie kont i nie piszcie głupot,albo podeprzyjcie faktami jak ja to zrobiłem.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 12:42  
Cytuj
CYTAT
Czyżby zarząd był zaniepokojony zbliżającym się walnym?Pracownicy lub może ktoś z zarządu zaczeli zakładać konta na stalowym i opisują jak dobrze jest w spółdzielni


Dokładnie, jakaś zorganizowana akcja smiech2. Nagle znalazło się troje zadowolonych z ostatnich podwyżek mieszkańców. Nie bądzmy idiotami i nie płaćmy jak cielęta za wszystko co nam pod nos podsuną. Żądajmy wyjaśnień bo w przeciwnym razie nim się obejrzymy czynsz będzie wynosił 800zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 6 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 13:00  
Cytuj
CYTAT
Nie zakładajcie kont i nie piszcie głupot,albo podeprzyjcie faktami jak ja to zrobiłem


Od kiedy to jest zakaz zakładania kont ? Zabolało , że ktoś ma inne zdanie ? A fakt jest jeden prosty : dlaczego jeszcze nie mieszkasz we wspólnocie lub własnym domu ? Bo te twoje fakty nie są niczym poparte, klawiatura przyjmie wszytkie głupoty, twoje też ! A już szczytem jest teoria spiskowa o zarządzie ! Gratulacje ! Zacznij pisać kryminały, na forum sie marnujesz !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 13:16  
Cytuj
CYTAT
dlaczego jeszcze nie mieszkasz we wspólnocie lub własnym domu ?


Zamiana mieszkania na własny dom nie jest taka prosta, między innymi ze względu na niudolne gospodarowanie naszymi pieniedzmi przez spółdzielnię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ccc
ccc
ccc
Posty: 10
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 13:30  
Cytuj
CYTAT
Czyżby zarząd był zaniepokojony zbliżającym się walnym?Pracownicy lub może ktoś z zarządu zaczeli zakładać konta na stalowym i opisują jak dobrze jest w spółdzielni


Dokładnie, jakaś zorganizowana akcja


Wypraszam sobie ! Już w zeszłym roku dyskutowałem na forum. I wtedy jakiś palant pisał że jestem z sm. Powtórzę więc jeszcze raz : jestem prywatnym przedsiębiorcą i prowadzę własną firmę. A zdania po prostu nie zmieniam. Dotrze do was że mogą być ludzie z innymi poglądami ?

CYTAT
przewodnicząca solidarności w spółdzielni jest licencjonowanym zarządcą i prowadzi wspólnotę mieszkaniową i powinni być zwolnieni dyscyplinarnie o czym mówi kodeks pracy


Z mojej wiedzy wynika , że jeśli posiadasz wiedzę o przestępstwie i nic z tym nie robisz to sam jesteś przestępcą ! Koniecznie zgłoś to do prokuratury !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 6 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 20:55  
Cytuj
mlotek jeśli nie znacie przepisów to nie wypisujcie głupot i nie powielajcie napisanych wcześniej bzdur...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 21:04  
Cytuj
Witaj WiktorX poniosło mnie trochę, cieszę się że u Ciebie wszystko jest OK.ok

Nie jestem członkiem SM i właściwie powinno mnie to wszystko walić ale ciężko się patrzy na głupotę i bezmyślnaść ludzi którzy mogą coś dla siebie i innych dobrego zrobić a Oni udają że są ślepi i głusi. OKOŁO 20 OSÓB / zarząd i rada nadzorcza / ROLUJE PARĘ TYSIĘCY OSÓB wmawiając im że te zabiegi to dla ich dobra, np dla ich dobra czynsz będzie podnoszony 2 razy w roku.
Najzabawniejsze jest to że taki evelek, orzech, ccc cieszą się że są rolowani i będą płacili za czynsz coraz więcej.mloteksciana

CYTAT
koszyk- Jak spółdzielcy będą chcieli zmian to powinni przyjść na zebranie i ich dokonać. A jeżeli nie przyjdą to znaczy ,że im jest bardzo dobrze. Myślę,że kiedyś w końcu przyjdą .. Może za jakieś 6 lat.

jak czynsz za mieszkanie 48m2 bedzie kosztował ponad tysiąc zł potluczony

Róbta co chceta, to są wasze pieniądze, przez Was bezmyślnie tracone.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »