NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Cukiernia Alicja, Kradzież fotki
Posty: 6
Dołączył: 22 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 13:27  
Cytuj
Witam serdecznie.
Nie znam niestety Waszego miasta, ale poznałam ostatnio za sprawą Cukierni Alicja. Przykro, że moje spotkanie wprawdzie wirtualne, ale przebiegło w niezbyt miłej atmosferze.
Przejdę jednak do sedna sprawy.
Znalazłam ostatnio fotkę mojego tortu na stronie Cukierni Alicja.
http://www.cukie(...)rta.html
A to moja fotka. Chodzi o Tort -Lew
http://slodk(...)20dzieci

Umieszczono je galerii tortów dla dzieci
Zadzwoniłam z prośbą o jej usunęcie. W odpowiedzi usłyszałam, że tort jest przez nich wykonany i fotki nie usuną. Po za tym nie mam opatentowanego zdjęcia. Rozmowa była bardzo nieprzyjemna. Ostatecznie rozłączyłam się.
Czyżby ustawa o prawie autorskim nic tutaj nie znaczyła.
http://www.bg.pw(...)04Lj.pdf

Zobaczcie na dole przy brodzie krem rozpuścił mi odrobinkę masę, gdyż zabrakło mi kremu bez spirytusu i dałam ten z jego dodatkiem. W cukierni jest dokładnie to samo.
Jest więcej szczegółów które można zauważyć, jak np. wstążeczka z napisem ( napis wyretuszowano) i jej podwinięte końce.

Nie roszczę sobie praw do pomysłu i wykonania takiego tortu. Myślę, ,że stać ich chyba na własne wykonanie i nie trzeba kraść cudzych zdjęć.
Czy mam uciec się do ostateczności i zgłosić sprawę na policji?
Co radzicie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 13:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 13:48  
Cytuj
Najpierw poinformuj ich, że zgłaszasz sprawę, jeżeli to nie poskutkuje - zrób to na prawdę. Jeżeli czujesz się tym urażona, a jest to rzeczywiście Twoja własność, to nie wahaj się.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 437
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 13:52  
Cytuj
Nic z tego nie rozumiem. Skąd wzięło się zdjęcie Twojego tortu na stronie c. Alicja?

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 13 Kwie 2012r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 13:55  
Cytuj
XXI wiek internet ... jak to skąd pewnie Pani odpowiedzialna za marketing w ulubionych ma bloga tejże Pani.

Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 22 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 14:05  
Cytuj
CYTAT
Nic z tego nie rozumiem. Skąd wzięło się zdjęcie Twojego tortu na stronie c. Alicja?


Zostało zwyczajnie skradzione. To kradzież z premedytacją. Ktoś je sprytnie wyretuszował.
Dziwi mnie jedno, dlaczego cukiernia nie potrafi zrobić swojego tortu tylko ucieka się do takich działań?
Zaszokowała mnie również postawa samego właściciela. Który nie tylko nie próbował sprawy wyjaśnić, tylko zaczął na mnie krzyczeć. Jak można twierdzić, że to ich tort?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 13 Kwie 2012r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 14:35  
Cytuj
i tu się nasuwa pytanie ile z tych zdjęć zostało wykonanych przez Cukiernie Alicję.

Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 22 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 14:44  
Cytuj
CYTAT
i tu się nasuwa pytanie ile z tych zdjęć zostało wykonanych przez Cukiernie Alicję.


Mamy do czynienia z nieuczciwym przedsiębiorcą, który oferuje usługi w oparciu o niewykonane przez siebie produkty. Warto w tym przypadku poszukać, czy nie przywłaszczyli sobie też innych zdjęć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 23 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 14:51  
Cytuj
All pewnie,że pierw postrasz, a potem idz i zgłoś. Ta Alicja to w ogóle o dupe otłuc. A swoją drogą przecudne masz te tortyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 22 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 15:04  
Cytuj
CYTAT
All pewnie,że pierw postrasz, a potem idz i zgłoś. Ta Alicja to w ogóle o dupe otłuc. A swoją drogą przecudne masz te tortyumiech


Dziękiumiech))))
WOW!!!!!!!!!!!!!! SUKCES!!!!
Fotka usunięta. Mało tego zrobiona kopia mojego tortu. Ok. umiech))
No nie jest idealna. Moja masa jest zdecydowanie jaśniejsza. I oczka są niebieskie
Po za tym w moim torcie mordka jest mniejsza i lepiej wyprofilowana. Za to łodniej pokryli kremem.
Ale i tak się cieszę, że coś tam do nich dotarło.
A gdyby się wypierali. Mogę wkleić zrzut ekranu jaki zrobiłam wcześniej.

Buziaczki dla Wszyskich ( tylko nie dla tych z cukierni Alicja)
umiech))))))))))))))
Zapraszam na mojego bloga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 15:21  
Cytuj
zauważyłam teraz zmianę i kopię. Szczerze? Nie wiem która lepsza. Obydwie podobne tylko inne szczegóły. Lepiej by było sprówać ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 22 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 16:01  
Cytuj
To prawda, tyle, że ja jestem na straconej pozycji, bo cukiernia Alicja jest u Was na miejscu, a ja w Poznaniu umiech)))

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 16:59  
Cytuj
All mylisz się. Idziesz na Policje i składasz zeznania dotyczące kradziezy z tytułu praw autorskich. Zdjęcie wyceniasz na 500złotych żeby nie było niskiej szkodliwości. Reszte załatwiają oni musisz podać źródło swojej fotki i dowód i fotkę ich z adresem itp wsio przygotuj. Znajomi mieli wiele podobnych spraw z kradzieżą fotek na allegro

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 17:03  
Cytuj
Jacek, All miała na myśli poczęstunek, mówiac o straconej pozycji chytry

Stalowa Wola wita Poznań umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 22 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 18:01  
Cytuj
Żeby już zakończyć ten mało przyjemny wątek, wkleję zrzut ekranu.
Nie chcę aby ktoś kto nie widział mojego tortu na stronce cukierni, pomyślał, że całą sprawę wymyśliłam.
A swoją drogą może cukiernia skopiuje wykonanie mojego króla lwa, skoro się tak we lwach lubują. umiech))

Obrazek

Podpowiem jeszcze, że figurki robię z marcepana. umiech))

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 22:44  
Cytuj
To nie ładnie ze strony tej cukierni. Coś dziwacznieją Ci "nasi" przedsiebiorcy ! Opanujcie się ! to do nieuczciwych przedsiebiorców.

To byłem ja zdegustowany a nie Jarząbek Wacław.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 23:01  
Cytuj
ale o co sie rozbiega ? bo jesli sie dobrze przypatrzymy widac roznice w tych tortach ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Maja 2012r. 23:09  
Cytuj
CYTAT
ale o co sie rozbiega ? bo jesli sie dobrze przypatrzymy widac roznice w tych tortach ...



Ale czujesz róznice w smaku ? jak nie, to przypatrz sie dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Maja 2012r. 19:37  
Cytuj
Torty Alll są rewelacyjne.ok
Nie zapytam ile czasu zajmuje ich wykonanie.
Jedyna moja uwaga,to że stronka fajnie zrobiona,ale wyszukiwanie czyli kategorie,mało czytelne.zdegustowany
Ale to pikuś...
Kiedyś ,jak mi stuknie 67 latek,zamówię sobie "tort emeryta".potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 08:39  
Cytuj
Jusek to dolicz do tych 67 latek jeszcze z 10 bo to na pewno nie koniec reform w naszym wspaniałym krajuzaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 19 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 20:09  
Cytuj
Piekne torcikismiech2 ,dopiero teraz widze jaką kaszane odwala ALICJA,szkoda ze nie jestes ze stalowej bo byłabyś bardzo dużą konkurencją ,dla nich i nie tylko.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2012r. 21:02  
Cytuj
ciekawe czy zrobiony na szybko lew sprzedał się wczoraj w centrum..cena okazyjna 115zł smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Maja 2012r. 10:41  
Cytuj
CYTAT
Jusek to dolicz do tych 67 latek jeszcze z 10 bo to na pewno nie koniec reform w naszym wspaniałym krajuzaklopotany

No to bedzie czerstwa bułka z musztardą i znicz sztuk jeden.good

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »