NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Prawnik znający się na prawie energetycznym,
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2012r. 15:28  
Cytuj
Pytanie mam. Stoi sobie 3 lat słup średniego napiecia na placu. Przyszedł koleś z pge i chcą postawić nowy słup w miejsce starego. Jak to ugryźc narazie poprosiłem o umowę. Dom stoi dłużej

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Cze 2012r. 15:28  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 08:41  
Cytuj
Podnoszę wątek. Sprawa się ruszyła i prawdopodobnie weźmiemy korporację feniks. Jakieś opinie na ich temat? Koszty są spore i ja szczerze mówiąc nie jestem do końca zdecydowana. Opłata wstępna 1400 + 25% od wygranej. Jeśli ugrają tyle co obiecują to będziemy do przodu o jakieś 5 tys. Jeśli.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 13 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 08:54  
Cytuj
Cena powala :szok:

Upewnij się czy 25% to brutto czy netto umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 09:03  
Cytuj
Netto. Mam umowę (nie podpisaną jeszcze, tak do zapoznania się tylko) i widzę jeszcze jakieś dodatkowe koszty, o których nam nie mówili. 500 za wycenę roszczeń, opłaty związane z dochodzeniem roszczeń przed sądem. A podobno to 1400 miało być na opłaty sądowe.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 129
Dołączył: 13 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 09:10  
Cytuj
Zastanów się czy nie iść do jakiegoś adwokata. A nie płacić pośrednikowi - który i tak weźmie adwokata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 09:18  
Cytuj
Żaden adwokat nie został polecony, a nie chcę brać pierwszego lepszego, który może takiej sprawy nawet nigdy nie prowadził.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 09:26  
Cytuj
CYTAT
Pytanie mam. Stoi sobie 3 lat słup średniego napiecia na placu. Przyszedł koleś z pge i chcą postawić nowy słup w miejsce starego. Jak to ugryźc narazie poprosiłem o umowę. Dom stoi dłużej


Za to, że stoi słub na działce prywatnej to zakład energetyczny powinien płacić co miesiąć kase(odszkodowanie. Prawnik w metalowcu na 3 piętrze może coś w tym temacie doradzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 10:04  
Cytuj
Też co nieco interesowałem się odszkodowaniem "za słupy na polu" . Na początek w metalowcu jest tylko pośrednik a nie prawnik - stalowianka 91 smiech2 . Madzik a jakiego konkretnego prawnika masz w stalowej ? Szkoda czasu szukać .Feniks to korporacja - po podpisaniu umowy przydziela ci dopiero konkretnego prawnika który działa w Twoim imieniu. Jeżeli ktoś chce sam walczyć z zakładem energetycznym jest skazany z góry na porażkę - zakłady energetyczne też mają dobrych prawników którzy perfekcyjnie przedłużają sprawy w sądach .Każda sprawa jest inna i inny może być wyrok - tu wszystko w gesti sądu . Zakłady energetyczne dzałają tak jak napisał Mieczysłam - czyli albo nic nie płacą lub jak coś to płacą grosze . Nie mam czasu rozwijać swoich przemyśleń w tym temacie do jakich doszłem - ale można zadać sobie jedno pytanie ile osób wygrało konkretne odszkodowanie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 12:12  
Cytuj
Przeczytaj to i komentarze do artykułu:
http://super(...)a-slupy/
...a dalej szukaj w necie.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 14:37  
Cytuj
Jusek a co dowiedzałeś się z tego artykułu - to że państwo odszkodowań nie da ? To jest typowa papka medialna . Kto jest właścicielem słupów - państwo ? PRL wraca ...umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 16:31  
Cytuj
CYTAT
Jusek a co dowiedzałeś się z tego artykułu - to że państwo odszkodowań nie da ? To jest typowa papka medialna . Kto jest właścicielem słupów - państwo ? PRL wraca ...umiech

@Kolo
Tu nie chodzi,że odszkodowanie wypłaci(lub nie)"państwo",tylko o fakt braku dokładnych uregulowań prawnych dot.odszkodowań. W tej dziedzinie,ale i w wielu innych rząd(czyli "państwo"),odkłada ustawy na później.
Nie wiem czy nie chcą,czy też nie mają pojęcia jak to załatwić.

W pierwszym komentarzu do artykułu jest porada jednego z czytelników.
Podałem jedynie przykład,bo w necie jest multum informacji,jak też są fora,gdzie poruszany jest problem odszkodowań.
Trzeba jedynie dokładnie szukać.

Nie każda firma zajmująca się odszkodowaniami uzależnia rozpoczęcie czynności od wpłaty zaliczki.Wiele z nich,zadowoli się prowizją od wygranej kwoty.
I tu też trzeba trochę pogrzebać w necie,bo niekoniecznie będą zainteresowani konkretnym przypadkiem.

Spłycasz i upraszczasz temat,tylko dlatego że zobaczyłeś wpis jaki zrobiłem.
Dzięki za zainteresowanie moją osobą.Niestety,nie odwzajemniam Twojego uczucia.potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2013r. 18:39  
Cytuj
Dałeś linka który nie wnosi nic do sprawy .Daj konkretnego który by z grubsza opisał jak wygląda mitręga z tymi odszkodowaniami a nie każesz szukać po necie . Tu jest dla przykładu opisana taka sprawa http://www.odzys(...)6721&p=2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »