NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Telewizja Cyfrowa z azartu, Telewizja Cyfrowa z Azartu
Posty: 8
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2012r. 23:54  
Cytuj
Czy na nowym telewizorze z MPEG4 uzyskam sygnał cyfrowy z azartu? Jak Włączam wyszukiwanie to znajduje tylko analogowe. Spotkałem się z opinią, że żeby wyszukać cyfrowe programy to muszę miec inny kabel łączący telewizor z gniazdem azartu. Co myślicie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2012r. 23:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 00:42  
Cytuj
CYTAT
Spotkałem się z opinią, że żeby wyszukać cyfrowe programy to muszę miec inny kabel łączący telewizor z gniazdem azartu. Co myślicie?


Bzdura - nie potrzeba żadnego "innego" kabla.
Jeśli jest sygnał cyfrowy to by go znalazło, jeśli nie znalazło to jest albo za słaby albo wcale go nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 9 Maja 2010r.
Skąd: okolice RsT
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 01:30  
Cytuj
Szukaj na kanale 36 i 37 powinno znaleść około 15 programów (mux1,mux2)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 08:37  
Cytuj
CYTAT
Czy na nowym telewizorze z MPEG4 uzyskam sygnał cyfrowy z azartu? Jak Włączam wyszukiwanie to znajduje tylko analogowe. Spotkałem się z opinią, że żeby wyszukać cyfrowe programy to muszę miec inny kabel łączący telewizor z gniazdem azartu. Co myślicie?



Na jakim osiedlu mieszkasz? ile pięter ma budynek? Zobacz na antene w którym kierunku jest skierowana zauważyłem ze czesc anten jest skierowana na Kielce (kanał 36 i 62) a częśc na Rzeszów (42 i 61 )te na Rzeszów to z tego co zaobserwowalem to w miare jako taki sygnal wieczorem i w nocy a w dzien jakosc sygnalu oscyluje w granicach 0-5%

Do moderatora to już chyba 10 temat na forum pt.telewizja cyfrowa

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 14:01  
Cytuj
Mieszkam na 4 pietrze w bloku na osiedlu flisaków. Mam telewizor podłączony do gniazda azartu w domu. A w którą stronę jest ustawiona antena to nie mam pojęcia. Co to znaczy, że mam szukać na kanale 36, 37? Ja mogę automatycznie wyszukiwać(nic nie znajduje) albo wpisać konkretną częstotliwość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 16:56  
Cytuj
Jeśli nie wyszukało automatycznie to znaczy że nic więcej nie znajdzie. Jak widać cyfrówka w azarcie to sprawa raczej szczęścia - u niektórych jest u reszty nie ma. Najlepiej zainwestować w swoją antenę i szczególnie na wyższych piętrach nie powinno być problemu z odbiorem. Oczywiście jeśli mamy zasłonięte wszystkie strony od nadajników (kierunek Kielce/kierunek Rzeszów lub kierunek Lublin) to pozostaje telewizja kablowa lub satelitarna umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 3 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 20:26  
Cytuj
Na dzie dzisiejszy w Azarcie nie ma cyfrowki.
Do jej odbioru wystarczy antena kierunkowa wzmacniacz i zasilacz oraz kierunek na kielce jakies 78KM w lini prostej.
W azarcie ma "BYc" moze od lipca ale to wszystko zalezy od diany.
Niestety spoldzielnia sie sprzedala i teraz wszystko w raczkach monopolu ktory tez juz chyba zostal sprzedany? dobrze mowie? A diana nie da kanalow w jakosci hd za darmo bo ma to u siebie za 15zl i jej klienteria zwieje...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Cze 2012r. 22:02  
Cytuj
jest dvbt na azarcie sprawdzalem przed chwilką aze nie we wszystkich blokach to juz inna bajka jest jeszcze jedna opcja dla osób które mieszkają w miejscach gdzie jest problem z odbiorem m.satkurier.pl/75759-pakiet-darmowy-hd-w-cyfrowym-polsacie

http://satku(...)cie.html

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2012r. 12:34  
Cytuj
CYTAT
jest dvbt na azarcie sprawdzalem przed chwilką aze nie we wszystkich blokach to juz inna bajka jest jeszcze jedna opcja dla osób które mieszkają w miejscach gdzie jest problem z odbiorem m.satkurier.pl/75759-pakiet-darmowy-hd-w-cyfrowym-polsacie

http://satku(...)cie.html


Nie wiesz przypadkiem co może być przyczyną "obciętego" dvb-t w azarcie ? :szok:
Telewizor pięknie znajduje kanały na 36 ale jest ich tylko 8 mlotek Jest tvn, polsat, polsat sport, tvn, tv4, tv6 i coś tam jeszcze.

Próbowałem też skanować na innych kanałach ale d00pa blada, sygnał jest tylko na 36 neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Cze 2012r. 14:07  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
jest dvbt na azarcie sprawdzalem przed chwilką aze nie we wszystkich blokach to juz inna bajka jest jeszcze jedna opcja dla osób które mieszkają w miejscach gdzie jest problem z odbiorem m.satkurier.pl/75759-pakiet-darmowy-hd-w-cyfrowym-polsacie

http://satku(...)cie.html


Nie wiesz przypadkiem co może być przyczyną \"obciętego\" dvb-t w azarcie ? :szok:
Telewizor pięknie znajduje kanały na 36 ale jest ich tylko 8 mlotek Jest tvn, polsat, polsat sport, tvn, tv4, tv6 i coś tam jeszcze.

Próbowałem też skanować na innych kanałach ale d00pa blada, sygnał jest tylko na 36 neutralny
a



Prawdopodobnie w puszce antenowej jest stary symetryzator ktory działa tylko w zakresach kanałów 21-60 stad złapany tylko kielecki mux2 z kanału 36 a mux1 ktory jest na kanale 62 jest dla anteny nie widoczny.Kielce nadają mux1 jak i mux2 z mocą 50 kW jak by wszystko było tak jak powinno powinieneś łapać 15programów płacisz azart w czynszu to dzwoń niech wymienią co trzeba.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 17 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2012r. 18:39  
Cytuj
Ja mam taki problem, że jak włączę komputer to odkąd kiedy włączyli mux1 to w telewizorze kanały od 1 do 7 odbierają normalnie a reszta się zacina, sygnał raz jest a raz nie ma. Problem znika gdy wyłączę komputer. Anteny od telewizora i internetu znajdują się blisko siebie, ale inaczej być nie mogą. Co z tym można zrobić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Cze 2012r. 20:30  
Cytuj
CYTAT
Prawdopodobnie w puszce antenowej jest stary symetryzator ktory działa tylko w zakresach kanałów 21-60 stad złapany tylko kielecki mux2 z kanału 36 a mux1 ktory jest na kanale 62 jest dla anteny nie widoczny.Kielce nadają mux1 jak i mux2 z mocą 50 kW jak by wszystko było tak jak powinno powinieneś łapać 15programów płacisz azart w czynszu to dzwoń niech wymienią co trzeba.


Dzięki za konkretne info ok Jutro uderzam do azartu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2012r. 15:06  
Cytuj
Ja się dzisiaj wybrałem do spółdzielni i pocałowałem klamkę smiech2
No cóż pewnie sobie długi weekend zrobili smiech2

Dodam iz około 2 tyg temu mieli zgłaszane że nie działa jak należy, byli sprawdzili, faktycznie. Siła sygnału = 0. Mówili że cośwymienią posprawdzają.
Dzisiaj dalej 0.
No ale panowie mają wolne smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2012r. 12:50  
Cytuj
Trochę nowego info.
Puki co, przynajmniej w moim bloku cyfrówki z azartu nie ma i prawdopodobnie nie będzie (ma być rozwiązany ?) . Wszystko podobno ma się wyjaśnić już nie długo na jakimś zebraniu w spółdzielni. Bardzo bym prosił osoby które będą się tam wybierać o napisanie w tym wątku jakiejś informacji nt co dalej z azartem.
Puki co to jest ściema gdyż sygnał który jest w gniazdku nie jest z anteny na dachu tylko z kabla z diany. Trochę nieporozumienie no ale dobra. Tak przynajmniej mówili mi panowie którzy to naprawiali - bo nie działało w ogóle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 8 Paź 2007r.
Skąd: internet
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2012r. 23:44  
Cytuj
dlatego warto przyjśc w sobote na walne zgromadadznie SM w zespole szkol przy basenie bo samo sie nie przeglosuje a sa pojekty wlasnie temu poswiecone szczegoly na http://www.sm.stalowawola.pl/c/portal/layout?p_l_id=PUB.1005.37

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2012r. 08:21  
Cytuj
W/g uchwały Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli
z dnia 13.02.2012 r.

1.7. za anteny zbiorcze od I ÷ VI 1,50 zł od lokalu mieszkalnego a
od VII 2,50 zł od lokalu mieszkalnego jezyk

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2012r. 12:17  
Cytuj
Grzechu, z powyższego rozumiem że azart został zlikwidowany tak ?

Teraz pozostaje tylko montaż "siatkówki" na balkonie smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Cze 2012r. 01:08  
Cytuj
CYTAT
Trochę nowego info.
Puki co, przynajmniej w moim bloku cyfrówki z azartu nie ma i prawdopodobnie nie będzie (ma być rozwiązany ?) . Wszystko podobno ma się wyjaśnić już nie długo na jakimś zebraniu w spółdzielni. Bardzo bym prosił osoby które będą się tam wybierać o napisanie w tym wątku jakiejś informacji nt co dalej z azartem.
Puki co to jest ściema gdyż sygnał który jest w gniazdku nie jest z anteny na dachu tylko z kabla z diany. Trochę nieporozumienie no ale dobra. Tak przynajmniej mówili mi panowie którzy to naprawiali - bo nie działało w ogóle.



Ciekawa sytuacja a zarazem prosta bo telewizora nie oszukasz jezeli po podlaczeniu tv do azartu znajdziesz pojedynczy kanał z jednym programem to jest to sygnal analog lub diana a jesli na tv znalazłeś na jednym kanale (kanał nr 36,37,42,62) 7-8 programów to jest to naziemna cyfrowa i to co na walnym zebraniu sm powiedziano jest kłamstwem w temacie odbierania na tej starej instalacji azart da sie odbierac z duzym powodzeniem a jedyną inwesycją jest wymiana symetryzatora który kosztuje w detalu 3złote.

Wygląda na to że trzeba dianie załatwić nowych klientów.

Jeśli ktoś dużo nie siedzi przed tv to kupić sobie antenke zamontować na balkonie na terenie miasta z powodzeniem da sie odbierac cyfrowo 15programów

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2012r. 07:29  
Cytuj
Z tego miejsca pytanie do El-Mo, bo widze że bardzo zorientowany w temacie jesteś.
Czy myślisz że złapię dobry sygnał z Lublina ? zakładając że mieszkam na 4 piętrze w bloku.
Niestety Lublin (bodajze piaski) a nie ŚK z powodu usytuowania balkonu. Czy antenka tego typu dała by radę ? http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-69_tri_digit_eco_ze_wzmacniaczem_lna-177_A2665.htm

Potrzeba wzmacniacz czy obyło by się bez ?
Inwestować w wersję ECO czy zwykłą ?
No i czy z mojej pozycji - Kierunki
praktycznie od 0 stopni ale z uporem zahaczył bym o 358, przez 70 do 135 max. da się złapać coś lepszego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2012r. 09:02  
Cytuj
CYTAT
Z tego miejsca pytanie do El-Mo, bo widze że bardzo zorientowany w temacie jesteś.
Czy myślisz że złapię dobry sygnał z Lublina ? zakładając że mieszkam na 4 piętrze w bloku.
Niestety Lublin (bodajze piaski) a nie ŚK z powodu usytuowania balkonu. Czy antenka tego typu dała by radę ? http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_dipol_44-21-69_tri_digit_eco_ze_wzmacniaczem_lna-177_A2665.htm

Potrzeba wzmacniacz czy obyło by się bez ?
Inwestować w wersję ECO czy zwykłą ?
No i czy z mojej pozycji - Kierunki
praktycznie od 0 stopni ale z uporem zahaczył bym o 358, przez 70 do 135 max. da się złapać coś lepszego?


Info poszło na priv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Cze 2012r. 09:36  
Cytuj
Kupilem znajomemu taka antene w Sandomierzu bedzie montowal ją po niedzieli u klienta jak chcesz moge uzyczyc do testów bo narazie leży u mnie w piwnicy.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »