NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Galeria PRIMA, wynajem lokalu
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:42  
Cytuj
vielitz może właściciel przeczyta forum (w co wątpię, bo bogacze chyba nie mają na to czasu) smiech2 i pójdzie po rozum do głowy.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 14:42  
Cytuj

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 15:37  
Cytuj
tak oczywiscie, pan K. nie ma co robic tylko czytac pieprzenie od rzeczy zakompleksionych bezrobotnych kobiet w temacie w ktorym nie maja zielonego pojecia. skonczcie ta jalowa dyskusje drogie panie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 15:52  
Cytuj
to ze nia masz pracy nie znaczy ze musisz swoje zale wylewac na forum
nie pasuje ci to nie czytaj i nie pisz. A ludzie ktorzy beda chcieli pogadac na jakis temat to to zrobia i nie beda sie denerwowac twoimi wypocinami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 17:44  
Cytuj
CYTAT
Nie lepiej zastanowić się poważnie i wybudować jakiś jeden konkretny zakład pracy, który zapełni niszowe usługi i będzie potrafił utrzymać się na rynku pracy. A nie ciągle pchać się w to czego jest już pod dostatkiem.

Niby jaki zakład pracy masz na myśli, 2-gą hute i kto ma to wybudować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 18:43  
Cytuj
Betty-30 co do mnie to mam pracę i nie jestem bezrobotna ani zakompleksiona
kruger - prawda jest taka, że gdyby w Hucie nie kradli to by dalej prosperowała. Jaki zakład nie wiem może Ty masz jakiś pomysł?

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 19:01  
Cytuj
Może PGR wybudować. Wszyscy by mieli pracę i by było fajniegood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 19:12  
Cytuj
Kiedyś słyszałem, że Koczwara jest właścicielem, i że czynsze w tym lokalu są bardzo wysokie, ale to moze być plotka.

Nie prościej wybrać się do któregoś z najemców i wypytać?

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 22:35  
Cytuj
Oficjalnie Prima należy do córki Pana K.,a zarządza tym bajzlem Zdenek, jej mąż (ale kto jest inwestorem to wiadomo).
Koleś całkowicie zdał się na to co mu doradcy doradzą i widać jak to wygląda.
Gość wyrażał zdziwienie, że się mu ludzie nie pchają na siłę - jak widać, zdecydowanie chybione badania rynku ktoś mu wykonał.
To, że czynsze wysokie to fakt, czy z tych cen tego nie wiem. Gość zmarnował jednak szanse na chuczne otwarcie i reklamę - dla każdego ta galeria teraz to synonim porażki jak na razie. Odstraszył pewnie wielu najemców i teraz będzie ciężko mu zapełnić lokale.
To sobie pogdybałem i ponarzekałem - ze swojej strony życzę mu jednak powodzenia i może jeszcze zrozumie gość, że coś musi zacząć działać, bo jak nie to będzie kupa nie galeria...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 807
Dołączył: 28 Sie 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2012r. 23:27  
Cytuj
CYTAT
Kiedyś słyszałem, że Koczwara jest właścicielem (...) ale to moze być plotka.


Mirku, kurcze Ty to jesteś jednak gość. Trzy lata w dupe zachodzę kto jest właścicielem a tu jeb - Mirek mnie oświecił. Chociaż może to i plotka, może właścicielem jest PSS Społem ? Nie wiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 12:43  
Cytuj
zgadzam sie z vielitz wlascicielem jest corka Pana Koczwary a jej maz wszystkim zarzadza. Rozmawialam nawet z nim osobiscie poniewaz chcialam wynajac tak lokal. Zupelnie sie nie oplaca na takich warunkach jak proponuje. Nie ma gosc pojecia jakie sa warunki w stalowej woli mysli ze conajmniej takie jak w rzeszowie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 14:08  
Cytuj
Frito_Ft - a dawno z nima rozmawiałaś? bo miałem nadzieję że gość "dojrzeje" i przestanie słuchać tych pseudofachowców i zacznie działać tak jak na naszym rynku należy - naprawdę szkoda fajnej galerii - jeszcze jest szansa to uratować umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 3 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 15:24  
Cytuj
Ja chciałem was zapytać o ten parking po galerią. Raz miałem zamiar tam zaparkować, ale zobaczyłem coś na kształt cennika i się wystraszyłem. Prawda że płatny bo w sumie to nie wiem smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 15:35  
Cytuj
Jak czytam co wy piszecie ludziska, to mi się czasami chce śmiać. Cenę najmu lokalu ustala rynek, a nie jakaś tam firma doradcza. Taka firma może jedynie zasugerować rozwiązania najbardziej korzystne dla właściciela biorąc pod uwagę jego wytyczne, cele, zasoby itd. To nie jest hala targowa, że chcesz otworzyć sklep z majtkami, to podpisujesz umowę i sprzedajesz majtki , mimo , że obok 10 osób też sprzedaje majtki. W takiej galerii, żeby był ruch musi być zaplanowane jakiego typu działalność w tym miejscu pójdzie, żeby nie było jaj, że potem nikt do galerii nie chce chodzić, albo, że np. 3 sklepy z majtkami wzajemnie konkurują ze sobą na kilku metrach kwadratowych. Na to potrzeba czasu w takiej miejscowości jak Stalowa wola. To nie Kraków. A do tego właśnie jest potrzebna firma doradcza, która zapewniam was, wie co robi. Jeżeli w galerii są jeszcze wolne lokale, a ceny najmu nie spadają, to znaczy, że właściciel liczy się z tym i tyle. Jak byłoby inaczej rynek wymusiłby obniżkę ceny. Umowa najmu w takim miejscu podpisywana jest na 10 a nawet i 20 lat, więc właściciel musi mieć przynajmniej przeświadczenie, że biznes pójdzie, bo co mu z tego, że ma umowę na 20 lat, jak ktoś mu nie płaci i jest niewypłacalny. To, że galeria rozwija się powoli, to tylko dobrze świadczy o właściecielu, że jest rozważny i że staćgo na ponoszenie chwilowuch strat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 15:42  
Cytuj
nie tak dawno z dwa tygodnie temu. I dobrze ze nie podobalo mi sie to o czym mowi i nie chcialam tam niczego otwierac poniewaz od innych wlascicieli lokali ktorzy tam wynajmuja uslyszalam duzo slow pogardy i zlosci. Miedzy innymi ostrzegali przed podstawianiem przez wlasciciela lewych faktur do zaplaty... Szczescie w nieszczeciu jezyk a co do ceny wynajmu ja jednak mysle ze to wlasciciel ustala ile sobie ceni jakis lokal , Dajmy na to porownanie Primy z city parkiem. W Primie narzekaja ze drogo nic sie tam nie dzieje a w City ciagle ruch wiec nie wydaje mi sie ze by to rynek ustalal ceny , gdyby tak bylo i w galerii Prima byl by ruch i nikt po kolei nie zamykal by lokali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 15:47  
Cytuj
CYTAT
lewych faktur do zaplaty


Proszę o wyjaśnienie "lewe faktury" w umowie najmu lokalu, bo nie znam takiego określenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 15:53  
Cytuj
nie mowie ze o tym pisze w umowie najmu, pisze ze to powiedzieli mi wynajmujacy tam lokale. Piszac lewe faktury chodzilo mi o podstawianie nie zgodnych z prawda czesto kilka krotnie przewyzszajacych poniesione koszty faktur.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 8 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 16:02  
Cytuj
To poco ktoś podpisuje takie faktury? Nie rozumie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 16:05  
Cytuj
no wlasnie nie podpisuje ale po kazdym nie udanym razie znow probuje. A nuz sie uda... Dlatego wlasnie pisze o tej sytuacji moze ktos tez cos wie na ten temat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 3 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 16:09  
Cytuj
CYTAT
no wlasnie nie podpisuje ale po kazdym nie udanym razie znow probuje.
To fajnie widze koleś sobie w kulki leci umiech

A co z tym parkingiem płatny czy nie( pod primą)?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2012r. 16:17  
Cytuj
Szczerze mowiac nie widzialam tam zadnej wywieszki z oplatami, ale dosc dawno parkowalam wiec pewna nie jestem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 07:44  
Cytuj
janek23 - "rynek" w teorii ustala ceny, ale to właściciel potem podejmuje decyzję czy z tych ustalonych przez rynek cen skorzysta czy nie - tu mamy ładny przykład na to, że gość chce kasę większą niż to możliwe jest od ludzi wyciągnąć. Stalowowolski rynek nie jest zbyt atrakcyjny, przez co duże firmy tu nie przyjdą, a tylko takie było by stać na takie ceny lokali. Dużym firmom jak H&M itp. to trzeba płacić żeby u ciebie otwarli lokal, bo wtedy to ty masz zysk - ludzie ciągną i podnosi sie status galerii. U nas to zadupie niestety, i ceny powinny być adekwatne - więc sorry, ale uważam, że albo właściel albo doradcy to dupa a nie mądrzy itp.
Zobaczymy jak długo go będzie stać na utrzymanie pustostanów - taka prawda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 20 Wrz 2012r. 10:10  
Cytuj
CYTAT
To, że galeria rozwija się powoli, to tylko dobrze świadczy o właściecielu, że jest rozważny i że staćgo na ponoszenie chwilowuch strat.


Jego może stać na ponoszenie strat ale tych co już mają wynajęte lokale to chyba nie. A mają straty, bo jak jest wynajęta tylko mała część lokali to ludzi przychodzi mniej i nie ma obrotów neutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 21 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2012r. 11:52  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
To, że galeria rozwija się powoli, to tylko dobrze świadczy o właściecielu, że jest rozważny i że staćgo na ponoszenie chwilowuch strat.


Jego może stać na ponoszenie strat ale tych co już mają wynajęte lokale to chyba nie. A mają straty, bo jak jest wynajęta tylko mała część lokali to ludzi przychodzi mniej i nie ma obrotów neutralny

TRUE smiech2.
Ciekaw jestem ile pociągnie galeryja na obecnych warunkach. Jak tam jestem to w głowie mi się nie mieści jak można tak nie dbać o swoje. Ruch to tam jedynie jest w Rossmanie i to też porównując do tego na JP II to nie powala. W reszcie babki przekładają ciuchy z jednej półki na drugą. A najlepsza jest ta w sklepie ze szlugami - co tam jestem to tylko brodę podpiera umiech.
Mam wrażenie że ten co tym zarządza nigdy czymś takim się nie zajmował i dlatego taki cyrk. Galeria została otwarta na początku roku i właściwie jest w takim samym stopniu zajęta teraz jak i na początku. Dobrym przykładem jak się zarządza galerią jest w stalówce City Park. Na początek dobre ceny najmu - potem po trochu podnosimy. Właściciele sklepów są wtedy w stanie oszacować czy im się to opłaca i jak widać opłaca się. No ale w City Parku to ruch jest , w Primie zbłąkane dusze tylko albo tak jak ja po pieluchy do rossmana umiech. Ale właściwie co się przejmować widocznie mają kasy jak lodu zarówno zarządca i najmujący i taki stan im chyba odpowiada. Nic nam do tego. Szkoda tylko tego że galeria mogła być konkurencją dla City Parku , a co konkurencja daje - wiadomo umiech

Na świecie nie ma dużej liczby idiotów, ale są tak sprytnie rozmieszczeni, że na bank na jakiegoś trafisz.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2012r. 13:50  
Cytuj
Może niektórzy czmychną do nowej galerii na ul. Handlową. Może nie centrum miasta, ale przynajmniej duży parking. Plusem jest również sąsiedztwo innych popularnych obiektów handlowych (Centrum, Tesco, Kaufland + pobliski pasaż)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 21 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Wrz 2012r. 17:34  
Cytuj
Ceny wynajmu na wciąż w Stalowej za wysokie jak na miasto o tak znikomym potencjale w postaci portfeli mieszkańców.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »