NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
dotacje z PUP na działalność, emka
Posty: 18
Dołączył: 10 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 14:18  
Cytuj
WITAM!!!
Mam prośbę, i pytanie do czytelników- czy ktoś z Was pobierał dotacje Unijne z PUP na rozpoczęcie działalności?
Mam zamiar skożystać z tego dofinansowania, i otworzyć własny sklep. Tylko przeraża mnie ta biurokracja, i warunki, jakie trzeba spełnić zeby bezrobocie pomogło, i chciało dać tą kasę.sciana Więc jazeli ktoś z Was już to przerabiał, to dajcie znać jak wam poszło... podpowiedzcie jak przez to przebrnąć żeby nie zwariować... A może jest jakieś biuro, które zajmuje się tymi papierkowymi sprawami? Pomóżcie- dajcie znać jakie Wy mieliśćie perypetie z dotacjami. Doradźcie kto może pomóc?!nie wiemzaklopotany

emi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 14:18  
Cytuj

emi
 
 
 
 
~~ktos tam
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 14:38  
Cytuj
Ja we wrześniu załatwiałem sobie kasę z PUP na otwarcie działalności i wszystko poszło sprawnie i ładnie. cala procedura zajęła mi jakiś miesiąc.

wiec proszę się nie łamać tylko próbować
powodzenia

 
 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 10 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 14:48  
Cytuj
CYTAT
Ja we wrześniu załatwiałem sobie kasę z PUP na otwarcie działalności i wszystko poszło sprawnie i ładnie. cala procedura zajęła mi jakiś miesiąc.

wiec proszę się nie łamać tylko próbować
powodzenia


dzięki "ktoś tam". a jeśli można wiedzieć to co to za działalność? i sam zajmowałeś się tymi papierkami?

emi
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ktos tam
ff
Wysłany: 27 Sty 2009r. 15:28  
Cytuj
ogólnie wszystkie papierki można samemu wypełnić i ja tak zrobiłem, ale widziałem ogłoszenia na allegro ludzi którzy pracują w PUP i znają się na rzeczy, wypełnią ci to za jakieś 100 - 150 zł, myślę ze i w stalowej w jakimś biurze rachunkowym tez by pomogli, trzeba popytać, jeśli chodzi o moja działalność to sklep wielobranżowy.

 
 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2009r. 11:43  
Cytuj
Z tego co wiem, to w PUP powinien dyżurować radca prawny, który ma zas#any obowiązek pomóc Ci wypełnić te papiery.. Ale tu u was w urzędzie wieje komuną, nawet nie mają jeszcze kursów na 2009r. rozpisanych, chociaż kasę mają od początku stycznia. Pewnie kombinują jak ją zdefraudować jezyk

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2009r. 11:46  
Cytuj
Tak wogóle to wszystko zależy od biznesplanu, i musisz wiedzieć że tego co kupisz za dotację nie możesz wliczyć w koszty działalności, a jeśli chodzi o sprzęt i budynki, to nie odliczysz ich amortyzacji, bo nie masz prawa..

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 157
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2009r. 11:49  
Cytuj
A to bardzo ważne gdy otwierasz np sklep spożywczy, bo jeśli dotację przeznaczysz na zakup towaru, to zapłacisz podatek od kwoty za którą sprzedajesz w detalu, a nie normalny vat w cenie hurtowej..

Nie wycinaj lasów, bo może kiedyś będziesz partyzantem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~huyt
ff
Wysłany: 9 Lut 2009r. 15:47  
Cytuj
masz układy masz dotacje - i tu nie ma co ukrywac>>Heeee

 
 
 
 
~~wera
ff
Wysłany: 9 Lut 2009r. 15:53  
Cytuj
Jak zlozysz papiery i wszytsko bedzie oki t dostaniesz kase. zadnych ukladw nie trzeba tam miec. bzdury piszeszzaklopotany

 
 
 
 
~~marta
ff
Wysłany: 9 Lut 2009r. 16:08  
Cytuj
aaa juz układy . Ja jakoś dostałam dotacje bez problemu i nie potrzebowałam znajomosci

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »